احیای رنگ بدنه خودرو چیست؟

  • توسط ghanbari
  • ۹ ماه پیش
  • نظرات غیر فعال شده است

احیای رنگ بدنه خودرو چیست؟

احیای رنگ بدنه خودرو چیست؟

احیای رنگ بدنه خودرو (revival of car body color) از زمان ظهور صنعت عظیم خودرو سازی و آسیب هایی که به سهوا و یا توسط عوامل طبیعی بر روی رنگ خودرو پدید می آمد شکل گرفت به سرعت در سراسر دنیا پراکنده شد. رنگ خودرو لایه ای آسیب پذیر است که توسط خیلی از عوامل تحت تاثیر قرار میگیرد. نور خورشید میتواند باعث آفتاب سوختگی خودرو شود و از طرفی برخی حوادث ممکن است خراش هایی سطحی و یا عمیق را بر روی بدنه خودرو به جای بگذارند که باعث کاهش زیبایی و جلوه اولیه خودرو میشود.

اصلاح رنگ واقعی به این معنا نیست که این ناملایمات توسط پولیش های پر کننده (فیلردار) از دید پنهان شوند، بلکه اصل ماجرا برداشته شدن مقدار کمی از سطح کیلر توسط پولیش های ساینده می باشد که با دستگاه پولیش برای یکدست کردن سطح مورد استفاده قرار می گیرد.

قبل از انجام احیای رنگ یک شستشوی با دقت و تخصصی باید انجام پذیرد.ماشین شسته می شود تا آلودگی و ذرات باقی مانده از روی سطح برداشته شود سپس از یک خمیر کلی با کیفیت جهت از بین بردن بقایای ذرات مثل قیر و ذرات شیمیایی و صنعتی استفاده می شود. بسیار مهم است که این ذرات قبل از پروسه احیای رنگ از روی سطح برداشته شوند چون ممکن است این ذرات به داخل پد نفوذ کند و باعث صدمه زدن به سطح شود.همچنین برداشتن ذرات قبل از احیای رنگ کمک می کند که دستگاه پولیش به راحتی و آزادانه جابجا شود و نچسبد.در آخر این کار سبب می شود که در حین انجام عمل احیای رنگ بتوانید به خوبی سطح رنگ را رصد کنید.

  جدیدترین دستگاه تست رنگ خودرو

اگر رنگ خودرو خراب شد چه کار باید کرد؟

احیای رنگ بدنه خودرو چیست؟

اگر می خواهید ظاهر خودروی شما مانند روز اول زیبا شود، باید اقدام به احیای رنگ خودرو کنید. در عملیات احیای رنگ خودرو ، تمام خط و خش های موجود روی بدنه خودرو از بین می رود و ظاهر خودروی شما تمیز و براق می شود. هر زمان احساس کردید که رنگ خودروی شما به زیبایی اولیه نیست، برای احیای رنگ خودروی خود اقدام کنید.

احیای رنگ بدنه خودرو فر آیندی تخصصی است که باید توسط متخصصین این حوزه صورت پذیرد. متاسفانه افراد زیادی اقدام به احیای رنگ بدنه خودرو بدون دانش و تجربه کافی میزنند که این خود کاری نا درست است به جز نارضایتی مشتری چیزی به همراه نخواهد داشت.

آفتاب سوختگی ماشین چیست؟

احیای رنگ بدنه خودرو چیست؟

در کشور ما خریداران خودرو اهمیت زیادی برای ظاهر آن قائل هستند و کمترین خراش، رنگ پریدگی و رنگ شدگی در بدنه باعث کاهش قیمت خودرو می شود. آفتاب سوختگی نیز جزو مواردی است که تاثیر بسیار زیادی روی قیمت خودرو می گذارد و البته اکثر افراد نیز از خرید چنین خودروهایی خودداری می کنند. اما قبل از آنکه به روش های حل این مشکل بپردازیم بهتر است با خود پدیده آفتاب سوختگی ماشین آشنا شویم.

با قرار گرفتن مداوم در برابر نور خورشید شاهد به خطر افتادن سلامتی پوست خود خواهیم بود، عدم رسیدگی به رنگ خودرو و قرار دادن مداوم آن در معرض نور خورشید باعث از بین رفتن رنگ بدنه به ویژه در قسمت سقف و کاپوت ها می شود. با تابش نور خورشید، رنگدانه های موجود در رنگ بدنه خودرو اشعه ماورا بنفش را جذب کرده و تغییر شکل می دهند. در این حالت است که آفتاب سوختگی ماشین رخ می دهد. چنین مشکلی بیشتر در شهرهای جنوبی کشور دیده می شود هرچند در سایر نقاط کشور نیز وجود دارد. امادر کل احیای رنگ آفتاب سوختگی، زیر نظر دیتیلر و با انجام مراحل احیای رنگ، کاملا قابل درمان و رفع شدن می باشد.

  اموزش رفع آفتاب سوختگی خودرو

عواملی که می توانند باعث از بین رفتن رنگ بدنه خودرو شوند

احیای رنگ بدنه خودرو چیست؟

عدم استفاده از کاور و پوشش محافظ مناسب

عدم پولیش کردن بدنه خودرو

عدم شست و شوی منظم بدنه خودرو

عدم استفاده از شوینده های مناسب

رنگ بدنه ای به غیر از رنگ های سفید و مشکی

آسیب های رنگ خودرو

احیای رنگ بدنه خودرو چیست؟

طیف وسیعی از آسیب برای رنگ خودرو وجود دارد. از نور خورشید و پرتو های فرابنفش گرفته تا تصادفات جزئی و شدید. از عوامل طبیعی میتوان گفت نور خورشید باعث آفتاب سوختگی رنگ خودروی شما میشود و گرد غبار موجود در هوا که توسط باد جابجا میشوند امکان دارد بر روی خودروی شما خط بیاندازند و از طرف دیگر عوامل آب و هوایی به مرور زمان درخشندگی خودروی شما را از شما خواهند گرفت. عوامل شیمیایی نظیر مواد اسیدی نیز توانایی بالایی در از بین بردن رنگ خودروی شما دارند و در صورت بروز حادثه ای ناخواسته شما مجبور به احیای رنگ بدنه خودرو خود خواهید شد.

ترمیم رنگ خودرو

احیای رنگ بدنه خودرو چیست؟

گاهی اوقات هم هست که روی بدنه ماشین شما هیچ گونه خط و خراشی نیافتاده است؛ اما رنگ آن به دلیل آفتاب سوختگی و تغییرات آب و هوایی عوض شده است و به زیبایی اولیه نیست. در این صورت شما باید برای ترمیم رنگ خودروی خود اقدام کنید. در ترمیم رنگ خودرو نیاز نیست خیلی هزینه کنید و می توانید با حداقل هزینه ها، رنگ ماشینتان را مانند روز اولش کنید.

معایب احیای رنگ خودرو

احیای رنگ بدنه خودرو چیست؟

هر کار و عملی در این کره خاکی صرفا خوبی و مزیت نیست و همواره انجام دادن آن برخی معایب را هم دارد، این مورد در ارتبطات با احیای رنگ خودرو هم صدق می کند. دانستن معایب احیای رنگ خودرو در کنار دانستن مزایا، نحوه انجام کار و جواب احیای رنگ خودرو چیست، به تصمیم گیری شما کمک بسیاری می کند. در کل اما، معایب احیای رنگ خودرو بسیار کمتر از مزایای آن می باشد و از موارد آن تنها می توان به برداشته شدن یک لایه از رنگ به دلیل پولیش کاری، مقداری هزینه بر بودن، در صورت وجود آسیب دیدگی نیاز به رنگ شدن و… اشاره کرد.

  اموزش اجرای نانوسرامیک خودرو زاهدان

جمع بندی 

احیای رنگ بدنه خودرو چیست؟

احیای رنگ به عملی اتلاق می گردد که طی آن خط و خش ها و ناملایمات از سطح کیلر خودرو زدوده می شود و طی انجام آن از دستگاه ها و پولیش های مختلف استفاده می شود. خودرویی که احیای رنگ به درستی بر روی آن انجام شده باید در زیر نورآفتاب نیز بدون خط و خش باشد.

در پایان  تشخیص این مسئله که احیای رنگ اصولی بوده و یا توسط پولیش های فیلردار به رنگ آسیب رسانده شده مهم است زیرا نام این کار را نمیتوان احیای رنگ گذاشت چون در واقع آسیب ها و ناملایمات توسط پولیش های غیر استاندارد و فیلردار پوشانده شده و پس از شستشو دوباره پدیدار خواهد شد.

 

  • facebook
  • googleplus
  • twitter
  • linkedin
  • linkedin
ارتباط با متخصصان