آموزش نقاشی خودرو

 • کارشناسی رنگ خودرو چیست ؟

بررسی کامل خودرو به منظور تعیین و تشخیص سلامت خودرو از لحاظ ظاهری (تشخیص رنگ شدگی بدنه خودرو و ریکاوری رنگ بدنه خودرو ) و از لحاظ موتوری و فنی که شامل تمامی قطعات داخلی و خارجی مربوط به خودرو حتی انطباق تمامی درزهای خودرو و …میشود را کارشناسی خودرو میگویند.

• شماره های روی دیسک های شاخص چه چیزی هستند ؟

سیستم شماره گذاری بر روی هر برگ شامل یک حرف و مجددا عدد دیگری میباشد. عدد اول معرفی عمق زبری آن برگ یا قطعه بوده و حرف معرف ساینده بکار رفته مانند دانه های فولادی و چدنی و یا ساچمه است و اخرین عدد معرف سال شکل دادن دیسک اصلی میباشد.

 

• روش کار جهت استفاده از نوار ریپلیکا چیست ؟

پشت ورقه کاغذ را درآورده و طرف امولیسونی ورق را روی سطح فولاد قرار دهید. روی سطح به طوردایره ای و با نیرو توسط یک وسیله صاف و جلا داده شده یا ابزار کند و بدون لبه تیز مالش دهید تا سطح بطور یکنواخت به رنگ خاکستری درآید.

نوار را برداشته و ضخامت در محدوده دایره ای را با کمک میکرومتر فلزی اندازه گیری نمایید. برای بدست آوردن ارتفاع زبری ۲ میلز یا ۵۰ میکرون از عددی که روی میکرومتر خوانده شده است کسر نمایید.

مقدار ضخامت پشت صفحه را بدین طریق جبران کرده باشید نوار هارا به عنوان رکورد و ثبت دائمی نگهداری شوند.

• کدام روش بهتر است ؟

هردو مقایسه گر زبری سطحی و نوار ریپلیکا دارای مزایا و معایبی هستند. نوار ریپلیکا را برای زبری های سطحی با ارتفاع بیش از ۱۲۵میکرون نمیتوان بکار برد و ممکن است بخاطر گرد و غبار روی سطح نیز تاثیر پذیر باشد.

ولی برای زبری سطح لوله های با قطر پایین بسیار خوب عمل میکنند. به هر حال هردو روش اگر به صورت صحیح بکار برده شوند برای اکثریت رنگ های اولیه قابل پذیرش هستند.

بعلت اختلاف در روش کار نمیتوان برای هردو روش دقیقا یک اندازه گیری مشابه را بدست آورد.

 

• درباره آموزشگاه

این آموزشگاه با سابقه ای چندین ساله و درخشان، با داشتن بیش از ۶۰۰ مرکز فعال و تخصصی کارشناسی رنگ خودرو در سطح کشور و همچنین کسب عنوان برتر مدیران شاسیته ملی سال ۹۷ مدیریت محترم این آموزشگاه، با کادر آموزشی مجرب و متخصص آماده ارائه تمامی آموزش های تکمیلی کارشناسی رنگ خودرو به متقاضیان عزیز ( پذیرش به صورت خانم و آقا ) از سراسر کشور می باشد.

• چه تعداد نقطه جهت اندازه گیری سطحی باید برداشت کرد ؟

در صورتی که مشخص نشده باشد حداقل سه بار در هر ۵ متر مربع برداشت نمود.

• در چه نقطه ای از سطح فولاد باید اندازه گیری زبری انجام شود ؟

همواره اندازه گیری باید بر روی سطح صاف از فولاد صورت گیرد. زبری سطحی با هیچ درجه ای از دقت برروی سطح سوراخ دار و متخلخل نمیتواند صورت گیرد.

اندازه گیری های کافی در نقاط مختلف جهت اطمینان از یک میانگین اصولی باید صورت گیرد.

• دستگاه تشخیص رنگ دیجیتال چیست ؟

در حال حاضر یکی از مهمترین ابزارآلات دقیق مهندسی در زمینه تشخیص رنگ خودرو دستگاه تشخیص رنگ دیجیتال یا ضخامت سنج دیجیتال رنگ است که ظاهری کوچک دارد و براحتی قابل حمل است.

این ابزارآلات دقیق مهندسی یا همان دستگاه‌های تشخیص رنگ دیجیتال، با دقت بسیار بالا قادر به اندازه گیری ضخامت لایه های رنگ و نمایش آن تا دقت یک هزارم میلیمتر (میکرون) میباشند.

 

• زمانی که زبری سطح خیلی پایین بالا باشد چه باید کرد ؟

در حالیکه این امر میتواند دلیل و علتی جهت مردود نمودن زبری باشد اما ممکن است این امر در صورتی که از حد مجاز خیلی تجاوز نکند نمیتواند خیلی جدی باشد.

با مهندسی مورد را بررسی کرده و اجازه دهید که آنها درمورد نزدیک بودن این مقدار به حد مجاز تصمیم گیری نمایند. در کرحله اول زبری ۱۰۰ میکرون باشد باید این زبری مردود اعلام گردد.

 

• هشدار

 

 

• نحوه برگزاری جلسات آموزشی و مزایای آموزشگاه