اموزش کارشناسی تخصصی تشخیص رنگ خودرو

 ♦ آموزش کارشناسی تشخیص رنگ شدگی خودرو

خرید خودرو و نگهداری از آن جزء مسائلی ست که توجه زیادی را به خود جلب کرده و هر روزه بحث ها و راهکارهای مختلفی در این مورد قابل ارائه است. مطلب امروز آرین تست و آموزشگاه فنی نخبگان در همین راستا با موضوع آموزش کارشناسی تشخیص رنگ شدگی خودرو به راهکارهای مراقبت از خودرو می پردازد. 

آرین تست با طرح موضوع مراقبت از خودرو در مقاله آموزش کارشناسی تشخیص رنگ شدگی خودرو سعی در ارائه مطالبی دارد که به شما کمک میکند بتوانید از خودروی خود چندین سال استفاده کرده و از لحاظ هزینه ای هم خیلی درگیر هزینه های بالا نشوید.

با ما همراه باشید با مطلب آموزش کارشناسی تشخیص رنگ شدگی خودرو

♦ پایه نگهدارنده ی پیستوله و کاغذ صافی

پایه نگهدارنده پیستوله یک قطعه ی ساده ی فلزی است که فقط با یک تکه مفتول و یک تکه کوچک ورق آهن ساخته شده و عملکردش به این صورت است که مطابق شکل پایه پیستوله را روی قسمت پایینی قرار داده، روی قسمت بالایی پایه، کاغذ صافی را قرار می دهیم و رنگ را از بالا به داخل کاغذ صافی میریزیم و رنگ به داخل مخزن پیستوله خواهد ریخت.

همچنین برای مواقعی که کار پاشش رنگ تمام شده و میخواهیم پیستوله را کنار بگذاریم، به خصوص مواردی که هنوز رنگ داخل مخزن پیستوله باقی مانده، می توان از این وسیله به عنوان نگهدارنده ی پیستوله استفاده کرد.

 

ابزارهای جانبی دیگری که میتوانید در منزل داشته باشید، کاغذ صافی و کاغذ تست پوشش رنگ است. کاغذ صافی به صورت قیفی شکل بوده و برای صاف کردن رنگ و ترکیب یکنواخت آن مورد استفاده قرار میگیرد.

کاغذ تست پوشش رنگ نیز کاغذی است مستطیلی شکل و کوچک که یک سمت آن رنگ های طوسی، سفید و مشکی و سمت دیگر آن به صورت شطرنجی مشکی و سفید است و با پاشش رنگ را بر روی بدنه ی خودرو با دقت بیش تری انجام داد.

نیز، پانل اسپری برای مقایسه رنگ ها با یکدیگر در یک صفحه ی متناسب است و خط سیاه وسط آن برای نشان دادن میزان پوشش رنگ مورد استفاده قرار میگیرد.

 

♦ دستگاه تهویه

اگر دسترسی به وسایل مناسب تهویه ندارد، از یک هواکش ساده استفاده کنید و نیز، اگر اتاقک رنگ در پارکینگ قرار دارد باید از پشت هواکش تا خارج پارکینگ و هوای ازاد از یک لوله ی خرطومی ساده بخاری کمک بگیرید.

اگر به طور کلی قصد ساختن اتاقک رنگ را ندارید ( که موکدا توصیه می شود حتما از اتاقک رنگ استفاده کنید)، می توانید روی تمام ابزار الات، وسایل و سایر خودرو های موجود در پارکینگ را بپوشانید و پس از آن شروع به انجام عملیات نقاشی کنید.

 

♦ لکه گیری

یکی از ساده ترین و سریع ترین مراحل ترمیم رنگ بدنه ی خودرو لکه گیری است. در برخی قسمت های بدنه ی خودرو بر اثر اصبت سنگ های ریز و یا یک جسم نوک تیز رنگ خودرو به اندازه ی بسیار کوچک از روی بدنه کنده می شود. چنین رنگ پریدگی هایی را باید ترمیم کرد تا بدنه ی خودرو به دلیل همین روزنه ی کوچک دچار پوسیدگی نشده و در عین حال از زیبایی خودرو کاسته نشود.

 

♦ هشدار

 

 

♦ نحوه برگزاری جلسات آموزشی و مزایای آموزشگاه

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *