آموزش دیتیلینگ خودرو

 • توسط ghanbari
 • ۹ ماه پیش
 • نظرات غیر فعال شده است

دیتیلینگ خودرو چیست ؟

دیتیلینگ خودرو یا (AUTO DETAILING) به تمیز کردن سطحی و عمیق بدنه، داخل کابین و تجهیزات خودرو گفته می‌شود. هدف از اتو دیتیلینگ زیباسازی و محافظت خودرو از انباشت موادی است که به‌ مرور زمان به عمق خودرو نفوذ کرده‌اند. اصلی ترین هدف از دیتیلینگ بازیابی و ترمیم رنگ خودرو با از بین بردن خط و خش های سطحی و دایره ای شکل که بر اثر گذشت زمان بوجود آمده است و به کیلر خودرو یک ظاهر نامناسب می دهد را می باشد.

دیتیلینگ خودرو سبب ایجاد ارزشی مضاعف برای خودرویی که تا بحال آن میزان از مراقبت را به خود ندیده بوده می شود.در نگاه کلی پروسه دیتیلینگ به عملی گفته می شود که تمامی اجزای خودرو به صورت موشکافانه تحت شستشو، احیاء و مراقبت ویژه قرار می گیرند و زیبایی و ارزش ظاهری را به حداکثر می رساند و این پروسه از نظرسطح کیفی به واسطه ابزار و مواد تخصصی تر و ارزیابی های موشکافانه تر بسیار بالاتر از رسیدگی های معمولی می باشد.

در دیتیلینگ که یک مفهوم جهانی راه یافته به صنعت خودرو است، تجهیزات خاص توسط افراد متخصص به کار می‌رود و از نام آن پیداست که بر روی جزئی‌ ترین بخش‌های خودرو هم کارمی‌شود. در واقع دیتیلینگ مقداری فراتر از کارواش است و به‌ صورت متمرکز بر روی زیباتر کردن خودرو انجام می‌شود.

مقصود از دیتیلینگ خودرو

هدف از دیتیلینگ خودرو از بین بردن خط‌وخش‌های روی خودرو است. یعنی می‌خواهیم آسیب‌های سطحی ظاهر و داخل خودرو که به‌مرور به‌وجود آمده‌اند، از بین بروند.

  اموزش تشخیص رنگ خودرو شیراز

در کل دیتیلینگ خودرو با اهداف زیر انجام می‌شود:

 • بهبود وضعیت ظاهری خودرو؛
 • ترمیم و بازسازی کلی رنگ بدنه؛
 • از بین بردن خراش‌های ریز و سطحی داخل و بیرون خودرو؛
 • از بین بردن کثیفی‌های روی صندلی؛
 • کاهش زمان و هزینه شستشوی خودرو در مقایسه با شستشو در خانه؛
 • افزایش عمر قطعات داخل و خارج خودرو.

انواع دیتیلینگ خودرو

دیتیلینگ خارجی خودرو یک فرآیند چند مرحله ای است که شامل تمیز کردن، واکس زدن و پولیش کردن بدنه خودرو، شیشه، رینگ ها و لاستیک ها می شود. این فرآیند می تواند به بهبود ظاهر و ارزش خودرو کمک کند و همچنین می تواند به محافظت از بدنه خودرو در برابر آسیب های ناشی از نور خورشید، آلودگی و سایر عوامل محیطی کمک کند.

مراحل دیتیلینگ خارجی خودرو عبارتند از:

. شستن خودرو با آب و صابون. این مرحله برای از بین بردن گرد و غبار، آلودگی و سایر مواد از بدنه خودرو ضروری است.

. استفاده از شامپو بدنه خودرو. این شامپو ها برای تمیز کردن عمیق بدنه خودرو و از بین بردن آلودگی های چسبیده استفاده می شوند.

. استفاده از واکس بدنه خودرو. واکس ها یک لایه محافظ روی بدنه خودرو ایجاد می کنند که به محافظت از آن در برابر آسیب های ناشی از نور خورشید، آلودگی و سایر عوامل محیطی کمک می کند.

. استفاده از پولیش بدنه خودرو. پولیش ها خراش های سطحی را از بین می برند و ظاهر بدنه خودرو را بهبود می بخشند.

. تمیز کردن شیشه خودرو. شیشه ها باید به طور منظم تمیز شوند تا دید واضحی داشته باشید و از آسیب دیدگی آنها جلوگیری کنید.

  اصول تأثیرگذار و ضروری در نگهداری خودرو

. تمیز کردن رینگ ها و لاستیک ها. رینگ ها و لاستیک ها باید به طور منظم تمیز شوند تا ظاهر خودرو را بهبود بخشند و از آسیب دیدگی آنها جلوگیری کنند.

دیتیلینگ خارجی خودرو می تواند یک فرآیند زمان بر باشد، اما ارزش آن را دارد. با دیتیلینگ خارجی خودرو می توانید ظاهر خودروی خود را بهبود بخشید، ارزش آن را افزایش دهید و از آسیب دیدگی آن جلوگیری کنید.

دیتیلینگ داخلی خودرو فرآیندی است که برای تمیز کردن و تمیز کردن کامل فضای داخلی خودرو استفاده می شود. این شامل تمیز کردن صندلی ها، سقف، فرش، داشبورد و سایر قسمت های داخلی خودرو است. دیتیلینگ داخلی خودرو می تواند به بهبود ظاهر و بوی خودرو کمک کند و همچنین می تواند به محافظت از صندلی ها، فرش و سایر قسمت های داخلی خودرو در برابر آسیب کمک کند.

در اینجا برخی از مزایای دیتیلینگ داخلی خودرو آورده شده است:

 • بهبود ظاهر خودرو: دیتیلینگ داخلی خودرو می تواند به حذف کثیفی، گرد و غبار و لکه ها از فضای داخلی خودرو کمک کند و باعث شود خودرو تمیز و نو به نظر برسد.
 • بهبود بوی خودرو: دیتیلینگ داخلی خودرو می تواند به حذف بوی بد، مانند بوی غذا، حیوانات خانگی و دود سیگار از فضای داخلی خودرو کمک کند و باعث شود خودرو بوی تازه و تمیز داشته باشد.
 • محافظت از صندلی ها، فرش و سایر قسمت های داخلی خودرو: دیتیلینگ داخلی خودرو می تواند به محافظت از صندلی ها، فرش و سایر قسمت های داخلی خودرو در برابر آسیب کمک کند. این کار با حذف کثیفی، گرد و غبار و لکه ها که می توانند باعث آسیب به این قسمت ها شوند، انجام می شود.
  پولیش رابینگ کامپاند

اگر به دنبال راه هایی برای بهبود ظاهر، بو و محافظت از خودروی خود هستید، دیتیلینگ داخلی خودرو یک گزینه عالی است.

جمع بندی

با شروع دوره آموزش دیتیلینگ خودرو در آموزشگاه آرین تست ، وارد دنیای جذاب دیتیلینگ خودرو شوید و تبدیل به یک دیتیلر حرفه ای شوید. فرقی نمیکند که به دنبال راه اندازی کسب و کار جدید برای خودتان هستید یا میخواهید مهارت های خودتان را ارتقا دهید. در این دوره هنرجویان به صورت تئوری و عملی ، مبانی دیتیلنگ خودرو را می آموزند .تمامی لوازم و تجهیزات ملزومه در اختیارآن ها  قرار گرفته و با ایجاد امکان دیتیلنگ خودرو واقعی درپایان آموزش هنرجویان را تا مرحله حرفه ای شدن همراهی میکنیم.ما اینجا هستیم تا دانش و تجربه عملی در اختیار شما قرار دهیم تا در مسیر حرفه ای خود به تکامل برسید.

 

 • facebook
 • googleplus
 • twitter
 • linkedin
 • linkedin
ارتباط با متخصصان