کارشناسی خودرو و مراحل اجرایی آن

این روزها واژه کارشناسی خودرو زیاد به گوش میرسد و اگر قصد خرید و فروش خودرویی را داشته باشید حتما با این واژه برخورد کردید. بازار داغ کارشناسی خودرو این روزها رونق فراوانی گرفته.
اما اینکه کارشناسی خودرو چیست و عموما چه مسائلی را در بر می گیرد خود یک بحث بسیار گسترده است.
در مبحث امروز می خواهیم تعریف درستی از کارشناسی خودرو و تمامی موضوعاتی را که در بر می گیرد برای علاقمندان به این موضوع به صورت مختصر بیان کنیم.

با آموزشگاه علمی وفنی نخبگان همراه باشید. ۰۹۱۳۶۷۷۶۰۰۷

در واقع کارشناسی خودرو شامل بازدید دقیق خودرو اعم از تشخیص رنگ بدنه خودرو و بازدید فنی و موتوری خودرو که شامل تمامی قطعات داخلی خودرو مثل گیربکس ، شاسی ها سیستم برقی و آپشن و تست دیاگ و هر آنچه که با خودرو در ارتباط است و باعث حرکت خودرو می شود، می باشد. که این امر می تواند توسط خود فرد در صورتیکه متخصص در این زمینه باشد و اطلاعات و تجربیات و آموزشهای لازم را کسب کرده باشد انجام شود. در غیر این صورت وظیفه کارشناسی خودرو بر عهده کارشناس تشخیص رنگ بدنه و ریکاوری رنگ بدنه خودرو می باشد.

 

 

کارشناس خودرو کیست؟

کارشناس خودرو شخصی است که تمامی اطلاعات لازم و ضروری در رابطه با قسمتهای مختلف خودرو را بصورت علمی و تجربی بطور کامل و دقیق و کاملا تخصصی با گذراتدن دوره های اموزشی خاص کسب کرده و در زمینه های مختلف خودرو مهارت لازم را بدست آورده و می تواند براحتی خودروی مورد نظر مشتری را از لحاظ فنی و ظاهری کاملا مورد ارزیابی قرار دهد و خریدار و فروشنده را از سلامت یا عدم سلامت خودرو آگاه کند.
از مهم ترین وظایف کارشناس خودرو تشخیص رنگ واقعی خودرو و سلامت رنگ و ظاهر بدنه خودرو و هم چنین تشخیص سلامت خودرو را از نظر فنی و موتور و گیربکس و جلو بندی و غیره است.

در حال حاضر می توان از خودرو به عنوان یک وسیله ضروری در زندگی انسان نام برد و میتوان خودرو را جزء اولین کالاهایی که بازار خرید و فروش داغی دارد در نظر گرفت. روزانه در صنعت خودروسازی میلیاردها تومان جهت تولید و ارائه خودرو هزینه می شود و صدها مدل مختلف با برندهای مختلف وارد بازار میشود که هر کدام مشتری خاص خود را می طلبد.

بنابراین توجه به این موضوع که قبل از خرید هر نوع خودرویی باید از سلامت کامل آن آگاهی داشته باشیم امری ضروری و قابل توجه است که در این زمینه می باست از افراد متخصص در زمینه کارشناسی تشخیص رنگ و ریکاوری بدنه و سلامت خودرو بهره برد.

 

آموزشگاه علمی و فنی نخبگان متخصص در زمینه کارشناسی تشخیص رنگ و ریکاوری بدنه خودرو و تعیین سلامت فنی خودرو با بیش از۴۰۰ مرکز فعال در سراسر کشور افتخار آموزش به علاقمندان در زمینه کارشناسی تشخیص رنگ خودرو و ریکاوری بدنه خودرو  رادارد.   

 با آموزشها ی تخصصی آموزشگاه فنی نخبگان همراه باشید. ۰۹۱۳۶۷۷۶۰۰۷ 

 اهمیت و ضرورت کارشناسی خودرو
در دنیای امروز خودرو به عنوان یک کالای اساسی و مورد نیاز مردم از اهمیت ویژه ای برخوردار است و میتوان گفت جزء مهمترین کلاهایی ست که در سراسر دنیا بصورت بسیار زیادی خرید و فروش می شود و همین امر باعث شده پای سودجویان یا به اصطلاح دلالان خودرو به این صنعت باز شود و سودهای کلانی را به جیب بزنند.در حالیکه خریدار نمی تواند بصورت دقیق و کارشناسی از سلامت خودرو آگاهی پیدا کند و متاسفانه گاها خودرویی با ایراد فنی یا ظاهری با قیمت غیر واقعی خریداری میکند.

اینجاست که اهمیت کارشناسی خودرو و کارشناس خودرو مشخص می شود چراکه کار کارشناسی تشخیص سلامت و رنگ بدنه خودرو میتواند علاوه بر اینکه خریدار را از سلامت خودرو آگاه کند ارزش واقعی خودرو نیز کاملا مشخص می شود.

 

 

 

مراحل کارشناسی خودرو

 به طور کل کار کارشناسی خودرو به دو صورت انجام میگیرد کارشناسی پایه یا اولیه – کارشناسی حرفه ای

•کارشناسی پایه فقط

فقط بخش های اصلی مورد بررسی قرار میگیرد و بر همین اساس گزارش کارشناسی خودرو را ارائه می دهد.

•کارشناسی حرفه ای

در این نوع کارشناسی، کارشناس تشخیص رنگ و سلامت خودرو تمامی بخش های یک خودرو را بصورت دقیق مورد بررسی و کارشناسی قرار میدهد که شامل کارشناسی تشخیص رنگ و ریکاوری رنگ بدنه خودرو و کارشناسی کامل فنی خودرو که شامل بررسی تمامی قطعات موتوری و داخلی خودرو می باشد است.

نوع کارشناسی خودرو را فرد خریدار مشخص می کند و کارشناس تشخیص خودرو براساس درخواست وی کار تشخیص و بررسی سلامت خودرو را انجام میدهد وگزارش کارشناسی خودرو را بر همین اساس ارائه می دهد.

 

 

 

•حضور کارشناس در محل

کارشناسی تشخیص رنگ بدنه خودرو و ریکاوری بدنه خودرو
در این مرحله کارشناس تشخیص رنگ و سلامت خودرو کار خود را با مهارت خاص آغاز می کند. فرد کارشناس، کارشناسی تشخیص رنگ بدنه خودرو را انجام و فرد خریدار را از آسیب های وارد شده به خودرو که ممکن است منجر به تعویض بعضی از قطعات خودرو، تعمیر بدنه یا رنگ شدگی بدنه خودرو و تعویض آن شده باشد.

 

،

 

 کارشناسی و تشخیص سلامت فنی خودرو

کارشناس خودرو تمامی قطعات فنی خودرو که شامل موتور گیربکس، شاسی ها، چرخ ها، لاستیک، ستونها، برق خودرو و… مورد بررسی و کارشناسی قرار می دهد وآسیب های احتمالی یا سلامت خودرو را مشخص می کند.

 

•تست رانندگی                                                                                                                                                                     تست رانندگی در مرحله بعدی قرار میگیرد. بعد از کارشناسی تشخیص رنگ بدنه خودرو و ریکاوری بدنه خودرو و همچنین کارشناسی تشخیص سلامت فنی خودرو انجام شد باید ترمزها، کلاج و گاز و استارت خودرو نیز مورد بررسی قرار بگیرد.

 

 

•قیمت گذاری خودرو

هدف از کارشناسی خودرو تعیین سلامت خودرو می باشد. اما می دانیم که ارز ش واقعی خودرو بر اساس تشخیص سلامت خودرو مشخص می شود. پس هدف بعدی کارشناسی خودرو تعیین قیمت و ارزش واقعی خودرو است که براساس کارشناسی انجام شده مشخص می شود و خریدار مطمئن می شود که خودروی خود را با قیمت منصفانه خریداری کرده.

 

 

•ارائه برگه و گزارش کارشناسی خودرو

کارشناس خودرو با ارزیابی ها و بررسی هایی که کرده سلامت خودرو را تعین و قیمت گذاری کرده و طی یک برگه کارشناسی تایید شده ان را تحویل خریدار خودرو می دهد. و شخص براحتی می تواند تصمیم نهایی را در خرید خودروی مذکور بگیرد.

با آموزشگاه فنی نخبگان متخصص در زمینه کارشناسی تشخیص رنگ خودرو و ریکاوری بدنه خودرو  همراه باشید

آموزشگاه فنی نخبگان با سابقه ی چندین ساله و درخشان با بیش از ۴۰۰ مرکز فعال و متخصص در امر کارشناسی تشخیص رنگ خودرو و ریکاوری رنگ بدنه خودرو در سراسر کسور و همچنین کسب عنوان برتر مدیر شایسته ملی سال ۹۷ پیشگام در امر آموزش و تربیت کارشناسان حرفه ای تشخیص رنگ خودرو و ریکاوری رنگ بدنه خودرو آماده ارائه آموزش های حرفه ایکارشناسی تشخیص رنگ خودرو و ریکاوری رنگ بدنه خودرو به متقاضیان آقا و خانم از سراسر کشور می باشد.

آموزش ها به دو صورت کارگاهی تئوری و عملی فوق العاده حرفه ای و تحت نظر اساتید مجرب دانشگاهی انجام میشود. اسکان رایگان و اعطاء مدارک داخلی بین المللی و دانشجو و همچنین اعطاء نمایندگی به دانشپذیران محترم از جمله مزایا ی آموزشگاه فنی نخبگان می باشد.

جهت هماهنگی و ثبت نام و کسب اطلاعات کافی با شماره های زیر تماس بگیرید.

۰۹۱۳۶۷۷۶۰۰۷- ۰۹۳۵۹۱۳۰۴۹۹- ۰۹۱۴۰۲۵۷۰۰۱- ۰۳۱۳۳۲۴۸۳۲۷

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *