آموزش کارشناسی تشخیص رنگ شدگی خودرو

آموزش کارشناسی تشخیص رنگ شدگی خودرو

خرید خودرو و نگهداری از آن جزء مسائلی ست که توجه زیادی را به خود جلب کرده و هر روزه بحث ها و راهکارهای مختلفی در این مورد قابل ارائه است. مطلب امروز آرین تست و آموزشگاه فنی نخبگان در همین راستا با موضوع آموزش کارشناسی تشخیص رنگ شدگی خودرو به راهکارهای مراقبت از خودرو می پردازد. 

آرین تست با طرح موضوع مراقبت از خودرو در مقاله آموزش کارشناسی تشخیص رنگ شدگی خودرو سعی در ارائه مطالبی دارد که به شما کمک میکند بتوانید از خودروی خود چندین سال استفاده کرده و از لحاظ هزینه ای هم خیلی درگیر هزینه های بالا نشوید.

با ما همراه باشید با مطلب آموزش کارشناسی تشخیص رنگ شدگی خودرو

• نگهداری از خودرو هزینه دارد؟

قطعا خرید خودرو نسبت به نوع و مدل آن هزینه بردار است. اما نکته مهم هزینه های بعد از خرید خودرو می باشدکه البته شامل هزینه های نگهداری می شود.

به هر حال نگهداری خودرو هزینه هایی را می طلبد. اما با مدیریت صحیح می توان این هزینه ها را به حداقل رساند. در عین حالی که می توان به صحیح ترین شیوه از خودرو نگهداری و مراقبت کرد.

 

 

مقاله  آموزش کارشناسی تشخیص رنگ شدگی خودرو به طرح نکاتی می پردازد که این مهم را برای شما کاربران عزیز ممکن می کند.

• رعایت این نکات کمک می کند تا یک قطعه چندین سال به درستی عملکرد داشته باشد.

• عدم استفاده طولانی مدت از خودرو

متاسفانه باور غلطی وجود دارد مبنی بر اینکه جهت کاهش هزینه ها، خودرو را در محل مناسبی مثل پارکینگ به مدت طولانی پارک کرده و فقط در مواقع ضروری از آن استفاده می کنیم.

این موضوع در حالی ست که عدم استفاده طولانی مدت از خودرو باعث آسیب به بخش هایی از خودرو می شود و اتفاقا هزینه های سنگینی را هم به مالک خودرو وارد می کند.

از جمله قطعاتی که در این راستا آسیب می بینند، باطری خودرو و انباری اگزوز می باشد که تعویض این قطعات نیز هزینه های خاص خود را می طلبد.

 

 

توصیه: حداقل هر دو الی سه روز خودرو را روشن کرده و با آن رانندگی کنید تا هم باطری خودرو شارژ شود و هم انباری اگزوز خودرو کارایی لازم را داشته باشد.

• تعویض به موقع تسمه تایم 

یک قاعده کلی وجود دارد و آن اینست که هر خودرویی که از کمپانی خارج می شود، بعد از ۶۰ هزار کیلومتر باید تعویض شود. و البته بعد از آن باید هر ۵۰ هزار کیلومتر نسبت به تعویض تسمه تایم اقدام کرد.

تعویض به موقع تسمه تایم می تواند از تحمیل هزینه هایی تا حدود ۲ الی ۳ میلیون تومان خودداری کند. بنابراین نسبت به تعویض این قطعه در زمان مشخص و معین حساسیت و دقت لازم را داشته باشید.

 

 • رگلاژ به موقع کلاچ و تعویض روغن جعبه دنده

این موضوع بسیار مهم است که هر ۳۰هزارکیلومتر روغن دنده کلاج باید بررسی و در صورت ممکن تعویض شود. 

بررسی و رگلاژ کلاج و جعبه دنده هر سه الی چهار ماه باید انجام شود. البته خودروهایی که دارای دنده اتومات هستند نیاز به رگلاژ کردن ندارند.

 

 

اگر نسبت به این موضوع بی دقت باشیم و به مرحله ای برسد که روغن جعبه دنده بسوزد هزینه های بسیار بالایی را متحمل می شویم. در حالیکه اگر این تعویض و بررسی به موقع برای خودروهای دنده ای انجام شود می تواند بین ۱۰۰ تا ۲۰۰ هزار تومان هزینه در بر داشته باشد و از هزینه هایی تا ۲ الی ۳ میلیون تومان صرفه جویی شود.

• بررسی و تعویض به موقع لاستیک خودرو

لاستیک خودرو بعد از شاسی و ستون خودرو از مهمترین موارد در خودرو می باشد. چرا که تقریبا تمامی وزن خودرو و سرنشین روی این چهار حلقه لاستیک می باشد. پس مراقبت و نگهداری و توجه به صحت و سلامت لاستیک ها می تواند از حوادث و هزینه های احتمالی و بسیار بالا در آینده جلوگیری کند.

 

 

می توان هر شش ماه یک بار لاستیک های جلو و پشت را با هم تعویض کرد. این کار باعث افزایش عمر لاستیک ها می شود. بررسی میزان فشار باد درون لاستیک ها را حتما مورد توجه قرار دهید.

 

• آیا در زمستان گرفتن کولر صحیح است؟

شاید اگر بگوییم که بهتر است در زمستان هر از چند گاهی از کولر خودرو استفاده کنید خیلی معقولانه نباشد. اما حقیقت این است که این کار به شما کمک می کند تا از پرداخت هزینه شارز گاز کولر در فصل گرما در امان باشید.

کولر خودرو دارای خاصیت عرق گیر بودن است. بنابراین زمانی که در فصل سرما شیشه های خودرو عرق می کنند با روشن کردن لحظه ای کولر رطوبت موجود در خودرو خشک می شود. از طرفی کارکرد لحظه ای کولر باعث به جریان افتادن گاز کولر می شود و از ته نشین شدن و افت فشار آن جلوگیری می شود.

 

• بررسی لنت، دیسک و صفحه کلاج  

برای حفظ لنت ترمز بهتر است که از ترمزهای بیخودی و بی دلیل بپرهیزیم. و تا جایی که امکان دارد بجای استفاده از ترمز در مواقع مورد نیاز از دنده معکوس استفاده کنیم. و البته اگر با سرعت مطمئنه و پایین راندگی کنیم نیازی به ترمزهای پی در پی نداریم.

در رابطه با نحوه ی صحیح کلاچ گرفتن نیز این نکته را باید گفت که نباید کلاچ را بیش از پنج ثانیه نگه داشت چرا که تکرار این عمل باعث از بین رفتن دیسک و صفحه کلاچ می شود.

 

• یاتاقان زدن خودرو

یکی از مهمترین بخش های موتور خودرو یاتاقان ها هستند که اصطکاک بین فلزات را از بین می برند. بنابراین هرگونه اختلالی در این قسمتها باعث از بین رفتن لایه روغن می شود و تماس فلز با فلز را ایجاد می کند که به آن یاتاقان زدن می گویند.

هنگامی که چنین مشکلی پیش می آید باید بلافاصله خودرو را خاموش کرد چرا که باعث کج شدن میلنگ می شود.

• علت یاتاقان زدن

۱- استفاده از روغن نامرغوب .

۲- وجود براده در کف کارتل روغن .

۳- روشن کردن کولر در سرعت های بسیار بالای خودرو .

۴-  خرابی پمپ روغن  oil pump .

۵-  کثیف بودن فیلتر روغن و یا کهنه بودن بیش از اندازه  روغن .

۶- رانندگی با سرعت های خیلی زیاد بطوریکه دور موتور به محدوده قرمز نزدیک شود .

 

• سخنی با کاربران عزیز

تمامی موارد ذکر شده و خیلی موارد دیگر که در مطالب گذشته به آن اشاره شده از جمله مواردی هستند که رعایت آنها می تواند به کاهش هزینه ها در نگهداری و مراقبت از خودرو کمک کند.

لازم به ذکر است که آموزشگاه فنی نخبگان در همین راستا اقدام به برگزاری دوره های تخصصی آموزش کارشناسی تشخیص رنگ شدگی خودرو نموده است. 

• سرفصل های قابل ارائه آموزش کارشناسی تشخیص رنگ شدگی خودرو

۱- آموزش کارشناسی رنگ خودرو

۲- آموزش بازیابی رنگ خودرو

۳- آموزش ریکاوری خودرو

۴- آموزش رفع آفتاب سوختگی خودرو

۵- آموزش اجرای نانو سرامیک

۶- آموزش صفر شویی کابین و موتور با مواد نانو

۷- آموزش اجرای بولیش نانو

۸-کار با دستگاه تشخیص رنگ خودرو

و سایر آموزش های مرتبط …

• آموزشگاه فنی نخبگان و آموزش کارشناسی تشخیص رنگ شدگی خودرو

آموزشگاه فنی نخبگان، با بیش از ۶۰۰ مرکز فعال و متخصص در سراسر کشور، دارای سابقه ای درخشان و چندین ساله با هدف ایجاد یک بستر مناسب جهت کارآفرینی ویژه ی علاقمندان به حوزه ی آموزش کارشناسی تشخیص رنگ شدگی خودرو و ریکاوری رنگ و بدنه خودرو، اقدام به برگزاری دوره های تخصصی و حرفه ای آموزش کارشناسی  رنگ خودرو، نقاشی و رنگ آمیزی خودرو و ریکاوری رنگ و بدنه خودرو نموده است.

تدریس توسط اساتید مجرب کشوری و دانشگاهی همراه با برپایی کارگاه های فوق العاده حرفه ای و تخصصی، انجام می گیرد.

 

آموزشگاه فنی نخبگان

    آموزشگاه فنی نخبگان مجری برگزاری آموزش کارشناسی تشخیص رنگ شدگی خودرو

• مزایای شرکت در دوره های آموزش کارشناسی تشخیص رنگ شدگی خودرو توسط آموزشگاه فنی نخبگان

این آموزشگاه، با کادر آموزشی مجرب و متخصص آماده ارائه آموزش کارشناسی تشخیص رنگ شدگی خودرو به متقاضیان عزیز ( پذیرش به صورت خانم و آقا) از سراسر کشور می باشد.

آموزش ها به دو صورت کارگاهی تئوری و عملی فوق العاده حرفه ای و تحت نظر اساتید مجرب دانشگاهی انجام می شود. اسکان رایگان و اعطاء مدارک داخلی بین المللی و دانشجو و همچنین اعطاء نمایندگی به دانشپذیران محترم از جمله مزایا ی آموزشگاه فنی نخبگان می باشد.

• هشدار

متاسفانه اخیرا مشاهده شده است برخی از افراد فرصت طلب، بدون داشتن دانش کارشناسی  رنگ خودرو و عدم آگاهی کامل از مبحث مهم آموزش کارشناسی رنگ خودرو اقدام به برگزاری دوره های آموزش کارشناسی تشخیص رنگ شدگی خودرو نموده و باعث ایجاد مشکلاتی در این زمینه برای علاقمندان حوزه کارشناسی خودرو شده اند.

• تبلیغات کذب

و نیز افرادی با دادن آگهی در سایت های مختلف اینترنتی به بهانه آموزش از علاقمندان به رشته آموزش کارشناسی رنگ خودرو مبالغی را دریافت کرده و پس از آن جوابگوی افراد نمی باشند. لذا خواهشمندیم به هیچ عنوان قبل از حضور و اطمینان از صحت گفته افراد، هیچ گونه مبلغی را به حساب هیچ فردی واریز ننمایید. و قبل از هرگونه اقدامی با کارشناسان آموزشگاه فنی نخبگان مشورت کنید.

جهت کسب اطلاعات بیشتر و آگاهی از نحوه ی برگزاری دوره های آموزش کارشناسی تشخیص رنگ شدگی خودرو

، ریکاوری رنگ و بدنه خودرو و آموزش رنگ آمیزی و نقاشی خودرو با شماره های زیر در تماس باشید.

۰۹۱۳۶۷۷۶۰۰۷ – ۰۹۳۵۹۱۳۰۴۹۹ – ۰۹۱۴۰۲۵۷۰۰۱ – ۰۳۱۳۳۲۴۸۳۲۷

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *