کارشناسی خودرو رنگ شده

کارشناسی خودرو رنگ شده

 

آموزشگاه فنی نخبگان، با هدف ایجاد یک بستر مناسب جهت کارآفرینی ویژه ی علاقمندان به حوزه ی کارشناسی و تشخیص رنگ شدگی بدنه خودرو و ریکاوری رنگ و بدنه خودرو، اقدام به برگزاری دوره های تخصصی و حرفه ای کارشناسی و تشخیص رنگ خودرو، نقاشی و رنگ آمیزی خودرو و ریکاوری رنگ و بدنه خودرو نموده است. تدریس توسط اساتید مجرب کشوری و دانشگاهی همراه با برپایی کارگاه های فوق العاده حرفه ای و تخصصی، انجام میگیرد.

• معرفی و بررسی کامل سمند و انواع مدلها

• معرفی اولیه

اگر در فرهنگ های لغت معروف فارسی به دنبال معنای آن باشید، آن را اسبی که رنگ آن مایل به زرد است خواهید یافت. اما تمام موضوع ما بر سر همین اسب خلاصه می شود. اسبی که نماد اولین “خودروی ملی” ما شده و هم اکنون در آستانه ۱۷ سالگی است. 

 

معرفی و بررسی کامل سمند و انواع مدلها: اسب طلائی ایرانی

• آرین تست

آرین تست و آموزشگاه فنی نخبگان در ادامه بحث های کارشناسی و تشخیص رنگ شدگی خودرو، به اصول نگهداری و مراقبت از خودرو و همچنین راه کارهای ترمیم و بازیابی رنگ بدنه خودرو می پردازد. ریکاوری رنگ و بدنه خودرو یکی از پیشنهادات ویژه در این حوزه می باشد.

• مدل های سمند

سمند در بازار کشور جز یکی از خانواده های پر جمعیت محسوب می شود. این خودرو که نخسین نمونه آن مربوط به سال ۱۳۸۱ است، از بدو زمان ورود خود به بازار تاکنون مدل های متنوعی را در غالب تغییرات و فیس لیفت های خفیف تجربه نموده که در اینجا به اختصار به معرفی آن ها می پردازیم :

• سمند EL

این مدل در واقع نخستین سمند تولیدی ایران است. که شاید بد نباشد که از آن با نام سمند کلاسیک نیز یاد کنیم. اولین طراحی مربوط به سمند در این مدل دیده می شود. این مدل علاوه بر عرضه به بازار فروش، با امکانات کمتر در اختیار ناوگان تاکسی رانی نیز قرار گرفته و تا سال ها جز خودروهای تاکسی نیز محسوب می شد. لازم به ذکر است که این مدل تا اواسط دهه هشتاد شمسی تولید شده و پس از آن جای خود را به مدل LX داد.

 

 

• سمند LX

دومین مدل از خانواده سمند مدل معروف LX است. مدلی که ایران خودرو از آغاز معرفی، مانور زیادی روی آن داده در نقش مدل اصلاح شده سمند اولیه با تعدادی آپشن بیشتر و البته ظاهر بهینه تر از سال ۱۳۸۴ معرفی و وارد چرخه تولید شد. سمند LX از جمله مدل هایی است که تا به این لحظه در خط تولید ایران خودرو تولید و به بازار فروش عرضه می شود.

 

 

• سابقه و افتخارات آموزشگاه

این آموزشگاه با سابقه ای چندین ساله و درخشان، با داشتن بیش از ۶۰۰ مرکز فعال و تخصصی کارشناسی رنگ خودرو در سطح کشور و همچنین کسب عنوان برتر مدیران شاسیته ملی سال ۹۷ مدیریت محترم این آموزشگاه، با کادر آموزشی مجرب و متخصص آماده ارائه تمامی آموزش کارشناسی حرفه ای رنگ خودرو به متقاضیان عزیز ( پذیرش به صورت خانم و آقا  از سراسر کشور می باشد.

• سمند سریر 

این مدل سمند با طول اتاق بیشتر بر مبنای مدل LX و با تعدادی امکانات اضافه در دهه هشتاد شمسی پا به چرخه تولید نهاد و در همان دهه هشتاد نیز پرونده آن بسته شد. این مدل به علت طول بیشتر اتاق و ستون B بزرگتر خود به سمند سفارتی نیز معروف بوده و البته در نقش خودروی رسمی بعضی سازمان های ایران نیز جا گرفت.

 

 

• سمند سورن

سورن را می توان نخسین فیس لیفت سمند محسوب کرد که در سال ۱۳۸۵ معرفی شد. این خودرو که سعی داشت تا سمند را از جنبه کلاس و پرستیژ چند پله ارتقا داده و آن را به روزرسانی کند از ظاهری به روز تر بر مبنای مدل LX شکل گرفت. هر چند که طراحی داخلی آن تفاوتی با مدل LX نداشت. سورن تا شروع دهه ۹۰ شمسی در خط تولید ایران خودرو باقی ماند و بعد از آن جای خود را به مدل سورن ELX داد. 

 

 

• سمند SE

این مدل از سمند از ابتدای دهه ۹۰ معرفی و روانه بازار شد. همانطور که از پسوند آن نیز پیداس، این مدل در واقع مدل پایه و بیس سمند بوده که از حیث امکانات و تجهیزات و کمی در بخش ظاهر با مدل بالاتر LX تفاوت دارد. در بخش فنی، موتور و گیربکس آن با مدل LX شباهت و همخوانی داشته اما در بخش تجهیزات و امکانات با حذف یک سری از آیتم ها در سطح پایین تری قرار دارد. این مدل هم اکنون در نزد بعضی افراد در بازار فروش به اسم سمند کار جدید نیز شناخته می شود.

 

 

• آموزش کار با دستگاه تشخیص رنگ شدگی خودرو توسط آموزشگاه فنی نخبگان

آموزشگاه فنی نخبگان به عنوان اولین آموزشگاه رسمی و معتبر در سطح کشور می باشد که در حوزه ی کارشناسی رنگ خودرو و تمامی مباحث مربوطه به صورت کاملا تخصصی و حرفه ای در حال فعالیت و آموزش کارشناسی رنگ خودرو می باشد.

این آموزشگاه با سابقه ای چندین ساله و درخشان، با داشتن بیش از ۶۰۰ مرکز فعال و تخصصی کارشناسی خودرو در سطح کشور و همچنین کسب عنوان برتر مدیران شاسیته ملی سال ۹۷ مدیریت محترم این آموزشگاه، با کادر آموزشی مجرب و متخصص آماده ارائه آموزش کارشناسی رنگ خودرو به متقاضیان عزیز ( پذیرش به صورت خانم و آقا ) از سراسر کشور می باشد.

• سورن ELX و ELX توربو

همانطور که چند سطر بالاتر گفتیم، این مدل در دهه ۹۰ جایگزین مدل اولیه سورن شد. سورن ELX در بخش ظاهری از جلوپنجره جدید و بازطراحی شده ای بهره برده و در بخش طراحی داخلی خود نیز از یک طراحی کاملا متفاوت و منحصر به فرد بهره می برد. همچنین این مدل را می توان آپشنال ترین مدل کنونی خانواده سمند به شمار آورد. مدل ELX توربو نیز همانطور که از نامش پیداس از یک توربوشارژ بر روی موتور ملی EF7 استفاده کرده و تنها در بخش قابلیت های دینامیکی در سطحی بالاتر و متفاوت تر قرار دارد. 

 

 

• عملکرد فنی

خانواده سمند هم اکنون در بازار کشور با ۲ پیشرانه کلی XU7 و EF7 عرضه می شوند که بسته به شرایط و مدل هر خودرو می توانند تک سوز یا دوگانه سوز باشند. مدل های SE و البته LX به صورت انتخابی از پیشرانه سنتی و قدیمی ۴ سیلندر ۸ سوپاپه XU7 بهره می برند.

این موتور که در طول سالیان متوالی بر روی انوع مدل های ۴۰۵ و پارس نیز نصب شده با حجم دقیق ۱۷۶۱ سی سی قادر به تولید ماکسیموم قدرت ۱۰۰ اسب بخار در دور موتور ۶۰۰۰ و ماکسیموم گشتاور تولیدی ۱۵۳ نیوتون متر در دور موتور ۳۰۰۰ می باشد. این پیشرانه در اتصال با یک گیربکس ۵ سرعته دستی طبق ادعای شرکت سازنده قادر است تا این اسب ۱۲۲۰ کیلویی را در مدت زمان تقریبی ۱۳٫۱ ثانیه به تندی ۱۰۰ کیلومتر در ساعت برساند. همچنین سمند های مجهز به پیشرانه XU7 به صورت ترکیبی در ۱۰۰ کیلومتر، میانگین مصرف سوختی معادل ۸٫۳۴ لیتر دارند. 

 

 

• عملکرد فنی خودرو

اما در بعضی مدل های سمند LX به انتخاب مشتری و البته سورن ELX به صورت انحصاری از پیشرانه جدیدتر ۴ سیلندر ۱۶ سوپاپه EF7 استفاده می شود. این پیشرانه که با همکاری آلمانی ها ساخته شده، با ۱۶۵۴ سی سی حجم قادر به تولید حداکثر قدرت ۱۱۳ اسب بخار در دور موتور ۶۰۰۰ و تولید حداکثر گشتاور ۱۵۵ نیوتون متر در دور موتور ۴۵۰۰ است که با ۲۰ کیلوگرم وزن اضافه می تواند سمند و سورن را در مدت زمان حدودی ۱۲ ثانیه به تندی ۱۰۰ کیلومتر در ساعت برساند.

البته ذکر این نکته در اینجا واجب به نظر می رسد که مدل های دوگانه سوز EF7 تنها در خانواده سمند LX به کار رفته و مدل های سورن ELX تک سوز هستند. همچنین در مدل های دوگانه سوز سمند LX وزن خالص خودرو با احتساب مخزن سوخت اضافی تا ۱۳۴۴ کیلو افزایش پیدا می کند.

اما گل سرسبد موتورهای خانواده سمند در سورن  ELX توربوشارژ خلاصه می شود. در این مدل از پیشرانه EF7 با سیستم پرخوران توربوشارژ استفاده شده که حداکثر قدرت خودرو را تا ۱۵۰ اسب بخار در دور ۵۵۰۰ و حداکثر گشتاور تولیدی را تا ۲۱۵ نیوتون متر در دور ۴۸۰۰ بالا می برد. اضافه کردن این سیستم منجر شده تا شتاب خودرو از حالت سکون تا سرعت ۱۰۰ کیلومتر به ۱۰ ثانیه تقلیل یافته و از این حیث در زمره خودروهای برتر مونتاژی بازار کشور تلقی شود.

 

• هشدار

 

 

• نحوه برگزاری جلسات آموزشی و مزایای آموزشگاه

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *