پولیش خودرو چیست ؟

پولیش خودرو چیست ؟

پولیش محصولی است که به صورت‌های مختلف مثل جامد، مایع و یا حالت اسپری به بازار عرضه می‌شود و از بدنه خودرو در مقابل آسیب‌هایی مثل لکه، چربی، ایجاد خط و خش و … مراقبت می‌کند.

پولیش مانند یک سنباده عمل می‌کند و ناخالصی‌ها را از روی رنگ خودرو پاک می‌کند تا درخشندگی آن بیشتر شود. به این معنی که وقتی برای براق کردن خودرو خود از عملیات پولیش استفاده می‌کنید، به وسیله دانه‌ های ریزی که در این محصول قرار دارد ، یک لایه بسیار نازک از رنگ ماشین را برمی‌دارید و سطح تازه‌ای از رنگ را بالا می‌آورید و به این شکل حالت نو و تازه ‌ای به خودرو می‌دهید. لازم به ذکر است که این لایه برداری هیچ ‌گونه تاثیر مخربی بر روی کیفیت رنگ خودرو ندارد.

پولیش خودرو در فصل پاییز

پولیش خودرو در فصل پاییز

اگر یک چیز وجود داشته باشد که همه رانندگان در مورد آن توافق داشته باشند، این موضوع می باشد که زمستان بدترین زمان سال برای حضور در جاده است.فصل زمستان نه تنها برای رانندگان خوشایند نیست، بلکه برای وسایل نقلیه نیز آسیب زننده است؛ زیرا ترکیب یخ، برف و نمک می تواند ماشین شما را خراب کند. برای مقابله با این مشکل، باید قبل از ورود به فصل زمستان یعنی در فصل پاییز اقدامات لازم برای دیتیلینگ و پولیش وسیله نقلیه خود را انجام دهید.

پولیش خودرو در پاییز

پولیش خودرو در پاییز

دلیل اینکه چرا باید پولیش خودروی خود را در فصل پاییز انجام دهید، این است که آسیبی را که نمای بیرونی شما در نتیجه شرایط سخت آب و هوایی متحمل می شود، محدود کنید. افزودن لایه ای از پوشش پولیش سرامیک یا واکس محافظ و راه حلی ساده ای است و در عین حال محافظت بیشتری بین رنگ خودرو و عناصر ایجاد می کند.

پوشش محافظ وسیله نقلیه شما در عین ظرافت برای چندین زمستان دوام خواهد داشت. عدم اجرای پوشش محافظ بر روی خودرو می تواند منجر به مشکلات متعددی شود، از جمله زنگ زدگی، که اگر در مراحل اولیه نتوانید آن را متوقف کنید، می تواند حکم از بین بردن نمای بیرونی خودرو شما را داشته باشد.

مزایای پولیش خودرو

مزایای پولیش خودرو

 • هنگامی که وسیله نقلیه در جاده حرکت می‌کند، امکان جلوگیری از خط و خش وجود ندارد. با این حال، پولیش خودرو می‌تواند به طور موثر خراش‌هایی را که به اندازه کافی عمیق نیستند را از سطح ماشین پاک کند و ظاهری صاف و یک دست به رنگ خودروی شما ببخشد.
 • تغییر رنگ و اکسیداسیون علائم معمولی هستند که به دلیل قرار گرفتن در معرض مستقیم خورشید رخ می‌دهند. از این رو پولیش کردن باعث جلادهی و براق شدن ماشین می‌شود.
 • پولیش خودرو و واکس یک لایه محافظ صاف و نازک به رنگ ماشین می‌دهد که اجازه نمی‌دهد ذرات چسبنده روی رنگ گیر کند، از این رو به جلوگیری از نفوذ کثیفی در رنگ خودروی شما کمک می‌کند.
 • گاهی اوقات ماشین با علائم رنگ بدی باقی می‌ماند و پوشش‌های رنگ ناهموار ظاهر می‌شود. پولیش خودرو بهترین راه حل برای از بین بردن این مشکل است و باعث صاف و یک دست شدن رنگ خودرو می‌شود.
 • پرداخت بی عیب و نقص باعث ظاهری درخشان‌تر و براق تر می‌شود.
 • نقاط و لکه‌های سرسختی روی رنگ ماشین وجود دارد که از بین نمی‌روند، پولیش کردن باعث از بین رفتن همه لکه‌های سر سخت از روی بدنه خودرو می‌شود.

روش های پولیش خودرو

روش های پولیش خودرو

پولیش کردن با دو روش دستی و استفاده از دستگاه انجام می شود .دستگاه پولیش از نظر نوع چرخش و دوران به 3 دسته تقسیم می شود :

دستگاه پولیش روتاری: (Rotary)

نحوه گردش پایه پد این دستگاه حول نقطه مرکز است که مانند دستگاه فرز کار می کند با این تفاوت که به دلیل داشتن دیمر ، می توان سرعت دستگاه را تغییر داد.

این دستگاه به دلیل تمرکز چرخش در یک ناحیه،موجب گرم شدن سریع سطح می شود و سرعت لایه برداری با آن بالا می باشد . به همین دلیل در صورت نگه داشتن بیش از حد دستگاه در یک نقطه، سطح رنگ به شدت آسیب می بیند.

دستگاه پولیش اوربیتال (Orbital) :

کار این دستگاه به صورت حرکت پایه پد به شکل اوربیتالی و بصورت لرزشی می باشد. لایه برداری بسیار کمی با این دستگاه انجام می شود.

دستگاه پولیشDA :

این دستگاه ها جدیدترین نسل دستگاه های پولیشر می باشند که ترکیبی از دو حرکت چرخشی و اوربیتالی را به وجود می آورند.

جمع بندی

جمع بندی

پولیش خودرو باعث می‌شد تا خراش‌ها و ایرادات رنگ بدنه از بین برود و باعث درخشندگی آن شود. پولیش حاوی مواد ساینده مختلفی برای یکنواخت کردن عیوب بدنه خودرو است. پولیش و واکس با هم باعث درخشندگی بالای خودرو می‌شوند. در این مقاله سعی شد نکاتی درباره پولیش زدن خودرو بیان شود که امیدواریم مورد استفاده شما قرار گیرد.

 • facebook
 • googleplus
 • twitter
 • linkedin
 • linkedin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ارتباط با متخصصان