آموزش ترکیب رنگ خودرو

آموزش ترکیب رنگ خودرو

بحث جدید و خواندنی امروز آرین تست با موضوع آموزش ترکیب رنگ خودرو  در رابطه با نقاشی و رنگ آمیزی خودرو نکات قابل توجهی را بیان می کند. 

با ما همراه باشید با طرح مقاله ی آموزش ترکیب رنگ خودرو 

• تاریخچه ی کوتاهی از نقاشی خودرو

پس از گذر جهان از انقلاب صنعتی و رسیدن به انقلاب الکترونیک، بسیاری از حرفه هایی که در زمان گذشته یک نخصص محسوب می شد و افراد برای یادگیری آنها ناچار بودند چندین سال وقت و انرزی مداوم را در مراکز تخصصی صرف کنند، امروزه یک هنر به شمار می آیند و همین گونه بوده است.

هنگام گذر از انقلاب کشاورزی به انقلاب صنعتی و تغییر ماهیت بسیاری از حرفه ها، انسان نیز در گذر از این تغییر و تحولات چاره ای ندارد جز آن که خود را با آن ها وفق دهد. یکی از حرفه هایی که در گذشته بسیار تخصصی بود و هر کسی امکان و توانایی انجام آن را نداشت نقاشی خودرو یا رنگ کردن بدنه خودرو بود.

 

Image result for ‫رنگ کردن خودرو به روش سنتی‬‎

• نقاشی خودرو هنر یا تخصص؟

امروزه رنگ کردن خودرو علاوه بر اینکه یک تخصص است یک هنر محسوب می شود و افرادی که به صورت حرفه ای در حرفه رنگ خودرو مشغول فعالیت هستند، همانند هنرمندانی هستند که در سطوح و رده های مختلف این کار را انجام می دهند و هر چه ارزش خودرو بیشتر باشد، صاحب کار نیز انتظار بالاتری از رنگ کردن خودرو دارد و آن را به دست افراد هنرمندتری می سپارد.

 

Image result for ‫رنگ کردن خودرو‬‎

• دانش و مهارت ترکیب رنگ خودرو

داشتن تخصص، تجربه، مهارت و دانش کافی در زمینه ترکیب رنگ خودرو و رنگ خودرو یکی از ملزومات اصلی در زمینه رنگ کردن خودرو می باشد. قطعا داشتن این پارامترها در گرو اصلی ست به اسم آموزش. آموزشگاه فنی نخبگان یکی از مهمترین و بزرگترین آموزشگاه های تشخیص رنگ خودرو و ترکیب رنگ خودرو می باشد که پیشرو در امر آموزش کارشناسی رنگ خودرو در سراسر کشور است.

این آموزشگاه با سابقه ی درخشان و چندین ساله آماده ارائه آموزش های تخصصی کارشناسی رنگ خودرو به علاقمندان خانم و آقا از سراسر کشور می باشد.

 

 

• با آرین تست همراه باشید در ادامه مطالب آموزش ترکیب رنگ خودرو

هنگامی که یک حرفه تبدیل به هنر می شود، از جمله تغییراتی که در تبع آن پدیدار می شود، این است که آموزش آن راحت تر شده و در دسترس عموم قرار می گیرد و افراد زیادی علاقمند می شوند آن حرفه را به صورت جانبی برای خود انجام دهند. مانند موسیقی، نقاشی، خطاطی و …

اما این به این معنا نیست که تمام افراد می توانند آن کار را با کیفیت بالا انجام دهند، یا می توانند جای افراد حرفه ای را بگیرند. افراد زیادی هستند که بصورت جانبی برای خودشان خطاطی یا نقاشی می کنند و حتی ممکن است این کارها را در سطوح بالاتر انجام دهند، اما آنان هرگز نمی توانند در جامعه جای نقاشان و خطاطان حرفه ای را بگیرند. نقاشی و رنگ آمیزی خودرو هم همین داستان را دارد. و البته باز هم به این معنی نیست که نتوانیم در این کار حرفه ای شویم. بلکه هر کاری با پشتکار و همت والا می تواند به اوج قدرت و توانایی برسد.

• علت رنگ زدن خودرو چست؟

اگر شما جزء افرادی هستید که به کار رنگ و ساخت رنگ خودرو علاقمند هستید، به شما تبریک میگوییم و از شما دعوت میکنیم تا با آموزش های تکمیلی کارشناسی خودرو آموزشگاه فنی نخبگان در این زمینه تخصص و مهارت کامل را کسب کرده و در کنار اینکه می توانید خودروی خود را به تنهایی رنگ آمیزی کنید، بازار کار فوق العاده ای هم برای خود ایجاد کنید.

• آموزش کارشناسی تشخیص رنگ خودرو

آموزش کارشناسی تشخیص رنگ خودرو در آموزشگاه فنی نخبگان به دو صورت تئوری و عملی فوق العاده حرفه ای برگزار می شود و در پایان با ارائه مدارک بین المللی، داخلی و دانشجو همراه است.

نقاشی و رنگ آمیزی خودرو کاری پر هزینه و زمان بر است و صرفا فقط پاشیدن رنگ روی بدنه ی خودرو نیست، بلکه مراحل مختلف زیرسازی رنگ خودرو تا تهیه ی هم رنگی دقیق بدنه و مراحل خشک شدن رنگ و پولیش کاری پس از آن زحمت زیادی دارد.

 

Image result for ‫رنگ کردن خودرو‬‎

 

• نقاشی خودرو

در عین حال نقاشی خودرو یک کار فنی و هنری و محتاج تمرین و پشتکار فراوان است. در صورتی که خودروی شما واقعا نیاز به رنگ دارد و با تمامی مسائل ذکر شده باز هم علاقمند رنگ آمیزی خودرو  به دست خودتان هستید، به شما تبریک می گوییم چرا که در پایان کار دو چیز ارزشمند نصیب شما خواهد شد.

۱- خودروی شما کاملا ریکاوری رنگ بدنه شده و مثل روز اول کاملا نو و براق شده و از رانندگی با آن در خیابان های شهر لذت می برید.

۲- با غرور و افتخار می توانید بیان کنید که خودتان رنگ کرده اید و در واقع بقیه افراد شاهد هنر نمایی شما هستند.

 

Image result for ‫رنگ کردن خودرو‬‎

 

پیشنهاد می کنیم برای کسب این مهارت و تخصص، حتما دوره های آموزش  ترکیب رنگ خودرو را به طور کامل شرکت و با گذراندن این دوره ها تبدیل به یک کارشناس حرفه ای خودرو تبدیل شوید.

• ظاهر رنگ و بدنه خودرو

بدنه خودرو نمایانگر و جلوه گاه زیبایی و محبوبیت خودرو است. پس باید در حفظ و نگهداری آن دقت لازم را داشت. معمولا خودرو اگر نو و یا در حد نو باشد رنگ تمیز و براقی دارد وگرنه حتما آسیب هایی به رنگ بدنه خودرو وارد شده. در ثانی هر چه بیشتر از عمر خودرو گذشته باشد فرسودگی و آسیب آن نیز بیشتر است.

بدنه خودرو دقیقا همانند بدن انسان است. اگر به دقت از آن مراقبت و محافظت نشود ممکن است براحتی در شرایط کاملا نامناسبی قرار بگیرد و نیاز به ترمیم و تعمیر و یا به اصطلاح ریکاوری داشته باشد.

ممکن است خودرو از دست شخصی به ما رسیده باشد که در نگهداری از آن سهل انگاری کرده است و طی سالیان خودرو متحمل عوارضی از قبیل:

– لکه های موضعی یا به اصطلاح آفتاب سوختگی، چین و چروک شدن و موجدار شدن بدنه

– شکاف خوردن

– ضرب دیدگی

– خراشیدگی

– خوردگی و زنگزدگی و …

 

نتیجه تصویر برای صافکاری و نقاشی خودرو

 

شده باشد.

• هدف از کارشناسی خودرو

هدف از کارشناسی خودرو، آموزش فنون مکانیکی بدنه ی خودرو یا همان ریکاوری بدنه خودرو، دیتلینگ کامل خودرو، اجرای پولیش، نانو سرامیک و… به صورت کاملا تکمیلی و تخصصی می باشد.

 

Image result for ‫ریکاوری بدنه خودرو‬‎

 

واضح است که اگر بدنه خودرو را به نحو مناسبی از ضربه خوردن، خراشیدگی، و خصوصا نور مستقیم آفتاب محافظت کرده و مرتبا به صورت اصولی شستشو داده شود و از واکس استفاده شود، هم پروژه رنگ خودروی شما بهتر به نظر می رسد و هم سالیان سال خودرو نمای زیبای خود را حفظ می کند.

• انواع رنگ خودرو

رنگ بدنه خودرو از لحاظ جلوه و ظاهر رنگ به سه دسته تقسیم می شود:

۱- رنگ ساده

۲- رنگ متالیک

۳- رنگ صدف

 

Image result for ‫انواع رنگ خودرو‬‎

 

 

• رنگ ساده

رنگی ست که داخل سطح رنگ کاملا یکدست بوده و دقیقا مانند رنگ دیوار اتاقتان است. خودروهای بسیار قدیمی تماما رنگ ساده داشته و امروز نیز متاسفانه آنچه در سیستم فروش کارخانه های خودروسازی به نام رنگ روغنی و یا رنگ سالید عنوان می شود، همان رنگ ساده است، زیرا رنگ روغنی یکی از انواع جنس رنگ است که در مورد آن در سطرهای پایین صحبت می کنیم.

 

Image result for ‫خودروهای خیلی قدیمی‬‎

 

• رنگ متالیک

متالیک، از لحاظ لغوی به معنای فلزی ست و علت نام گذاری این مدل از رنگ ها به این اسم آن است که با دقت در داخل سطح رنگ متوجه وجود دانه هایی می شوید که مانند وجود پودر فلز در رنگ است و درخششی مثل دانه های اکریل دارد. 

رنگ های متالیک در سه دسته ی رنگ های روغنی، فوری و بیس کوت وجود دارند و به طور معمول برای رنگ متالیک از رنگ های بیس کوت به دلیل کیفیت بالاتر استفاده می شود.

 

Image result for ‫خودرو رنگ متالیک‬‎

 

• رنگ صدف دار ( Pear 1 )

داخل سطح این رنگ نیز مانند رنگ متالیک دانه های بسیار ریزی وجود دارد که درخشش زیادی داشته و جلای خاصی به رنگ می دهد. دانه های درخشان داخل رنگ صدف همرنگ سطح جلوه می کند. از خودروهای رایج دارای رنگ صدف در کشورمان می توان به رنگ سفید صدفی خودروهای پرادو، اپتیما، اپیروس، سوناتا و آزرا اشاره کرد.

 

نتیجه تصویر برای اپتیما

 

• آموزش ترکیب رنگ خودرو

موضوع آموزش ترکیب رنگ خودرو در واقع مواد اولیه رنگ، انواع رنگ های خودرو، روش های ساخت رنگ خودرو و ترکیب رنگ خودرو، اصول ترکیب رنگ خودرو، عیب های فنی رنگ آمیزی خودرو، و راهکارهای مناسب و تخصصی در رابطه با ریکاوری رنگ بدنه خودرو ارائه می دهد.

قطعا رنگ شدگی خودرو و اهمیت رنگ آمیزی در زیبایی و دوام بدنه خودرو نقش مهمی را ایفا می کندکه در این زمینه کارشناسی تشخیص رنگ شدگی خودرو پیشرفت های زیاد و قابل ملاحظه ای کرده است.

• سرفصل های آموزشی کارشناسی خودرو در آموزشگاه فنی نخبگان:

مقدمات رنگ خودرو
انواع عملیات رنگ آمیزی و تخصصی رنگ بدنه خودرو
تجهیزات اندازه گیری رنگ بدنه خودرو
روش های تشخیص رنگ شدگی بدنه خودرو
ابزار مورد نیاز تشخیص رنگ شدگی بدنه خودرو

کارشناسی تخصصی رنگ بدنه خودرو
کارشناسی رنگ بدنه خودرو های سواری
کارشناسی رنگ بدنه خودرو های خارجی
کارشناسی رنگ خودرو بدنه کامیون
کارشناسی رنگ خودرو بدنه تریلر
آموزش تشخیص رنگ شدگی بدنه خودرو

آموزش رفع آفتاب سوختگی رنگ خودرو

آموزش اجرای پولیش نانو

آموزش شفاف سازی چراغ های خودرو

  آموزش صفرشویی موتور خودرو مواد نانو

آموزش صفر شویی کابین خودرو با مواد نانو

آموزش اجرای نانو سرامی

آموزش حرفه ای لیسه کشی خودرو

آموزش دیتلینگ خودرو

و سایر آموزش های مربوطه…

• آموزشگاه فنی نخبگان

آموزشگاه فنی نخبگان با سابق های چندین ساله و درخشان با بیش از ۶۰۰ مرکز فعال و متخصص در امر کارشناسی تشخیص رنگ خودرو و ریکاوری رنگ بدنه خودرو در سراسر کشور و همچنین کسب عنوان برتر مدیر شایسته ملی سال ۹۷ پیشگام در امر آموزش و تربیت کارشناسان حرفه ای تشخیص رنگ خودرو و ریکاوری رنگ بدنه خودرو آماده ارائه آموزش های حرفه ای کارشناسی تشخیص رنگ خودرو و ریکاوری رنگ بدنه خودرو، آموزش ترکیب رنگ خودرو به متقاضیان آقا و خانم از سراسر کشور می باشد.

 

 

• نحوه ی برگزاری آموزش ترکیب رنگ خودرو

آموزش ترکیب رنگ خودرو به دو صورت کارگاهی تئوری و عملی فوق العاده حرفه ای و تحت نظر اساتید مجرب دانشگاهی انجام می شود. اسکان رایگان و اعطاء مدارک داخلی بین المللی و دانشجو و همچنین اعطاء نمایندگی به دانشپذیران محترم از جمله مزایا ی آموزشگاه فنی نخبگان می باشد.

 

جهت اطلاع از نحوه برگزاری دوره های آموزشی کارشناسی خودرو و آموزش ترکیب رنگ خودرو با کارشناسان مجرب آموزشگاه در تماس باشید.

۰۹۱۳۶۷۷۶۰۰۷ – ۰۹۳۵۹۱۳۰۴۹۹ – ۰۹۱۴۰۲۵۷۰۰۱ – ۰۳۱۳۳۲۴۸۳۲۷

 

 

 

 

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *