اموزش صافکاری پی در آر

اموزش صافکاری پی در آر

صافکاری پی دی ار PDR که با نام های دیگری همچون صافکاری بدون رنگ نیز شناخته شده است، از روش های بسیار کاربردی برای رفع برآمدگی و توررفتگی های جزئی خودروبه حساب می آید. در این روش بدون هیچگونه رنگ آمیزی یا آسیب وارد شدن به رنگ اولیه خودرو می توان در بازه زمانی مناسب با میله و ابزارهای PDR سطح بدنه را کاملا صاف کرد. برای آشنایی بیشتر با نحوه صافکاری PDR، میله ها و ابزارهای لازم آن در ادامه با آرین تست همراه باشید.

صافکاری پی دی آر چیست

ممکن است قسمت هایی از بدنه خودرو دچار برآمدگی یا تورفتگی و اصطلاحا قر شدگی شود. به علت به وجود آمدن ظاهری غیر مناسب بر بدنه خودروو همچنین ایجاد ترک خوردگی و ریختن رنگ، لازم است این عیوب  برطرف شوند. یکی از روش های کاربردی در این زمینه صافکاری PDR (Paintless Dent Repair) می باشد که به صافکاری بدون رنگ معروف است.
در این نوع صافکاری ، به کمک ابزار و میله های مخصوص، عیوب خودرو برطرف شده و به حالت طبیعی بر میگردند. با توجه به اینکه این عملیات با دقت بسیار بالایی انجام میشود، به همین دلیل هیچگونه ترک خوردگی روی رنگ یا رنگ پریدگی ایجاد نشده و پس از صافکاری نیاز به رنگ آمیزی نیست. به دلیل عدم نیاز به رنگ آمیزی پس از صافکاری به این روش صافکاری بدون رنگ گفته میشود.

تاریخچه صافکاری پی دی آر

اززمان های گذشته تا به امروز برآمدگی و تو رفتگی سطوح فلزی یکی از مشکلات رایج بوده و به شیوه های مختلف برطرف میشد. همچنین صافکاری پی دی آراز روش ها رایج و قدیمی برای بازسازی ظروف فلزی و نقره ای و طلایی الهام گرفته شده و برای اولین بار در تعمیر خودروهای بنز مورد استفاده قرار گرفته اند. این روش ابتدا در سال 1931 میلادی برای تعمیر و ترمیم ظروف فلزی توسط فرانک تی سارجنت ارائه شد. به دلیل عدم آسیب به رنگ ظروف پس از صاف شدن سطح آنها، به شدت مورد استقبال قرار گرفت.
ورود صافکاری بدون رنگ به صنعت خودروسازی در سال 1960 میلادی بود که توسط شخصی به نام اسکار فلایگ ارائه شد و لقب حلبی ساز طلایی را در مرسدس بنز به خود اختصاص داد. وی برای رفع رنگ پریدگی خودورهای نمایشگاه بین المللی ورزش های موتوری از روش فرانک تی سارجنت استفاده کرد و کمی تغییرات را در آن بوجود آورد. پس از معرفی این روش توانست از کارمندی ساده مرسدس بنز به مقام ارشد دست پیدا کند. به مرور این روش توسط سایر کارخانه های خودروسازی و تعمیرگاه ها نیز مورد استفاده قرار گرفته و ابزارهای پیشرفته تری برای آن ارائه شد.

میله پی دی آر چیست ؟

میله های pdr جزوی از صافکاری به حساب می آیند این میله ها انواع مختلفی دارند که درادامه به آن می پردازیم . این میله ها  بستگی به جنس و نوعی که دارند دارای قیمت های مختلفی می باشند. همچنین این میله ها هر کدام در بخش بخصوصی از بدنه اتومبیل به کار می روند.

انواع میله های صافکاری pdr

PDR چرخشی

از این نوع میله در قسمت هایی که میله احتیاج به چرخش دارد استفاده می شود تا میله به راحتی بتواند بالا و پایین شود .

میله های اهرمی

از این میله ها می توان برای قسمت هایی مانند سقف و کاپوت و قسمت های جداشده می توان استفاده کرد و همان طور که از اسم آن پیداست می توان این میله هارا اهرم کرد.

میله های دم ماهی

از این میله ها در قسمت هایی استفاده می شود که فضای کار بسیار کم است و صافکار از میله دیگری نمی تواند استفاده کند .

قیمت میله های pdr چقدر است ؟

با استفاده از این میله ها صافکار ها می توانند راحت تر کار خود را انجام دهد  اما همانطور که میدانید هنگامی که صافکاری انجام می شود لایه های زیرین خودرو هنوز دارای چروک ها و برامدگی هایی هستند که باید آنهارا با میله های پی دی ار صاف کرد.در حال حاضرمتعلقات و لوازم  پی دی ار با قیمت های مختلفی در بازار موجود می باشند که بسته به جنس و نوع آن ها قیمت ها متفاوت و متغیر میباشد. از دیگر عواملی که بر قیمت میله های pdr تاثیر میگذارد برند و کشور سازنده آنها می باشد که به ترتیب کشورهای سازنده میله های pdr زیر با کیفیت ترین ها می باشند.

سوئیس

ترکیه

هلند

ایران

چین

تایوان

موارد استفاده از دستگاه پی دی ار چیست؟

انجام این فرایند تنها در صورتی مقدور است که رنگ خودرو نریخته باشد . به همین دلیل موارد کاربرد صافکاری پی دی آر محدود می باشد و شامل مورد زیر است:

• رفع تو رفتگی ها به دلیل تماس اشیای نوک تیز

• تو رفتگی های روی سطح بدنه خودرو به دلیل برخورد تگرگ

•برطرف کردن تورفتگی و برآمدگی های در فاصله کم با لبه صفحه

• قابل استفاده از صافکاری با رنگ به منظور کاهش بتونه کاری

خرید لوازم صافکاری پی دی ار

ابزار صافکاری پی دی ار شامل چند دستگاه می شود:

• دستگاه نیش گیر 

این دستگاه برای رفع برجستگی های خودرو مورد استفاده قرار می گیرد و با حرکات دست می توان این کار را انجام داد و مشکلات را برطرف کرد .

• دستگاه تگرگ کش

این وسیله برای برطرف کردن فرورفتگی ها و همچنین رفع قوری های موجود بر روی سطح بدنه خودرو مورد استفاده

قرار می گیرد .

• دستگاه نگهدارنده

همانطور که از نام این وسیله پیدا است این دستگاه در واقع ثابت نگهدارنده قسمت های اصلی خودرو می باشد .

میله صافکاری پی دی ار 

برای صافکاری pdr از میله های pdf استفاده می‌شود که این میوه ها می توانند با حرکات چرخشی و بالا و پایین و یا حرکات اهرمی برای رفع ایرادات بدنه ماشین مورد استفاده قرار گیرند. یکی از نکات حائز اهمیت در خرید میله های پی دی ار خاصیت ارگونومیک بودن آن ها است تا صافکارها در حین کار با آن ها دچار خستگی نشوند.

مزیت صافکاری پی دی ار

• بازدارنگی از تغییر رنگ خودرو

در این روش رنگ خودرو به هیچ عنوان تغییر نمیکند و همچنین به دلیل عدم استفاده از رنگ در این روش خودرو به صورت دو رنگ در نمی آید .

• صرف جویی در زمان

در صورت مهارت بالا در انجام این کار، سرعت کار بسیار بالا می رود .

• کاهش هزینه صافکاری

باتوجه به این که در این روش احتیاجی به رنگ آمیزی خودرو نیست زینه ها کاهش پیدا می کند هر چند هنر و دقت در انجام این کار نیز بسیار مهم و حائز اهمیت است و اگر این کار به درستی انجام نشود ممکن است باعث ریختگی رنگ خودرو شود و خودرو آسیب های جدی ببیند.

• عدم کاهش قیمت خودرو

یکی از مشکلات بزرگ پس از آسیب وارد شدن به بدنه خودروها، افت قیمت آنها می باشد. به طوری که قیمت خودروهای دارای رنگ ارزان تر می باشد. با صافکاری پی دی ار می توان سطح بدنه خودرو را بدون هیچگونه بتونه کاری و رنگ آمیزی صاف و صیقلی کرد. به همین دلیل انجام این کار هیچ تاثیری بر قیمت خودور نخواهد داشت که یک مزیت بزرگ محسوب میشود.

آموزش صافکاری بدون رنگ پی دی ار

ما درمجموعه آرین تست با به کار گیری از متخصصان با تجربه و ابزار های به روز صافکاری pdr بهترین خدمات صافکاری pdr را به شما مشتریان عزیز ارائه میکند. همچنین متخصصان ما با استفاده از تجربه بالای خود در کمترین زمان ممکن می توانند این آموزش را در اختیار شما بزرگواران قرار دهند. کیفیت خدمات ما در مجموعه آرین تست ضمانت ما محسوب می شود همچنین رضایت صد درصدی کارآمموزان از خدمات آرین تست مهر تاییدی بربالابودن ارائه خدمات ما در زمینه صافکاری pdr می باشد.

در مجموعه آرین تست به روز ترین خودرو های روز دنیا مورد تعمیر و صافکاری قرار میگیرند و هر یک از متخصصان ما در صافکاری pdr یک نوع خودرو تخصص دارند و این تخصص کاملا هدفمند و حرفه ای به کار گرفته می شود.

سخن پایانی

درنهایت می توان گفت صافکاری pdr یک روش کاملا علمی بوده  که از آن برای بر طرف کردن تو رفتگی ها بدون ریزش رنگ استفاده می شود. این نوع صافکاری در دنیای امروز که قیمت خودرو به شکل عجیبی بالا رفته است بهترین روش محسوب میشود با این روش حتی متخصصین خودرو هم نمی توانند متوجه تصادف یا آسیب دیدگی خودرو شما بشوند و همانطور که در ابتدای این مطلب گفته شد دیگر شما نگرانی افت قیمت خودروی خود بعد از تصادف یا آسیب را نخواهید داشت.

سوالات متداول

قیمت صافکاری پی دی آر چقدر است ؟

ازمهم ترین مسائل پس ازگزینش بهترین صافکاری pdr که در ذهن مشتریان شکل می گیرد این است که قیمت پی دی از صافکاری چقدرمی باشد.

در واقع می‌توان گفت با توجه به قیمت دستگاه پی دی ار و با توجه به تخصص صافکار برای استفاده از ابزار pdr قیمت پی دی ار صافکاری در مراکز مختلف متفاوت می باشد.

حدود هزینه pdr صافکاری در مجموعه بزرگ آرین تست باید با مراجعه حضوری و بررسی حضوری به صورت دقیق قیمت صافکاری pdr را به اطلاع شما برسانیم.

ابزار صافکاری pdrچیست ؟

سشوار های صنعتی( برای گرم کردن موضعی قطعات بدنه خودرو)

میله های pdr

چکش های سبک برای فرم دهی به قطعه مورد نظر

ابزاری به نام قالب تنه ( که به عنوان سندان برای آهنگران عمل میکند)

  • facebook
  • googleplus
  • twitter
  • linkedin
  • linkedin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ارتباط با متخصصان