صفرشویی خودرو چیست ؟

صفرشویی خودرو چیست ؟

در صفر شویی خودرو تمامی قطعات داخلی و خارجی کابین خودرو شامل صنـدلی ها، رودری، سقف، داشـبورد، موتور، لاستیک و … با دقت توسط مواد شوینـده شسـته می شود.

دراین نوع از تمیزی خودرو علاوه بر اینکه ظاهر خودرو که شامل تمامی نواحی بدنه می شود (از سپر گرفته تا صندوق عقب)، قسمت های داخلی هم تمیز می شوند. این قسمت ها شامل صندلی، درب ها، کف، داشبورد، فرمان، انواع قسمت های زینتی داخل ماشین و… است.

قسمت های مختلفی در صفر شویی باید مورد توجه قرار بگیرد. یکی از مهم ترین آنها موتور خودرو است. موتور که به عنوان قلب یک خودرو از آن یاد می شود، اگر دچار آلودگی گردد تمامی قسمت های خودرو را به مرور زمان درگیر می کند. پس بسیار مهم است که در حفظ و نگهداری آن دقت لازم را انجام بدهیم.
از بخش های دیگر در صفر شویی، شستن و تمیز کردن صندلی ها و کف ماشین است.در نتیجه در شستشوی خودرو به روش صفرشویی صندلی های ماشین تان هم مانند روز اول تمیز و پاکیزه می شوند.

مراحل صفرشویی خودرو

مراحل صفرشویی خودرو

• خارج کردن کفپوش های داخلی و کف اتومبیل و صندوق عقب و کشیدن جارو برقی درقسمت های ذکر شده

• تمیز کردن کفپوش و برداشتن لکه‌های قهوه‌ای به وسیله تمیز کننده های مخصوص نانو و برداشتن آن با یک پارچه مرطوب و یا اسفنج

• شستن کفپوش لاستیکی و خشک کردن آن و ایجاد یک پوشش بدون لغزش

• استفاده از هوای فشرده و برس تا گرد و غبار انباشته شده را از دکمه ها و شکاف ها بر روی دیوارها و درهای داخلی برداشته شود.

• پاک کردن سطوح داخلی سخت با استفاده از یک تمیز کننده ملایم و مواد مخصوص صفرشویی خودرو

• تمیز کردن تهویه هوای ماشین ها با برس تمیز کننده اگر بعداز آن از مایعات استفاده نمی شود، بهتر است از یک ماده بسیار جذب کننده مانند پارچه میکرو فایبر را به کار برد تا گرد و غبار و خاک را از بین ببرد.

• شستشو با مواد مخصوص صفرشویی خودرو برای تمیز کردن صندلی ها.

مزایای صفر شویی خودرو

مزایای صفر شویی خودرو

اتومبیل به صورت اساسی تمیزمی شود .

در صفرشویی اتاق خودرو با جارو شارژی تمیز می شود در نتیجه هیچ گونه آلودگی در خودرو باقی نمی ماند.

در صفرشویی خودرو با استفاده از مواد نانو آلودگی تا چند هفته جذب نمی شود.

در این سرویس مواد شوینده هر قسمت با هم متفاوت می باشند در نتیجه آسیبی به نواحی مختلف خودرو وارد نمی شود.

در صفرشویی خودرو رنگ، لاستیک و شیشه را بلافاصله همزمان با تمیز کردن گرد و خاک پولیش می کنند تا ظاهری درخشان به آن بدهند.

در صفرشویی به دلیل ایجاد خاصیت آب گریزی حتی در روزهای بارانی، خودرو تمیز می ماند.

اهمیت صفرشویی خودرو

اهمیت صفرشویی خودرو

دلیل اصلی صفر شویی مداوم حفظ ظاهر اصلی خودرو است. ماشینی که به تازگی شسته شده و جلا داده شده است ، اگر به صورت مداوم رسیدگی شود همیشه می درخشد. شاید هیچ وقت ماشین شما شبیه به روز اول نشود ، اما صفر شویی خودرو به حفظ ظاهر خودروی شما کمک شایانی می کند.

• آسایش و راحت بودن سرنشین ها

فضای داخل خودرو باید به صورت مداوم جارو زده شود و برای تمیز کردن قسمت های پلاستیکی در خدمات صفرشویی از محصولات مخصوصی استفاده می شود. استفاده از مواد مخصوص برای قسمت های چرم باعث افزایش طول عمر آن ها می شود.

• حفظ کردن ارزش و ماهیت واقعی خودرو

خدمات صفرشویی ماشین شما می تواند یکی از بهترین راه ها برای حمایت از سرمایه گذاری شما باشد. جهت به دست آوردن بیشترین دستاورد از خودروی خود ، تمیز کردن و صفر شویی مداوم امری ضروری است. انجام این کار به صورت مداوم برای خریدار مشخص می کند که شما از خودروی خود مراقبت کرده اید و ارزش آن را دارد.

تفاوت بین صفر شویی خودرو و کارواش معمولی در چیست ؟

تفاوت بین صفر شویی خودرو و کارواش معمولی در چیست ؟

صفرشویی یک نسخه دقیق تر و عمیق تر کارواش معمولی خودرو می باشد. در روند صفرشویی نه تنها تمرکز بر روی شستن خودرو است ، بلکه هدف نو کردن و اغلب ترمیم قسمت های مختلف می باشد. تفاوت بین این دو روند خیلی قابل تشخیص نیست. در حالی که کارواش های سنتی خیلی سریع تر و ارزان تر از خدمات صفر شویی خودرو هستند ، در صفر شویی کیفیت خودروی شما همانند روز اول خواهد شد. قسمت بیرونی خودروی شما خیلی بهتر از تصورتان خواهد بود. در کارواش سنتی قدرت بسیار بالای فرچه ممکن است خط و خراش های ریزی روی رنگ ماشین ایجاد کنند.

جمع بندی

جمع بندی

خودرو هرشخص ، نمایان گر و جلوه ای از شخصیت اوست، افراد بی نظم و افرادی که ذهن آشفته ای دارند، معمولا به ماشین خود رسیدگی نمی کنند و خودروی آنها همیشه کثیف و شلخته است، اما افرادی که به کار و جایگاه خود اهمیت می دهند، اتومبیل خود را تمیز نگه می دارند. همه ما باید به خودروی خود اهمیت دهیم و سعی کنیم هر چند وقت یک بار از خدمات صفر شویی و صفرشویی داخل ماشین بهره مند شویم . صفرشویی خودرو مانند کارواش های معمولی نیست، بلکه یک فرآیند است که در آن به نظافت تمامی قسمت ها و جزییات داخلی و خارجی ماشین، ترمیم، پولیش و نظافت موتور ماشین و غیره پرداخته می شود.

در واقع صفر شویی خودرو به جز تمیزی داخل و خارج خودرو هدف مهم تر دیگری نیز دارد که پیدا کردن عیب های خودرو و مهم تر از آن برطرف کردن عیب های خودرو است. وقتی داخل و خارج خودرویتان تمیز شد و عیب های آن نیز در حد ماشین صفر برطرف شد از آن لذت خواهید برد و همانطور که از نامش پیداست ماشین را صفر شویی کرده اند.

سوالات متداول

هر چند وقت یکبار برای شست و شوی خودور اقدام نماییم ؟

پاسخ به این موضوع بستگی به میزان کثیفی خودروی شما دارد. معمولا توصیه می شود هر ماه جهت صفرشویی خودرو اقدام نمایید.

سرویس صفرشویی ماشین چه قدر طول می کشد ؟

اولین بار این کار از دو ساعت الی هشت ساعت طول خواهد کشید ، اما در دفعات بعدی زمان کمتری می برد.

علت اهمیت صفرشوی خودرو چیست ؟

در حالی که کارواش معمولی یک روند شست و شوی پایه ای خودرو محسوب می شود ، در صفر شويي خودرو از اتومبیل شما برای مدت زمان طولانی تر محافظت می شود. ماشین شما ظاهر بهتری خواهد داشت ، بوی خوبی می دهد و طول عمر آن افزایش می یابد.

  • facebook
  • googleplus
  • twitter
  • linkedin
  • linkedin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ارتباط با متخصصان