دستگاه تشخیص رنگ خودرو

مطمئن‌ ترین روش، کمک گرفتن از کارشناسان و استفاده از دستگاه دیجیتال برای تشخیص رنگ‌ شدگی خودرو می باشد. فاکتورهای مهم در رنگ خودرو، تراکم و ضخامت رنگ است. دستگاه‌های تشخیص رنگ دیجیتال، تراکم و ضخامت رنگ بخش‌های مختلف را اندازه‌گیری می‌کنند؛حتی اگر کل خودرو مجدداً رنگ شده باشد و ضخامت در بخش‌های مختلف یکی باشد باز هم از روی عدد نشان داده شده می‌توان به قطعیت گفت که خودرو رنگ شده است یا خیر. ضخامت در صورتی که از حدود ۴.۷ بالاتر برود، دال بر رنگ‌ شدن است.

دستگاه تست رنگ خودرو

یک راه برای اینکه بدانید خودروی مورد نظرتان رنگ شده است یا خیر، استفاده از تجهیزات و دستگاه تشخیص رنگ حرفه‌ ای است.

انواع این دستگاه ‌ها به شرح زیرهستند:

• الکومتر

الکومتر یکی از وسایل تشخیص رنگ شدگی ماشین و اندازه گیری ضخامت رنگ است که افراد بسیار زیادی بسته به نیازی که دارند از آن استفاده می کنند. ضخامت سنج های مختلفی برای اندازه گیری ضخامت رنگ ماشین وجود دارند و مورد استفاده قرار می گیرند.

یکی از وسایلی که از آن برای اندازه گیری ضخامت رنگ تر استفاده می شود، ضخامت سنج رنگ الکومتر است که از آن به روش خاصی برای اندازه گیری ضخامت رنگ تری که قرار است روی بدنه ماشین یا هر سطح دیگری زده شود استفاده می شود.

کاربرد و طرز کار

الکومترها اشیایی فلزی هستند در رنگ فرو می ‌روند و بعد به بدنه خودرو چسبانده می‌شوند. سپس عددی روی صفحه‌ نمایش داده می‌شود که ضخامت رنگ خودرو را نشان می ‌دهد. با خواندن این عدد و مقایسه‌ اش با ضخامت رنگ فابریک وسیله می‌توانید متوجه شوید که خودرو رنگ شده است یا خیر.

کارشناسی رنگ خودرو :  آموزش بازیابی رنگ خودرو

• دستگاه های مغناطیسی

دستگاه‌های مغناطیسی نمونه‌ ی  دیگر از دستگاه تشخیص رنگ حرفه‌ ای است. این دستگاه‌ها بیشتر شبیه قلمی هستند که روی نقاط مختلف بدنه قرار می‌گیرند و با مکانیزم های مخصوص مشخص می شود خودروی مورد نظر رنگ شدگی دارد یا خیر.

دستگاه‌های تشخیص رنگ مغناطیسی بیشتربه قلم شباهت دارند و صفحه‌ای مدرج با اعداد هم روی آنها قرار دارد. نوک دستگاه را روی بخش‌های مشکوک به رنگ‌ شدگی بدنه می گذاریم و نیروی مغناطیسی میان بدنه آهنی خودرو و دستگاه به‌وجود می‌آید. با کنارکشیدن دستگاه از بدنه، نوک آن که متصل به یک فنر است، شروع به کِش ‌آمدن می‌کند. هرچقدر ضخامت رنگ روی بدنه خودرو کمتر باشد، نیروی مغناطیسی شکل‌گرفته میان قلم و بدنه بیشتر می‌شود. پس فنر دستگاه بیشتر کِش می‌آید.

دو ویژگی مهم آن کارکرد ساده و آسان در سنجش مقدار ضخامت و دقت عمل مناسب و مطلوب است.

• دستگاه تشخیص رنگ دیجیتال

دستگاه دیجیتالی وسیله‌ای است که با بررسی ضخامت رنگ خودرو می‌تواند رنگ‌ شدگی آن را تشخیص بدهد. مقایسه رنگ خودرو در بخش‌های مختلف از جمله‌ کارهایی است که دستگاه تشخیص رنگ حرفه‌ای دیجیتال انجام می‌دهد. دستگاه تستر رنگ خودرو مجهز به حس ‌گرهایی قوی است و می‌تواند در تشخیص رنگ خودرو مفید باشد.

دستگاه‌های دیجیتالی تشخیص رنگ خودرو را روی بدنه خودرو می‌گذاریم و سپس حس‌گر دستگاه عددی را روی صفحه نمایش می‌دهد. عددی که نمایش داده می‌شود، ضخامت رنگ خودرو در بخش‌های مختلف است.

دقت عمل دستگاه‌ تشخیص رنگ دیجیتالی درحد میکرون بسیار بالاست.

ویژگی های آن از جمله :

کارشناسی رنگ خودرو :  اموزش ترکیب رنگ خودرو

• مصرف کم باتری

• حس گرهای قوی و حساس و پرسرعت

• صفحه نمایش بزرگ و واضخ

• امکان ضخامت سنجی برای وسایل نقلیه ای که جنس بدنشان آهنی / آلیاژی / آلومینیومی می باشد.

جمع بندی

تشخیص رنگ خودرو بسیار مهم است. با ارزیابی درست آن می‌توانید از خرید خودروی دست‌ دومی که تصادفی وآسیب ‌دیده است، منصرف شوید. البته برای شناسایی این وضعیت نیاز به آموزش حرفه‌ای هم دارید که مجموعه ی آرین تست این خدمات را در اختیارشما قرار می دهد.

مجموعه ی آرین تست درآموزش تشخیص رنگ به روش های مختلف با به روز ترین دستگاه ها آماده ی ارائه دادن به شما است .

سوالات متداول

ویژگی دستگاه های مغناطیسی چیست؟

کارکرد ساده و آسان در سنجش مقدار ضخامت و دقت عمل مناسب و مطلوب

انواع دستگاه تشخیص رنگ خودرو را نام ببرید.

الکومتر

دستگاه های مغناطیسی

دستگاه ضخامت سنج رنگ دیجیتال

 

 

 

 

 

 

  • facebook
  • googleplus
  • twitter
  • linkedin
  • linkedin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ارتباط با متخصصان