آموزش اجرای کاور خودرو

آموزش اجرای کاور خودرو

یکی از موضوعات مورد علاقه ی آرین تست و علاقمندان به دیزاین خودرو کاور خودرو بوده است. از این رو آرین تست امروز با یک نگاه ویژه به این مقوله پرداخته و با مطلب جدید و پر محتوای آموزش اجرای کاور خودرو در خدمت کاربران عزیز می باشد.

• کاور بدنه خودرو چیست؟

پوششی حفاظتی و بسیار مناسب از جنس اورتان جهت محافظت از رنگ بدنه خودرو در مقابل عوامل آسیب زایی که قدرت تخریب رنگ بدنه خودرو را دارند. 

• جایگاه ویژه ی کاور بدنه خودرو 

محافظت از رنگ و زیبایی و جلوه ی خاص رنگ خودرو همیشه از دغدغه های مالکان و دوستداران خودرو بوده است. و همیشه به دنبال راهکاری جهت افزایش قدرت حفاظتی رنگ خودرو و افزایش دوام و طول عمر رنگ خودرو بوده اند.

اجرای پولیش، واکس خودرو و نانو سرامیک از جمله کارهایی ست که برای ریکاوری و محافظت از رنگ خودرو انجام می شده. در سالهای اخیر با ابداع و ورود تکنولوژی نانو به صنعت خودروسازی، پوشش های حفاظتی بسیار مقاومی برای رنگ بدنه خودرو ایجاد شد که توجه دوستداران و علاقمندان زیادی را به خود جلب کرده است.

از جمله این پوشش ها می توان به کاور سرامیکی خودرو اشاره کرد.

• پوشش نانو سرامیک یا کاور خودرو؟

نانو سرامیک پدیده ای نو در صنعت خودروسازی میباشد. و در قالب پوشش نانو سرامیک و کاور خودرو ارائه می شود. ممکن است خیلی از افراد این دو مورد رابا هم اشتباه بگیرند و یک تعریف واحد از این دو داشته باشند. در حالیکه دارای تفاوتهای بساری هستند و دو مقوله جدا از هم می باشند.

در اینجا قبل از این که در مورد کاور بدنه خودرو صحبت کنیم تفاوت این دو پدیده را بیان می کنیم.

پوشش نانو سرامیک

نانوسرامیک نوعی پلیمر مایع می باشد که به صورت لایه ای بسیار نازک روی سطح بدنه خودرو اجرا می شود و باعث درخشندگی و براقیت رنگ خودرو می شود.

از جمله ویژگی های بارز پوشش نانو سرامیک آب گریز بودن یا هیدروفوبیکی بودن این پوشش می باشد. بنابراین هرگونه آلودگی روی بدنه خودرو براحتی پاک می شود. 

• فواید پوشش نانو سرامیک 

۱- مقاومت در مقابل عوامل شیمیایی از قبیل: اشعه ماوراء بنفش خورشید، اثرات ایجاد شده از فضله پرندگان و شیره ی درختان، باران های اسیدی و …

۲- ایجاد خاصیت آبگریزی و هیدرو فوبیکی رنگ خودرو

آبگریزبودن و هیدروفوبیک

از جمله خصوصیات فیزیکی یک ماده است. این مواد به دلیل ناهمواری سطحی میکرومتری و نانومتری که دارند، از پخش شدن و جذب شدن مایعات جلوگیری می کنند و موجب قطره ای شدن و سر خوردن مایعات روی سطح می شوند.

این خاصیت در پوشش نانو سرامیک بدنه خودرو باعث می شود که انواع مایعات حتی گل و لای نیز روی بدنه خودرو نچسبد و به راحتی تمیز شود.

۳- ایجاد خاصیت آیرودینامیکی بدنه خودرو

در این حالت بدنه خودرو در مقابل برخورد مولکول های هوا مقاومت پیدا میکند.

۴- جلوگیری از خط و خش روی بدنه خودرو

۵- جلوگیری از آفتاب سوختگی رنگ بدنه خودرو

۶- ایجاد براقیت و درخشندگی فوق العاده رنگ بدنه خودرو

و …. 

جهت کسب اطلاعات بیشتر می توانید به مطلب آموزش اجرای نانو سرامیک حرفه ای مراجعه کنید.

• کاور بدنه خودرو

و اما در سالهای اخیر محصولات جدیدتری وارد بازار شده که علاوه بر دارا بودن خصوصیات پوشش های نانوسرامیک، لایه ای بسیار مقاوم تر روی بدنه خودرو ایجاد می کند که قدرت حفاظتی بسیار بالاتری نسبت به پوشش های نانوسرامیک دارندو به کاور خودرو معروفند.

• تفاوت کاور بدنه خودرو و پوشش نانو سرامیکی خودرو

هدف دو محصول معرفی شده ( پوشش نانو سرامیک و کاور سرامیکی خودرو ) حفاظت از رنگ وبدنه خودرو در مقابل عوامل آسیب زا می باشد. و علاوه بر مشترکاتی که هر دو محصول دارند، دارای تفاوت های واضح و قابل مشاهده ای هستند.

• تفاوتها

 ۱- نسبت به پوشش نانوسرامیک از درخشندگی کمتری برخوردارند.

۲- عدم خاصیت آب گریزی نسبت به پوشش نانو سرامیک.

 ۳- با گذشت زمان تغییر رنگ داده و به زردی می نماید.

۴- در صورت استفاده از کاور خودرو طیف رنگی روشنی روی بدنه خودرو ایجاد می شود.

۵- در صورت آسیب دیدگی باید کل کاور تعویض شود و هنگام تعویض امکان آسیب به رنگ بدنه خودرو بسیار زیاد می باشد.

۶- دارای ضخامت و مقاومت بیشتری نسبت به پوشش نانو سرامیک می باشد.

۷- به لحاظ هزینه ای بسیار گران تر از پوشش نانو سرامیک می باشد.

به هر حال استفاده از هر کدام از این موارد بسته به سلیقه و نظر مالک خودرو می باشد.

اطلاعات جامع تر و کامل تر را در مطلب آموزش اجرای نانو سرامیک و کاور بدنه خودرو دریافت کنید.

• نحوه ی اجرای کاور خودرو و پوشش نانوسرامیک

 اجرای پوشش نانو سرامیک و اجرای کاور خودرو کاری زمان بر و تخصصی ست. و علاوه بر خصوصیت حفاظتی که دارد به منظور زیبایی و درخشندگی رنگ خودرو مورد استفاده قرار می گیرد. بنابراین می طلبد که توسط افراد متخصص و با مهارت ویزه انجام شود. 

همانطور که اجرای تخصصی پوشش نانو سرامیک و کاور خودرو باعث زیبایی و جذابیت رنگ خودرو می شود، اگر توسط افراد غیر متخصص انجام شود جلوه ی فوق العاده نامناسبی به رنگ بدنه خودرو می دهد.

• آموزش اجرای کاور خودرو

آموزشگاه فنی نخبگان اولین و بزرگترین مرکز آموزش کارشناسی و تشخیص رنگ شدگی خودرو در سراسر کشور با بیش از ۶۰۰ مرکز فعال و متخصص کارشناسی خودرو در سطح کشور اقدام به برگزاری دوره هایآموزش اجرای کاور خودرو نموده است.

• نحوه ی برگزاری آموزش اجرای کاور خودرو

آموزش اجرای کاور خودرو به دو صورت کاملا حرفه ای و تخصصی تئوری و عملی توسط اساتید مجرب دانشگاهی و زیر نظر بازرس ویزه کارشناسی خودرو انجام می پذیرد.

پذیرش به صورت خانم و آقا از سراسر کشور همراه با اسکان رایگان و ارائه مدارک بین المللی و داخلی و دانشجو و اعطاء نمایندگی به دانشپذیران عزیز می باشد.

• پل های ارتباطی:

علاقمندان از سراسر کشور می توانند جهت کسب اطلاعات یشتر و اگاهی از سرفصل های ارائه شده کارشناسی خودرو با شماره های زیر در تماس باشند.

۰۹۱۳۶۷۷۶۰۰۷ – ۰۹۳۵۹۱۳۰۴۹۹ – ۰۹۱۴۰۲۵۷۰۰۱ – ۰۳۱۳۳۲۴۸۳۲۷

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *