آموزش کار با تستر رنگ آهنربایی

 • توسط ghanbari
 • ۸ ماه پیش
 • نظرات غیر فعال شده است

تستر رنگ آهنربایی

تستر رنگ آهنربایی

در کشور هایی مثل ایران که رنگ شده یا بدون رنگ بودن یک ماشین در قیمت آن تاثیر بالا دارد، بحث تشخیص رنگ و آگاهی از تصادف های قبلی یک ماشین، یکی از مهم ترین معیار های افراد برای خرید یک خودرو است. پس باید راهکار های شناسایی رنگ خودرو را بشناسیم تا در هنگام احتیاج از آنها استفاده کنیم. در ادامه این مطلب در وب سایت آرین تست ، وسیله ای را به شما معرفی می کنیم که می توانید به کمک آن از رنگ خوردگی ماشین مطلع شوید.

آیا تا به حال برایتان رخ داده که ماشینی را به عنوان یک ماشین سالم و بدون رنگ به شما فروخته باشند؛ ولی بعد از اینکه شما ماشین را خریدید، متوجه شوید که ماشین رنگ شده و قبلا تصادف کرده است؟ یکی از اتفاقاتی که روزانه چندین بار در سطح شهر رخ میدهد، تصادف دو ماشین است. از خود تصادف که بگذریم، هر شخص بعد از تصادف کردن ماشین کاری انجام می دهد تا آن را مثل روز اولش کند که یکی از موثر ترین این کار ها در بهتر کردن شرایط ظاهری ماشین، رنگ کردن آن است و خیلی از افراد این کار را توسط دستگاه های تشخیص رنگ مختلف انجام می دهند.

انواع ضخامت سنج های رنگ خودرو

انواع ضخامت سنج های رنگ خودرو

 1. ضخامت سنج رنگ ساده
 2. ضخامت سنج رنگ مغناطیسی
 3. ضخامت سنج رنگ التراسونیک     

روش های شناسایی رنگ ماشین

روش های شناسایی رنگ ماشین

تشخیص رنگ خودرو با چشم

یکی از ابتدایی ترین روش های تشخیص رنگ ماشین، دقت کردن و نگاه کردن به آن است. این روش وسیله ای لازم ندارد و هزینه ای هم ندارد. شما می توانید با مشاهده دقیق و دقت به چند نکته مختلف مثل تفاوت رنگ، انعکاس تصاویر، اثر سنباده یا نکاتی دیگر که نشان می دهد یک ماشین رنگ شده است یا نه. ولی باید دقت داشته باشید که برای انجام این روش شما باید خبره و حرفه ای باشید. شما حتما باید تجربه لازم برای شناسایی رنگ اتومبیل را داشته باشید.

  اموزش نقاشی رنگ خودرو ساری

دست کشیدن روی بدنه خودرو

برای این کار هم باید مانند روش چشمی، به یک خبره کارشناس نیاز دارید. اما با این حال اگر می خواهید خودتان این روش را تست کنید باید اینکار را انجام دهید. دست خود را روی بدنه ماشین بکشید و با نوک انگشتانتان بدنه را لمس کنید.در صورتی که برآمدگی یا ناهمواری احساس کنید نشان دهنده رنگ شده بودن خودرو است. خودرویی که از کارخانه بیرون می آید به طور کامل بدنه ای نرم و صاف دارند ولی در صورت تصادف و صافکاری کردن روی ماشین با سنباده، ردی زبر از آن به جا می ماند.

تشخیص رنگ شدگی به وسیله های الکومتر ها

اولین نوع ضخامت سنج ها یا دستگاه های تشخیص رنگ شدگی، ضخامت سنج های ساده هستند که یکی از آنها الکومتر ها هستند و از آنها در تشخیص ضحامت رنگ خودرو استفاده می شود. برای این کار الکومتر یا ضخامت سنج ساده را در رنگ مایع فرو می کنیم تا به بدنه ماشین برسد و سپس می توان ضخامت رنگ ماشین را از آخرین قسمتی که رنگی شده بود تشخیص داد.

آموزش کار با تستر رنگ آهنربایی 

آموزش کار با تستر رنگ آهنربایی 

برای انجام این روش شما می توانید از دستگاه های خاص تشخیص رنگ استفاده کنید. این دستگاه ها می توانند شبیه دستگاه در تصویر پایین باشند. شما باید از آهنربا را به بدنه ماشین چسبانده و سپس خیلی آرام آن را به سمت خودتان، بکشید. هر زمان که آهنربا از بدنه ماشین جدا شد، عدد مقابل آن را در ذهن خود بسپارید، این کار را در چند جای بدنه انجام دهید نوع ساده این دستگاه شکل بالاست. از طرفی که فلش زده یا به عبارتی قرمز رنگ است، دستگاه را به ماشین می زنیم. بعد هم آن را کشیده و اگر در بخش قرمز و اعداد در این بخش آهنربا جدا شد، یعنی که ماشین رنگ شده است.

  اموزش صافکاری پیشرفتهPDRبوکان

منطقه زرد یعنی ممکن است که خودرو رنگ شده باشد و منطقه سبز نیز به این معناست که خودرو شما رنگ ندارد و این رنگ اصلی خودرو است و تصادف نداشته.

خرید دستگاه های تشخیص رنگ خودرو

خرید دستگاه های تشخیص رنگ خودرو

اگر شما قصد خرید یک دستگاه کارشناسی رنگ خودرو را برای ماشین خود دارید، یا اگر تعمیرکار یا حتی فروشنده ماشین هستید و برای کسب و کار خود به این وسیله نیاز دارید؛ می توانید دستگاه تشخیص رنگ شدگی خودرو مورد نظر خود را با بهترین کیفیت و مناسب ترین قیمت ممکن در فروشگاه اینترنتی تجهیزات دیتیل کالا خریداری کنید و در هزینه های اضافی بسیاری صرفه جویی کنید. ما در این مقاله از سایت آرین تست برای آگاهی بیشتر شما به موضوعاتی از قبیل تشخیص رنگ خودرو با آهنربا، آهنربای تشخیص رنگ، دستگاه تشخیص رنگ خودرو و بهترین قلم تشخیص رنگ خودرو  پرداختیم.

جمع بندی 

جمع بندی 

یکی از مهارت‌های مهم در کار با تستر آهن‌ ربایی، تفسیر نتایج تست است. باید بیاموزید چگونه خرابی‌ها و ناهمواری‌های فلزی که در نتایج تست ظاهر می‌شوند را تشخیص دهید.شرکت کارشناسی آرین تست با برگزاری دوره های جامع وکاربردی ویژه ورودبه بازارکار وبااعطاء مدرک معتبردانشگاهی دوره های آموزش کارشناسی فنی خودرو،آموزش صفرتاصدکارشناسی خودرو،آموزش کارشناسی شاسی خودرو،آموزش کارشناسی قیمت خودرو،و…پرداخته است.

 • facebook
 • googleplus
 • twitter
 • linkedin
 • linkedin
ارتباط با متخصصان