اموزش ریکاوری رنگ خودرو

 • توسط ghanbari
 • ۳ سال پیش
 • نظرات غیر فعال شده است

آموزش کارشناسی تشخیص رنگ شدگی خودرو

خرید خودرو  و نگهداری از آن جزء مسائلی ست که توجه زیادی را به خود جلب کرده و

هرروزه بحث ها و راهکارهای مختلفی در این مورد قابل ارائه است.مطلب امروز آرین تست وآموزشگاه فنی

نخبگان

در همین راستا با موضوع آموزش کارشناسی تشخیص رنگ شدگی خودرو به راهکار های مراقبت ازخودرو می

پردازد.

آرین تست با طرح موضوع مراقبت از خودرو در مقاله آموزش کارشناسی تشخیص رنگ شدگی خودرو سعی

در ارائه مطالبی دارد

که به شما کمک میکند بتوانید از خودروی خود چندین سال استفاده کرده و از لحاظ هزینه ای

هم خیلی درگیر هزینه های بالا نشوید

روش‌های کم‌کردن خلافی خودرو چیست؟

همه دوست دارند که مبلغ جریمه‌شان را صفر کنند. اما آیا راهی برای صفر کردن خلافی خودرو وجود دارد؟ خیر. اگر شما خلافی مرتکب شده‌اید، باید حتما هزینه و تاوان آن را بپردازید. هیچ راهی برای صفر شدن خلافی خودرو وجود ندارد. اگر می‌خواهید که فهرست جرایم و خلافی‌تان پاک شود، باید مبلغ لازم را پرداخت کنید.

آموزش کارشناسی رنگ خودرو

البته اگر به موارد موجود در فهرست خلافی‌تان اعتراض دارید، امکان شکایت وجود دارد. همان‌طور که در بخش قبلی توضیح داده شد، با روش‌های مختلف می‌توانید اقدام به ثبت شکایت کنید و به خلافی خودروی‌تان اعتراض داشته باشید. اگر بعد از بررسی‌های لازم، مشخص شود که حق با شما بوده است، مقدار خلافی‌تان کاهش پیدا می‌کند.

 یک خبر خوش هم در این میان هست: امکان تقسیط خلافی خودرو وجود دارد. یعنی شما می‌توانید مبلغ خلافی را به شکل قسطی هم پرداخت کنید. چطور؟ در بخش بعدی می‌خوانید.

  تعویض روغن خودرو

آموزش کارشناسی رنگ خودرو

روش تقسیط جریمه و خلافی خودرو چیست؟

با مراجعه به سایت راهور یا راهنمایی و رانندگی امکان تقسیط خلافی خودرو وجود دارد. طرح تقسیط برای رانندگان تمام وسایل نقلیه است. یعنی فرقی نمی‌کند که راننده موتور، ماشین معمولی یا اتوبوس و… هستید؛ در هر حال، امکان قسط‌بندی برای‌تان وجود دارد.

طرح تقسیط برای این است که رانندگان با مبالغ بالای خلافی خودرو از پس پرداخت جریمه‌شان برآیند. در واقع، این طرح مخصوص کسانی است که خلافی‌شان بیشتر از یک میلیون تومان است و خودروی‌شان توقیف شده یا در آستانه توقیف‌شدن است.

آموزش کارشناسی رنگ خودرو

در اینجا دو حالت به‌وجود می‌آید:

 • تقسیط برای خودروهای توقیف‌شده
 • تقسیط برای خودروهای توقیف‌نشده

تقسیط خلافی خودرو برای خودروهای توقیف‌شده

اگر خودرویی توقیف شده باشد، صاحب آن باید به پارکینگ راهنمایی و رانندگی برود و با خود مدارک هویتی و مالکیتی هم به همراه داشته باشد. لازم است که مالک با این مدارک نزد مامور ترخیص برود و شرایطش را اعلام کند. اگر مشمول طرح تقسیط باشد از او تعهداتی برای بازپرداخت قسط‌های خلافی در مدت یک‌سال گرفته می‌شود. با طی این فرایند، خودرو ترخیص و جریمه آن هم قسط‌بندی می‌شود. یادتان باشد که تقسیط برای خودروهای توقیف‌شده هم شرایطی دارد. یعنی هر خودروی توقیف‌شده‌ای مشمول طرح تقسیط خلافی خودرو نیست. شرایط برای این خودروها به شرح زیر است:

آموزش کارشناسی رنگ خودرو

 • خودرو فرسوده نباشد،
 • خودرو شکایت قضایی نداشته باشد،
 • جرایم خودرو در دسته‌بندی جرایم و خطاهای حادثه‌ساز نباشد؛‌ حدود ۴۰ درصد جرایم در دسته حادثه‌سازها قرار نگیرد.

آموزش کارشناسی رنگ خودرو

تقسیط خلافی خودرو برای خودروهای توقیف‌نشده

اگر مبلغ خلافی خودرو بیشتر از یک میلیون و هنوز توقیف نشده باشد، امکان مراجعه به سایت راهور و پرداخت جریمه وجود دارد. برای پرداخت جریمه به این شکل باید به سایت راهور مراجعه کنید، در منوی آن به بخش «خدمات» بروید و در منوی خدمات هم گزینه «استعلام جرایم راهنمایی و رانندگی» را انتخاب کنید. با این روش، فهرست خلافی‌های خودرو برای‌تان مشخص می‌شود و می‌توانید مواردی را انتخاب و پرداخت کنید. یعنی این امکان وجود دارد که فقط چند جریمه را در هربار بپردازید. در صورتی که استعلام خلافی خودرو در سایت به شما نشان می‌دهد که مبلغ بیشتر از یک میلیون تومان است، تعداد پرداختی‌ها را طوری انتخاب کنید که مبلغ زیر یک میلیون تومان باشد. اگر این کار را نکنید، امکان توقیف خودروی‌تان قوت می‌گیرد. 

  آموزش کارشناسی رنگ خودرو

آموزش کارشناسی رنگ خودرو

بهتر است که زود به زود از جرائم رانندگی‌تان باخبر شوید و قبل از آنکه روی هم تلنبار شوند، خلافی را تسویه کنید. البته بهتر این است که سعی‌تان را به کار بگیرید که با رعایت قوانین راهنمایی و رانندگی جرم و خلافی مرتکب نشوید. بعضی‌ها می‌گویند، انسان جائزالخطاست. با این فرض، در رانندگی هم خطا می‌کند. خطا در رانندگی گاهی اجتناب‌ناپذیر است اما پرداخت‌نکردن جریمه‌ها خطایی است که به‌سادگی می‌توانید مرتکب آن نشوید. پس حالا که روش‌های مختلف و متنوع استعلام و پرداخت خلافی خودرو را می‌دانید، تند و زود اقدام به پرداخت کنید. اگر مبالغ را سریع تسویه نکنید، روزی می‌رسد که مثلا برای فروش خودروی‌تان باید مبالغ هنگفتی از خلافی خودرو را یک‌جا بپردازید. پس توصیه ما این است:‌ خوب برانید تا جرم و خلافی مرتکب نشوید. اگر هم شدید، مبالغ جریمه‌تان را زود پرداخت کنید.

آموزش کارشناسی رنگ خودرو

 

 • facebook
 • googleplus
 • twitter
 • linkedin
 • linkedin
ارتباط با متخصصان