کیلومتر شمار خودرو

  • توسط ghanbari
  • ۹ ماه پیش
  • نظرات غیر فعال شده است

کیلومتر شمار خودرو

کیلومتر شمار خودرو

به طور کلی کیلومتر شمار اتومبیل Car number km نشان دهنده مقدار مسیری است که خودروی مذکور از روز تولید تا به امروز طی کرده است.

این بخش از خودرو معمولاً روی آمپر جلوی راننده قرار می گیرد. اساس کار این سیستم به این صورت است که با استفاده از میله ای انعطاف پذیر به چرخ جلوی خودرو متصل می شود و با استفاده از آن میزان مسافت طی شده توسط خودرو را تعیین می کند.

در بعضی خودروها این سیستم به صورت آنالوگ و در بعضی خودروها به صورت دیجیتال تعبیه شده است که این دو دسته از مهمترین سیستم های تعیین مسافت خودرو هستند. که در انتها شاخص اصلی ما برای تشخیص دستکاری کیلومتر ماشین هستند.

اگر شما هم به فعالیت در زمینه کارشناسی خودرو به صورت تخصصی علاقمند هستید می‌توانید در دوره آموزش کارشناسی خودرو آرین تست شرکت کنید.

کیلومتر شمار آنالوگ

کیلومتر شمار آنالوگ

اگر به کارکرد کیلومتر شمار های قدیمی دقت کنید  بی شک متوجه خواهید شد که کیلومتر شمار های اولیه به صورت مکانیکی بوده اند و به کمک دنده ها و اعدادی که می چرخیدن مسافت طی شده توسط خودرو را تعیین می‌کردند.

این سیستم در ابتدا به وسیله یک مهندس آلمانی در سال ۱۸۱۷ اختراع شد. از آنجایی که وی برای آزمایش اختراعش به ایستگاه قطار رفت تا مسافت طی شده توسط قطار را با استفاده از اختراعش تعیین کند.

می توان یقین داشت که وی با اختراعش یکی از مهمترین راهکار های تعیین کارکرد خودرو و تشخیص دستکاری کیلومتر ماشین را در اختیارمان گذاشت.

  اموزش بازیابی رنگ خودرو مشهد

عملکرد این سیستم  سنجش مسافت از دقت بالایی برخوردار نیست و با استفاده از یک شافت که به چرخ های جلو متصل می شود میزان تعداد گردش چرخ را محاسبه کرده و بر اساس آن مسیر طی شده را تخمین می زند.

کیلومتر شمار دیجیتال

کیلومتر شمار دیجیتال

کیلومتر شمارهای  دیجیتال امروزه با استفاده از ریز پردازنده‌ها عمل تخمین مسافت را انجام می‌دهند. این سیستم با استفاده از یک نمایشگر ال سی دی اطلاعات بدست آمده مثل میزان مسافت طی شده را در پنل فرمان به شما نشان می دهد و لازم به ذکر است که بگوییم این سیستم بسیار دقیق تر از کیلومتر شمار آنالوگ می باشد.

سنسور این سیستم روی گیربکس خودرو نصب می شود و با استفاده از یک سوکت سه پایه اطلاعات مورد نیاز را به ایسیو یا همان کامپیوتر خودرو و پشت آمپر ارسال می کند.  که باعث می شود تشخیص دستکاری کیلومتر ماشین در سیستم های کیلومتر شمار دیجیتالی کار سخت تری باشد.

اگر شما هم به دنیای جذاب ماشین ها علاقه مند هستید، با گذراندن دوره آموزش دیتیلینگ خودرو، میتوانید کسب و کار خود را آغاز نمایید و به راحتی کسب درآمد نمایید.

دستکاری کیلومتر شمار خودرو

دستکاری کیلومتر شمار خودرو

امروزه خرید خودرو دست دوم به یکی از عظیم ترین بازارهای کشورمان بدل شده است و برای خرید یک خودرو دست دوم یکی از مهمترین فاکتورهای تعیین کننده در قیمت خودرو کار کرده میزان کارکرد اتومبیل یا میزان مسافت طی شده توسط صاحب قبلی اتومبیل می باشد.

بنابراین افرادی که فکر فروش اتومبیل خود را در سر دارند غالباً تصمیم می گیرند که به هر روشی که شده خودروی خود را به گران ترین قیمت ممکن به فروش برسانند.

  اموزش نقاشی رنگ خودرو ساری

آنالیز کارکرد خودرو

آنالیز کارکرد خودرو

برای تشخیص دستکاری کیلومتر ماشین همواره به سال تولید خودرو دقت کنید. یک خودرو به طور معمول و متوسط در مدت یک سال حدودا بیست هزار کیلومتر را طی می کند. با این الگو می توانید تعداد سال ها را به نسبت میزان کارکرد محاسبه کنید و اگرعدد بدست آمده کمتر از ضریب کارکرد خودرو در سال باشد به این معناست که کیلومتر شمار این خودرو دستکاری شده است.

یکی دیگر از راهکار های آنالیزی در جهت یافتن میزان کارکرد واقعی و درست خودرو آنالیز خود صاحب خودرو می باشد. به عنوان مثال اگر این خودرو برای شغل و کار فروشندگی استفاده می شده یا اگر تعداد اعضای خانواده صاحب قبلی زیاد بوده می توان اینطور نتیجه گرفت که میزان کارکرد این خودرو می بایست اندکی بیشتر از مقدار شاخص باشد. پس همواره متوجه باشید که این فاکتورها را قبل از خرید خودرو مد نظر قرار دهید.

جمع بندی

جمع بندی

با تمام این اوصاف باز هم تشخیص دستکاری کیلومتر ماشین کاری بسیار مشکل می باشد. در مواردی ممکن است برای شما نیز پیش آمده باشد که تنها احساس خوبی نسبت به خرید یک خودرو ندارید.

در این مواقع حتماً سعی کنید با یک فرد مکانیک که از توانایی های کارشناسی مورد نیاز برخوردار است مشورت کنید و یا به سایت ما جهت کارشناسی خودرو مراجعه کنید تا بتوانید نظر معتبر تری برای بررسی شرایط دقیق این خودرو در دست داشته باشید.

در صورتی که فروشنده از نشان دادن خودرو خود به یک فرد متخصص اجتناب کرد پس می توانید مطمئن باشید که یک جای کار ایراد دارد و سعی کنید که بلافاصله قرارداد رو فسخ کنید.

  اموزش کارشناسی رنگ خودرو همدان

همان‌طور که میدانید در برخی از خودروها کیلومتر اصلی خودرو در کامپیوتر مرکزی آن ثبت شده است بر همین اساس می توانید با استفاده از دستگاه دیاگ، کیلومتر خودرو را چک کرده و بدانید در کیلومتر واقعی چه عددی ثبت شده است.

 

  • facebook
  • googleplus
  • twitter
  • linkedin
  • linkedin
ارتباط با متخصصان