آموزش کارشناسی و تشخیص رنگ شدگی خودرو

آموزش کارشناسی و تشخیص رنگ شدگی خودرو

مطلب امروز آرین تست با موضوع آموزش کارشناسی و تشخیص رنگ شدگی خودرو بصورت اختصاصی به مشکلاتی که ممکن است در ترمز خودرو ایجاد شود می پردازد. با آرین تست و آموزشگاه فنی نخبگان در مقاله ی آموزش کارشناسی و تشخیص رنگ شدگی خودرو  همراه باشید.

• آموزش کارشناسی و تشخیص رنگ شدگی خودرو

کارشناسی خودرو بررسی کامل و دقیق خودرو را شامل می شود جهت تایید یا عدم تایید سلامت و امنیت خودرو که تاثیر بسزایی روی ارزش و قیمت واقعی خودرو نیز دارد. 

• بخش های مختلف کارشناسی خودرو

۱- کارشناسی بدنه

۲- کارشناسی فنی، موتور و گیربکس

۳- تست آپشن و تجهیزات جانبی

۴- تست رانندگی

جهت دریافت اطلاعات کامل و جامع در این رایطه می توانید به مطلب آموزش کارشناسی رنگ خودرو مراجعه و مطالب را با دقت مطالعه کنید.

 

 

در این قسمت از مقاله آموزش کارشناسی و تشخیص رنگ شدگی خودرو به بررسی مشکلاتی که می تواند برای ترمز خودرو اتفاق بیفتد می پردازیم.

• شایع ترین مشکلات ترمز خودرو

یکی از مواردی که رانندگان خودرو باید به آن توجه کنند، کارکرد صحیح و بی عیب و نقص ترمز خودرو می باشد. چرا که در تامین امنیت سرنشین حین رانندگی نقش اساسی را ایفا می کند. اگر خواهان رانندگی ایمنی می باشید باید توجه و رسیدگی به سیستم ترمز خودرو در بازه ی زمانی مشخص را در اولویت قرار دهید.

• از جمله مشکلات شایعی که می توان برای ترمز خودرو در نظر گرفت و به آن اشاره کرد عبارتند از:

۱- روتور تاب خورده ( دیسک ترمز )

۲- سوراخ بودن شلنگ ترمز

۳- صدای جیرجیر در ترمز 

۴- کشیده شدن خودرو به یک سمت

۵- روغن ریزی سیستم ترمز

 

• سیستم ترمز خودرو چیست و چگونه عمل می کند؟

در بیشتر خودروهای امروزی و مدرن سیستم ترمز کاسه ایی یا دیسکی می باشد.

• ترمز دیسکی

در ترمزهای دیسکی یک روتور وجود دارد که به واسطه توپی چرخ، کالیپر، لنت های ترمز و یک سیستم هیدرولیک باعث توقف و ایست کامل خودرو می شود. با فشار روی پدال ترمز، فشار وارده از طریق سیستم هیدرولیک منتقل شده و در نهایت کالیبر سبب می شود لنت ترمز فشاری را بر روی روتور وارد کرده که باعث کاهش سرعت خودرو و در نهایت توقف و ایست کامل خودرو را در بر دارد.

 

• ترمز کاسه ای

در این سیستم ترمز نیز همین اتفاق می افتد. با این تفاوت که فشار منتقل شده از سیستم هیدرولیک باعث می شود لنت های ترمز به کاسه ی چرخ که به توپی چرخ متصل است ، بچسبد. و در نهایت کاهش خودرو و توقف کامل خودرو ایجاد می شود.

 

• بررسی مشکلات ایجاد شده در سیستم ترمز خودرو

۱- لنت ترمز 

فرسودگی لنت ترمز باعث ایجاد :

• مسافت طولانی ترمز گیری در خودرو می باشد. 

• آسیب دیدگی سطح روتور به دلیل برخورد دو قسمت فلزی به هم 

ترک برداشتن سطح لنت ترمز را جدی بگیرید. عامل اصلی این اتفاق گرم شدن بیش از اندازه لنت ها و روتور می باشند. که باعث ایجاد صدای جیرجیر و یا مسافت طولانی ترمز گیری می شود. در این صورت نیاز است که لنت های ترمز را تعویض کنید.

 

۲- نشتی روغن ترمز

این مشکل بیشتر در سیستم هیدرولیک ایجاد می شود. اگر محل پدال ترمز پاین تر از حد معمول باشد، دلیل بر نشتی در سستم ترمز می تواند باشد که باعث کم شدن روغن ترمز می شود. بررسی این موضوع بسیار مهم است چرا که با نشتی و کم شدن روغن ترمز، ترمزهای خودرو از کار افتاده و عملا توقف خودرو امکان پذیر نیست.

یکی ازعوامل اتفاقات وحشتناک خودرویی که منجر به اسیب های جانی شدید می شود عدم کارکرد سیستم ترمز خودرو می باشد. بنابراین مراقبت و توجه به این بخش بسیار حیاتی و ضروری ست.

 

۳- روتور یا دیسک ترمز

سلامت این بخش بسیار مهم است. یکی از راههای تشخیص عدم سلامت این بخش بالا و پایین رفتن مداوم پدال ترمز در حین ترمز گیری ست. همچنین اگر سطح روتور حرارت زیاد ببیند ، رنگ ان آبی و بنفش می شود و بنابراین سیستم ترمز به درستی عمل نمی کند. 

نکته  قابل توجه اینکه عملکرد صحیح سیستم ترمز و توقف خودرو در صورتی انجام می شود که سطح روتور کاملا صاف باشد تا بتواند به واسطه لنت ترمز خودرو را متوقف کند. در غیر این صورت عملکرد مناسبی ندارد و می تواند خطرآفرین باشد.

 

۴- چسبیدن لنت ترمز به روتور

لنت ها به واسطه کالیبر به روتور می چسبند و باعث توقف کامل خودرو می شوند. درگیری دائم لنت و روتور که باعث گرم شدن بیش از آنها می شود به دلیل خرابی نگهدارنده و پین های گیره ترمز می باشد که پیستون ها روی آن قرار دارند. در این حالت هنگام ترمزگیری خودرو به یک سمت کشیده می شود. این مساله روی شتاب خودرو نیز تاثیر گذاشته و باعث کاهش شتاب خودرو می شود. 

این مساله فراتر از یک مشکل است و باید سریعا بررسی و اقدامات لازم جهت برطرف کردن آن انجام شود.

• آموزش کارشناسی و تشخیص رنگ شدگی خودرو

قطعا بررسی و تشخیص عیوب خودرو فقط توسط افراد متخصص امکان پذیر است.

آموزشگاه فنی نخبگان، با بیش از ۶۰۰ مرکز فعال و متخصص در سراسر کشور، و کسب عنوان برتر مدیر شایسته ملی سال ۹۷ توسط مدیریت محترم مجوعه دارای سابقه ای درخشان و چندین ساله می باشد.

• ایجاد بستر کارآفرینی آموزش کارشناسی و تشخیص رنگ شدگی خودرو

این مجموعه با هدف ایجاد یک بستر مناسب جهت کارآفرینی ویژه ی علاقمندان به حوزه ی آموزش کارشناسی و تشخیص رنگ شدگی خودرو و آموزش ریکاوری رنگ و بدنه خودرو، اقدام به برگزاری دوره های تخصصی و حرفه ای آموزش کارشناسی و تشخیص رنگ شدگی خودرو، آموزش نقاشی و رنگ آمیزی خودرو و ریکاوری رنگ و بدنه خودرو نموده است.

تدریس توسط اساتید مجرب کشوری و دانشگاهی همراه با برپایی کارگاه های عملی فوق العاده حرفه ای و تخصصی، انجام میگیرد.

۵- روتور فرسوده

تاب خوردگی و ترک خوردن روتور بسیار مهم است. عواملی که باعث ایجاد این مشکلات برای وتور می شوند عبارتند از:

• فشار زیادبه روتور که در اثر رانندگی در سطوح ناهموار و همچنین بکسل کردن خودروهای دیگر اتفاق می افتد. 

• آب سرد باعث ایجاد مشکل در روتورها می شود. بنابراین سعی کنید خودرو را در محل قرار گرفتن سیستم های خودکار پاشش آب، پارک نکنید.

روتور تاب خورده باعث ایجاد لرزش و مشکلاتی در فرمان خودرو می شود ضمن اینکه مسافت ترمزگیری را نیز افزایش می دهد. 

۶- Brake Fade

قدرت ترمزگیری زمانی کم می شود که اصطکاک بین روتور و لنت ترمز کاهش پیدا کند .به این حالت ایجاد شده Brake Fade گفته می شود. این حالت می تواند موقتی و کوتاه مدت باشد. اما می تواند صورت طولانی مدت نیز ایجاد شود. حالت ایجاد شده می تواند نشانه ی گرم شدن بیش از حد لنت و روتور باشد. در این صورت می تواند به روتور اسیب وارد کند بنابراین باید لنت ترمز تعویض شود.

۷- دود کردن ترمزها

بوجود آمدن چنین شرایطی بسیار خطرناک می باشد و نشان دهنده سوختن لنت های ترمز و یا چکه کردن چیزی روی ترمزها می باشد. بنابراین آیینه شدن لنت ها را در بر دارد که تاثیر نامناسبی روی عملکرد سیستم ترمز دارد.

 

۸- روشن شدن چراغ ترمز

نسبت به روشن شدن چراغ ترمز فوق العاده حساس باشید چراکه می تواند گویای بروز یک مشکل اساسی و جدی در سیستم ترمز باشد. در صورت بروز چنین مشکلی تحت هیچ شرایطی با خودرو رانندگی نکنید و سریعا مشکل را شناسایی و برطرف کنید. 

البته اگر ترمز دستی کشیده شده باشد این چراغ روشن می شود. 

 

۹- بروز مشکل در شلنگ روغن ترمز

بروز هرگونه مشکل در این قطعه باعث عملکرد نامناسب سیستم ترمز می شود:

• عدم کارکرد یکنواخت کالیبرها

منحرف شدن خودرو به یک سمت را در بر دارد که در این ورت باید سریعا سیتم ترمز بررسی شود.

۱۰- ترمز دستی  

در صورت رانندگی در حالت بالا بودن ترمز دستی، عملکرد خودرو دچار مشکل می شود و آسیب جدی به سیستم ترمز وارد می شود. 

• آموزشگاه فنی نخبگان

آموزشگاه فنی نخبگان، با بیش از ۶۰۰ مرکز فعال و متخصص در سراسر کشور، و کسب عنوان برتر مدیر شایسته ملی سال ۹۷ توسط مدیریت محترم مجوعه دارای سابقه ای درخشان و چندین ساله می باشد.

• ایجاد بستر کارآفرینی آموزش کارشناسی و تشخیص رنگ شدگی خودرو

این مجموعه با هدف ایجاد یک بستر مناسب جهت کارآفرینی ویژه ی علاقمندان به حوزه ی آموزش کارشناسی و تشخیص رنگ شدگی خودرو و آموزش ریکاوری رنگ و بدنه خودرو، اقدام به برگزاری دوره های تخصصی و حرفه ای آموزش کارشناسی و تشخیص رنگ شدگی خودرو، آموزش نقاشی و رنگ آمیزی خودرو و ریکاوری رنگ و بدنه خودرو نموده است.

 

آموزشگاه فنی نخبگان

• نحوه ی برگزاری آموزش کارشناسی و تشخیص رنگ شدگی خودرو

تدریس توسط اساتید مجرب کشوری و دانشگاهی همراه با برپایی کارگاه های عملی فوق العاده حرفه ای و تخصصی، انجام میگیرد.

• سرفصل های آموزش کارشناسی و تشخیص رنگ شدگی خودرو

۱- آموزش کارشناسی رنگ خودرو

۲- آموزش بازیابی رنگ خودرو

۳- آموزش ریکاوری خودرو

۴- آموزش رفع آفتاب سوختگی خودرو

۵- آموزش اجرای نانو سرامیک

۶- آموزش صفر شویی کابین و موتور با مواد نانو

۷- آموزش اجرای بولیش نانو

۸-کار با دستگاه تشخیص رنگ خودرو

و سایر آموزش های مرتبط …

• هشدار

متاسفانه اخیرا مشاهده شده است برخی از افراد فرصت طلب، بدون داشتن دانش کارشناسی  رنگ خودرو و عدم آگاهی کامل از مبحث مهم آموزش کارشناسی رنگ خودرو اقدام به برگزاری دوره های آموزش کارشناسی و تشخیص رنگ شدگی خودرو نموده و باعث ایجاد مشکلاتی در این زمینه برای علاقمندان حوزه کارشناسی خودرو شده اند.

• تبلیغات کذب

و نیز افرادی با دادن آگهی در سایت های مختلف اینترنتی به بهانه آموزش از علاقمندان به رشته آموزش کارشناسی رنگ خودرو مبالغی را دریافت کرده و پس از آن جوابگوی افراد نمی باشند. لذا خواهشمندیم به هیچ عنوان قبل از حضور و اطمینان از صحت گفته افراد، هیچ گونه مبلغی را به حساب هیچ فردی واریز ننمایید. و قبل از هرگونه اقدامی با کارشناسان آموزشگاه فنی نخبگان مشورت کنید.

 جهت کسب اطلاعات بیشتر و آگاهی از نحوه ی برگزاری دوره های آموزش کارشناسی و تشخیص رنگ شدگی خودرو، آموزس ریکاوری رنگ و بدنه خودرو و آموزش رنگ آمیزی و نقاشی خودرو با شماره های زیر در تماس باشید.

 پل های ارتباطی ما: 

۰۹۱۳۶۷۷۶۰۰۷ – ۰۹۳۵۹۱۳۰۴۹۹ – ۰۹۱۴۰۲۵۷۰۰۱ – ۰۳۱۳۳۲۴۸۳۲۷

با آرین تست و مطالب منتشر شده آموزش کارشناسی و تشخیص رنگ شدگی خودرو همراه باشید.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *