آموزش کارشناسی تشخیص رنگ خودرو

• کارشناسی رنگ خودرو

کارشناسی رنگ خودرو از مشاغل و حرفه های پردرآمدی که وارد شدن به آن نیاز به تخصص و مهارت  ویژه دارد. اما جای نگرانی نیست اگر شما جزء افرادی هستید که به دنبال استارت چنین حرفه ای هستید اما مهارت کافی را ندارید.

آرین تست و آموزشگاه فنی نخبگان در زمینه کارشناسی رنگ خودرو دارای سابقه ای چندین ساله و درخشان هستند. با شرکت در دوره های آموزشی کارشناسی رنگ خودرو به راحتی می توانید مهارت لازم را کسب کرده و در این حرفه فعالیت کنید.

• ادامه مبحث 

در ادامه مبحث روز قبل ( آموزش کارشناسی و تشخیص رنگ شدگی خودرو ) به تشریح هر کدام از انواع رنگ های ذکر شده می پردازیم. رنگ خودرو بعد از نوع و مدل خودرو یکی از مهمترین عوامل در جذب مشتری می باشد.

اهمیت رنگ خودرو تا جایی ست که کارشناسی رنگ خودرو به صورت تخصصی وارد این حوزه شده و راهکارهای تخصصی برای حفاظت و بازیابی رنگ خودرو ( ریکاوری رنگ خودرو ) ارائه می دهد و در این زمینه دوره های آموزشی حرفه ای برگزار می شود.

در مطلب روز قبل ( آموزش کارشناسی و تشخیص رنگ شدگی خودرو ) به انواع رنگ خودرو اشاره شد. آرین تست امروز در تشریح انواع رنگ خودرو اطلاعات قابل توجهی را ارائه می دهد.

 

 

Image result for ‫انواع رنگ خودرو‬‎

 

• شناخت انواع رنگ خودرو

۱- رنگ های هوا خشک ( Air Drying paints )

این دسته از رنگ ها بیشتر پوشش های سنتی را شامل می گردد و به پوشش های تغییرپذیر  ( Convertible coatings )  یا رنگ های متعارف ( Conventional coathngs ) معروف می باشند. نسل جدید این پوشش ها رنگ های آلکیدی و اپوکسی استر هستند.

همه انواع پوشش های این گروه بر پایه روغن های گیاهی قرار دارند که در یک واکنش شیمیایی یا رزین های آلی ترکیب شده اند و همچنین دارای رنگدانه های آلی و افزودنی های مختلف برای بهبود قابلیت های رنگ می باشند.

• آموزش کارشناسی و تشخیص رنگ شدگی خودرو

از جمله مهارت های قابل ارائه توسط آموزشگاه فنی نخبگان آموزش کارشناسی و تشخیص رنگ شدگی خودرو می باشد.

مقاله ی حاضر با مبحث آموزش کارشناسی و تشخیص رنگ شدگی خودرو در خدمت کاربران عزیز می باشد. با آرین تست در طرح مقاله ی آموزش کارشناسی و تشخیص رنگ شدگی خودرو همراه باشید.

پوشش های طبقه بندی شده در این گروه به این دلیل تغییر پذیر ( Convertible ) نامیده می شوند که ساختمان شیمیایی آن ها در مرحله خشک شدن یا جذب اکسیژن از هوا کاملا تغییر می کند. این فرآیند اکسیداسیون مخصوص این گروه از پوشش ها می باشد.

 

 

Image result for ‫رنگ های هوا خشک‬‎

 

 

 

• بعضی از خصوصیات مهم پوشش های این گروه به شرح زیر می باشد:

• همگی یک جزئی بوده و دارای روش های مصرف ساده و کاربرد آن آسان است.

• دارای چسبندگی بسیار خوبی در شرایط متفاوت آماده سازی سطح می باشند.

• تعمیر، نگهداری و  رنگ آمیزی مجدد این سیستم های پوششی به سادگی امکان پذیر است.

• در شرایط مختلف آب و هوایی به خوبی خشک شده و تشکیل فیلم می دهند.

• در رنگ های ( فام های ) مختلف قابل تامین می باشند.

• در گروه رنگ های با قیمت مناسب طبقه بندی می شوند.

• در مقابل مواد شیمیایی مانند اسیدها، بازها و حلال های آلی مقاومت کمی دارند.

• آموزشگاه فنی نخبگان با بهترین کیفیت و بالاترین سطح اموزشی در سراسر کشور

آموزش حرفه ای کارشناسی تشخیص رنگ خودرو به صورت تئوری و عملی توسط مهندسین با تجربه و چندین سال سابقه کارشناسی خودروهای ایرانی و خارجی

آموزش تشخیص خودروهای چپی – دوتیکه بودن – تعویض در و کاپوت و گلگیر – خوردگی شاسی – رنگ شدگی

• سایر ویژگی ها…

برای سطوح داخلی مخازن و سیستم های دیگر که به طور کامل و دائم در معرض تماس با مایعات هستند و یا غوطه ور می باشند توصیه نمی شوند.

در میان پوشش های طبقه بندی شده در این گروه اپوکسی استر در مقابل محیط های خورنده و مواد شیمیایی مقاومت بیشتری دارد.

 

ولی از جهت مقاومت در برابر زرد شدن ( yellowing ) حفظ براقیت ( Gloss Retention )  آسیب پذیر می باشد و بهتر است به عنوان آستر در یک سیستم پوششی استفاده شود و با یک لایه رنگ نهایی به عنوان مثال یک رویه رنگ آلکیدی پوشانده شود.

۲- رنگ های کائوچو کلره ( Chorinated Rubber paints )

رنگ های کائوچو کلره در گروه رنگ های تغییر ناپذیر  ( None Convertible coatings ) طبقه بندی می شوند زیرا در مرحله خشک شدن و بعد از آن ساختمان شیمیایی آنها تغییر نمی یابد و خشک شدن رنگ فقط به صورت فیزیکی و یا از دست دادن خلال انجام می شود. رنگ های کائوچو کلره همگی یک جزئی هستند.

• آموزشگاه فنی نخبگان

آموزشگاه فنی نخبگان یکی از برترین آموزشگاه های کشوری که در حوزه ی کارشناسی رنگ خودرو و تمامی مباحث مربوطه به صورت کاملا تخصصی و حرفه ای در حال فعالیت و آموزش دوره های کارشناسی تخصصی خودرو می باشد.

 

 

• ویژگی منحصر به فرد این پوشش

سیستم های پوششی مبتنی بر کائوچو کلره در مقایسه با سیستم های پوششی قبل دارای مقاومت شیمیایی بهتری می باشند و در مقابل آب و رطوبت نیز مقاوم هستند و در ضمن چون ساختمان شیمیایی انها در زمان خشک شدن تغییر نمی کند برای کاربرد مبانی قابلیت بسیار عالی داشته چسبندگی به لایه های قبل و بعد خود را به خوبی حفظ می نمایند.

این ویژگی قابلیت تعمیر و نگهداری را نیز بالا برده و سیستم های پوششی بر مبنای کلرینیتیدرابر به سادگی قابلیت تعمیر و لکه گیری هستند. همچنین این گروه از لحظ قابلیت خشک شدن وضعیت بسیار خوبی داشته در همه شرایط آب و هوایی حتی مناطق سرد و خشک و درجه حرارت زیر صفر به خوبی خشک می شوند.

رنگ های کائوچو کلره پس از خشک شدن در صورتی که در معرض حرارت قرار گیرند نرم می شوند.

 

 

Image result for ‫رنگ های هوا خشک‬‎

 

• هشدار

 

 

• نحوه برگزاری جلسات آموزشی و مزایای آموزشگاه

 

 

 

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *