اموزش تخصصی کارشناسی رنگ خودرو

 ♦ آموزش کارشناسی تشخیص رنگ شدگی خودرو

خرید خودرو و نگهداری از آن جزء مسائلی ست که توجه زیادی را به خود جلب کرده و هر روزه بحث ها و راهکارهای مختلفی در این مورد قابل ارائه است. مطلب امروز آرین تست و آموزشگاه فنی نخبگان در همین راستا با موضوع آموزش کارشناسی تشخیص رنگ شدگی خودرو به راهکارهای مراقبت از خودرو می پردازد. 

آرین تست با طرح موضوع مراقبت از خودرو در مقاله آموزش کارشناسی تشخیص رنگ شدگی خودرو سعی در ارائه مطالبی دارد که به شما کمک میکند بتوانید از خودروی خود چندین سال استفاده کرده و از لحاظ هزینه ای هم خیلی درگیر هزینه های بالا نشوید.

با ما همراه باشید با مطلب آموزش کارشناسی تشخیص رنگ شدگی خودرو

♦ در ادامه تعدادی از نکات موجود در تایرهای رادیال فهرست شده است:

۱_ لایه های تایر رادیال از یک تکیه گاه به تکیه گاه دیگر با زاویه ۹۰ درجه نسبت به محور چیده می شوند.

۲_ تایرهای رادیال بوسیله ی لایه های موازی که از جنس الیاف لاستیک اندوده شده اند، و توسط سیم های نایلونی، ابریشم مصنوعی، پلی استر، یا فایبر گلاس تقویت شده اند، به طور مستقیم از یک لبه ی تایر به لبه ی دیگر تایر میروند و زاویه ۹۰ درجه با دیواره ی جانبی تایر می سازند.

۳_ در تایرهای رادیال به دلیل زاویه ۹۰ درجه ای که بین نخ های لایه ها نسبت به محور تایر وجود دارد، مقاومت و استحکام تایر افزایش یافته و تایر اهسته تر ساییده می شود.

۴_ دیواره ی جانبی تایرهای رادیال، نرم و ارتجاعی است، که همیم امر تمایل به متورم شدن این تایر را در زیر بار افزایش میدهد. این ویژگی یکی از معایب تایر های رادیال محسوب میشود.

 

۵_ در تایرهای رادیال با حرکت چرخ برروی جاده، نخهای عرضی به سهولت در کنار هم می لغزند و کمترین مقدار ضریب اصطکاک را در لایه ها ایجاد می کنند، که همین امر تولید گرما در تایر را کاهش می دهد، و از مزایای آن غلت بهتر، نیروی اصطکاکی کمتر و کاهش مصرف سوخت است.

۶_ دیواره تایر رادیال از تایر بایاس انعطاف پذیرتر است، بنابراین آج تایر رادیال برروی لبه ی تایر می پیچد تا انعطاف پذیری دیواره ی انرا جبران کند. در نتیجه وقتی خودرو در حال پیچیدن است.

۷_ با استفاده از تایرهای رادیال مصرف سوخت کاهش می یابد، زیرا مقاومت غلتشی تایر رادیال از تایر بایاس کمتر بوده، و موتور توان کمتری را برای غلبه بر این مقاومت صرف می کند.

۸_ در تایر های رادیال به منظور افزایش استحکام تایر برای تعادل در راستای حرکت از منجیدگذاری استفاده می شود، که زاویه ی آن نسبت به خط مرکزی بین ۱۰ تا ۳۰ درجه است. در هنگام دور زدن این منجید گذاری به ثابت و محکم نگه داشتن سطح آجدار کمک می کند.

 

♦ هشدار

 

 

♦ نحوه برگزاری جلسات آموزشی و مزایای آموزشگاه

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *