چگونه بفهمیم خودرو رنگ دارد

چگونه بفهمیم خودرو رنگ دارد

با توجه به شرائط اقتصادی و مالی که اکنون در کشور حاکم است ، توجه افراد به خودروهای دست دوم بیشتر از قبل شده و بازار خرید این نوع خودروها داغ است. در چنین شرائطی یکی از مهمترین نگرانیها برای خرید خودرو ، چگونگی تشخیص سلامت و امنیت خودرو می باشد. در همین راستا آرین تست اقدام به انتشار اطلاعاتی بسیار کاربردی در این زمینه نموده است. 

مطلب ( چگونه بفهمیم خودرو رنگ دارد ) را همراه آرین تست دنبال کنید. 

• چگونه بفهمیم خودرو رنگ دارد

از جمله مسائل مهمی که در خرید و فروش خودرو علی الخصوص خودروی دست دوم ، باید به آن توجه شود رنگ شدگی خودرو می باشد.

رنگ شدگی خودرو گواه سلامت یا عدم سلامت خودرو می باشد. بنابراین وجود هر گونه رنگ شدگی در خودرو باید به دقت بررسی و علت آن مشخص شود.

• دلیل اهمیت و توجه به رنگ شدگی خودرو هنگام خرید و فروش خودرو

معمولا رنگ شدگی خودرو به چندین علت صورت می گیرد که بهتر است قبل از هرگونه اقدامی دلائل آن مشخص شود.

 

• از جمله این دلایل می توانیم به موارد زیر اشاره کنیم:

– بر اساس سلیقه شخصی

در اینصورت مالک خودرو باید دارای مجوزهای رسمی و تایید شده توسط ارگانهای مربوطه باشد. و هنگام فروش خودرو این مجوز را به خریدار ارائه دهد

– بروز اتفاقاتی از قبیل برخورد با موانع یا تصادفات سبک و سنگین

این مورد از اهمیت بسیار ویژه ای برخوردار است. چون می تواند امنیت و سلامت بخش های اصلی یک خودرو را تحت تاثیر قرار دهد. که در اینصورت خرید و فروش خودرو با احتیاط بیشتری انجام می شود و خریدار با توجه و آگاهی کامل تصمیم به خرید خودرو می کند.

• مسائل موجود در بازار خودرو 

– وجود دلالان در بازار خودرو 

– گاها عدم صداقت برخی فروشندگان خودرو 

– پیشرفت نقاشان و صافکاران خودرو در زمینه ترمیم و رنگ آمیزی خودرو

• وجود دلالان در بازار خودرو 

از جمله معضلات و مشکلات بازار خودرو وجود دلالانی ست که باعث شده این بازار دچار مسائلی شود که برای خریداران خودرو عواقب ناخوشایندی به همراه داشته باشد . بخصوص اگر در زمینه خودرو دارای مهارت و دانش کافی نباشند. 

معمولا اینگونه افراد وسیله نقلیه معیوب را بجای خودروی سالم به خریدار معرفی و با تکنیکهای خاص ارتباطی خود ، خریدار را مجاب به خرید می کنند.

اما متاسفانه پس از خرید و اخذ قرار داد خریدار متوجه بسیاری از عیوب مهم خودرو می شود که در این صورت برای هر گونه اقدامی بسیار دیر می باشد و هزینه های سرسام اوری را تحمیل شده.

• گاها عدم صداقت برخی فروشندگان خودرو 

متاسفانه عدم صداقت برخی از فروشندگان خودرو نیر باعث بروز مشکلاتی برای خریداران شده است . در حال حاضر ترفندهایی وجود دارد که براحتی می توان بسیاری از عیوب خودرویی از جمله عیوب فنی و موتوری خودرو را تا مدت زمان کوتاهی پنهان کرد.

در این حالت اگر خریدار فرد متخصص و زیرکی نباشد و از کارشناس خودرو هم کمک نگیرد ؛ می تواند دچار آسیب و تحمیل هزینه های ناگهانی شود.

 

 

• پیشرفت نقاشان و صافکاران خودرو در زمینه ترمیم و رنگ آمیزی خودرو

با توجه به رشد و پیشرفت در حرفه نقاشی و بازیابی رنگ و بدنه خودرو برای صافکاران و نقاشان که جای بسی مباهات می باشد ؛ میتوانیم این امر را نیز زمینه ساز بروز برخی مشکلات برای خریداران خودرو بناسیم .

چرا که رنگ شدگی خودرو همانطور که در تمامی مقالات ذکر کرده ایم با میزان سلامت و امنیت خودرو برای سرنشینان در ارتباط مستقیم است. 

• میزان رنگ شدگی خودرو

وجود میزان رنگ شدگی خودرو نشان دهنده میزان و شدت حادثه ایست که برای خودرو ایجاد شده است. بنابراین می طلبد که در این مورد جدیت بیشتری به خرج دهیم.

هنر و مهارتی که صافکاران و نقاشان خودرو به آن دست یافته اند موجب شده گاها تشخیص رنگ خودرو به راحتی قابل رویت نباشد و در این زمینه باید از افراد متخصص کمک گرفت .

 

 

ولی متاسفانه برخی از خریداران خودرو تحت تاثیر ظاهر زیبا و شکیل خودرو و همچنین گفته های فروشنده و دلالان قرار گرفته و از این مضوع بسیار مهم غافل می شوند و متاسفانه در اینده دچار خسارات جبران ناپذیر جانی و مالی می شوند.

• اهمیت کارشناسی رنگ خودرو

با توجه به موارد ذکر شده اهمیت استفاده از کارشناسی خودرو کاملا واضح و آشکار است. کارشناسی خودرو تضمین کننده امنیت خودرو برای سرنشینان و همچنین آسودگی خاطر خریداران می باشد. بنابراین تحت هیچ شرایطی قبل از کارشناسی خودرو اقدام به خرید نکنید.

 

• کارشناسی خودرو چیست؟

بررسی دقیق و کامل خودرو جهت تعیین سلامت و امنیت خودرو و همچنین تعیین ارزش وقیمت واقعی خودرو را کارشناسی خودرو می گویند. و توسط افراد متخصص در این زمینه انجام می شود .

• بخش های مختلف کارشناسی رنگ خودرو

 چگونه بفهمیم خودرو رنگ دارد

۱- بدنه خودرو را کاملا بازدید کرده و هرگونه رنگ شدگی بدنه را مورد بررسی قرار دهید.

۲- بررسی پیچ های کاپوت

۳- استفاده از لمس بدنه خودرو توسط نوک انگشت 

۴- استفاده از تجهیزات تشخیص رنگ خودرو

۵- استفاده از دوربین عکاسی

۶- تشخیص تعویضی قطعات خودرو که شامل:

۱-۶ بررسی گلگیر و کاپوت خودرو

۲-۶ تعویض اتاق خودرو که شامل تشخیص شماره بدنه و شماره شاسی می باشد.

 

 

• آموزشگاه فنی نخبگان

آموزشگاه فنی نخبگان، با بیش از ۶۰۰ مرکز فعال و متخصص در سراسر کشور، دارای سابقه ای درخشان و چندین ساله با هدف ایجاد یک بستر مناسب جهت کارآفرینی ویژه ی علاقمندان به حوزه ی آموزش کارشناسی رنگ خودرو و آموزش ریکاوری رنگ خودرو ، اقدام به برگزاری دوره های تخصصی و حرفه ای آموزش کارشناسی  رنگ خودرو، نقاشی و رنگ آمیزی خودرو و آموزش ریکاوری رنگ خودرو نموده است.

آموزشگاه فنی نخبگان

• ایجاد بستر کارآفرینی آموزش کارشناسی رنگ شدگی خودرو

این مجموعه با هدف ایجاد یک بستر مناسب جهت کارآفرینی ویژه ی علاقمندان به حوزه ی آموزش کارشناسی رنگ شدگی خودرو و آموزش ریکاوری رنگ و بدنه خودرو ، اقدام به برگزاری دوره های تخصصی و حرفه ای آموزش کارشناسی رنگ خودرو ، آموزش نقاشی و رنگ آمیزی خودرو و ریکاوری رنگ و بدنه خودرو نموده است.

تدریس توسط اساتید مجرب کشوری و دانشگاهی همراه با برپایی کارگاه های عملی فوق العاده حرفه ای و تخصصی، انجام میگیرد.

• هشدار

• جهت دریافت مطالب کامل تر به مقاله زیر مراجعه کنید.

آموزش کارشناسی رنگ خودرو

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *