مراقبت از خودرو

آموزش کارشناسی و تشخیص رنگ شدگی خودرو

آموزش کارشناسی و تشخیص رنگ شدگی خودرو

یکی از دشوارترین خریدهای ممکن، انتخاب و خرید خودرو می باشد. حال اگر در این زمینه تخصص و اطلاعات کافی وجود نداشته باشد این نگرانی بیشتر می شود. آرین تست در این مقاله با موضوع آموزش کارشناسی و تشخیص رنگ شدگی خودرو سعی کرده نکات مهمی را مورد بحث قرار دهد.

در مبحث امروز آموزش کارشناسی و تشخیص رنگ شدگی خودرو سعی شده نکات مهم و تاثیرگذاری برای خرید یک خودروی مناسب، در اختیار علاقمندان و کاربران عزیز قرار گیرد. با آرین تست و آموزشگاه فنی نخبگان با موضوع شیرین و جذاب آموزش کارشناسی و تشخیص رنگ شدگی خودرو همراه باشید.

 

•  نکات مهم و اساسی در خرید خودروی دست دوم و کارکرده

• بررسی مکان های مناسب خرید خودرو

معمولا افراد برای انتخاب و خرید خودرو به نمایشگاه های خودرو یا حتی دلالان خودرو مراجعه می کنند. بهتر است قبل از این مار در رابطه با خودروی مورد نیاز تحقیقات لازم را انجام داده سپس به مراجع ارائه خودرو ماجعه کنید.

پیشنهاد آرین تست: قبل از مراجعه به نمایشگاه ها و دلالان خودرو بهتر است سایتهای مرجع معرفی خودرو را بررسی کنید. از جمله سایت https://bama.ir

 

• بررسی طول عمر خودرو

پس از انتخاب خودروی مورد نظر، بررسی طول عمر خودرو یا همان سال تولید خودرو بسیار مهم است. چراکه هرقدر خودرو قدیمی تر باشد قطعا دارای هزینه های بسیار بالایی می باشد. ضمن اینکه از قدرت و استحکام اولیه برخوردار نیست. سعی کنید از خودروهایی با سال تولید جدید تر استفاده کنید. پیشرفت تکنولوژی در صنعت خودروسازی باعث پیدایش وتولیدخودروهایی با کیفیت بهتر و بالاتر شده است.

 

• بررسی میزان عملکرد خودرو 

بررسی میزان عمکرد خودرو بسیار مهم و حیاتی می باشد. این کار را می توان با بررسی میزان کارکرد کیلومتر شمار انجام داد. به طور میانگین میزان کارکرد سالانه هر خودرو ۱۵۰۰۰ کیلومتر می باشد. اگر خودرویی بیش از این میزان کارکرد داشته باشد نیاز به تامل بیشتر جهت خرید دارد.

کارکرد بالای کیلومتر یعنی استفاده بیش از حد از خودرو و طبعا این خودرو دارای ایرادات و آسیب هایی می باشد و همین موضوع روی قیمت و ارزش خودرو تاثیرگذار است.

متاسفانه اخیرا برخی از مالکان و دلالان خودرو، با ترفندهای جدیدی اقدام به دستکاری کیلومتر خودرو می کنند و با قیمت غیر متعارف خودرو را به خریدار می فروشند. خریدار پس از مدت کوتاهی بعد از خرید خودرو، متوجه ایرادات و برخی آسیب ها می شود که شامل هزینه های زیادی می شود. و متاسفانه در این حالت فروشنده جوابگو نیست.

 

• پیشنهاد ویژه: 

۱- اگر در زمینه خودرو تخصص ومهارت ندارید بهتر است از کارشناسی خودرو که توسط کارشناس خودرو انجام می شود، کمک بگیرید.

• کارشناسی خودرو؟؟؟

بررسی دقیق و کامل تمامی قطعات و قسمت های مختلف خودرو جهت تایید یا عدم تاید سلامت، استحکام، قدرت و امنیت خودرو را کارشناسی خودرو می گویند. کارشناسی خودرو در تعیین ازش و قمت خودرو فوق العاده تاثیرگذار است.

• کارشناس خودرو؟؟؟

کارشناس خودرو کسی ست که تمامی مهارت ها و تخصص های کارشناسی را در قالب  آموزش کارشناسی و تشخیص رنگ شدگی خودرو توسط مرکز تخصصی وحرفه ای کارشناسی خودرو فرا گرفته. بنابراین قدرت و توانایی تشخیص هرگونه عیوب و ایراد موجود در خودرو را دارد و بر همین اساس قیمت و ارزش واقعی خودرو را تعیین می کند.

کارشناسی خودرو انقلاب بزرگی در بازار خرید و فروش خودرو ایجاد کرده و باعث شده دست دلالان و … از بازار خودرو کوتاه شود و خودرو با ارزش واقعی به دست خریدار برسد. در سالهای اخیر اطمینان و اعتماد افراد به کارشناسی و کارشناس خودرو بسیاربیشتر شده. و آگاهی افراد نسبت به  اهمیت کارشناسی خودرو بیشتر شده است.

۲-  می توانید با شرکت در دوره های  آموزش کارشناسی و تشخیص رنگ شدگی خودرو که توسط آموزشگاه فنی نخبگان برگزار می شود، اطلاعات و تخصص لازم را کسب کرده و در این زمینه با مهارت وارد بازار کار خودرو شوید.

• بررسی تعویض قطعات خودرو، رنگ شدگی و پوسیدگی بدنه خودرو

از مهمترین مسائل در خرید خودرو بررسی رنگ شدگی بدنه و پوسیدگی بدنه خودرو می باشد. وجود هرگونه رنگ شدگی روی بدنه خودرو را جدی بگیرید. و به سادگی از این مساله نگذرید. معمولا رنگ شدگی بدنه خودرو دلائل مختلفی دارد از جمله:

۱- سلیقه شخصی

۲- وجود پوسیدگی که تعمیر و ترمیم شده

۳- بروز تصادفات سبک و سنگین و …

در رابطه با مساله سلیقه شخصی باید مدارک معتبر و اجازه نامه ی پلیس را به همراه داشته باشد. وجود پوسیدگی و ترمیم آن نیز باید به دقت توسط کارشناس مورد بررسی قرار گیرد. گاها این تعمیرات بسیار سطحی انجام می شود و هنوز پوسیدگی زیر رنگ ترمیمی وجود دارد. معمولاً زیر گل گیرها، اگزوز، و گوشه درب ها زنگ زدگی های متعددی وجود دارند. که بهتر است توسط کارشناس مورد بررسی و کارشناسی قرار گیرد.

 

 

 و اما مهمترین مساله:

• رنگ شدگی خودرو

مهمترین و اصلی ترین مساله در خودرو که باید خیلی دقیق و کامل توسط افراد متخصص و کارشناس بررسی شود. معمولا علت رنگ شدگی یا تعویض قطعات در خودرو، وجود تصادفات سنگین و برخوردهای شدید می باشد. که در این صورت قطعات اصلی و اساسی خودرو ممکن است دچار آسیب های شدید و خطرآفرینی شوند. از جمله شاسی و ستون های خودرو.

• شاسی خودرو

در واقع شاکله اصای خودرو می باشد که وظیفه تامین امنیت و استحکام و قدرت خودرو را برعهده دارد. بدیهی ست هرگونه آسیبی در این ناحیه تهدیدی جدی برای امنیت سرنشینان می باشد. 

• ستون خودرو

به دلیل موقعیت حساسی که دارد از اهمیت ویزه ای برخوردار است. ستون خودرو با سرنشین در یک راستا قرار دارند. بنابراین صحت و سلامت این قطعه دارای اهمیت می باشد.

بررسی این قطعات ( شاسی و ستون خودرو ) توسط کارشناس با دقت و حساسیت خاصی انجام می گیرد. 

• اهمیت کارشناسی خودرو

بسیار دیده شده که خریدار پس از خرید خودرو و پس از گذشت مدت زمان کوتاهی متوجه وجود ایراداتی اساسی در خودرو شده است که علاوه بر اینکه هزینه های بالایی را به خریدار متحمل کرده، امنیت و استحکام لازم را نیز دارا نمی باشد. 

با پیشرفتی که در صافکاری و رنگ آمیزی و نقاشی خودرو ایجاد شده، گاها تشخیص رنگ شدگی خودرو مشکل و قابل تشخیص نیست. بنابراین بهترین و اساسی ترین کاری که در این زمینه کمک می کند، استفاده از کارشناسی خودرو توسط کارشناس مجرب خودرو می باشد تا از بروز اتفاقاتی این چنینی جلوگیری شود. 

با نگاه دقیق تر به این مساله متوجه لزوم و اهمیت کارشناسی خودرو می شویم.

 

• بررسی و کارشناسی فنی موتور

در این مرحله موتور خودرو کاملا بررسی و کارشناسی می شود. وجود هرگونه صدای اضافی، دود اگزوز، بررسی سطح مایعات و سیالات خودرو و مدت زمان تعویض آن ها ، بررسی سیستم ترمز و گیربکس و سیستم برقی خودرو و … به طور کل بررسی کامل و با جزئیات موتور خودرو بسیار مهم و الزامی ست که باز هم توسط کارشناس خودرو انجام می پذیرد.

• بررسی لاستیک خودرو 

بعد از شاسی و ستون خودرو از مهمترین قطعاتی ست که در تامین امنیت خودرو نقش اساسی دارد. در واقع کل وزن خودرو و سرنشین روی چرخ های خودرو می باشد. بنابراین وضعیت سلامت چرخ ها بسیار مهم است. عدم وجود پوسیدگی روی لاستیک و تنظیم فشار باد درون لاستیک بسیار حیاتی ست. و باید در همه حال به سلامت ان دقت کرد.

• انجام تست رانندگی

در ای مرحله میزان بودن فرمان، سلامت جلوبندی خودرو، وجود هرگونه صدای اضافی در خودرو، سیستم ترمز خودرو، سیستم برقی خودرو، آپشنهای موجود در هر خودرو، عملکرد خودرو هنگام عبور از سرعت گیرها و … مورد بررسی و کارشناس قرار مییرد.

• بررسی مدارک معتبر خودرو

همه ی خودروها دارای سند مالکیت، کارت خودرو، بیمه نامه و … می باشند. تمامی این مدارک باید به صورت کامل چک و صحت و درستی آنها استعلام شود.

 

• آموزشگاه فنی نخبگان مجری برگزاری  آموزش کارشناسی و تشخیص رنگ شدگی خودرو

آموزشگاه فنی نخبگان اولین و بزرگترین آموزشگاه تشخیص رنگ شدگی خودرو در سراسر کشور، مجری برگزاری آموزش کارشناسی و تشخیص رنگ شدگی خودرو، آموزش ریکاوری رنگ و بدنه خودرو، آموزش نقاشی و رنگ آمیزی خودرو و آموزش ترکیب رنگ و ساخت رنگ خودرو و سایر آموزش های مرتبط با کارشناسی رنگ خودرو می باشد.

دارای سابقه ای چندین ساله و درخشان با بیش از ۶۰۰ مرکز فعال و متخصص در زمینه آموزش حرفه ای کارشناسی رنگ خودرو و … در سطح کشور و همچنین کسب عنوان برتر مدیر شایسته ملی سال ۹۷ توسط مدیریت محترم آموزشگاه، آماده ارائه تمامی آموزش های تخصصی آموزش کارشناسی و تشخیص رنگ شدگی خودرو و … به علاقمندان و متقاضیان عزیز از سراسر می باشد.

 

آموزشگاه فنی نخبگان

              آموزشگاه فنی نخبگان مجری برگزاری آموزش کارشناسی خودرو

• مزایا و نحوه ی برگزاری دوره های آموزش کارشناسی و تشخیص رنگ شدگی خودرو

تدریس توسط اساتید مجرب دانشگاهی و کشوری همراه با برگزاری کلاس های عملی فوق العاده حرفه ای و تخصصی انجام می گیرد.

پذیرش به صورت خانم و اقا از سراسر کشور

اسکان رایگان طی برگزاری دوره های آموزش  کارشناسی و تشخیص  رنگ شدگی خودرو

ارائه مدارک معتبر بین المللی، داخلی و دانشجو

اعطاء نمایندگی به دانشپذیران پس از پایان دوره

• پل های ارتباطی ما:

۰۹۱۳۶۷۷۶۰۰۷ – ۰۹۳۵۹۱۳۰۴۹۹ – ۰۹۱۴۰۲۵۷۰۰۱ – ۰۳۱۳۳۲۴۸۳۲۷

 

 

 

 

 

 

 

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *