آموزش کارشناسی رنگ خودرو

آموزش کارشناسی رنگ خودرو

از موضوعات مهم و قابل بحث دنیای خودرو کارشناسی رنگ خودرو می باشد که در حال حاضر و با توجه به مسائلی که در این حیطه بوجود می آید ؛ بسیار مهم و حیاتی می باشد.

آرین تست و آموزشگاه فنی نخبگان با توجه به این موضوع مقاله ای کوتاه اما خواندنی تحت عنوان آموزش کارشناسی رنگ خودرو را در اختیار شما همراهان همیشگی و عزیز قرار می دهد.

امیدواریم آموزش کارشناسی رنگ خودرو  بتواند اطلاعات مورد نیاز در این زمینه را به شما کاربران عزیز انتقال دهد.

با ما همراه باشید تا پایان مقاله آموزش کارشناسی رنگ خودرو 

 

 

                       آموزش کارشناسی رنگ خودرو

• کارشناسی رنگ خودرو

تمامی اقداماتی که جهت تعیین و تایید سلامت خودرو که در پایان منجر به قیمت گذاری و ارزش گذاری واقعی خودرو می شود را کارشناسی خودرو می گویند.

• این اقدامات عبارتند از:

۱- بررسی رنگ  بدنه خودرو

۲- بررسی قسمت های فنی وموتوری خودرو

۳- بررسی قطعات کامپیوتری و الکترونیکی خودرو

۴- بررسی کیلومتر خودرو

۵- بررسی سیستم ترمز خودرو

۶- بررسی سیستم فرمان جلوبندی خودرو

۷- بررسی سیستم تعلیق خودرو

۸- تست دیاگ

۹- ویدیوبروسکوپ

۱۰- تست رانندگی

۱۱- تست آپشن های موجود در خودرو

۱۲- قیمت گذاری خودرو

 

                            آموزش کارشناسی رنگ خودرو

 

• نحوه ی انجام کارشناسی رنگ خودرو

۱- کارشناسی رنگ خودرو با چشم

۲- کارشناسی رنگ خودرو با دستگاه دیجیتال

• کارشناسی رنگ خودرو با چشم

۱- تشخیص رنگ شدگی خودرو از روی انعکاس نور

انعکاس نور بر روی بدنه خودرو را در زوایای مختلف مورد بررسی قرار دهید. هرگونه مواج بودن نور و پستی بلندی در انعکاس نور می تواند علامتی از رنگ شدگی در آن قسمت از بدنه خودرو باشد.

 

 

۲- تشخیص رنگ شدگی خودرو از روی بافت رنگ خودرو

برای تشخیص این موضوع می توان با استفاده از نوک انگشت و لمس کردن بدنه خودرو متوجه زبری و تفاوت بافت رنگ قسمتی از رنگ شد که در این صورت بی شک آن ناحیه دارای رنگ شدگی می باشد.

کدری رنگ خودرو نیز می تواند دلیلی بر رنگ شدگی خودرو باشد که بر اثر بتونه کاری و رنگ آمیزی غیر فابریک بدنه خودرو باشد.

۳- تشخیص رنگ شدگی خودرو از روی تفاوت رنگ اجزا بدنه باهم

اطراف خودرو را با دقت نگاه کنید هر گونه تفاوت رنگی در نواحی مختلف بدنه ( کم رنگی یا پر رنگی رنگ بدنه ) می تواند گویای رنگ شدگی در آن قسمت از خودرو باشد.

 

                         آموزش کارشناسی رنگ خودرو

 

۴- تشخیص رنگ شدگی خودرو از روی پاشیدگی رنگ روی نقاط مختلف

در این مورد براحتی می توان از اشتباهات دیگران نهایت استفاده را کرد. گاها بی دقتی و عدم مهارت در رنگ آمیزی باعث پاشیدن رنگ به قسمتهای مختلف بدنه خودرو بخصوص لبه ها می شود.

• کارشناسی رنگ خودرو با دستگاه دیجیتال

با پیشرفت بی سابقه صافکاران و نقاشان می توان گفت گاها تشخیص رنگ شدگی خودرو براحتی و با چشم قابل رویت نیست و بخصوص افراد عادی از تشخیص آن ناتوانند. بنابراین تکنولوزی به کمک کارشناسان خودرو آمده و با اختراع و ابداع تجهیزات علمی و دیجیتالی و استفاده از آنها در کارشناسی خودرو براحتی می توان رنگ شدگی خودرو را تشخیص داد.

 

 

این ابزارآلات دقیق صنعتی به نام دستگاه تشخیص رنگ شدگی خودرو یا ضخامت سنج رنگ در میان کارشناسان خودرو و مردم معروفند و از لحاظ مدل و ظاهر در انواع و برندهای مختلفی تولید می شوند.

• دستگاه ضخامت سنج یا تشخیص رنگ شدگی خودرو

این دستگاه ها برای اندازه گیری و تعیین میزان ضخامت پوشش های رنگ بدنه خودرو، اپوکسی، لعاب، گالوانیزه، و تفلون بر پایه آهن یا غیر آهن مورد استفاده قرار می گیرد. این دستگاه کوچک و دوست داشتنی و در عین حال دقیق، قابلیت اندازه گیری و تشخیص ضخامت لایه های رنگ را با دقتی برحسب یک هزارم میلیمتر یا میکرون دارد و می توان گفت یکی از دقیق ترین و قابل اطمینان ترین ابزارالات در کارشناسی تشخیص رنگ شدگی خودرو است.

 

• اساس کار دستگاه دیجیتال ضخامت سنج

اساس کار دستگاه دیجیتال ضخامت سنج بر مبنای امواج الکترومغناطیس یا آلتراسونیک ( فراصوت ) است که می تواند میزان و مقدار ضخامت رنگ و حتی کیفیت رنگ در نواحی مختلف بدنه خودرو را به وسیله طول موج رفت و برگشتی این دستگاه مشخص کند.

دستگاه تشخیص رنگ را به نام های دستگاه تست خودرو، تستر دیجیتال رنگ، دستگاه تشخیص رنگ شدگی، ضخامت سنج خودرو و … می شناسند که در مدل ها و برندهای مختلفی وجود دارند. دستگاه تشخیص رنگ از ابزارالات مهم کارشناسی خودرو می باشد.

• برخی از مدل دستگاه های ضخامت سنج رنگ (تستر دیجیتالی) به شرح زیر می باشد :

۱-دستگاه مینی تستر رنگ mini tester

۲-دستگاه الکومتر۴۵۶ انگلستان

۳-دستگاه DT-157 دارای بلوتوث

۴-دستگاه جدید DT-156

۵-دستگاه TQC تحت لیسانس آلمان

۶-دستگاه CM8811FN تحت لیسانس آلمان

۷-دستگاه Defelsko positector 6000

۸-دستگاه Elektro Germany ساخت آلمان

۹-دستگاه جدید DT-156H سال ۲۰۱۶

۱۰- دستگاه جدید وایرلس به همراه تبلت ساخت SmartPTG لهستان

۱۱-دستگاه DT-156H

۱۲- دستگاه حرفه ای WH-82

۱۳-دستگاه تستر EC770

۱۴-دستگاه تشخیص رنگشدگی EC100

•  کالیبراسیون یا تنظیم دقیق

دستگاه دیجیتال تشخیص رنگ خودرو را باید در یک بازه زمانی تنظیم کرد. به این عملکرد کالیبراسیون یا تنظیم دقیق می گویند. بعضی از دستگاهها به صورت خودکار کالیبره ( تنظیم ) می شوند. دستگاه تستر رنگ خودرو اگر هر روز مورد استفاده قرار می گیرد به طور متوسط باید حداقل هر چهار یا پنج ماه کالیبره شوند.

• آموزش کار با دستگاه تشخیص رنگ شدگی خودرو توسط آموزشگاه فنی نخبگان

آموزشگاه فنی نخبگان به عنوان اولین آموزشگاه رسمی و معتبر در سطح کشور می باشد که در حوزه ی کارشناسی رنگ خودرو و تمامی مباحث مربوطه به صورت کاملا تخصصی و حرفه ای در حال فعالیت و آموزش کارشناسی رنگ خودرو می باشد.

این آموزشگاه با سابقه ای چندین ساله و درخشان، با داشتن بیش از ۶۰۰ مرکز فعال و تخصصی کارشناسی خودرو در سطح کشور و همچنین کسب عنوان برتر مدیران شاسیته ملی سال ۹۷ مدیریت محترم این آموزشگاه، با کادر آموزشی مجرب و متخصص آماده ارائه آموزش کارشناسی رنگ خودرو به متقاضیان عزیز ( پذیرش به صورت خانم و آقا ) از سراسر کشور می باشد.

• اهمیت کارشناسی خودرو

آمارها نشان می دهد بیش از ۶۰% خودروهای کارکرده و دست دوم دارای عیب و ایراد در نواحی مختلف هستند. بنابراین با کمک و مشاوره کارشناسان تشخیص رنگ شدگی خودرو لذت یک خرید عالی و اقتصادی را برای خودر رقم بزنید.

 

                     آموزش کارشناسی رنگ خودرو

 

کارشناسان مجرب آموزشگاه فنی نخبگان همیشه و در همه حال آماده ارائه خدمات کارشناسی خودرو و همچنین آموزش کارشناسی رنگ خودرو به تمامی متقاضیان از سراسر کشور می باشند.

• پل های ارتباطی آموزشگاه فنی نخبگان

۰۹۱۳۶۷۷۶۰۰۷ – ۰۹۳۵۹۱۳۰۴۹۹ – ۰۹۱۴۰۲۵۷۰۰۱ – ۰۳۱۳۳۲۴۸۳۲۷

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *