بازیابی رنگ خودرو

آموزش ریکاوری و تشخیص رنگ شدگی خودرو

• کارشناسی رنگ خودرو

اگر اصلاحات انجام گرفته بروی بدنه در حد صافکاری بی رنگ یا قلم گیری شده باشد، می توان با کمی دقت این موارد را مشخص کرد ولی در غیر این صورت، نقش کارشناس خودرو جهت کارشناسی رنگ خودرو (یا به اصطلاح همان تشخیص رنگ خودرو) پر رنگ می شود.

آموزش کارشناسی رنگ آمیزی خودرو 

در زمینه رنگ آمیزی خودرو ابتدا افرادی که علاقه مند به این حرفه می باشند ابتدا باید در رابطه با کارشناسی رنگ خودرو مطالبی جمع آوری کرده باشند همانطور که بار ها در مقالات قبلی به آن اشاره شده است کارشناسی رنگ خودرو در دنیای امروز اهمیت بالایی دارد.

کارشناسی رنگ خودرو نه تنها یک آموزش برای آموزشگاه فنی نخبگان است بلکه یک کسب و کار با درآمد بالا و هزینه ای اندک برای جوانان جویای کار و علاقه مند میباشد.اگر میخواهید برای خود کاری پر درآمد داشته باشید آریا تست و آموزشگاه فنی نخبگان در رابطه با آموزش کارشناسی رنگ خودرو و ریکاوری رنگ خودرو به شما این امکان را میدهد که به خواسته های خود دست پیدا کنید.

• مفاهیم و کاربرد رنگها

• رنگهای اکریلیک صدفی چیست؟ رنگ مولتی سورفیس چیست؟ پوشرنگ یعنی چه؟

 

در صنعت رنگ و ابزار رنگ، از برخی واژه ها استفاده می شود که ممکن است برای مصرف کننده نا آشنا باشد، در این بخش سعی داریم تا این مفاهیم را با مصرف کنندگان عزیز در میان بگذاریم.

• تعریف رنگ و پوشش

Coating (پوشش)یک پوشش است که به سطح جسم اعمال می شود. در بسیاری از مواردپوشش ها برای بهبود خواص سطح بستر، مانند ظاهر، مقاومت در برابر رطوبت، مقاومت در برابر خوردگی، مقاومت در برابر سایش و مقاومت در برابر خراش استفاده می شود.

در موارد دیگر، به ویژه در فرایند چاپ و ساخت دستگاه نیمه هادی، پوشش بخش مهمی از محصول نهایی را تشکیل می دهد. پوشش ها می توانند جامد،مایع یا گاز باشند.

Painting (رنگ) بر روی سطح با کمک قلم مو یا اسپری ایجاد می شود. این فرآیند نقاشی است.
تجدید نقاشی تقریبا هر سه سال مورد نیاز است، در حالی که پوشش حدود ۱۰ تا ۱۵ سال عمر می کند. رنگ در مقایسه با پوشش، ارزان تر است.

 

پوشش

• تفاوت رنگ و پوشش

 ۱- روند تولید

نقاشی شامل پخش رنگ مایع بر روی سطح محصول است. که شامل یک جزء  است که در معرض هوا و یا نور UV خشک می شود.

فرآیند پوشش از جریان خشک و آزاد استفاده می کند. تفنگ اسپری پودر الکترواستاتیک را روی سطح پراکنده می کند. سپس آن را در معرض دمای بالا قرار می دهد. دما پودر را ذوب می کند تا یک لایه صاف و جامد ایجاد کند.

۲- طول عمر

رنگ به سطحی زیبایی می دهد و سطح صاف و براق را تولید می کند. رنگ با یک جسم تیز خراشیده می شود که باعث می شود محصول زنگ بزند.

پوشش سطح را بدون درز می کند، که از خوردگی و سایر موارد فیزیکی محافظت می کند.پوشش گران تر از رنگ است و می تواند تا ۲۰ سال عمر کند.

• آموزش کار با دستگاه تشخیص رنگ شدگی خودرو 

آموزشگاه فنی نخبگان به عنوان اولین آموزشگاه رسمی و معتبر در سطح کشور می باشد که در حوزه ی کارشناسی رنگ خودرو و تمامی مباحث مربوطه به صورت کاملا تخصصی و حرفه ای در حال فعالیت و آموزش کارشناسی رنگ خودرو می باشد.

این آموزشگاه با سابقه ای چندین ساله و درخشان، با داشتن بیش از ۶۰۰ مرکز فعال و تخصصی کارشناسی خودرو در سطح کشور و همچنین کسب عنوان برتر مدیران شاسیته ملی سال ۹۷ مدیریت محترم این آموزشگاه، با کادر آموزشی مجرب و متخصص آماده ارائه آموزش کارشناسی رنگ خودرو به متقاضیان عزیز ( پذیرش به صورت خانم و آقا ) از سراسر کشور می باشد

۳- پخت

رنگ مایع دارای اتصال شیمیایی است که در دمای بالا ایجاد می شود. رنگ هایی که کاتالیزور دارند نیاز به رطوبت و دمای اتاق دارند. صرف نظر از روش پخت، حلالها در طول فرآیند پخت تبخیر می شوند.

خشک کردن دمای بالا نیاز به حدود ۱۵ تا ۲۰ دقیقه پخت در ۱۷۰ تا ۱۸۰ درجه سانتیگراد دارد. زمان لازم  برای پوشش بستگی به سطح محصول دارد. پوشش پودری هنگامی که در معرض دمای بالا قرار می گیرد ذوب می شود و گسترش می یابد.پودرها در ۱۰ تا ۱۵ دقیقه در دمای ۲۰۰ درجه سانتیگراد مقاوم می شوند.

 

آموزش کیلر زدن به بدنه خودرو

 

۴- محیط

رنگ های مایعاز ترکیبات آلی تشکیل شده اند، که محیط را تهدید می کنند. آنها ضایعات بیشتری نسبت به پوشش تولید می کنند.

بر خلاف رنگ مایع، پوشش پودر دارای اثر صفر بر محیط زیست است زیرا از حلالها آزاد برحوردار است. استفاده مجدد و بازیافت پوشش بیش از ۱۰۰ درصد امکان پذیر است. برخلاف رنگ مایع، پوشش پودر  باعث سرطان نمی شوند.

۵- استفاده

رنگ های مایع برای استفاده بر روی محصولات باتحمل فشار و تنش کم هستند. رنگ مایع برای مقادیر کمتری از محصولات مناسب است.پوشش پودری در محصولاتی که در محیط پرتنش تری قرار دارند، مورد استفاده قرار می گیرد. 

۱- پوشرنگ:

به تمام رنگهای ساختمانی روغنی و پلاستیک در قانون سازمان استاندارد پوشرنگ گفته می شود که معنای آن رنگی است که دارای پوشش می باشد.

 

پوش رنگ روغنی آلکیدی براق الوان - رنگ ها و پوشش هاي ساختماني و ...

 

۲- آلکید یا آلکیدی یا آلکید هواخشک:

به رنگ های ساختمانی روغنی و یا برخی رنگهای صنعتی که پایه آن بر اساس رزین آلکید ساخته می شوند آلکیدی گفته می شود که معنای هواخشک بعد از آن همانطور که از نام آن پیداست این است که در معرض هوای آزاد خشک می شوند.

۳- فام:

به نوع رنگ ها فام می گویند به عنوان مثال رنگ مشکی یعنی فام آن مشکی است، یا رنگ آبی را می گویند فام آن آبی است.

 

رنگ نمای اکریلیک-ACRYLIC COLOR

 

۴- اکسید آهن:

معمولاً بر روی ضد زنگ های اخرایی چنین واژه ای نوشته شده که منظور همان اخرا می باشد.

 

• درباره آموزشگاه

این آموزشگاه با سابقه ای چندین ساله و درخشان، با داشتن بیش از ۶۰۰ مرکز فعال و تخصصی کارشناسی رنگ خودرو در سطح کشور و همچنین کسب عنوان برتر مدیران شاسیته ملی سال ۹۷ مدیریت محترم این آموزشگاه، با کادر آموزشی مجرب و متخصص آماده ارائه تمامی آموزش های تکمیلی کارشناسی رنگ خودرو به متقاضیان عزیز ( پذیرش به صورت خانم و آقا ) از سراسر کشور می باشد.

۵- نیم پلاستیک و تمام پلاستیک:

رنگهای پلاستیک پایه آب در دو نوع نیم پلاستیک و تمام پلاستیک که خود آنها هم دارای درجات کیفی یک و دو و سه می باشند توسط کارخانجات تولید و عرضه می گردند که رنگ تمام پلاستیک به رنگی گفته می شود که از پوشش و چسبندگی بالاتری نسبت به نیم پلاستیک برخوردار است و معمولاً تمام پلاستیک ها قابلیت شستشو پذیری دارند ولی نیم پلاستیک ها فاقد این قابلیت هستند.

 

مشخصات، قیمت و خرید اسپری رنگ پلاستیک مشکی مات رینگ و بدنه خودرو ...

 

۶- غلطک انگشتی و غلطک قطور:

به غلطک های نازک و دارای قطر کم، غلطک انگشتی و به غلطک های دارای قطر زیاد، غلطک قطور می گویند.

 

غلتک انگشتی ترکیه ای 15سانت توکا

 

۷- رنگ اکریلیک ابریشمی:

رنگهای اکریلیک پایه آب نیم براق به دلیل آنکه پس از اجرا با قلم مو یک بافت ابریشمی را پس از خشک شدن می دهند به آن اکریلیک ابریشمی گفته می شود.

۸- رنگ صدفی مولتی سورفیس:

این نوع رنگها بر پایه رزین اکریلیک ساخته می شوند که منظور از صدفی این است که این رنگها متالیک بوده و بر روی تمامی سطوح قابل اجرا هستند مانند سطوح چوبی، پلی استر، فلزی، گچی، سیمانی، آسفالت و هرگونه سطحی که مد نظر مصرف کننده باشد قابل اجرا می باشد، همچنین این رنگها دارای چسبندگی بسیار زیاد به سطح بوده و از عمر بالاتری نسبت به سایر رنگها برخوردار هستند. این رنگها جهت انواع کارهای هنری، تغییر رنگ لوازم منزل و … کاملاً مناسب می باشند.

• آموزشگاه فنی نخبگان

آموزشگاه فنی نخبگان اولین و معتبرترین آموزشگاه رسمی در کشور است که در حوزه ی آموزش کارشناسی رنگ خودرو و تمامی مباحث مربوطه به صورت کاملا تخصصی و حرفه ای در حال فعالیت و آموزش دوره های کارشناسی تخصصی خودرو می باشد.

کارشناسان مجرب آموزشگاه فنی نخبگان همیشه و در همه حال آماده ارائه خدمات کارشناسی خودرو و همچنین آموزش کارشناسی رنگ خودرو به تمامی متقاضیان از سراسر کشور می باشند.

۹- وارنیش:

وارنیش نوعی محافظ سطوح رنگها می باشد و پس از اینکه کار نقاشی و رنگ کاری به طور کامل اجرا می گردد و پس از خشک شدن کامل رنگ، بر روی رنگ اجرا می گردد، رنگ را محافظت نموده و تا حدودی به آن براقیت می دهد، این کار سبب می گردد تا عمر ماندگاری رنگ اجرا شده شما بیشتر شود. معمولاً وارنیش ها بر روی رنگهای پایه آب و رنگهای مولتی سورفیس اجرا می گردند.

 

وارنیش - فروشگاه تخصصی الکترونیک ECA

 

۱۰- مغلاویز:

به قلم مو های بزرگ جهت اجرای رنگ پلاستیک، مغلاویز گفته می شود و بر حسب طول و عرض، ابعاد و اندازه های آن مشخص می گردد.

 

قلم مو زمینه مو زبر پارس آرتیست - شاپ تحریر ، بزرگترین فروشگاه ...

 

• هشدار

 

 

• نحوه برگزاری جلسات آموزشی و مزایای آموزشگاه

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *