کارشناسی خودرو

آموزش کارشناسی حرفه ای و تشخیص رنگ شدگی خودرو

آموزش کارشناسی حرفه ای و تشخیص رنگ شدگی خودرو

در خرید و فروش خودروی دست دوم نکات و مسائلی هست که با رعایت آنها می توانیم موفقیت لازم را در این زمینه بدست آوریم. در همین راستا آرین تست و آموزشگاه فنی نخبگان با مقاله ای تحت عنوان آموزش کارشناسی حرفه ای و تشخیص رنگ شدگی خودرو به بحث در این باره پرداخته و اطلاعات خوبی را در اختار کاربران عزیز قرار می دهد.

با آرین تست و آموزشگاه فنی نخبگان با مبحث جذاب و خواندنی آموزش کارشناسی حرفه ای و تشخیص رنگ شدگی خودرو همراه باشید.

• آموزش کارشناسی حرفه ای و تشخیص رنگ شدگی خودرو

بررسی دقیق و همه جانبه خودرو از ریزترین مساله تا بزرگترین مساله جهت تعیین و تایید سلامت و ارزش واقعی خودرو را کارشناسی خودرو می گویند.

کارشناسی خودرو توسط افرادی انجام می شود که آموزش کارشناسی حرفه ای و تشخیص رنگ شدگی خودرو را به صورت کاملا حرفه ای و تخصصی فراگرفته اند.

کارشناس خودرو توانایی بررسی دقیق و تشخیص هرگونه مشکل در خودرو را دارد. و در نهایت با توجه به بررسی های کارشناسانه ای که انجام داده ارزش واقعی خودرو را مشخص می کند.

 

• کلامی با شما کاربران عزیز

با توجه به رشد روز افزون تقاضا در بازار خودرو بخصوص خودروی دست دوم و کارکرده، لازم است در این حیطه مسائل و نکاتی مورد توجه قرار بگیرد تا از بروز یک سری مشکلات در این زمینه خوداری شود.

وجود دلالان بازار خودرو یک امر جدایی ناپذیر است و متاسفانه بعضا مسائل زیادی را در این زمینه به وجود می آورند. فروش خودروهای معیوب به عنوان خودروی سالم آن هم با قیمت غیر واقعی و بالا، یکی از همین مسائلی ست که متاسفانه توسط دلالان و برخی مالکان خودروی دست دوم به وجود می آید.

 

خودرو دست دوم

       خرید و فروش خودروهای دست دوم

 

آرین تست و آموزشگاه فنی نخبگان بر خود واجب می داند تا با طرح اینگونه مسائل برای افراد، اطلاعات و آگاهی افراد را در این زمینه بالا ببرد و کمک شایانی به افراد در این زمینه کرده باشد.

با آرین تست و آموزشگاه فنی نخبگان با مبحث مهم  آموزش کارشناسی حرفه ای و تشخیص رنگ شدگی خودرو همراه باشید.

• نکات قابل توجه در خرید خودروی دست دوم

اگر در زمینه خودرو دارای تخصص و مهارت هستید قطعا در زمینه خرید و فروش خودرو موفق خواهید بود. اما اگر تخصص و مهارت کافی ندارید؛ پیشنهاد می کنیم مطلب امروز  آموزش کارشناسی حرفه ای و تشخیص رنگ شدگی خودرو را بادقت مطالعه کنید و دانش و اطلاعات خود را در این زمینه افزایش دهید.

اولین نکته ای که هنگام خرید خودرو باید به آن دقت کنید این است که به سال تولید خودرو توجه کنید.

چراکه هر قدر خودرو قدیمی تر باشد مسائل و مشکلات بیشتری را دربر دارد. از جمله این مسائل عدم دسترسی آسان به لوازم یدکی خودرو می باشد و …

به طور کل مسائل قابل توجه در خرید خودرو عبارتند از:

• بررسی کارکرد واقعی کیلومتر خودرو

بسیار دیده شده که مالکان خودرو برای فروش خودرو که دارای کارکرد بسیار بالا بوده دست به اقداماتی زده اند که کیلومتر را بسیار پایین تر از آنچه که کار شده نشان دهد. 

کیلومتر بالای خودرو نشان دهنده استفاده بیش از حد از خودرو می باشد. مساله کیلومتر خودرو جزء مسائلی ست که در زمان خرید خودرو مهم و اساسی تلقی می شود چراکه بر ارزش و قیمت خودرو تاثیر گذار است. 

متاسفانه دست کاری کیلومتر خودرو،علاوه بر اینکه موجب می شود تا خریدار خودرو را با قیمت بالا خریداری کند، موجب تحمیل هزینه های اضافی از جمله هزینه نگهداری خودرو نیز در آینده می شود. ضمن اینکه می تواند خطرات جانی را نیز در بر داشته باشد.

 

کارشناسی خودرو

      تست و بررسی کارکرد کیلومتر خودرو

 

بنابر آنچه که متخصان گفته اند میانگین کیلومتر هر خودرو سالانه می تواند بین ۱۵ تا ۲۰ هزار کیلومتر باشد. بنابراین این موضوع را مهم تلقی کرده و هنگام خرید خودرو به این مساله توجه کنید.

• بررسی کامل گیربکس، دیفرانسیل و سلامت موتور خودرو

در این مورد می توان از روی کارکرد خودرو تقریبا می توان به سلامت موتور خودرو پی برد. اما با توجه به ترفندهایی که در این زمینه وجود دارد و کارکرد خودرو را ان چیزی که هست نشان نمی دهند، بهتر است که به صورت دقیق و کامل مورد بررسی قرار بگیرد.

 ۱- از عدم روغن ریزی خودرو مطمئن شوید.

۲- صداهای غیر عادی موتور را مورد بررسی قرار دهید.

۳- خروج دید سیاه یا آبی از اگزوز بسیار مهم است.

۴- دنده ها باید به راحتی و بدون هیچگونه مشکلی عوض شوند.

۵- عملکرد ترمز در سرعت های مختلف

۶- سیستم کمک فنرها را در حالت حرکت بررسی کنید. نباید در حال حرکت ضربه بزند.

۷- عملکرد جلوبندی خودرو و میزان فرمان خودرو

۸- هنگام عبور از دست اندازها صدای غیر عادی نباید داشته باشد.

۹- سیستم برقی خودرو کامل بررسی شود.

۱۰- چکاپ سایر آپشن های خودرو

• وضعیت رنگ و بدنه خودرو

یکی از مسائل بسیار مهم در آموزش کارشناسی حرفه ای و تشخیص رنگ شدگی خودرو، بررسی وضعیت رنگ و بدنه خودرو می باشد.

رنگ شدگی بدنه خودرو شاید در نگاه اول و خیلی از افراد که در زمینه آموزش کارشناسی حرفه ای و تشخیص رنگ شدگی خودرو اطلاعات کافی ندارند؛ خیلی مهم نباشد.

اما حقیقت این است که در آموزش کارشناسی حرفه ای و تشخیص رنگ شدگی خودرو، رنگ شدگی بدنه بسیار حائز اهمیت است. 

 

• علت اهمیت رنگ شدگی خودرو

در واقع رنگ شدگی خودرو با ارزش و قیمت واقعی خودرو و از همه مهمتر با سلامت و امنیت خودرو در ارتباط مستقیم است.

خودرویی که داری رنگ شدگی ست قطعا دچار حادثه ای شده است. و این حادثه می تواند یک تصادف بزرگ و قابل تامل باشد. وجود رنگ شدگی در نقاطی مثل سقف، کاپوت، گلگیر و ناحیه ی ستونها بسیار مهم و حیاتی ست.

میزان رنگ شدگی خودرو با میزان و شدت آسیب وارده در ارتباط است. خودرویی که در نقاط ذکر شده دچار رنگ شدگی باشد، گویای تهدیدی ست برای سلامت و امنیت خودرو.

چرا که در این تصادفات شدید شاسی و ستون های خودرو که از بخشهای اصلی خودرو می باشند و وظیفه تامین امنیت سرنشینان را بر عهده دارند، دچار آسیب جدی می شوند. بنابراین از قدرت و استحکام اولیه جهت حفظ امنیت خودرو و سرنشین برخوردار نیست.

• بررسی انجام سرویس های دوره ای خودرو

۱- تعویض روغن موتور، روغن ترمز و روغن گیربکس خودرو

۲- تعویض به موقع شمع های خودرو در خودروهای امروزی و انژکتوری هر ۲۰ هزار کیلومتر است.

۳- تعویض به موقع لنت های خودرو معمولا در اکثر خودروها ۴۰ هزار کیلومتر است.

۴- تعویض به موقع آب رادیاتور

۵- تعویض به موقع صافی بنزین، فیلتر هوا و روغن

۶- تعویض تسمه دینام و تسمه تایم خودرو که معمولا در کیلومترهای بالا ( ۶۰ هزار کیلومتر ) انجام می شود.

• بررسی لاستیک های خودرو

در این مرحله لاستیک خودرورا از لحاظ سائیدگی و سلامت مورد بررسی قرار دهید. لاستیک خودرو امنیت خودرو را در جاده ها بر عهده دارد . در واقع تمام وزن خودرو بعد از شاسی خودرو روی لاستیک ها می باشد.

بنابراین وضعیت سلامت لاستیک ها بسیار مهم است. فشار باد درون لاستیک ها، وضعیت عاج های روی لاستیک و تمامی مواردی را که باید به آن دقت شود، کامل و دقیق مورد بررسی قرار دهید.

• وضعیت بیمه بدنه و شخص ثالث

داشتن بیمه نیز یکی از موارد بسیار مهم در خرید  فرو خودروست و قطعا بود و نبود آن بر روی قیمت خودرو اثرگذار است.

 • سند خودرو

خودروی مورد معامله باید دارای سند رسمی باشد. اینکه خودرو دارای چند مالک بوده نیز دارای اهمیت است.به هر حال هرچه تعداد مالکان کمتر باشد، مزیت خوبی برای آن خودرو است.

• اهمیت  آموزش کارشناسی حرفه ای و تشخیص رنگ شدگی خودرو

تمامی موارد ذکر شده در بالا هر کدام از اهمیت خاص خود در بررسی و کارشناسی خودرو برخوردار است. اما نکته ی قابل توجه و بسیار مهم این است که: 

اگر می خواهید در بازار پرحاشیه ی خودرو خریدی لذت بخش و معقول انجام دهید تحت هیچ شرایطی بدون کارشناسی خودرو اقدام به خرید نکنید. 

آرین تست و آموزشگاه فنی نخبگان آماده ارائه خدمات آموزشی در زمینه  آموزش کارشناسی حرفه ای و تشخیص رنگ شدگی خودرو می باشد.

 • آموزشگاه فنی نخبگان

آموزشگاه فنی نخبگان اولین و بزرگترین آموزشگاه تشخیص رنگ شدگی خودرو در سراسر کشور، مجری برگزاری آموزش کارشناسی حرفه ای و تشخیص رنگ شدگی خودرو ، آموزش ریکاوری رنگ و بدنه خودرو، آموزش نقاشی و رنگ آمیزی خودرو و آموزش ترکیب رنگ و ساخت رنگ خودروو سایر آموزش های مرتبط با کارشناسی رنگ خودرو می باشد.

دارای سابقه ای چندین ساله و درخشان با بیش از ۶۰۰ مرکز فعال و متخصص در زمینه آموزش حرفه ای کارشناسی رنگ خودرو و … در سطح کشور و همچنین کسب عنوان برتر مدیر شایسته ملی سال ۹۷ توسط مدیریت محترم آموزشگاه، آماده ارائه تمامی آموزش های تخصصی آموزش کارشناسی حرفه ای و تشخیص رنگ شدگی خودرو و … به علاقمندان و متقاضیان عزیز از سراسر می باشد.

 

آموزشگاه فنی نخبگان

       آموزشگاه فنی نخبگان مجری برگزاری آموزش کارشناسی خودرو

• مزایا و نحوه ی برگزاری دوره های آموزش کارشناسی حرفه ای و تشخیص رنگ شدگی خودرو

تدریس توسط اساتید مجرب دانشگاهی و کشوری همراه با برگزاری کلاس های عملی فوق العاده حرفه ای و تخصصی انجام می گیرد.

پذیرش به صورت خانم و اقا از سراسر کشور

اسکان رایگان طی برگزاری دوره های  آموزش کارشناسی حرفه ای و تشخیص رنگ شدگی خودرو

ارائه مدارک معتبر بین المللی، داخلی و دانشجو

اعطاء نمایندگی به دانشپذیران پس از پایان دوره

• پل های ارتباطی ما:

۰۹۱۳۶۷۷۶۰۰۷ – ۰۹۳۵۹۱۳۰۴۹۹ – ۰۹۱۴۰۲۵۷۰۰۱ – ۰۳۱۳۳۲۴۸۳۲۷

 

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *