اموزش تخصصی کارشناسی رنگ خودرو

 ♦ آموزش کارشناسی تشخیص رنگ شدگی خودرو

خرید خودرو و نگهداری از آن جزء مسائلی ست که توجه زیادی را به خود جلب کرده و هر روزه بحث ها و راهکارهای مختلفی در این مورد قابل ارائه است. مطلب امروز آرین تست و آموزشگاه فنی نخبگان در همین راستا با موضوع آموزش کارشناسی تشخیص رنگ شدگی خودرو به راهکارهای مراقبت از خودرو می پردازد. 

آرین تست با طرح موضوع مراقبت از خودرو در مقاله آموزش کارشناسی تشخیص رنگ شدگی خودرو سعی در ارائه مطالبی دارد که به شما کمک میکند بتوانید از خودروی خود چندین سال استفاده کرده و از لحاظ هزینه ای هم خیلی درگیر هزینه های بالا نشوید.

با ما همراه باشید با مطلب آموزش کارشناسی تشخیص رنگ شدگی خودرو

 

♦ آماده سازی پارکینگ یا حیاط

حتما در مراکز صافکاری و نقاشی خودرو دیده اید که نقاشی خودرو در یک اتاقک جداگانه ای انجام می شود. علت این امر دو چیز است: اول اینکه گرد رنگ ناشی از پاشش رنگ به سایر خودرو ها اسیب نرساند و دوم این که گرد و غبار و کثیفی حاصل از صافکاری سایر خودرو ها بر روی رنگ تازه پاشیده شده ی خودرو اثر نگذارد.

این مطلب در مورد نقاشی خودرو در منزل است نیز صدق می کند. بنابراین برای کیفیت رنگ و محافظت از خودروهای همسایه ها باید یک اتاقک رنگ کوچک در پارکینگ خود داشته باشید. البته ضرورت وجود اتاقک رنگ هنگامی اهمیت دارد که بخواهید تمام بدنه ی خودرو را رنگ کنید.

 

اما اگر قصد رنگ کردن فقط قسمتی از بدنه مانند یک در یا یک گلگیر و یا حتی قسمتی از آن ها را دارید، می توانید بدون اتاقک رنگ و صرفا با پوشاندن اطراف محل مورد نظر عمل نقاشی را انجام دهید. اما طبیعتا کیفیت  کار نسبت به وجود اتاقک رنگ کمتر خواهد بود.

ساخت اتاقک رنگ کار ساده ایی است، فقط باید کمی حوصله و دقت به خرج دهید و نکاتی را که در ادامه ذکر خواهد شد به کار ببندید. اولین نکته برای ساخت اتاقک رنگ و نقاشی خودرو عدم ایجاد مزاحمت برای همسایگان است. حتی توصیه می شود قبل از شروع عملیات نقاشی با همسایگان خود صحبت کرده و موضوع را بگویید.

توجه داشته باشید که ساخت اتاقک رنگ از نظر رفت و آمد برای خودرو های دیگران مزاحمت ایجاد نکند.همچنین برای ساخت اتاقک رنگ هرگز به حریم پارکینگ سایر همسایگان وارد نشوید که می تواند موجب برخورد قانونی با شما شوند.

 

هرچه می توانید فضای داخل اتاقک رنگ را بیشتر بگیرید تا انجام عملیات  نقاشی بهتر شود. این مطلب در کیفیت پاشش رنگ بسیار موثر است. منظور از اتاقک رنگ تنها یک لایه ی محافظ اطراف خودرو و به جهت دو موردی است که قبلن گفته شد، یعنی فقط یک لایه نایلون در اطراف خودرو و هم چنین روی زمین زیر خودرو، بنابر این از اسم اتاقک رنگ نترسید، چون قرار نیست واقعا اتاق بسازید.

 

آنچه در مورد ساخت اتاقک رنگ شاید زمان و هزینه بیشتری صرف کند، چارچوب اتاقک است. لایه های پلاستیک و نایلون باید به یک چارچوب چسبیده باشد، در غیر این صورت اتاقکی وجود نخواهد داشت. ساده ترین راه  برای درست کردن چارچوب استفاده از دیوار ها و ستون های پارکینگ است .

 

♦ هشدار

 

 

♦ نحوه برگزاری جلسات آموزشی و مزایای آموزشگاه

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *