درآمد کارشناس خودرو

 • توسط ghanbari
 • ۹ ماه پیش
 • نظرات غیر فعال شده است

درآمد کارشناس خودرو

درآمد کارشناس خودرو

تخمین درآمد کارشناس خودرو برای هنرجویانی که تمایل ورود به این عرصه رادارند، بسیار مهم است. مقوله درآمدزایی در تمامی مشاغل یک هدف متعالی است. ولی به دلیل حساسیت‌های بالا و نوسانات شدید قیمتی که در شغل کارشناسی خودرو به چشم می‌خورد، مبحث درآمد پررنگ‌ تر جلوه می‌کند.

برآورد درآمد کارشناس خودرو

برآورد درآمد کارشناس خودرو

بالا بودن درآمد کارشناس خودرو بر کسی پوشیده نیست. البته این امر منوط به میزان تبحر و دانشی دارد که شما موفق به کسب آن شده‌اید. چه بسیار کارشناسانی که به دلیل بررسی و ارزیابی‌های نادرست ناچار به پرداخت خسارات سنگینی شده‌اند. تفاوت عمده‌ای که این شغل با مشاغل دیگر دارد، عدم فرصت جهت کسب تجربه در حین کار است. در واقع تمامی کارشناسانی می‌توانند، در این صنعت مشغول به کار شوند که دانش و علم کافی رادارند.

چراکه اولین اشتباه به معنای از دست دادن کل سرمایه مالی و درگیری با ضرر و زیان‌های بالا است. پس اگر بتوانید با آموزش‌های لازم به آن حد از دانش برسید که برای تمامی نکات کارشناسی خود دلیل محکمی داشته و از هیچ مشکلی در خودرو غافل نشوید، درآمد کارشناس خودرو با مبالغی بالای 20 میلیون می‌تواند، برای شما بسیار عالی و چشمگیر باشد.

با توجه به افزایش روزافزون قیمت خودروها، عدم آگاهی عموم افراد به مشخصات فنی خودروها و ضرر و زیان‌های مالی فراوان در صورت نبود یک چکاب حرفه‌ ای، به‌ راستی درآمد کارشناس خودرو در حال ارتقا است.

اگر شما هم به فعالیت در زمینه کارشناسی خودرو به صورت تخصصی علاقمند هستید می‌توانید در دوره آموزش کارشناسی خودرو آرین تست شرکت کنید.

  آموزش کارشناسی رنگ خودرو و آموزش دستگاه تشخیص رنگ خودرو

فعالیت در شغل کارشناسی خودرو

فعالیت در شغل کارشناسی خودرو

آموزش نکات مهم این حرفه

اولین هزینه‌ای باید برای کارشناس شدن پرداخت نمایید، شرکت در کلاس‌های مربوطه است. البته نگران نباشید، مبلغی که بابت این کلاس‌ها پرداخت می‌کنید از هزینه‌های موردنیاز آتی بسیار کمتر است.

خرید ابزارآلات

در خرید این ابزارآلات به‌هیچ‌وجه سهل‌ انگاری نکرده و به سراغ بهترین مدل و پیشرفته‌ ترین آن‌ها بروید، البته اگر به دنبال یک درآمد کارشناس خودرو عالی هستید، نباید این نکته را فراموش کنید. چراکه ابزارهای بی‌کیفیت دقت عمل شمارا پایین آورده و درنهایت دردسرهای فراوانی را بابت تشخیص‌های نادرست دامن‌گیرتان می‌کنند.

تبلیغات

تبلیغات و معرفی کسب‌وکار و میزان تبحر و دانشتان نیز اگرچه در ابتدا هزینه و بار مالی را به دوش شما وارد می‌سازد. ولی بدون این ترفند نمی‌توانید به شکوفایی مدنظر در شغلتان برسید. اگرچه کار باکیفیت، خود یک تبلیغات اثرگذار است، اما در ابتدای فعالیتتان به تبلیغات محیطی نیز نیاز مبرم دارید.

ایجاد کسب‌وکار

برای ایجاد کار نیز مسلماً به اجاره یا تملک یک واحد تجاری یا صنعتی نیازمند هستید که باید آن را نیز در فهرست هزینه‌های خود جای دهید. البته بسته به شهر، منطقه و شرایط ملک هزینه این بخش برایتان متغیر خواهد بود.

اگر شما هم به دنیای جذاب ماشین ها علاقه مند هستید، با گذراندن دوره آموزش دیتیلینگ خودرو، در مجموعه آموزشی آرین تست میتوانید کسب و کار خود را آغاز نمایید و به راحتی کسب درآمد نمایید.

کسب مجوز کارشناسی خودرو

کسب مجوز کارشناسی خودرو

شما برای اخذ مجوز به‌منظور فعالیت در قالب یک کارشناس خودرو مانند هر شغل دیگری ناچارید تا بروکراسی اداری را طی نمایید. ولی خوشبختانه مسیر چندان ناهموار نبوده که شمارا از ادامه آن ناامید سازد. پس در همان ابتدا به سراغ اتحادیه این صنف و به‌صورت اختصاصی اتحادیه اتاق نور، رنگ و صافکاری بروید.

  آموزش ترکیب رنگ خودرو

با ارائه مدارکی مبنی بر سند مالکیت یا اجاره محل کسب، گواهی کد پستی محل کسب و شناسنامه مالیاتی روند اخذ مجوز خود را به اجرا درآورید. البته شما موظف هستید که مدارک دیگری چون اصل شناسنامه، آخرین مدرک تحصیلی، کارت ملی را نیز به اتحادیه مربوطه تحویل دهید.

درنهایت ارائه مدرک اخذشده در آرین تست تمامی کار را به اتمام می‌رساند. شما دیگر حاضر هستید تا از شغل پردرآمد کارشناس خودرو در سایه یک فعالیت حرفه‌ای لذت ببرید.

وظایف کارشناس خودرو

وظایف کارشناس خودرو

وظایف کارشناس خودرو شامل تعداد فراوانی می‌باشد. ازاین‌رو می‌توان گفت فرآیند کارشناسی به‌راستی پروسه‌ای زمان‌ بر، دقیق و حساس است. به همین دلیل اگر ادعا می‌شود درآمد کارشناس خودرو تا حدی قابل‌قبول و موجه می‌باشد، به خاطر فعالیت فراوان و سرنوشت سازی است که این متخصصان بر روی خودروها اعمال می‌نمایند.

در واقع دقیق کار کردن ضامن افزایش درآمد کارشناس خودرو است. از مهم‌ترین این موارد می‌توان به بررسی بدنه و موتور خودرو اشاره نمود. اعلام نظر بابت سلامت، ایمنی و کیفیت، رنگ بدنه، قطعات تعویضی و جعبه‌دنده نیز جزء رسالت‌های گروه کارشناسان محسوب می‌شود.

از دیگر وظایف می‌توان به این موارد نیز پرداخت:

 • بررسی قطعات کامپیوتری و برقی
 • تعیین قیمت دقیق خودرو
 • سلامت چرخ‌ها
 • بررسی میزان کارکرد و کیلومتر خودرو
 • اصالت آپشن‌ها
 • نحوه عملکرد فرمان، ترمز و لنت‌ها
 • ارزیابی کیلومتر واقعی خودرو
 • ارائه گزارش از وضعیت عمومی خودرو

جمع بندی 

جمع بندی 

کارشناسی خودرو در بازار ماشین این روزهای ایران رونق فراوانی پیدا کرده است. با توجه به افزایش قیمت ماشین، همینطور لوازم جانبی و قطعات مربوط به آن، قدرت خرید مردم برای داشتن یک اتومبیل نو و به اصطلاح صفر را کاهش داده است. این موضوع باعث گردیده که همه به سمت خرید ماشینهای کارکرده و دست دوم بروند. بنابراین برای اطمینان حاصل کردن از سالم بودن ماشین دست دوم منطق حکم می کند که خودروی مورد نظر را کارشناسی کنید تا در آینده احتمال ضرر و هزینه های هنگفت تعمیرات آن را به حداقل برسانید. این امر موجب گردیده که درآمد کارشناسی ماشین برای کسانیکه این سرویس را انجام می دهند را افزایش دهد.

 • facebook
 • googleplus
 • twitter
 • linkedin
 • linkedin
ارتباط با متخصصان