کارشناسی خودرو صفر

  • توسط ghanbari
  • ۹ ماه پیش
  • نظرات غیر فعال شده است

کارشناسی خودرو صفر

کارشناسی خودرو صفر

در نگاه اول شاید این سوال که آیا خودروی صفر automotive expertise هم نیاز به کارشناسی دارد، سوال منطقی نباشد چراکه این خودرو از کارخانه آمده و نیاز به بررسی ندارد ولی با توجه به کلاهبرداری‌ها و سواستفاده‌های زیادی که در حوزه خودرو اتفاق میفتد، لزوم کارشناسی نه تنها برای خودرو‌های کارکرده بلکه برای خودروهای صفر هم واجب و ضروری است.
در این مقاله قصد داریم لزوم کارشناسی خودرو صفر را بررسی کنیم تا با اهمیت کارشناسی این خودروها آشنا شویم.
البته که کارشناسی خودرو صفر بسیار ساده‌ تر از خودروی کارکرده است ولی این مسئله باعث این نمیشود که دقت لازم را در کارشناسی خودرو صفر لحاظ نکنیم.
اگر بخواهیم دقیق ‌تر بررسی کنیم، خودروی صفر میتواند یا دارای ایراد کارخانه ‌ای باشد، یا در حین فرآیند تحویل دچار تصادف یا خسارت دیدن جزیی شده، و یا کلاهبرداران با دست‌ کاری هایی خودروی صفردارای نقص را بدون نقص نشان میدهند و تمامی این مسائل باعث میشود تا خریدار نسبت به ارزش واقعی خودرو هزینه بیشتری را پرداخت کند.
هرچند که خریدار در صورت خرید خودروی دارای نقص میتواند شکایت کند ولی هزینه‌ ای که همین مسئله به همراه دارد و زمان بر بودن طی کردن فرآیندهای قانونی از جمله مشکلاتی هستند که عدم کارشناسی خودرو صفر به همراه دارد.

کارشناسی خودرو صفر خارجی

کارشناسی خودرو صفر خارجی

در مورد خودروهای خارجی که وارد کشور میشوند، در گذشته مواردی بودند از خودروهایی که از کشورهای اطراف وارد میشدند و پس از کمی دستکاری در آمپر خودرو و یا برطرف کردن آسیب‌های جزیی به عنوان خودروی صفر در داخل کشور فروخته میشدند.
در موارد دیگر دستکاری در آپشن‌های خودروهای خارجی دیده شده بود که خودروهای کم آپشن را به عنوان خودروهای فول آپشن فروخته میشدند.
مثال‌هایی از این دست را میتوان در تغییر تعداد کیسه هوای خودرو، نصب گرمکن صندلی‌های تقلبی و … دانست.
همچنین به علت سود زیاد خودروهای خارجی، بسیاری از افراد این خودروها را نگه‌ داری میکنند تا بعد از مدتی با چند برابر قیمت به فروش برسانند، ولی نکته قابل توجه این است که بسیاری از این خودروها با فرض عدم پیمایش، شامل خرج‌هایی مثل تعویض باطری، روغن و …. است که مجموع تمامی این موارد هزینه زیادی برگردن خریدار میگذارد.
اما جدا از تمامی این موارد نقص عملکردی در بخش فنی خودروها هم از جمله عواملی است که جدا از ضررهای مالی، ضررهای جانی هم ممکن است به همراه داشته باشد.
برای مثال مشکلاتی که در زمینه عملکرد سیستم abs (معرفی مودولاتور سیستم ترمز ضد قفل) برخی از خودروهای سوناتا YF وجود داشت، بسیاری از خریدارانی که بدون کارشناسی اقدام به خرید خودرو کرده بودند را با مشکلاتی مواجه کرد.

  آموزش ترکیب رنگ خودرو سمنان

کارشناسی خودرو صفر داخلی

کارشناسی خودرو صفر داخلی

در سالیان اخیر با توجه به وجود تحریم‌ها و عدم توانایی خودروسازان در تامین مواد اولیه با کیفیت، شاهد سیل عظیمی از مشکلات متعدد هستیم.
در این میان فرصت مناسبی برای سودجویان به وجود آمده تا تمامی نواقص و کمبودهای خودرو را به گردن خودروسازان و کیفیت پایین تولید خودرو بیندازند و در همینجاست که نقش کارشناسی خودرو صفر بسیار پر اهمیت است چراکه کارشناسان به ایرادات محتمل کارخانه‌ ای آشنا هستند و ایرادات ناشی از کیفیت پایین تولیدات را با اقداماتی که سودجویان انجام میدهند، تشخیص میدهند.
دانستن ایرادات موجود در رنگ بدنه خودرو و یا مشکلاتی که در قسمت فنی خودرو ممکن است وجود داشته باشد، هم برای شخصی که قصد خرید خودروی صفر را دارد مهم است و هم برای شخصی که قصد فروش خودروی صفر خود را دارد که این موارد مختص به خودروهای داخلی نیست و در بسیاری از خودروهای چینی نیز دیده شده.
نکته قابل توجه این مورد است که حتی شخصی که قصد فروش خودروی صفر خود را هم دارد بهتر است از کارشناس خودرو استفاده کند چراکه در مواردی دیده شده که شخص فروشنده بدون اطلاع از مشکلات احتمالی موجود در خودروی خود اقدام به فروش خودروی صفر میکند و کلاهبرداران از همین بی اطلاعی استفاده کرده و با عیب گذاشتن بر خودرو، قصد خرید با قیمت پایین تر را دارند.
گذشته از تمامی این موارد وجود خودروهای مزایده‌ای که برای فروش توسط خودروسازان گذاشته میشوند هم مسئله خرید خودروی صفر را پیچیده ‌تر میکند.
بعضی از خودروها که در فرآیند تولید با مشکلات نه چندان جدی رو‌به‌رو میشوند، از طریق مزایده و با قیمت پایین تر توسط خودروسازان به فروش میرسد که در این مسئله هم سودجویان با استفاده از ناآگاهی مردم، دست به کلاهبرداری میزنند.
بسیاری از افراد از وجود چنین مسئله ‌ای بی اطلاع هستند و خودروهای مزایده‌ای را با قیمت بالاتری خریداری میکنند که باعث بروز ضررهای مالی زیادی میشود.
به هرترتیب خرید خودروی کارکرده در سالیان اخیر از یک فرآیند نسبتا ساده به فرآیندی پیچیده تبدیل شد که با توجه به قیمت بالای خودروها موجب ضررهای مالی جبران ناپذیری میشود و حالا این مسئله به خودروهای صفر هم رسیده.

  اموزش ریکاوری رنگ خودرو کرمان

جمع بندی

جمع بندی

امروزه نقش کارشناسی را در خرید و فروش خودرو نمیتوان نادیده گرفت، چراکه فعالیت کلاهبرداران و سودجویان در این حوزه بسیار زیاد شده و بسیاری از افراد با نداشتن اطلاعات کافی دچار ضررهای مالی شده‌اند.
همان طور که اشاره کردیم استفاده از کارشناس خودرو برای کارشناسی خودرو صفر نیز امری واجب است که به تمامی افرادی که قصد خرید خودروی صفر را دارند پیشنهاد میکنیم.

 

  • facebook
  • googleplus
  • twitter
  • linkedin
  • linkedin
ارتباط با متخصصان