اموزش تخصصی کارشناسی رنگ خودرو

 ♦ آموزش کارشناسی تشخیص رنگ شدگی خودرو

خرید خودرو و نگهداری از آن جزء مسائلی ست که توجه زیادی را به خود جلب کرده و هر روزه بحث ها و راهکارهای مختلفی در این مورد قابل ارائه است. مطلب امروز آرین تست و آموزشگاه فنی نخبگان در همین راستا با موضوع آموزش کارشناسی تشخیص رنگ شدگی خودرو به راهکارهای مراقبت از خودرو می پردازد. 

آرین تست با طرح موضوع مراقبت از خودرو در مقاله آموزش کارشناسی تشخیص رنگ شدگی خودرو سعی در ارائه مطالبی دارد که به شما کمک میکند بتوانید از خودروی خود چندین سال استفاده کرده و از لحاظ هزینه ای هم خیلی درگیر هزینه های بالا نشوید.

با ما همراه باشید با مطلب آموزش کارشناسی تشخیص رنگ شدگی خودرو

♦ پاشش رنگ

برای پاشش آستر از نظر تنظیم پیستوله و الگوی پاشش مانند توضیحات قبل عمل می کنیم. برای چسبیدن بهتر آستر به بدنه حتما بدنه ی خودرو را به طور کامل تمیز کنید و عاری از هرگونه گرد و غبار باشد. سپس آستر را با پوشش مناسب و کامل بر روی بدنه بپاشید.

آسترها معمولا طوسی رنگ بوده و برخی دیگر کرم رنگ هستند اما رنگ آستر هیچ ارتباطی به رنگ اصلی خودرو ندارد و تنها جنس آستر را نشان می دهید. پس از پاشش آستر و صاف کردن سطح آن با سنباده ۱۰۰۰ یا ۱۲۰۰ بار دیگر مجددا برای چسبیدن کامل رنگ به استر، سطح آستر را از هرگونه کثیفی و گرد غبار ناشی از سنباده کاری با دستمال خشک تمیز کنید. اکنون نوبت پاشش رنگ است.

اصلی ترین نکته برای رنگ خودرو درست کردن هم رنگی خودرو است، نگران نباشید. این کار نیاز به تجربه ی بسیار زیاد دارد و حتی حرفه ایی ترین نقاشان خودرو نیز امروزه دیگر این کار را خود انجام نمیدهند.

درست کردن هم رنگی خودرو به عهده فروشنده رنگ خودرو است. فقط شما باید رنگ اصلی خودرو را به طریقی به فروشنده ی رنگ برسانید. معمولا در باک خودرو را باز می کنند و نزد فروشنده برده، یا قطعه اسیب دیده ی قبلی که رنگ اصلی رو یآن قرار دارد ( مانند گلگیر، در صندوق عقب،…) را می برند. اما اصولی ترین کار این است که شما خود خودرو را نزد فروشنده ی رنگ ببرید.

با این کار، فروشنده پس از ترکیب کردن رنگ، ان را با پیستوله روی قسمتی از بدنه تست می کند و با دقت ملاحظه می کند آیا رنگی که درست کرده است با سایر قسمت های خودرو مطابقت دارد یا نه؟

در پایان نیز رنگ پاشیده شده برای تست را با یک پنبه ی تینری پاک می کند. پس از تهیه هم رنگی بدنه ی خودرو و رقیق کردن آن به میزان لازم، آن را در مخزن پیستوله ریخته و پس از انجام تنظیمات پیستوله روی یک تکه مقوا اکنون نوبت به پاشش رنگ اصلی خودرو است.

حتما پیش از شروع پاشش سطح کار را با دستمال ضد الکتریسیته ساکن تمیز کنید تا سطح آستر هیچ گرد و غباری نداشته باشد. بعد، طبق الگو های پاشش که توضیح داده ایم، شروع به نقاشی خودرو کنید. در صورت استفاده از رنگ بیس کوت پس از پاشش و خشک شدن.

رنگ نیاز به پاشش کیلر دو جزئی روی آن دارید. پیش از پاشش کیلر توصیه می شود از دستمال ضد الکتریسیته ساکن استفاده کنید و حتی جزئی ترین گرد و غبار را از روی سطح رنگ بردارید.

به طور معمول یک هفته پس از اتمام عملیات نقاشی خودرو اقدام به پولیش کشیدن بدنه ی خودرو به صورت اساسی و اصولی کنید. برای پولیش کاری خودرو ابتدا باید محل مورد نظر را تمیز کرده، سپس پولیش را با انگشت روی سطح مورد نظر در چندین نقطه گذاشت.

پس از آن با پنبه ی تمیز شروع به کشیدن روی پولیش در یک جهت نموده و تا صیقلی شدن سطح به کشیدن ادامه داد. در میان این مرحله اگر پولیش روی بدنه به انتها رسید اما هنوز بدنه ی خودرو نیاز به پولیش کردن دارد، دوباره با انگشت خود پولیش برروی بدنه قرار دهید.

♦ هشدار

♦ نحوه برگزاری جلسات آموزشی و مزایای آموزشگاه

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *