آموزش حرفه ای کارشناسی رنگ خودرو

 • آموزش تخصصی کارشناسی و تشخیص رنگ شدگی خودرو

آموزش تخصصی کارشناسی و تشخیص رنگ شدگی خودرو موضوع مورد بحث امروز آرین تست می باشد.

با ما همراه باشید با مطلب اموزنده ی آموزش تخصصی کارشناسی و تشخیص رنگ شدگی خودرو

در بازار پر حاشیه ی خودرو، آموزش تخصصی کارشناسی و تشخیص رنگ شدگی خودرو یکی از موارد بسیار مهم و الزامی ست.

تا جایی که می توان گفت: تا حد بسیار بالایی خرید و فروش خودرو بدون انجام کارشناسی خودرو و بدون ارائه برگه کارشناسی تشخیص رنگ خودرو تقریبا انجام نمی شود.

 

• استاندارد های آماده سازی sspc که برای آماده نمودن سطوح فولادی جهت رنگ آمیزی بکار میروند چیست ؟

مشخصه های آماده سازی سطح که روش های متفاوت برای آماده سازی سطح را پوشش می دهند در استاندارد sspc لیست بندی شده است.

 Sspc-sp1 تمیزکاری با حلال

Sspc-sp2  ابزار دستی تمیزکننده

Sspc-sp3  ابزارآلات با نیروی محرکه قوی جهت تمیزکاری

Sspc-sp4  تمیزکاری با شعله آتش برای فولاد های جدید

Sspc-sp5  تمیزکاری با ساینده ها

Sspc-sp6  شستشو با اسیدها

• کارشناسی خودرو

کارشناسی خودرو شامل: کارشناسی رنگ و بدنه خودرو، کارشناسی فنی خودرو، تست رانندگی خودرو، قیمت گذاری خودرو و در نهایت ارائه گزارش و برگه کارشناسی خودرو می باشد.

 

• تعاریف سطح آماده شده در استاندارد ها چیست ؟

• Sspc-sp1 تمیزکاری با حلال

روش تمیزکاری با حلال پوشش دهنده روشی است جهت ازبین بردن مواد و عیوب خارجی از روی سطح مانند روغن – گریسخاک – ترکیبات ناشی از برشکاری و نقشه کشی و سایر آلودگی ها به کمک حلال ها – ترکیبات پاک کننده – بخار پاک کننده – بخار پاک کننده دیا مواد مشابه به روش هایی که در عملیات تمیزکاری با حلال را شامل می شود.

در این استاندارد قصد این است که استفاده از تمیزکاری با حلال باید قبل از کاربرد رنگ و در ارتباط با سایر تمیزکاری های سطح که برای از بین بردن زنگ زدگی – رسوبات و رنگ بکار برده میشود صورت پذیرد.

روش های گوناگون مانند برسکاری – گردگیری کردن – تمیزکاری با دستمال یا پارچه – اسپری نمودن – بخارات کم گریس – تمیز کاری با بخار آب در این روش کاری توضیح داده شده است.

این روش کاری برای تقریبا کلیه روش های آماده سازی سطح پیش نیاز می باشد. در کلیه روش های تمیزکاری با حلال به جز بخار کم گریس – حلال ها آلوده شده و صرفا برروی سطح تمیزکاری شده چربی و روغن رسوب می کنند.

حلال تازه باید به طور دائم استفاده شود و پارچه کهنه مورد استفاده باید دائما تعویض و جایگذین گردد. آخرین شستشو باید با حلال های تمیز انجام شودتا از ساکن شدن لایه هایی که باعث به زدن چسبندگی پوشش با رنگ می گردد اجتناب نمود.

 

• درباره آموزشگاه

این آموزشگاه با سابقه ای چندین ساله و درخشان، با داشتن بیش از ۶۰۰ مرکز فعال و تخصصی کارشناسی رنگ خودرو در سطح کشور و همچنین کسب عنوان برتر مدیران شاسیته ملی سال ۹۷ مدیریت محترم این آموزشگاه، با کادر آموزشی مجرب و متخصص آماده ارائه تمامی آموزش های تکمیلی کارشناسی رنگ خودرو به متقاضیان عزیز ( پذیرش به صورت خانم و آقا ) از سراسر کشور می باشد.

• Sspc-sp2  ابزار دستی تمیزکننده

روش فوق الذکر برای خارج ساختن وحذف رسوبات ضعیف ناشی از ماشین کاری در هنگام ساخت زنگ زدگی کم و رنگ های اندک و ضعیف به کمک برس های دستی – کاغذ سنباده – ساینده های دستی یا با سایر ابزارآلات کوچک و فشرده با ترکیبی از این روش ها می باشد.

در این روش هدف و منظور این نیست که تمام رسوبات ناشی از ماشین کاری و ساخت – زنگ زدگی و رنگ از روی سطح برداشته شود بلکه در این روش فقط رسوبات ناشی از ماشین کاری – زنگ زدگی ضعیف و رنگ های سست و سایر مواد معیوب و ناقص خارجی که در روی سطح وجود دارد برداشته خواهد شد.

• آموزشگاه فنی نخبگان با بهترین کیفیت و بالاترین سطح اموزشی در سراسر کشور

آموزش حرفه ای کارشناسی تشخیص رنگ خودرو به صورت تئوری و عملی توسط مهندسین با تجربه و چندین سال سابقه کارشناسی خودروهای ایرانی و خارجی

آموزش تشخیص خودروهای چپی – دوتیکه بودن – تعویض در و کاپوت و گلگیر – خوردگی شاسی – رنگ شدگی

 

• چگونه بازرس سطوح فولادی تمیزکاری شده را بررسی می نمایند ؟

• دو معیار مهمی که در بازرسی به کار می روند عبارتند از :

درجه تمیزی – زبری سطح در مورد زبری سطح در بخش بعدی بحث خواهد شد. هر مشخصه فنی رنگ سطوح فولادی شامل تعریفی از سطح است که تحت مشخصات مربوطه قابل دست یابی است این تعاریف نوشته شده همراه با استاندارد تصویری که در sspc-vis1  گنجانده شده.

• هشدار

 

 

• نحوه برگزاری جلسات آموزشی و مزایای آموزشگاه

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *