کیلر رنگ خودرو

کیلر رنگ خودرو چیست ؟

کیلر رنگ خودرو چیست ؟

یکی از اموری که در زمینه ترمیم رنگ خودرو انجام می شود، کیلر زدن بدنه خودرو Car paint killerمی باشد. در حقیقت با کیلر اتومبیل ، به خودرو جلا و براقی خاصی خواهیم بخشید تا زیبایی رنگ قسمتی که دچار آسیب دیدگی شده است، دوباره به صورت اولیه برگردد. بسیاری از افراد پولیش و یا واکس زدن خودرو را برابر کیلر می دانند که این یک باور اشتباه است و باید دانست که کیلر اتومبیل ، یک فرایند کاملا پیچیده بوده و لازم است افراد متخصص به انجام آن بپردازند.

فرایند کیلر رنگ خودرو

فرایند کیلر رنگ خودرو

کیلر اتومبیل نوعی عملیات ترمیم رنگ، برای از بردن مات شدگی و خط و خش های سطحی بدنه خودرو می باشد. با استفاده از کیلر، می توان قسمت هایی از بدنه خودرو را که اثر تصادفات دچار آسیب دیدگی شده اند و یا بر اثر نور آفتاب مستقیم، دچار آفتاب سوختگی شده است را دوباره براق نمود و به رنگ خودرو، جلوه ای تازه بخشید. بسیاری از افراد تصور می کنند که کیلر، در واقع نوعی پولیش و یا واکس محسوب می شود که در حقیقت این طور نیست و فرایند کیلر اتومبیل دارای پیچیدگی بیشتری می باشد. معمولا هنگامی که قصد کیلر زدن خودرو را داشته باشیم، قبل از اقدام به عمل، باید ناحیه مورد نظر را با استفاده از سنباده و سایر ابزار، کاملا تمیز نموده و تقریبا مات نماییم.

انواع کیلر رنگ خودرو

انواع کیلر رنگ خودرو

 کیلر رنگ خودرو معمولاً در دو نوع اسپری و صنعتی یافت است. کیلرهای اسپری نسبت به نوع صنعتی از مقاومت پایین تری برخوردارند و معمولاً پس از چند بار شستشو از بین می روند. اما کیلرهای صنعتی ماندگاری بالاتری دارند و در مقابل شستشو و مواد شیمیایی مقاومت بالاتری از خود نشان می دهند.

روش کیلر زدن خودرو

معمولا متخصصان در این زمینه برای کیلر زدن خودرو، ابتدا محل مورد نظر را شستشو داده و سپس حرارت می دهند و پس از آن محل حرارت داده شده را با سنباده می سایند و این عمل را چندین مرتبه تکرار کرده و کیلر پاشی می کنند تا به نتیجه دلخواه خود برسند.

از طرف دیگر چون کیلر اتومبیل امر حساسی بوده و ممکن است دچار دوگانگی در مرزها شود، معمولا متخصصین این امر، عمل کیلر زنی را مختص به یک نقطه خاص نکرده و تمامی محدوده را تا رسیدن به بخش مجزا از خودرو، کیلر می زنند.

برای روشن تر شدن موضوع، باید بگوییم که اگر قسمتی از کاپوت خودرو را بخواهیم کیلر بزنیم، باید در کل درب کاپوت، این عمل را انجام دهیم تا از دوگانگی رنگ خودرو در مرزها جلوگیری نماییم. همچنین باید گفت که اگر به در هنگام زدن کیلر به خودرو، از دقت و کیفیت خوبی کار ما برخوردار نباشد، پس از چندبار شستشو ، کیلر ازبدنه جدا شده و موجب پوسته پوسته شدن رنگ خودرو می گردد که ظاهر بسیار بدی به خودرو می بخشد. به همین دلیل باید این عمل کاملا توسط افراد متخصص انجام پذیرد.

تفاوت بین کیلر، واکس و پولیش بدنه

تفاوت بین کیلر، واکس و پولیش بدنه

بسیاری از افراد بین کیلر، واکس و پولیش بدنه تفاوتی قائل نمی شوند و آن ها را با هم یکی می دانند. در صورتی که همانطور که پیش از این هم گفته شد، کیلر زنی برخلاف واکس و پولیش، یک فرآیند کاملا پیچیده است و حتماً باید توسط افراد متخصص و کارآزموده انجام شود. هنگام واکس ماشین، یک لایه محافظ روی رنگ خودرو ایجاد می کنند.

این لایه محافظ علاوه بر افزایش درخشندگی سطح، از فرسایش رنگ خودرو در برابر نور خورشید و اشعه ماورابنفش نیز جلوگیری می کند. این ماده که به دو صورت مایع و چسبی موجود است، خوردگی ماشین را به تاخیر انداخته و باعث می شود که خودروی شما مدت زمان بیشتری تازه، نو و تمیز به نظر برسد.

پولیش نیز به عنوان یک لایه بردار عمل می کند. ترکیبات پولیش به گونه ای است که باعث انحلال جزئی رنگ فابریک ماشین می شود و از طریق نرم شدن رنگ اصلی خودرو و با کمک سایش، رنگ نرم شده به درون خراش های ایجاد شده بر روی سطوح آسیب دیده ماشین منتقل شده و تا حدودی رنگ و جلای اولیه را به سطح اتومبیل باز می گرداند.

جمع بندی

بنابراین نتیجه میگیریم که بجای استفاده از هر کیلری، تنها محصولات با کیفیت را خریداری کنیم تا با مشکلاتی مانند پوسته پوسته شدن رنگ بدنه یا برگشت رنگ مواجه نشویم. همچنین برای اینکه دو رنگی ایجاد نشود به جای اکتفا کردن به بخش خاصی از بدنه کل منطقه را پوشش دهید. قبل استفاده از کیلر پاک کن کل ماشین یا قسمتی که آسیب دیده است را بشوییم و سپس به طور کامل خشک کنیم و بعد با سشوار حرارت دهیم و سمباده بزنیم و سپس با دستمال پاک کنیم. این روش را (حرارت، سمباده، دستمال) را چند بار انجام دهید سپس کیلر رنگ خودرو را روی بدنه پخش کنید. توجه داشته باشید کیلر با کیفیت بهتر از کیلرهای دم دستی است. از آنجا که ماشین جزو دارایی های شما به حساب می آید سعی کنید همیشه بهترین ها را برای ماشین تان بخواهید.

  • facebook
  • googleplus
  • twitter
  • linkedin
  • linkedin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ارتباط با متخصصان