کارشناسی و تشخیص رنگ شدگی خودرو

• کارشناسی و تشخیص رنگ شدگی خودرو

آرین تست امروز با یک بحث کاملا متفاوت در خدمت شماست. مطالب منتشر شده ی کارشناسی و تشخیص رنگ شدگی خودرو را حتما مطالعه کنید.

دنیای امروز استفاده تفننی و تجملی از خودرو را به سمتی سوق داده که این وسیله به یک نیاز برای زندگی های امروزی تبدیل شده. جالب است که بدانید طی تحقیقات انجام شده مشخص شده که نوع و رنگ خودروی انتخابی  مورد نظر افراد با نوع شخصیت افراد در ارتباط است بخصوص در کشورهایی که تنوع خودرو در آن ها زیاد است.

 

Image result for ‫رنگ خودرو‬‎

• ارتباط خودرو با شخصیت افراد

افراد در انتخاب خودروی مورد نظر همیشه نسبت به شخصیتی که دارند سراغ نوعی از خودرو می روند. محققان به تازگی متوجه این نکته شده اند که افراد به طور نا خوداگاه بر اساس نوع ساختارهای شخصیتی خود با خودرو ارتباط برقرار می کنند. به طور مثال آنها معتقدند خودروهایی با صفحات مشبک بزرگتر و چراغ های باریک تر، خودروهایی پرخاشگر و سلطه جو هستند در حالی که خودروهایی با شیشه های جلویی بزرگ ، صورت هایی کودکانه و شاد دارند.

 

 

کارشناسی و تشخیص رنگ شدگی خودرو‬‎

ارتباط رنگ خودرو با شخصیت افراد

 

• شخصيت شناسی از طريق رنگ خودرو

• سبز و آبی ؛ رانندگی با سرعت مجاز
• زرد ؛ افراد باهوش، متفکر و خلاق
• سفيد ؛ رانندگی با اعتماد به نفس زياد
• نقره ای ؛ خونسرد آرام و متين
• قرمز ؛ رانندگانی بی توجه
• سياه ؛ محبوب تجار

کارشناسی و تشخیص رنگ شدگی خودرو قبل از خرید خودرو

خرید خودرو یکی از مسائلی ست که معمولا افراد وسواس زیادی از خود نشان می دهند. اگر اهل فن باشند که قطعا خرید خوب و لذت بخشی خواهند داشت اما اگر در زمینه خودرو اطلاعاتی نداشته باشند، راهی جز اعتماد به فروشنده یا دلالان خودرو ندارند.
خرید خودرو بخصوص خودروی دست دوم مسائل مربوط به خود را دارد و از اهمیت ویژه ای برخوردار است.
توصیه کارشناسی خودرو در این زمینه این است که هیچ گاه بدون کارشناسی خودرو، خودرو را معامله نکنید. اگر اهل فن نباشید مطمئنا در آینده دچار خسارات زیادی خواهید شد.
در این زمینه کارشناسی خودرو به شما کمک میکند تا خودروی مورد نظر را با قیمت مناسب و البته با خیال راحت خریداری کنید.

• آموزشگاه فنی نخبگان

آموزشگاه فنی نخبگان پیشرو در ارائه آموزش های تکمیلی و تخصصی کارشناسی خودرو با بیش از ۶۰۰ مرکز فعال و متخصص در سطح کشور، آماده ارائه آموزش های کارشناسی و تشخیص رنگ شدگی خودرو می باشد. علاقمندان و متقاضیان عزیز جهت آگاهی از سرفصل های آموزش کارشناسی خودرو و نحوه ی برگزاری دوره های آموزشی می توانند با شماره های زیر در ارتباط باشند.
۰۹۱۳۶۷۷۶۰۰۷ – ۰۹۳۵۹۱۳۰۴۹۹ – ۰۹۱۴۰۲۵۷۰۰۱ – ۰۳۱۳۳۲۴۸۳۲۷
آموزشگاه فنی نخبگان

آموزشگاه فنی نخبگان مجری برگزاری آموزش کارشناسی و تشخیص رنگ شدگی خودرو

• انواع خودرو بر اساس شکل اتاق

خودروها براساس مدل اتاق و نوع کاربری انها، دارای انواع مختلفی می باشند که در بحث امروز آرین تست به آنها اشاره می کنیم.
۱- خودروی سواری سالون ( Saloon ) ( Sedan  )
این مدل یکی از متداول ترین انواع خودروی سواری می باشد که دارای دو ردیف صندلی و چهار درب می باشد. د خودروهای سالون، اتاق به صورت سقف دار و بسته طراحی شده و یک صندوق عقب مجزا در نظر گرفته شده است. مثل پژو ۴۰۵ و سمند.
نتیجه تصویر برای خودرو سالون

         خودرو سواری سالون

۲- خودروی سواری لیموزین ( Limousine )

این نوع خودرو دارای بدنه کشیده بوده و اتاق آن بسیار جادار است. از این مدل بیشتر به عنوان خودروهای تشریفاتی استفاده می شود. در هر طرف خودروی لیموزین، دو و یا سه درب بزرگ وجود دارد. داخل اتاق آنها نیز دارای تزئینات خاص بوده و چیدمان صندلی ها ممکن است به صورت مبلمانی باشد.
Image result for ‫لیموزین‬‎

  خودروی سواری لیموزین ( Limousine )

۳- خودرو سواری کوپه ( Coupe )

این مدل خودرو به صورت اسپورت بوده و فقط دارای دو درب و دو صندلی در قسمت جلو می باشد. در سمت عقب خودرو نیز یا صندلی وجود ندارد و یا دو صندلی کوچک وجود دارد. در خودروهای کوپه نیز اتاق به صورت سقف دار و بسته طراحی شده است و معمولا فاقد صندوق عقب می باشد. مثل BMW 328 Ci
Image result for ‫کوپه‬‎

خودرو سواری کوپه ( Coupe )

۴- خودرو سواری روداستار ( کروکی ) ( Roadster ) ( Crocke )

سواری روداستار نیز مثل مدل کوپه، فقط دو درب و دو صندلی در جلو می باشد. هر چند که گاهی اوقات در عقب نیز دو صندلی کوچک تعبیه شده است. با این تفاوت که سقف آن به صورت تاشو بوده و امکان باز و بسته نمودن آن نیز وجود دارد.
نتیجه تصویر برای کروکی خودرو روداستار
۵- خودرو سواری فست بک ( Fast back )
مهمترین مشخصه های خودروهای فست بک، شیبدار بودن قسمت عقب سقف آنها می باشد. به طوریکه قسمت انتهایی سقف و سطح صندوق عقب به صورت یک سطح شیبدار یکپارچه می باشد. این مدل خودرو، گاهی اوقات به صورت دو درب و گاهی دیگر به صورت چهار درب طراحی می گردد.

Image result for ‫فست بک‬‎
۶- خودرو سواری هاچ بک ( Hatch back )
در این مدل خودرو، در هر طرف ممکن است یک یا دو درب وجود داشته باشد. مشخصه این نوع خودرو وجود یک درب بزرگ در پشت اتاق، به جای صندوق عقب می باشد. مثل پراید هاچ بک، رنو ۵ و پژو ۲۰۶
Image result for ‫هاچ بک‬‎

۷- خودرو ناچ بک ( Notch back )

خودرو ناچ بک حالتی بین خودروی سالون و حالت هاچ بک است. یعنی در این مدل صندوق عقب وجود دارد؛ ولی صندوق عقب آن خیلی کشیده و بلند نیست. مثل خودروی زانتیا و پراید ۱۴۱٫
Image result for ‫ناچ بک‬‎
۸- خودرو سواری استیشن ( Station )
به خودروهایی که صندوق عقب ندارند، استیشن گفته می شود. ولی باید توجه داشت که طول شاسی خودروهای استیشن بلندتر از خودروهای هاچ بک بوده و حتی در پشت دو ردیف صندلی، فضای بزرگ دیگری نیز وجود دارد. بسیاری از خودزوهای مرسوم مثل پژو ۴۰۵ و پیکان، دارای مدل های استیشن نیز می باشند.
Image result for ‫استیشن‬‎

۹- خودرو واگن استیشن ( SUV ) ( Sport Utility Vhicle ) ( Wagon Station )

 خودروهایی بزرگ با فضای وسیع می باشند که فاقد صندوق عقب بوده و در عقب آنها یک درب بزرگ وجود دارد. خودروهای SUV معمولا شاسی بلند بوده و هر دو محور آنها به صورت محرک می باشد. بنابراین خودروهایی بسیار پرقدرت هستند. معمولا این مدل خودرو دارای بدنه مستحکمی نیز می باشد. مثل لندرور، پاترول، رونیز، موسو و پرادو
Image result for ‫رونیز‬‎
۱۰- خودرو ون ( Van )
در این خودروها فضای بسیار وسیعی وجود دارد؛ بطوریکه می توانند دارای چند ردیف صندلی باشند. این خودروها بیشتر برای مصارف مسافربری مورد استفاده قرار می گیرند. در این حالت ظرفیت آنها حدود ۱۰ نفر است. البته گاهی یک ردیف صندلی در جلو و دو ردیف در جهت طول خودرو در قسمت عقب وجود دارد. گاهی دیگر نیز در عقب آنها صندلی وجود نداشته و برای مصارف مختلفی می توانند مورد استفاده قرار گیرند. مثل بسیاری از آمبولانس ها و یا خودرو کاروان سایپا.
Image result for ‫ون‬‎

۱۱- خودرو مسافربری ( Passenger Vehicle )

این دسته از خودروها همچون انواع اتوبوس ها و مینی بوس ها، وظیفه حمل تعداد زیادی مسافر را بر عهده دارند. اغلب این خودروها دارای بدنه مکعب مستطیل شکل می باشند و بدون دماغ هستند.
نتیجه تصویر برای اتوبوس

۱۲- خودرو تجاری سبک ( Light Commercial Vehicle )

اصولا خودروهای تجاری، خودروهایی هستند که از انها برای حمل بار استفاده می کنند. عنوان خودرو تجاری سبک به خودرویی اطلاق می شود که توان حمل بارهای سبک را برای مصارف درون شهری دارد. مثل انواع وانت
Image result for ‫وانت‬‎

۱۳- خودرو تجاری سنگین دماغ دار ( Nose Heavy Commercial V

 از خودروهای تجاری سنگین برای حمل بارهای سنگین و بیشتر برای مصارف جاده ای و بین شهری استفاده می شود. در مدل دماغ دار، موتور در جلوی اتاق قرار می گیرد. این موضوع باعث شده توزیع مناسب تر جرم اتاق و در نتیجه ایجاد حالت تعادل بهتر و پایداری بیشتری ایجاد شود. ولی به دلیل افزایش طول اتاق فضای کمتری برای قسمت بار باقی می ماند.
به همین دلیل از خودروهای تجاری دماغ دار بیشتر برای حمل کالاهایی باجرم متمرکز و کم حجم استفاده می شود. مثل خودروهای تجاری کمپرسی و باری
از طرفی به دلیل داشتن تعادل بیشتر استفاده از آن در جاده های نامناسب و در کشورهای غیر صنعتی مرسوم تر می باشد. در هر حال استفاده از کامیون های دماغ دار به تدریج در حال منسوخ شدن است.
Image result for ‫خودروی دماغ دار‬‎
۱۴- خودروهای تجاری سنگین بی دماغ
در خودروهای تجاری بدون دماغ موتور در زیر اتاق قرار می گیرد. با این کار اتاق فضای محدودتری را اشغال نموده و فضای بیشتری برای قسمت بار باقی می ماند. همچنین خودروهای بی دماغ دارای سیستم تعلیق نرم تری می باشند. 
هر چند که استفاده از خودروهای بی دماغ برای کشنده ها مناسب تر می باشد، ولی حتی برای مدل های باری و کمپرسی نیز استفاده از مدل بی دماغ در حال متداول شدن است. زیرا هم فضای بار زیاد شده و هم زاویه دید راننده بشتر می شود.
Image result for ‫خودرو بی دماغ‬‎

• توصیه ارین تست و آموزشگاه فنی نخبگان :

در خرید انواع خودرو علی الخصوص خودروی دست دوم نهایت دقت را داشته باشید و تا قبل از کارشناسی خودرو اقدام به خرید نکنید تا عواقب بعدی آن در امان باشید.
کارشناسان مجرب آموزشگاه فنی نخبگان در همه حال آماده ارائه خدمات و آموزش های تخصصی کارشناسی خودرو و ریکاوری خودرو می باشند.

 

متاسفانه اخیرا مشاهده شده است برخی از افراد فرصت طلب، بدون داشتن دانش کارشناسی خودرو و عدم آگاهی کامل از مبحث مهم کارشناسی خودرو اقدام به برگزاری دوره های آموزش کارشناسی خودرو نموده و باعث ایجاد مشکلاتی در این زمینه برای علاقمندان حوزه کارشناسی خودرو شده اند.

و نیز افرادی با دادن آگهی در سایت های مختلف اینترنتی به بهانه آموزش از علاقمندان به رشته کارشناسی خودرو مبالغی را دریافت کرده و پس از آن جوابگوی افراد نمی باشند. لذا خواهشمندیم به هیچ عنوان قبل از حضور و اطمینان از صحت گفته افراد، هیچ گونه مبلغی را به حساب هیچ فردی واریز ننمایید. و قبل از هرگونه اقدامی با کارشناسان آموزشگاه فنی نخبگان مشورت کنید.

 جهت آگاهی از سرفصل های آموزشی کارشناسی تشخیص رنگ خودرو مطالب منتشر شده آرین تست را دنبال کنید.

پل های ارتباطی ما :

۰۹۱۳۶۷۷۶۰۰۷ – ۰۹۳۵۹۱۳۰۴۹۹ – ۰۹۱۴۰۲۵۷۰۰۱ – ۰۳۱۳۳۲۴۸۳۲۷

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *