کارشناسی و تشخیص رنگ شدگی خودرو

کارشناسی و تشخیص رنگ شدگی خودرو
تا کنون مقالات زیادی از آرین تست با موضوع کارشناسی و تشخیص رنگ شدگی خودرو منتشر شده که سعی شده اطلاعات جامع و کاملی از کارشناسی و تشخیص رنگ شدگی خودرو دراختیار کاربران عزیز قرار داده شود. 
امروز هم مثل همیشه با مقاله ای جدید با عنوان کارشناسی و تشخیص رنگ شدگی خودرو با موضوع چگونگی تعیین و تخمین قیمت و ارزش واقعی خودرو د خدمت شما کاربران عزیز هستیم.

• کارشناسی و تشخیص رنگ شدگی خودرو

 کارشناسی خودرو شامل بخش های مختلفی می باشد. که تجزیه و تحلیل بخش های مختلف خودرو را جهت تعیین و تایید یا عدم تایید سلامت خودرو بر عهده دارد. و در نهایت با توجه به بررسی های انجام شده قیمت و ارزش واقعی خودرو مشخص می شود. 

۱- کارشناسی بدنه

۲- کارشناسی فنی، موتور و گیربکس

۳- تست آپشن و تجهیزات جانبی

۴- تست رانندگی

۵- بررسی کیلومتر خودرو

۶- بررسی قطعات تعویضی خودرو

۷- بررسی و تست قطعات کامپیوتری و الکترونیکی خودرو

 

• تعیین قیمت واقعی خودرو

ارزش واقعی خودرو در واقع نتیجه یک کارشناسی و بررسی دقیق و صحیح است. جهت تعیین قیمت واقعی یک خودرو توسط کارشناسی و تشخیص رنگ شدگی خودرو فاکتورهایی وجود دارد که در ادامه به صورت کاملا تخصصی به آن می پردازیم.

• فرآیند کارشناسی و تعیین قیمت خودرو 

۱- کارشناسی و تشخیص رنگ شدگی بدنه خودرو

۲- کارشناسی فنی وموتوری خودرو

۳- تست رانندگی 

۴- تعیین و تخمین قیمت واقعی خودرو

 

کارشناسی و تشخیص رنگ شدگی بدنه خودرو

اولین مرحله از کارشناسی خودرو مربوط به بدنه و رنگ بدنه خودرو می باشد. در این مرحله کارشناس خودرو با توجه به مهارت ، تخصصص و تجربه ای که دارد و همچنین با کمک دستگاه دیجیتال تشخیص رنگ سطح رنگ تمام بخش های بدنه خودرو را می سنجد و میزان رنگ شدگی و سطح رنگ را در نواحی مختلف مشخص می کند.
این مرحله از حساسیت و اهمت زیادی برخوردار است. چراکه میزان رنگ شدگی خودرو نشان دهنده میزان خسارت وارده به خودرو علی الخصوص بخش های اصلی خودرو از جمله شاسی و ستون ها می باشد.
شاسی و ستون های خودرو به دلیل موقعیت حساسی که دارند ( وظیفه تامین امنیت خودرو و سرنشینان را به عهده دارند.) هنگام کارشناسی به صورت کامل و اساسی مورد بررسی قرار می گیرند و نقش اساسی و مهمی را در تعیین قیمت و ارزش خودرو دارند.
• مقالات مرتبط با مقاله کارشناسی و تشخیص رنگ شدگی بدنه خودرو

 آموزش کارشناسی خودرو (شاسی و بدنه خودرو Chassis & Body)

• آموزش کارشناسی چگونگی تشخیص رنگ شدگی بدنه خودرو و تعویض قطعات خودرو

 کارشناسی و تشخیص سلامت شاسی های خودرو

 مهمترین و کلیدی ترین قطعات خودرو جهت کارشناسی

 کارشناسی خودرو و مراحل اجرایی آن

 آموزش رنگ شدگی خودرو

• کارشناسی فنی و موتوری خودرو

یکی از مشکلترین و اساسی ترین بخش های کارشناسی خودرو مربوط به این بخش می باشد. کارشناس برای کاشناسی فنی و موتوری باید توانایی و قدرت تشخیص عیوب و ایرادات موجود در موتور خودرو را داشته باشد. برای این کار لازم است که دانش فنی و موتوری کارشناس بالا باشد و آشنایی کامل با اجزای مختلف موتوری و فنی خودرو داشته باشد. 

• چهار بخش اصلی موتور خودرو که باید توسط کارشناس به صورت دقیق و کاملا تخصصی بررسی و کارشناسی شود عبارتند از:

۱- کارشناسی گیربکس خودرو

۲- کارشناسی موتور خودرو

۳- تست دیاگ

۴- کارشناسی جلوبندی خودرو 

 

 

دستگاه دیاگ می تواند کمک خیلی خوبی برای کارشناسی این قسمت باشد. البته تخصص، مهارت ، دانش و تجربه ی کارشناس تعین کننده نتیجه ی خوب و صحیح کارشناسی می باشد.

• تست رانندگی 

در این مرحله از بررسی خودرو جهت تکمیل فرآیند کارشناسی و اطمینان از سلامت جلو‌بندی خودرو، سیستم تعلیق خودرو، راندمان موتور و گیربکس خودرو، میزان سر و صدای اتاق و در کل کیفیت کلی خودرو ، کارشناس اقدام به تست رانندگی می کند و یک رانندگی چند دقیقه ای را با خودروی مذکور انجام می دهد. 

در حین رانندگی تمامی عیوبی را که توسط دستگاه دیاگ مشخص شده، کاملا بررسی و نتیجه نهایی اعلام می شود.

 

 

• تعیین و تخمین قیمت واقعی خودرو

این بخش اخرین مرحله از کارشناسی خودرو می باشد. در این مرحله کارشناس تمامی اطلاعات به دست آورده از بررسی خودرو را جمع آوری کرده و بر همین اساس قیمت و ارزش واقعی خودرو را تایین می کند. 

بی شک هرگونه عیب و ایراد در بخش های مختلف خودرو تاثیر بسزایی روی ارزش خودرو دارد و در این زمینه نقش اساسی را ایفا می کند. بنابراین می طلبد که در نگهداری و مراقبت از خودرو نهایت دقت را داشته و برای این موضوع آموزش های لازم را ببینیم. 

• آموزشگاه فنی نخبگان 

آموزشگاه فنی نخبگان با بیش از ۶۰۰ مرکز فعال و متخصص در حوزه کارشناسی رنگ خودرو در سطح کشور، دارای سابقه ای چندین ساله و درخشان و کسب رتبه برتر مدیر شایسته ملی سال ۹۷ توسط مدیریت محترم می باشد. 

این آموزشگاه با بهره مندی از اساتید برتر دانشگاهی و کشوری پیشرو در برگزاری دوره های تخصصی و حرفه ای

۱- آموزش کارشناسی و تشخیص رنگ شدگی خودرو

۲-آموزش ریکاوری رنگ و بدنه خودرو

۳-آموزش ترکیب رنگ و ساخت رنگ خودرو 

۴- آموزش نقاشی و رنگ آمیزی خودرو 

۵- آموزش اجرای کاور خودرو

۶- آموزش دیتلینگ خودرو 

و سایر آموزش های مرتبط …

پذیرش به صورت خانم و آقا از سراسر کشور همراه با اسکان رایگان طی برگزاری دوره های آموزش کارشناسی تشخیص رنگ شدگی خودرو و ارائه مدارک معتبر بین المللی، داخلی و دانشجو می باشد.

• پل های ارتباطی:

۰۹۱۳۶۷۷۶۰۰۷ – ۰۹۳۵۹۱۳۰۴۹۹ – ۰۹۱۴۰۲۵۷۰۰۱ – ۰۳۱۳۳۲۴۸۳۲۷

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *