ترفندهای کارآمد برای تهویه هوای داخل خودرو

ترفندهای کارآمد برای تهویه هوای داخل خودرو

قبل از پرداختن به موضوع تهویه هوای داخل خودرو ( Car air conditioning ) لازم است به اهمیت خودروها و سپس اهمیت تهویه هوای داخل آن بپردازیم. خودروها از جمله وسیله ها و اشیائی هستند که افراد بسیار به آن علاقه دارند. از آنجایی که بخش مهمی از زندگی انسانها در سیستم حمل و نقل سپری می شود و به صورت روزانه از آن استفاده می کنند، بنابراین نحوه نگهداری از آنها نیز برایشان مهم است. برای افراد مهم است که خودروی آنها همیشه تمیز و سالم باشد. نه تنها بدنه و سایر ویژگیهای ظاهری خودرو برایشان مهم است بلکه فضای داخل و هوای مطبوع آن نیز برایشان از اهمیت زیادی برخوردار است. معمولاً فضاهایی که همواره بسته هستند به دلیل پیچیدن بویهای مختلف در آن هوای بسیار نامطبوعی پیدا می کنند. یکی از این فضاهای بسته که برای بسیاری از افراد مهم است و در طول روز در آن فضا قرار می گیرند فضای داخل خودروهاست. فضای داخل خودروها به دلیل عوامل مختلفی ممکن است هوای نامطبوع و بدی داشته باشد و چون این فضا در اکثر مواقع بسته است بوی بدی آن می پیچد که سرنشین ها را آزار می دهد. هوای داخل خودروها ممکن است به دلایل مختلف از جمله خوردن مواد خوراکی، بوی موادی که در خودرو حمل شده است و بوهای ناشی از دود سیگار یا سوخت بنزین اتومبیل بپیچد. این بوی بد در بعضی از فصل های سال از جمله فصل های گرم بسیار بیشتر می شود. همه این عوامل موجب شده است افراد به فکر پیدا کردن روشهایی باشند که هوای داخل اتومبیل خود را به همین شکل تصفیه کنند و از بین ببرند. در این مقاله به ترفندهایی که شما می توانید برای تهویه هوای داخل خودروی خود استفاده کنید و بوی نامطبوع آن را از بین ببرید اشاره می کنیم.

کارشناسی رنگ خودرو :  آموزش کار با دستگاه تشخیص رنگ خودرو

استفاده از افشانه های هوا برای تهویه هوای داخل خودرو

ترفندهای کارآمد برای تهویه هوای داخل خودرو

اولین و اثر گذارترین ترفند استفاده از محصولات صنعتی است که بسیار سریع شما را از شر هوای نامطبوع خودرو رها می کند. امروزه شما می توانید با استفاده از محصولات بهداشتی که در صنعت تولید می شود برای تهویه هوای داخل خودروی خود استفاده کنید. می توانید افشانه یا اسپریهایی که به همین منظور تولید شده است از بازار خریداری کرده و در خودروی خود مورد استفاده قرار دهید. این اسپری ها یا افشانه ها قابلیت این را دارند که در عرض چند ثانیه هوای داخل خودروی شما را خوشبو کنند.

از بین بردن ذرات باقی مانده برای تهویه هوای داخل خودرو

ترفندهای کارآمد برای تهویه هوای داخل خودرو

یکی از موثرترین روشها این است که شما در فواصل زمانی کوتاه اقدام به جارو کردن کف خودروی خود کنید. در صورتی که با دقت و تمامی قسمتهای کف خودرو از قبیل کف صندلی ها را جارو بکشید و باقی مانده ضایعات حاصل از خوراکی ها و مواد دیگر را تمیز کنید هوای خودروی شما تمیز تر و خوشبوتر خواهد شد. سعی کنید همیشه یک کیسه برای جمع آوری ضایعات داخل خودرو داشته باشید و هر یکی دو روز آن را خالی کنید. با این کار نه تنها همیشه خودروی شما تمیز خواهد بود بلکه به دلیل جمع آوری به موقع این ضایعات می توانید به تهویه هوای داخل خودروی خود کمک کنید.

استفاده از خوراکی های خوشبوی طبیعی برای تهویه هوای داخل خودرو

ترفندهای کارآمد برای تهویه هوای داخل خودرو

یکی از بهترین پیشنهادات ما به شما این است که از خوراکی های خوشبوی طبیعی همیشه در خودروی خود قرار دهید تا همواره اتومبیل شما خوش عطر باشد و تهویه هوای داخل خودرو به شکل طبیعی اتفاق بیافتد.

کارشناسی رنگ خودرو :  تشخیص تعویضی بودن کابین خودرو

از جمله این مواد خوشبو کننده دانه های قهوه هستند. این دانه معطر به شکل طبیعی می تواند بوی بسیاری از مواد را به خود جذب کند یا از بین ببرد. احتمالاً خودتان نیز برای خرید ادکلن به عطر فروشی های رفته اید. اگر توجه کرده باشید عطر فروش ها برای اینکه بوی عطر قبلی را از حس بویایی شما از بین ببرند تا بتوانید بوی عطر جدید را به خوبی استشمام کنید از دانه های قهوه استفاده می کنند. پس استفاده از این دانه تسویه کننده بوهای بد برای تهویه هوای داخل خودرو غافل نشوید.

استفاده از پوست پرتغال یا لیمو برای تهویه هوای داخل خودرو

ترفندهای کارآمد برای تهویه هوای داخل خودرو

پوست پرتغال و لیمو از آن دسته از عطر و بوهایی هستند که هر فردی از استشمام بوی آن لذت می برد. معمولاً اگر وارد فضایی شوید که در آنجا عطر لیمو یا پرتغال و نارنج پیچیده است از آن فضا لذت می برید. به ویژه این پوست این میوه ها برای تهویه هوای داخل خودرو که یک فضای کوچک و بسته است بسیار مفید است. در زمستان که فصل این میوه هاست می توانید از پوست آن ها را تهویه هوای داخل خودروی خود استفاده کنید.

استفاده از تمیز کننده های صنعتی برای تهویه هوای داخل خودرو

ترفندهای کارآمد برای تهویه هوای داخل خودرو

برخی از مواد مانند واکسهایی که برای تمیز کردن قسمت جلوی خودرو استفاده می شود معطر هستند. می توانید از این محصولات صنعتی هم برای تمیز کردن خودروی خود و هم برای خوشبو کردن و تهویه هوای داخلی آن استفاده کنید.

استفاده از محلول های طبیعی برای تهویه هوای داخل خودرو

ترفندهای کارآمد برای تهویه هوای داخل خودرو

محلولهای طبیعی که از میوه های به دست می آید می تواند خوشبو کننده خوبی برای تهویه هوای داخل خودروی شما باشد. یکی از محلولهای طبیعی، سرکه است. سرکه انواع مختلف مانند سرکه سیب و انگور دارد، هیچ فرقی نمی کند که از سرکه کدام یک از این میوه ها استفاده کنید، سرکه خاصیت این را دارد که هوای داخل خودروی شما را تهویه کند. اگر پس از مدتی که از این محلول استفاده می کنید متوجه شدید که بوهای نامطبوع از خودروی شما به طور کامل از بین رفته است تعجب نکنید. پس در استفاده از این محلول طبیعی هیچ شک نکنید و به عنوان یک گزینه اثر گذار در تهویه هوای داخل خودروی خود استفاده کنید.

کارشناسی رنگ خودرو :  پولیش نرم ماشین

جمع بندی

ترفندهای کارآمد برای تهویه هوای داخل خودرو

ترفند های گفته شده در این مقاله از جمله ترفند های موثر و مفید برای تهویه هوای داخل خودروی شماست که می تواند سفر کردن را برای شما لذت بخش تر کند.

 

  • facebook
  • googleplus
  • twitter
  • linkedin
  • linkedin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ارتباط با متخصصان