آموزش کارشناسی تشخیص رنگ شدگی خودرو

• آموزش تشخیص رنگ شدگی خودرو

همراه با آرین تست با مقاله ی بسیار جذاب آموزش تشخیص رنگ شدگی خودرو شوید. مطالب قابل ارائه در مقوله ی آموزش تشخیص رنگ شدگی خودرو می تواند اطلاعات نابی را در این حیطه به شما بدهد.

• آموزشگاه فنی نخبگان

آموزشگاه فنی نخبگان یکی از برترین آموزشگاه های کشوری که در حوزه ی کارشناسی رنگ خودرو و تمامی مباحث مربوطه به صورت کاملا تخصصی و حرفه ای در حال فعالیت و آموزش دوره های کارشناسی تخصصی خودرو می باشد.

• خودرو و صنعت خودرو سازی

خودرو و صنعت خودرو سازی حوزه ی بسیار وسیعی دارد که وارد شدن در آن مستلزم گرفتن اطلاعات و دانش مربوطه می باشد و در عین حال دنیایی ست پر از جذابیت و تنوع.

علاقمندان به خودرو و صنعت خودروسازی  می دانند جذابیت این صنعت خیلی از افراد را شیفته ی خود کرده و جالب است که روز به زور این صنعت رو به پیشرفت است و هر روز حرف تازه ای برای گفتن دارد.

• سرفصل های آموزشی ارائه شده کارشناسی خودرو در آموزشگاه فنی نخبگان:

۱- آموزش کارشناسی رنگ خودرو

۲- آموزش بازیابی رنگ خودرو

۳- آموزش ریکاوری رنگ بدنه خودرو

۴- آموزش رفع آفتاب سوختگی خودرو

۵- آموزش اجرای نانو سرامیک

۶- آموزش صفر شویی کابین و موتور با مواد نانو

۷- آموزش اجرای پولیش خودرو

۸- آموزش کار با دستگاه تشخیص رنگ خودرو

 

Image result for ‫صنعت خودروسازی ایران‬‎

 

خودرو، اتومبیل و یا ماشین به وسیله نقلیه چرخداری گفته می شود که موتور خود را حمل کرده و بدون ارتباط با وسیله دیگر و به کمک نیروی ماشینی خود قادر به حرکت است. شاید بتوان اولین ایده مکتوب در مورد وسیله نقلیه ای که بدون دخالت نیروی انسان یا حیوانات قادر به حرکت باشد را در ایلیاد اثر هومر یافت. 

• آموزشگاه فنی نخبگان با بهترین کیفیت و بالاترین سطح اموزشی در سراسر کشور

آموزش حرفه ای کارشناسی تشخیص رنگ خودرو به صورت تئوری و عملی توسط مهندسین با تجربه و چندین سال سابقه کارشناسی خودروهای ایرانی و خارجی

آموزش تشخیص خودروهای چپی – دوتیکه بودن – تعویض در و کاپوت و گلگیر  خوردگی شاسی  رنگ شدگی

 

Image result for ‫اولین تصادف خودرویی 1771‬‎

• مخترع خودرو

اختراع خودرو به کارل نسبت داده می شود. او در سال ۱۸۸۵ موفق به ساخت اولین خودرو با موتور احتراقی گردید. در سال۱۸۸۸ برتا بنر همسر کارل بنز اولین سفر خودرویی خود را با خودرو سه چرخ ساخت بنز انجام داد.

در این سفر او فاصله ۱۰۶ کیلومتری مانهایم تا فورتزهایم را برای برگرداندن

فرزندانش ریچارد و یوگن بصورت رفت و برگشت طی کرد. او دلیل این سفر را دیدار مادرش در فورتزهایم ذکر کرد ولی در حقیقت هدف او از این سفر نشان دادن قابلیت های خودرو بود.

• آموزش کارشناسی و تشخیص رنگ شدگی خودرو

از جمله مهارت های قابل ارائه توسط آموزشگاه فنی نخبگان آموزش کارشناسی و تشخیص رنگ شدگی خودرو می باشد.

مقاله ی حاضر با مبحث آموزش کارشناسی و تشخیص رنگ شدگی خودرو در خدمت کاربران عزیز می باشد. با آرین تست در طرح مقاله ی آموزش کارشناسی و تشخیص رنگ شدگی خودرو همراه باشید.

 

• راه اندازی خط تولید خودروهای اولیه

هنری فورد در سال ۱۸۹۱ یک موتور کوچک گازوئیلی طراحی کرد و سه سال بعد، یک ماشین گازوئیلی ساخت که به نام کالسکه بدون اسب شناخته می شود.

۵ سال بعد، هنری فورد طراحی ماشین های موسوم به مدل “ای” و مدل “تی” را آغاز کرد. او سرانجام توانست خط تولید و مونتاژ این خودروها را توسعه دهد تا تولید ماشین ها سریع تر و اقتصادی تر شوند. 

 

 

• هشدار

 

 

• نحوه برگزاری جلسات آموزشی و مزایای آموزشگاه

آموزش کارشناسی رنگ خودرو

 

 • آموزش تخصصی کارشناسی و تشخیص رنگ شدگی خودرو

آموزش تخصصی کارشناسی و تشخیص رنگ شدگی خودرو موضوع مورد بحث امروز آرین تست می باشد. با ما همراه باشید با مطلب اموزنده ی آموزش تخصصی کارشناسی و تشخیص رنگ شدگی خودرو

در بازار پر حاشیه ی خودرو، آموزش تخصصی کارشناسی و تشخیص رنگ شدگی خودرو یکی از موارد بسیار مهم و الزامی ست. تا جایی که می توان گفت: تا حد بسیار بالایی خرید و فروش خودرو بدون انجام کارشناسی خودرو و بدون ارائه برگه کارشناسی تشخیص رنگ خودرو تقریبا انجام نمی شود.

• منظور از صفرشویی خودرو چیست؟

(مراحل صفرشویی در محل) صفر شویی خودرو در محل در کل به شستشویی گفته میشود که تمامی قطعات داخلی و خارجـی اتاق ( صنـدلی ها، رودری، سقف، داشـبورد و… ) با دقت و با مواد شوینـده سازگار با نوع قـطعه خـودرو شما شسـتشو شود.

در صفـر شویی تمامی نواقص ظاهری خودرو شما برطرف میشود.صفر شویی میتواد جلوه و زیبایی خودرو شما را چندین برابر کند.

صفر شویـی اتوموبیل ها با یکدیگر تفاوتهایی دارند، مثلا نسـبت به متـریال مورد استفاده در قطـعات داخلـی و خارجی خـودرو شـما مـا از مواد شـوینده مـتفاوت استفاده میکنیم تا کوچکترین مشـکل در حین صـفرشویی نباشـد و شما  با خیال راحت خودرو خود را به ما میسپارید.

 

 

منظور از صفرشویی خودرو چیست؟ 

• هزینه صفرشویی در محل چرا مناسبتر است؟

وقتی میگوییم صفر شویی در محل یعنی شما معاف از یکسری هزینه ها هستید، بنابراین هزینه صفرشویی نوعی صرفه جویی میباشد. (مسیر رفت و برگشت به کارواش، انعام کارگر و…)

 وقتی شما سفارش صفرشویی در محل را میدهید در زمان و هزینه های خود صرفه جویی کردید و نیازی به طی کردن مسیر رفت و برگشت و شلوغی خیابانها وبحث و کلنجار با کارگر کارواش برای انعام نمیباشد.

• کارشناسی خودرو

کارشناسی خودرو شامل: کارشناسی رنگ و بدنه خودرو، کارشناسی فنی خودرو، تست رانندگی خودرو، قیمت گذاری خودرو و در نهایت ارائه گزارش و برگه کارشناسی خودرو می باشد.

• چرا کارواش در محل بهترین گزینه است؟

صفرشویی خودرو در محل سبکی جدید و به صرفه برای مردم میباشد.

جدا از صرفه جویی در زمان و هزینه ها کارواش های سنتی مشکلات فراوانی داشتند.

محیط کارواشها به شکلی بود که بانوان گرامی احساس راحتی در کارواشها نداشتند و همیشه از این بابت مشکل داشتند.

زمانی که شما صرف رفت و برگشت به کارواش میکنید و زمانی که توی صف هستید زمان زیادی هست معمولا .البته اگر ترافیک و مشکلات رفت و امد رو حساب نکنیم.

با خدماتی که ما در اختیار شما عزیزان میگزاریم خبری از اطلاف وقت شما بزرگواران نیست.

 • انعام: برای شما هم شاید پیش امده باشه که از شستشوی خودرو خود در کارواش راضی نیستین و در انتها به اجبار باید انعام هم پرداخت کنید.
 • همکاران ما هیچگونه انعامی دریافت نمیکنند و وظیفه خود را تمام و کمال انجام میدهند.

• مراحل صفرشویی خودرو شما در محل:

 • داخل خودرو (کف خودرو)
 • جرمگیری نشیمن (صندلیها)
 • شستشوی سقف
 • (لایه مجاور ب سرنشینان)
 • شستشو و تمیزکاری داشبورد
 • موتور شویی
 • و در آخر اسپری های خوشبو کننده و اسپری لاستیک

• آموزشگاه فنی نخبگان با بهترین کیفیت و بالاترین سطح اموزشی در سراسر کشور

آموزش حرفه ای کارشناسی تشخیص رنگ خودرو به صورت تئوری و عملی توسط مهندسین با تجربه و چندین سال سابقه کارشناسی خودروهای ایرانی و خارجی

آموزش تشخیص خودروهای چپی – دوتیکه بودن – تعویض در و کاپوت و گلگیر – خوردگی شاسی – رنگ شدگی

 

 

۱٫ داخل خودرو(کف خودرو):

درون خودرو توسط عواملی همچون دست، مو، مواد غذای و.. کثیف میشوند که باعث بوی نامطبوع در اتاق ماشین هم میشود و حس بدی به سرنشینان منتقل میکند.

در این مرحله کف خودرو و هرگونه گرد و خاک را از خودرو دور میکنیم و کفی ها بسته به جنس و مواد مصرفی، توسط مواد شوینده مخصوص شسته میشوند.

۲٫ جرمگیری نشیمن(صندلیها):

اول از همه هرگونه گرد و خاک و جسم خارجی روی صندلیها پاک میشود.

معمولا جنس صندلیها چرم است اما بسته به جنس و نوع صندلی و نوع آلودگی از مواد شوینده مخصوص استفاده میشود.

به طور مثال در صورت چرم بودن صندلی باید از محافظ و مرطوب کننده چرم استفاده بشود و در نهایت با استفاده از جاروهای خشک و تر همه آلودگیهای خشک و تر از بین میرود.

 

 

صفر شویی خودرو

 

۳٫ شستشوی سقف:

معمولا جنس قسمت وسط سقف از جنس فایبرگلاس یا موارد مشابه میباشد که با چسبهای بسیار قوی چسبانیده شده است.

نسبت به نوع سقف و نوع اتوموبیل، اول با دستمال مرطوب سقف را تمیز کرده بعد شروع به جرمگیری میکنیم.پس از اتمام کارخوش بو بودن سقف نکته بسیار مهمی میباشد.

 ۴٫ شستشو و تمیزکاری داشبورد:

داشبوردها در زمان صفر شویی از اهمیت بسیاری برخوردار هستند.زیرا زیاد به چشم می ایند و از طرف دیگر دارای منافز زیادی میباشد و همیشه در معرض آلودگی میباشند.

معمولا جنس داشبوردها از چرم میباشد.در چنین مواردی از لوسیون مخصوص چرم استفاده میشود که باعث دوام بیشتر داشبورد میشود.

البته در مواردی که داشبورد چوبی یا پلاستیکی است، روشهای متفاوتی  را پیش میگیریم.به طور مثال داشبورد چوبی در صورت نزدیکی به رطوبت به مرور زمان رنگش کدر میشود.

• آموزشگاه فنی نخبگان

آموزشگاه فنی نخبگان یکی از برترین آموزشگاه های کشوری که در حوزه ی کارشناسی رنگ خودرو و تمامی مباحث مربوطه به صورت کاملا تخصصی و حرفه ای در حال فعالیت و آموزش دوره های کارشناسی تخصصی خودرو می باشد.

 

 

۵٫ موتور شویی(شستشوی اصولی قطعات درون خودرو با بخار):

قطعات موتور بسیار حساس هستند و جنسهای متفاوتی دارند، حساسیت بالایی در موتورشویی نیاز میباشد .

در این میان قطعات برقی هم هستند که به شدت به آب حساس هستند.

مخصوصا در خودروهای داخلی این قطعات بسیار حساس هستند، به شکلی که بسیار مشاهده شده پس از موتور شویی مشکلات جدی برای خودرو بوجود آمده.

 

گروه ما، موتور اتومبیل شما را به صورت اصولی به وسیله بخار شستشو میدهد.در این روش مشکلی برای قطعات پیش نمی اید و خودرو همچون روز اول برق میزند و تا مدت طولانی خبری از جرم و الودگی موتور نیست.

به یاد داشته باشید شستشوی موتور خودرو با آب باعث بروز مشکلات جدی موتوری و برقی در اینده میشود.

 • پس از اتمام مراحل یاد شده همکاران ما در اخر از اسپری های خوشبو کننده، واکس داشبورد، اسپری لاستیک و.. برای اتوموبیل شما استفاده میکنند.
 • و در اخر محل شستشو را تمیز میکنند که شما مشکلی از این بابت نداشته باشید و از اتوموبیل تمیز خود لذت ببرید.

• هشدار

 

 

• نحوه برگزاری جلسات آموزشی و مزایای آموزشگاه

آموزش تشخیص رنگ خودرو

• آموزش تخصصی کارشناسی و تشخیص رنگ شدگی خودرو

آموزش تخصصی کارشناسی و تشخیص رنگ شدگی خودرو موضوع مورد بحث امروز آرین تست می باشد. با ما همراه باشید با مطلب اموزنده ی آموزش تخصصی کارشناسی و تشخیص رنگ شدگی خودرو

در بازار پر حاشیه ی خودرو، آموزش تخصصی کارشناسی و تشخیص رنگ شدگی خودرو یکی از موارد بسیار مهم و الزامی ست. تا جایی که می توان گفت: تا حد بسیار بالایی خرید و فروش خودرو بدون انجام کارشناسی خودرو و بدون ارائه برگه کارشناسی تشخیص رنگ خودرو تقریبا انجام نمی شود.

• کارشناسی خودرو

کارشناسی خودرو شامل: کارشناسی رنگ و بدنه خودرو، کارشناسی فنی خودرو، تست رانندگی خودرو، قیمت گذاری خودرو و در نهایت ارائه گزارش و برگه کارشناسی خودرو می باشد.

 

 

Image result for ‫کارشناسی خودرو‬‎

 آموزش تخصصی کارشناسی و تشخیص رنگ شدگی خودرو و کارآفرینی

با توجه به آمار بسیار بالای تولید، عرضه و تقاضا و همچنین واردات خودرو در کشور، اهمیت کارشناسی خودرو نیز کاملا مشخص است.

در حال حاضر کارشناسی خودرو بستر بسیار مناسب فعالیت اقتصادی برای علاقمندان به کارشناسی خودرو می باشد. به جرات می توان گفت: کارشناسی خودرو یکی از مشاغل پردرآمد و زودبازده در کشور می باشد.

 

Image result for ‫کارشناسی خودرو‬‎

 

البته داشتن تخصص کافی و دانش و مهارت در این امر می تواند باعث ایجاد یک بستر مناسب اقتصادی در این حرفه شود. این حرفه نیز ( کارشناسی خودرو ) مانند سایر حرفه ها و مشاغل دارای قوائد، قوانین و اصول خاصی ست که باید بصورت کاملا حرفه ای و تخصصی رعایت شود.

• سرفصل های آموزشی ارائه شده کارشناسی خودرو در آموزشگاه فنی نخبگان:

۱- آموزش کارشناسی رنگ خودرو

۲- آموزش بازیابی رنگ خودرو

۳- آموزش ریکاوری رنگ بدنه خودرو

۴- آموزش رفع آفتاب سوختگی خودرو

۵- آموزش اجرای نانو سرامیک

۶- آموزش صفر شویی کابین و موتور با مواد نانو

۷- آموزش اجرای پولیش خودرو

۸- آموزش کار با دستگاه تشخیص رنگ خودرو

• رنگ شدگی بدنه خودرو

یکی از مسائلی که در خرید و فروش خودرو بسیار مورد توجه قرار می گیرد و اهمیت زیادی دارد، رنگ بدنه خودرو و میزان رنگ شدگی بدنه خودرو است که تاثیر بسیار زیادی در قیمت خودرو، سلامت و امنیت خودرو و در نهایت تصمیم نهایی خریدار دارد.

رنگ شدگی خودرو به منزله بروز یک اتفاق و سانحه برای خودروی مذکور می باشد که رابطه مستقیمی با ارزش و قیمت و امنیت خودرو دارد. و تشخیص این امر به واسطه کارشناس خودرو امکان پذیر است. 

 

Image result for ‫کارشناسی خودرو‬‎

وقتی خودرویی تصادف می کند و دچار سانحه می شود اولین قطعاتی که دچار آسیب دیدگی می شوند، بدنه و رنگ بدنه خودرو است.

درصد بسیار پایینی از این تصادفات باعث نابودی کامل خودرو می شوند تا حدی که خودرو به هیچ عنوان قابل بازیابی و ترمیم و تعمیر نیست.

اما در اکثر سوانح و تصادفات، خودرو قابل بازیابی و ترمیم است که این امر ممکن است با تعویض بعضی از قطعات خودرو همراه باشد.

 

 

نتیجه تصویر برای کارشناسی خودروی قراردادفی

• ریکاوری رنگ و بدنه خودرو

بدنه و رنگ بدنه خودرو نیز به وسیله افراد متخصص و حرفه ای یا به قول معروف کارکشته قابل ترمیم و بازیابی ست. تا جایی که گاها این تغییرات انجام شده روی بدنه و رنگ بدنه خودرو به راحتی قابل مشاهده نیست. این امر هم جنبه ی مثبت دارد و هم جنبه ی منفی در بر دارد.

جنبه ی مثبت آن بازیابی و به قول کارشناسی خودرو، ریکاوری بدنه و رنگ بدنه خودرو است و اینکه خودرو به حالت اولیه بازیابی شده و ظاهر زیبا و شکیل خود را بدست آورده.

… 

اما جنبه ی منفی آن و البته نکته بسیار مهمی که باید مورد توجه قرار بگیرد این است که همانطور که ذکر شد و بارها گفته شده تعویض قطعات خودرو و رنگ شدگی خودرو باید به صورت خیلی تخصصی مورد توجه قرار گیرد و کارشناسی حرفه ای خودرو باید با دقت بالا انجام شود چرا که قطعا این موضوع امنیت و استحکام خودرو را کاهش داده و این مساله بسیار حیاتی و مهم است.

 

 

  

• اهمیت کارشناسی خودرو قبل از اقدام به خرید

متاسفانه بارها دیده شده خودروی مورد معامله، در گذشته دچار سانحه شده و توسط افراد متخصص بازیابی شده است به نحوی که تشخیص این مورد برای خریدار ممکن نبوده و البته فروشنده نیز موضوع را بیان نمی کند.

یکی از اساسی ترین قطعات خودرو، شاسی خودرو می باشد که وظیفه امنیت سرنشینان را دارد، این قطعه اگر دچار آسیب شده باشد یعنی امنیت و استحکام خودرو کاهش پیدا کرده است.

مشخص شدن این موضوع فقط با کارشناسی حرفه ای و تشخیص رنگ شدگی بدنه خودرو، توسط کارشناس حرفه ای تشخیص رنگ خودرو امکان پذیر است. کارشناس خودرو با مهارت و دانشی که با  آموزش تخصصی کارشناسی و تشخیص رنگ شدگی خودرو بدست آورده می تواند سلامت و امنیت خودرو را تایید یا رد کند.

توصیه آموزشگاه فنی نخبگان به خریداران محترم خودرو این است که هرگز بدون کارشناسی خودرو و بدون مشورت با کارشناس خودرو اقدام به خرید خودرو نکنید. این مورد هم از لحاظ اقتصادی و هم از لحاظ امنیت جانی برای همه یک امر ضروری ست.

 

 

کارشناسی حرفه ای رنگ خودرو

• آموزش کارشناسی و تشخیص رنگ شدگی خودرو

از جمله مهارت های قابل ارائه توسط آموزشگاه فنی نخبگان آموزش کارشناسی و تشخیص رنگ شدگی خودرو می باشد.

مقاله ی حاضر با مبحث آموزش کارشناسی و تشخیص رنگ شدگی خودرو در خدمت کاربران عزیز می باشد. با آرین تست در طرح مقاله ی آموزش کارشناسی و تشخیص رنگ شدگی خودرو همراه باشید.

• چگونه ازمایش چسبندگی با کارد انجام می شود ؟

با یک کارد تیز و برنده رنگ را تا سطح مبنا اصلی دو برش داده بطوری که این دو برش نسبت به همدیگر دارای زایه قائم باشد سپس به کمک لبه کارد سعی نمایید تا رنگ را از روی سطح مبنا و با لایه های مختلف از یکدیگر در مقطع برش داده از هم جدا نمایید.

• چه نوع ترکیب دوتایی چسب های اپوکسی جهت چسباندن بویین الومینیمی به رنگ ها پیشنهاد می شود ؟

چسب های زیر به عنوان مثال پیشنهاد می شوند :

extra fast setting – epoxy patch

سایر چسب های تجارتی ممکن است در بازار پیدا شود اما باید مراقب بود که چسب مورد نظر با رنگ مورد ازمایش سازگار بوده و دیگر اینکه قدرت چسب از سیستم رنگ مورد نظر بیشتر باشد.

 

• چگونه elccometer در صورتی که مقیاس به صفر برنگردد تنظیم می گردد ؟

اگر مقیاس شاخص نمی تواند به صف در زمانی که تنش رها شده برگردد .دوباره تنظیم کردن ابزار اندازه گیری ضروری است و باید توسط سازنده و یا ازمایشگاه مستقل که استاندارد های رایج را رعایت می کنند صورت پذیرد.

• کارشناسی رنگ خودرو

کارشناسی رنگ خودرو از مشاغل و حرفه های پردرآمدی که وارد شدن به آن نیاز به تخصص و مهارت  ویژه دارد. اما جای نگرانی نیست اگر شما جزء افرادی هستید که به دنبال استارت چنین حرفه ای هستید اما مهارت کافی را ندارید.

آرین تست و آموزشگاه فنی نخبگان در زمینه کارشناسی رنگ خودرو دارای سابقه ای چندین ساله و درخشان هستند.

با شرکت در دوره های آموزشی کارشناسی رنگ خودرو به راحتی می توانید مهارت لازم را کسب کرده و در این حرفه فعالیت کنید.

• اطلاعات مورد نظر برای به دست اوردن ضخامت فیلم تر چیست ؟

اگر درصد مواد جامد حجمی و تینر استفاده شده و ضخامت فیلم خشک مشخص باشد می توان ضخامت فیلم تر را بدست اورد.

این اطلاعات را می توان از مشخصات فنی محصولات کارخانه سازنده دستورالعمل درخواست شده بدست اورد.

 

 

• اجزای اصلی پوشش ها چه هستند ؟

همه رنگ ها و پوشش ها ترکیبی از دو جزء اصلی مواد اولیه و رنگدانه ها هستند . مواد اولیه مرکب از بخش پایه رزین پوشش ها می باشد و هرکدام از اینها اغلب بصورت محلول در حلال هستند.

• آموزشگاه فنی نخبگان

آموزشگاه فنی نخبگان یکی از برترین آموزشگاه های کشوری که در حوزه ی کارشناسی رنگ خودرو و تمامی مباحث مربوطه به صورت کاملا تخصصی و حرفه ای در حال فعالیت و آموزش دوره های کارشناسی تخصصی خودرو می باشد.

این اجزاء از پوشش ها ( بیندر ) نامیده می شوند. این بیندر ها و رنگدانه ها باهم پایه اصلی بخش فیلم یک پوشش هستند. بخش رنگدانه ها نه تنها رنگدانه به پوشش رنگ می رساند بلکه ممکن است اغلب باعث وسیع شدن – تحکیم بخشیدن به آرد سیلیس شیشه های ورقه شده .

• آموزشگاه فنی نخبگان با بهترین کیفیت و بالاترین سطح اموزشی در سراسر کشور

آموزش حرفه ای کارشناسی تشخیص رنگ خودرو به صورت تئوری و عملی توسط مهندسین با تجربه و چندین سال سابقه کارشناسی خودروهای ایرانی و خارجی

آموزش تشخیص خودروهای چپی – دوتیکه بودن – تعویض در و کاپوت و گلگیر – خوردگی شاسی – رنگ شدگی

 

بی اثر کننده ها عامل مجاز – پیگمنتهای محافظ کننده اشعه ماورا بنفش کند کننده های خوردگی و دیگر اضافه شونده های ضروری مناسب به ترکیب رنگ دلخواه اضافه می شود.

وقتی یک پوشش برروی سطح اعمال می شود بخش فرار پوشش بخار شده و تنها قسمتی که باقی می ماند بخش بیندر و رنگدانه که فیلم محافظ است را تشکیل داده و این مواد جامد یا بخار نشدنی پوشش هستند. 

 

• هشدار

 

 

• نحوه برگزاری جلسات آموزشی و مزایای آموزشگاه

آموزش کارشناسی تشخیص رنگ خودرو

• کارشناسی رنگ خودرو

کارشناسی رنگ خودرو از مشاغل و حرفه های پردرآمدی که وارد شدن به آن نیاز به تخصص و مهارت  ویژه دارد. اما جای نگرانی نیست اگر شما جزء افرادی هستید که به دنبال استارت چنین حرفه ای هستید اما مهارت کافی را ندارید.

آرین تست و آموزشگاه فنی نخبگان در زمینه کارشناسی رنگ خودرو دارای سابقه ای چندین ساله و درخشان هستند. با شرکت در دوره های آموزشی کارشناسی رنگ خودرو به راحتی می توانید مهارت لازم را کسب کرده و در این حرفه فعالیت کنید.

• ادامه مبحث 

در ادامه مبحث روز قبل ( آموزش کارشناسی و تشخیص رنگ شدگی خودرو ) به تشریح هر کدام از انواع رنگ های ذکر شده می پردازیم. رنگ خودرو بعد از نوع و مدل خودرو یکی از مهمترین عوامل در جذب مشتری می باشد.

اهمیت رنگ خودرو تا جایی ست که کارشناسی رنگ خودرو به صورت تخصصی وارد این حوزه شده و راهکارهای تخصصی برای حفاظت و بازیابی رنگ خودرو ( ریکاوری رنگ خودرو ) ارائه می دهد و در این زمینه دوره های آموزشی حرفه ای برگزار می شود.

در مطلب روز قبل ( آموزش کارشناسی و تشخیص رنگ شدگی خودرو ) به انواع رنگ خودرو اشاره شد. آرین تست امروز در تشریح انواع رنگ خودرو اطلاعات قابل توجهی را ارائه می دهد.

 

 

Image result for ‫انواع رنگ خودرو‬‎

 

• شناخت انواع رنگ خودرو

۱- رنگ های هوا خشک ( Air Drying paints )

این دسته از رنگ ها بیشتر پوشش های سنتی را شامل می گردد و به پوشش های تغییرپذیر  ( Convertible coatings )  یا رنگ های متعارف ( Conventional coathngs ) معروف می باشند. نسل جدید این پوشش ها رنگ های آلکیدی و اپوکسی استر هستند.

همه انواع پوشش های این گروه بر پایه روغن های گیاهی قرار دارند که در یک واکنش شیمیایی یا رزین های آلی ترکیب شده اند و همچنین دارای رنگدانه های آلی و افزودنی های مختلف برای بهبود قابلیت های رنگ می باشند.

• آموزش کارشناسی و تشخیص رنگ شدگی خودرو

از جمله مهارت های قابل ارائه توسط آموزشگاه فنی نخبگان آموزش کارشناسی و تشخیص رنگ شدگی خودرو می باشد.

مقاله ی حاضر با مبحث آموزش کارشناسی و تشخیص رنگ شدگی خودرو در خدمت کاربران عزیز می باشد. با آرین تست در طرح مقاله ی آموزش کارشناسی و تشخیص رنگ شدگی خودرو همراه باشید.

پوشش های طبقه بندی شده در این گروه به این دلیل تغییر پذیر ( Convertible ) نامیده می شوند که ساختمان شیمیایی آن ها در مرحله خشک شدن یا جذب اکسیژن از هوا کاملا تغییر می کند. این فرآیند اکسیداسیون مخصوص این گروه از پوشش ها می باشد.

 

 

Image result for ‫رنگ های هوا خشک‬‎

 

 

 

• بعضی از خصوصیات مهم پوشش های این گروه به شرح زیر می باشد:

• همگی یک جزئی بوده و دارای روش های مصرف ساده و کاربرد آن آسان است.

• دارای چسبندگی بسیار خوبی در شرایط متفاوت آماده سازی سطح می باشند.

• تعمیر، نگهداری و  رنگ آمیزی مجدد این سیستم های پوششی به سادگی امکان پذیر است.

• در شرایط مختلف آب و هوایی به خوبی خشک شده و تشکیل فیلم می دهند.

• در رنگ های ( فام های ) مختلف قابل تامین می باشند.

• در گروه رنگ های با قیمت مناسب طبقه بندی می شوند.

• در مقابل مواد شیمیایی مانند اسیدها، بازها و حلال های آلی مقاومت کمی دارند.

• آموزشگاه فنی نخبگان با بهترین کیفیت و بالاترین سطح اموزشی در سراسر کشور

آموزش حرفه ای کارشناسی تشخیص رنگ خودرو به صورت تئوری و عملی توسط مهندسین با تجربه و چندین سال سابقه کارشناسی خودروهای ایرانی و خارجی

آموزش تشخیص خودروهای چپی – دوتیکه بودن – تعویض در و کاپوت و گلگیر – خوردگی شاسی – رنگ شدگی

• سایر ویژگی ها…

برای سطوح داخلی مخازن و سیستم های دیگر که به طور کامل و دائم در معرض تماس با مایعات هستند و یا غوطه ور می باشند توصیه نمی شوند.

در میان پوشش های طبقه بندی شده در این گروه اپوکسی استر در مقابل محیط های خورنده و مواد شیمیایی مقاومت بیشتری دارد.

 

ولی از جهت مقاومت در برابر زرد شدن ( yellowing ) حفظ براقیت ( Gloss Retention )  آسیب پذیر می باشد و بهتر است به عنوان آستر در یک سیستم پوششی استفاده شود و با یک لایه رنگ نهایی به عنوان مثال یک رویه رنگ آلکیدی پوشانده شود.

۲- رنگ های کائوچو کلره ( Chorinated Rubber paints )

رنگ های کائوچو کلره در گروه رنگ های تغییر ناپذیر  ( None Convertible coatings ) طبقه بندی می شوند زیرا در مرحله خشک شدن و بعد از آن ساختمان شیمیایی آنها تغییر نمی یابد و خشک شدن رنگ فقط به صورت فیزیکی و یا از دست دادن خلال انجام می شود. رنگ های کائوچو کلره همگی یک جزئی هستند.

• آموزشگاه فنی نخبگان

آموزشگاه فنی نخبگان یکی از برترین آموزشگاه های کشوری که در حوزه ی کارشناسی رنگ خودرو و تمامی مباحث مربوطه به صورت کاملا تخصصی و حرفه ای در حال فعالیت و آموزش دوره های کارشناسی تخصصی خودرو می باشد.

 

 

• ویژگی منحصر به فرد این پوشش

سیستم های پوششی مبتنی بر کائوچو کلره در مقایسه با سیستم های پوششی قبل دارای مقاومت شیمیایی بهتری می باشند و در مقابل آب و رطوبت نیز مقاوم هستند و در ضمن چون ساختمان شیمیایی انها در زمان خشک شدن تغییر نمی کند برای کاربرد مبانی قابلیت بسیار عالی داشته چسبندگی به لایه های قبل و بعد خود را به خوبی حفظ می نمایند.

این ویژگی قابلیت تعمیر و نگهداری را نیز بالا برده و سیستم های پوششی بر مبنای کلرینیتیدرابر به سادگی قابلیت تعمیر و لکه گیری هستند. همچنین این گروه از لحظ قابلیت خشک شدن وضعیت بسیار خوبی داشته در همه شرایط آب و هوایی حتی مناطق سرد و خشک و درجه حرارت زیر صفر به خوبی خشک می شوند.

رنگ های کائوچو کلره پس از خشک شدن در صورتی که در معرض حرارت قرار گیرند نرم می شوند.

 

 

Image result for ‫رنگ های هوا خشک‬‎

 

• هشدار

 

 

• نحوه برگزاری جلسات آموزشی و مزایای آموزشگاه

 

 

 

 

آموزش تشخیص رنگ خودرو

• آموزش کارشناسی و تشخیص رنگ شدگی خودرو

از جمله مهارت های قابل ارائه توسط آموزشگاه فنی نخبگان آموزش کارشناسی و تشخیص رنگ شدگی خودرو می باشد.

مقاله ی حاضر با مبحث آموزش کارشناسی و تشخیص رنگ شدگی خودرو در خدمت کاربران عزیز می باشد. با آرین تست در طرح مقاله ی آموزش کارشناسی و تشخیص رنگ شدگی خودرو همراه باشید.

• چه زمانی باید چسبندگی رنگ آزمایش شود ؟

آزمایش های چسبندگی فقط باید زمانی اعمال شوند که توسط مشخصات فنی تعیین شده باشند. هم چنین بعد از سپری شدن زمان بهبودی رنگ آزمایش های چسبندگی انجام می گردد.

آزمایش های چسبندگی مخرب هستند و مستلزم تعمیرات بنابراین بعنوان اخرین مرحله بکار برده می شوند.

• چه روش هایی برای آزمایش چسبندگی رنگ بکار برده می شوند ؟

چسبندگی رنگ ها بوسیله چندین روش بدست آورده می شوند که روش های مورد استفاده در ازمایش چسبندگی است :

۱- آزمایش چسبندگی elcometer

۲- آزمایش چسبندگی با کارد 

۳- آژمایش چسبندگی با نوار چسب

آزمایش چسبندگی elcometer راحت ترین و عمومی ترین ازمایش نسبت به سایر ازمایش ها است. این ازمایش بوسیله افراد بازرسی با حداقل اموزش می توانند انجام شود. آزمایش کارد یا نوار چسب سخت تر هستند و لازم است که توسط افراد مجرب انجام شوند.

 

• آموزشگاه فنی نخبگان با بهترین کیفیت و بالاترین سطح اموزشی در سراسر کشور

آموزش حرفه ای کارشناسی تشخیص رنگ خودرو به صورت تئوری و عملی توسط مهندسین با تجربه و چندین سال سابقه کارشناسی خودروهای ایرانی و خارجی

آموزش تشخیص خودروهای چپی – دوتیکه بودن – تعویض در و کاپوت و گلگیر  خوردگی شاسی – رنگ شدگی

• روش ازمایش چسبندگی با کارد چیست ؟

مطابق با استاندارد هر جسم فلز برنده و تیز مانند کارد جهت قطع کردن و جدا کردن رنگ از ماده اصلی یا لایه ها از یکدیگر بکار برده می شود. این روش ازمایش محرب ساده است که ترجیحا توسط بازرس با تجربه انجام می شود.

 

• روش ازمایش چسبندگی با نوار چیست ؟

با کارد تیز رنگ را تا سطح فلز مبنا بریده و یک قطعه نوار چسب محصوص و حساس را با فشار برروی محل برش قرار داده و به سرعت برداشته شود.

این ازمایش مخرب و ساده است و ترجیحا توسط بازرس با تجربه و افراد آزمایشگاهی انجام شود.

• آموزشگاه فنی نخبگان

آموزشگاه فنی نخبگان یکی از برترین آموزشگاه های کشوری که در حوزه ی کارشناسی رنگ خودرو و تمامی مباحث مربوطه به صورت کاملا تخصصی و حرفه ای در حال فعالیت و آموزش دوره های کارشناسی تخصصی خودرو می باشد.

• روش ازمایش چسبندگی elcometer چیست ؟

این ازمایش به وسیله یک بوبین که با چسب آلومینیمی منحصربفرد و با چسباندن بر روی ماده اصلی رنگ زده شده و کندن آن با استفاده از یک وسیله خاص بطور تدریجی و ایجاد تنش مکانیکی صورت می پذیرد.

مقیاس اندازه گیری به صورت مدرج درجه بندی شده که به اپراتور اجازه می دهد تا تنش مجاز جهت برداشت اندازه چسبندگی را بخواند. 

 

• هشدار

 

 

• نحوه برگزاری جلسات آموزشی و مزایای آموزشگاه

آموزش تشخیص رنگ شدگی خودرو

• آموزش کارشناسی و تشخیص رنگ شدگی خودرو

از جمله مهارت های قابل ارائه توسط آموزشگاه فنی نخبگان آموزش کارشناسی و تشخیص رنگ شدگی خودرو می باشد.

مقاله ی حاضر با مبحث آموزش کارشناسی و تشخیص رنگ شدگی خودرو در خدمت کاربران عزیز می باشد. با آرین تست در طرح مقاله ی آموزش کارشناسی و تشخیص رنگ شدگی خودرو همراه باشید.

• آموزشگاه فنی نخبگان با بهترین کیفیت و بالاترین سطح اموزشی در سراسر کشور

آموزش حرفه ای کارشناسی تشخیص رنگ خودرو به صورت تئوری و عملی توسط مهندسین با تجربه و چندین سال سابقه کارشناسی خودروهای ایرانی و خارجی

آموزش تشخیص خودروهای چپی – دوتیکه بودن – تعویض در و کاپوت و گلگیر  خوردگی شاسی – رنگ شدگی

• از جمله روشهای حفاظت از سطوح

با توجه به خسارت های سنگین ناشی از خوردگی فلزات و اهمیت حفاظت کامل از خوردگی در طراحی های صنعتی توجه ویژه ای به حفاظت از فلزات در برابر خوردگی می شود.

یکی از مهمترین روش های حفاظت سطوح فلزی در برابر خوردگی اجرای پوشش های حفاظتی با اعمال یک یا چند لایه رنگ بر روی آنهاست.

Image result for ‫اعمال رنگ خودرو‬‎

 

با توجه به عوامل خورنده محیط و شرایط خاص موجود در کارخانجات و تاسیسات و مجتمع های صنعتی مانند:

حرارت، تماس با مواد مختلف شیمیایی و گازها، قرار گرفتن در معرض اتمسفر صنعتی و اشعه های گوناگون، لایه اجرا شده بایستی بتواند برای یک دوره طولانی حفاظت از سطوح رنگ آمیزی شده را به خوبی انجام دهد.

بدین جهت در مجتمع های عظیم صنعتی همچنین در فرآیند تولید صنایع استفاده از رنگ های مختلف به عنوان پوشش حفاظتی برای سطوح فلزی اهمیت روزافزون یافته است.

 

 

Image result for ‫اعمال رنگ خودرو‬‎

• اهمیت رنگ آمیزی

با توجه به ابعاد گوناگون اهمیت رنگ و رنگ آمیزی و صرف هزینه های سنگین برای اجرای عملیات رنگ آمیزی برای حصول اطمینان و دست یابی به نتایج بهتر و پیشگیری از تکرار عملیات و صرف هزینه های اضافی احساس گردیده و هم زمان با پیشرفت فنون و تکنولوژی در زمینههای گوناگون و مصرف روز افزون رنگ و پوشش های حفاظتی، استانداردهای مورد نیاز جهت رنگ آمیزی تدوین و در مراحل اجرا به کار گرفته شده اند.

کارشناسی تشخیص رنگ خودرو در این زمینه بسیار قدرتمند و هدفمند وارد شده و برای علاقمندان به این رشته آموزش های متنوع و حرفه ای را ارائه می دهد.

قطعا عملیات ساخت رنگ خودرو، ترکیب رنگ خودرو و رنگ آمیزی خودرو نیاز به کسب مهارت، دانش مربوطه و آموزش های لازم را دارد.

 

 

Image result for ‫اعمال رنگ خودرو‬‎

     

• آموزش کارشناسی و تشخیص رنگ شدگی خودرو

یکی از مباحث مهم و روز دنیای خودرو، آموزش کارشناسی و  تشخیص رنگ شدگی خودرو می باشد. رنگ شدگی اتومبیل و خودرو بسیار حائز اهمیت می باشد بخصوص در خرید و فروش خودروهای دست دوم چرا که رنگ شدگی خودرو نشان دهنده ی بروز یک مساله مهم مثل تصادف یا برخورد خودروی مذکور با با یک مانع بوده که ممکن است سلامت و امنیت خودرو را تحت تاثیر قرار داده باشد.

آموزش کارشناسی و تشخیص رنگ شدگی خودرو این موضوع را به صورت کاملا حرفه ای و تخصصی مورد تجزیه و تحلیل قرار داده و نتیجه نهایی را به مالک و خریدار اعلام می نماید. در واقع می توان گفت کارشناسی رنگ خودرو سند اطمینانی برای خریدار می باشد.

 

 

Image result for ‫اعمال رنگ خودرو‬‎

 

• کارشناسی خودرو به چند مرحله تقسیم می شود:

۱- کارشناسی خودرو جهت تجزیه و تحلیل اجزاء اصلی خودرو مثل: سقف، ستون، شاسی 

۲- کارشناسی خودرو جهت تجزیه و تحلیل بدنه خودرو و رنگ بدنه خودرو که شامل گلگیرها، درب های خودرو، درب صندوق عقب و کاپوت

۳- کارشناسی خودرو جهت تشخیص قطعات تعویضی در خودرو

با آرین تست و آموزشگاه فنی نخبگان، پیشگام در ارائه تخصصی ترین آموزش کارشناسی و تشخیص رنگ شدگی خودرو همراه باشید. 

 

Image result for ‫اعمال رنگ خودرو‬‎

 

• آموزشگاه فنی نخبگان

آموزشگاه فنی نخبگان یکی از برترین آموزشگاه های کشوری که در حوزه ی کارشناسی رنگ خودرو و تمامی مباحث مربوطه به صورت کاملا تخصصی و حرفه ای در حال فعالیت و آموزش دوره های کارشناسی تخصصی خودرو می باشد.

• هشدار

 

 

• نحوه برگزاری جلسات آموزشی و مزایای آموزشگاه

 

 

 

 

آموزش کارشناسی رنگ خودرو

• دستگاه تشخیص رنگ خودرو چیست ؟

ما امروزه با استفاده از دستگاه تشخیص رنگ خودرو واموزش تشخیص رنگ شدگی خودرو تا حد بسیار زیادی می توانیم به این عمل، دقت بخشیم و از اشتباهات رایج گذشته جلوگیری نماییم برای تشخیص دقیق یکی از مهمترین نکاتی که در هنگام خرید خودرو باید به آن توجه کنیم، رنگ بدنه خودرو می باشد. این مورد به خصوص در هنگام خرید خودرو های کار کرده و دست دوم، بیشتر نمود پیدا می کند. برای تشخیص رنگ شدگی خودرو استفاده از دستگاه تشخیص رنگ خودرو است

اکثر کارشناسان تشخیص رنگ شدگی خودرو، یک دستگاه تشخیص رنگ دارند تا به وسیله ی آن بتوانند کار تست رنگ خودرو را انجام دهند و همچین این دستگاه ها دقت کار کارشناسان را نیز بالاتر برده است. 

دستگاه تست رنگ خودرو، ضخامت رنگ را نشان می دهد. دستگاه های تست رنگ خودرو دارای دقت های متفاوتی می باشند که معمولا دقت دستگاه های تست رنگ خودرو ساخت چین بسیار پایین می باشد.

 

همچنین بعضی از دستگاه های تست رنگ خودرو فقط بر روی ماشین هایی که جنس بدنه شان اهنی است جواب می دهند و بعضی دیگر بر روی همه ماشین ها قابل استفاده هستند.

متاسفانه در ایران تعداد زیادی از انواع دستگاه تشخیص رنگ خودرو وجود دارند که جنس آن چینی و بی کیفیت می باشند و به دروغ این دستگاه ها به نام اصل اروپایی که اصلا وجود خارجی ندارند فروخته می شود

• آموزشگاه فنی نخبگان با بهترین کیفیت و بالاترین سطح اموزشی در سراسر کشور

آموزش حرفه ای کارشناسی تشخیص رنگ خودرو به صورت تئوری و عملی توسط مهندسین با تجربه و چندین سال سابقه کارشناسی خودروهای ایرانی و خارجی

آموزش تشخیص خودروهای چپی – دوتیکه بودن – تعویض در و کاپوت و گلگیر  خوردگی شاسی – رنگ شدگی

 

• نانوسراميک چيست ؟

پوشش نانو سرامیک در واقع پوششی بسیار مقاوم و محکم است  که می تواندبدنه اتومبیل را در برابر مواد خارجی مانند آب باران یا لکه‌های مختلف  محافظت کند و از بوجود آمدن لکه و کدری بر روی بدنه خودرو جلوگیری کند.

پوشش نانو سرامیک یا گلاس کوتینگ، پوششی مانند شیشه است و به دلیل شفافیت آن ظاهر اتومبیل شما را تغییر نمی‌دهد از طرفی پوشش‌های نانو سرامیک یا گلاس کوتینگ به شکلی قطر لایه پوششی رنگ خودرو شما را افزایش می‌دهد و به همین دلیل این پوشش‌ها قادر هستند که از رنگ بدنه خودرو شما در برابر خط و خش‌های سطحی جلوگیری کنند.

اگر پوشش‌های نانو سرامیک یا گلاس رنگ خودروهای مختلف استفاده نمایید رنگ خودروی شما در مقابل اسیب های احتمالی محافظت شده و از ایجاد ضرر و زیان تا حد زیادی جلوگیری مینمایید.

• درباره آموزشگاه

این آموزشگاه با سابقه ای چندین ساله و درخشان، با داشتن بیش از ۶۰۰ مرکز فعال و تخصصی کارشناسی رنگ خودرو در سطح کشور و همچنین کسب عنوان برتر مدیران شاسیته ملی سال ۹۷ مدیریت محترم این آموزشگاه، با کادر آموزشی مجرب و متخصص آماده ارائه تمامی آموزش های تکمیلی کارشناسی رنگ خودرو به متقاضیان عزیز ( پذیرش به صورت خانم و آقا ) از سراسر کشور می باشد.

 

• آموزش و اجرای کاور خودرو

۱- شخیص رنگ شدگی بدنه خودرو
۲- دوره متخصص رنگ خودرو
۳- با تدریس مجرب ترین اساتید کشور
۴- کارگاه عملی بسیار قوی و حرفه ای
۵- استفاده از تجهیزات بسیار پیشرفته جهت تشخیص رنگ شدگی بدنه خودرو
۶- آموزش تضمینی متخصص رنگ خودرو آموزش تشخیص رنگ شدگی بدنه خودرو

• آموزش در سطوح مختلف:

سطح ۱ – آموزش مقدماتی متخصص رنگ خودرو
سطح ۲- آموزش متوسط متخصص رنگ خودرو
سطح ۳ – آموزش پیشرفته متخصص رنگ خودرو

• تعدادی از سرفصل های دوره متخصص رنگ خودرو:

۱- مقدمات رنگ خودرو
۲- انواع عملیات رنگ آمیزی و متخصص خودرو
۳- تجهیزات اندازه گیری رنگ بدنه خودرو
۴- روش های تشخیص رنگ شدگی بدنه خودرو
۵- ابزار مورد نیاز تشخیص رنگ شدگی بدنه خودرو

• هشدار

 

 

• نحوه برگزاری جلسات آموزشی و مزایای آموزشگاه

 

آموزش تشخیص رنگ خودرو

• کارشناسی بدنه خودرو

کارشناسی بدنه خودرو یکی از اساسی‌ترین و مهم‌ترین بخش‌های کارشناسی خودرو به‌شمار می‌رود؛ چرا که هرگونه خوردگی، تغییر شکل یا دفرمه شدن، رنگ شدگی، تعویض و یا زنگ زدگی در قطعات، در تعیین قیمت خودرو تأثیر چشمگیری دارد.

خودرویی که در یک تصادف، بدنه آن دچار مشکل و یا تغییر شکل شده‌است، دیگر از ایمنی و استحکام اولیه برخوردار نیست مگر اینکه بخش معیوب به‌طور کامل تعویض، نه تعمیر گردد.

• آموزشگاه فنی نخبگان با بهترین کیفیت و بالاترین سطح اموزشی در سراسر کشور

آموزش حرفه ای کارشناسی تشخیص رنگ خودرو به صورت تئوری و عملی توسط مهندسین با تجربه و چندین سال سابقه کارشناسی خودروهای ایرانی و خارجی

آموزش تشخیص خودروهای چپی – دوتیکه بودن – تعویض در و کاپوت و گلگیر  خوردگی شاسی  رنگ شدگی

• کارشناسی بدنه خودرو خود شامل سه بخش می‌شود:

۱–۱ بررسی شاسی و ستون‌های خودرو

۱–۲ بررسی رنگ شدگی بدنه خودرو

۱–۳ بررسی تعویض قطعات بدنه خودرو

 

• کارشناسی شاسی و ستون‌ها

شاسی مهم‌ترین و اصلی‌ترین بخش بدنه یک خودرو است که شما معمولاً آن را نمی‌بینید. هرگونه آسیب دیدگی در این بخش باید شما را از خرید خودرو منصرف نماید.

کارشناسی این بخش به دلیل حساسیت بالا باید حتماً توسط کارشناسان مجرب انجام پذیرد و هیچگاه خود و یا بستگان ناآشنا با شاسی، مبادرت به کارشناسی این بخش نکنید.

ستون‌های خودرو از دیگر بخش‌های اصلی می‌باشد که محل اتصال ضعیف‌ترین قسمت بدنه، یعنی سقف، به تنه اصلی خودرو به‌شمار می‌روند.

اهمیت کارشناسی ستون‌ها به دلیل موقعیت حساس آن‌ها است. با کمی دقت متوجه خواهید شد که محل قرارگیری ستون‌ها و سر سرنشینان در یک راستا قرار دارند.

• کارشناسی رنگ شدگی بدنه

یکی از مهم‌ترین بخش‌هایی که صلاحیت یک کارشناس خبره را نشان می‌دهد کارشناسی بدنه خودرو است.

دلیل این حساسیت و پیچیدگی را می‌توان در کار فوق‌العاده عالی تعدادی صافکار و نقاش حرفه‌ای بر روی خودروها دانست.

شاید شما هم تا به حال به این مورد برخورد کرده باشید که برخی از صافکارها و نقاش‌های ماهر، خودرو را به گونه‌ای بازسازی می‌نمایند که غیر از خود مالک خودرو، هیچ فردی دیگری قادر به تشخیص تغییرات صورت گرفته نمی‌باشد.

 

• درباره آموزشگاه

این آموزشگاه با سابقه ای چندین ساله و درخشان، با داشتن بیش از ۶۰۰ مرکز فعال و تخصصی کارشناسی رنگ خودرو در سطح کشور و همچنین کسب عنوان برتر مدیران شاسیته ملی سال ۹۷ مدیریت محترم این آموزشگاه، با کادر آموزشی مجرب و متخصص آماده ارائه تمامی آموزش های تکمیلی کارشناسی رنگ خودرو به متقاضیان عزیز ( پذیرش به صورت خانم و آقا ) از سراسر کشور می باشد.

 

این موضوع موجب شده تا کارشناسان خودرو، پابه پای صافکارها و نقاشان، در این عرصه پیشرفت کنند و علاوه بر بهره‌گیری از تجربه، به تجهیزات و علم روز نیز در این حوزه مجهز شوند.

البته باید گفت که این تمام کار نیست؛ کارشناسی بدنه از پیچیدگی‌های خاصی برخوردار است. نقاط دور از دسترس، نقاطی که توسط کاورها و لایه‌های پلاستیکی توسط شرکت سازنده پوشانده شده‌است، قطعاتی که در زیر خودرو قرار دارند، نقاطی که دائماً تحت تأثیر شرایط جوی قرار گرفته‌اند و مواردی از این قبیل همه و همه باید در بخش کارشناسی بدنه مورد بررسی قرار گیرند.

• کارشناسی تعویض قطعات خودرو

پروسه کارشناسی تعویض قطعات خودرو همان پروسه ای است که جهت کارشناسی رنگ خودرو انجام می شود یعنی در زمان کارشناسی خودرو، کارشناس خودرو قطعات بدنه را از هر دو جهت بررسی می کند، هم از لحاظ رنگ شدگی و هم از لحاظ تعویضی.

 

معمولا قطعات خارجی بدنه خودرو در زمانی که آسیب یا ضربه وارد شده شدید باشد تعویض می شوند زیرا تعویض یک قطعه از بدنه (مانند گلگیر یا درب) نسبت به رنگ همان قطعه هزینه بیشتری نیاز دارد. همچنین افت قیمت خودرو در این حالت بیشتر از زمانی است که همان قطعه رنگ شده باشد. لذا کارشناسی قیمت خودرو زمانی در حالتی که یک قطعه تعویض شده باشد با حالتی که رنگ شده باشد متفاوت است.

ضمنا توجه کنید معمولا زمانی که یک قطعه از بدنه تعویض می شود، به یکی از قطعات اصلی خودرو (ستون، شاسی یا کفی صندوق عقب) هم خسارت وارد شده است و باید خوش شانس باید که آسیب به نحوی به قطعات بیرونی بدنه وارد شده باشد که شاسی و ستون را تحت تاثیر قرار نداده باشد. بسیاری از مالکان زمانی که قطعه ای از بدنه آسیب جدی می بیند و نیاز به تعویض پیدا می کنند، از قطعات استوک موجود در بازار استفاده می کنند.

• هشدار

 

 

• نحوه برگزاری جلسات آموزشی و مزایای آموزشگاه

 

کارشناسی حرفه ای رنگ خودرو

• آموزشگاه فنی نخبگان با بهترین کیفیت و بالاترین سطح اموزشی در سراسر کشور

آموزش حرفه ای کارشناسی تشخیص رنگ خودرو به صورت تئوری و عملی توسط مهندسین با تجربه و چندین سال سابقه کارشناسی خودروهای ایرانی و خارجی

آموزش تشخیص خودروهای چپی – دوتیکه بودن – تعویض در و کاپوت و گلگیر – خوردگی شاسی – رنگ شدگی

• تشخیص رنگ شدگی خودرو 

رنگ شدگی بدنه خودرو یکی از موارد بسیار مهمی است که تاثیر بسزایی بر قیمت خودروی کارکرده دارد.

اگر یک خودرو فاقد رنگ شدگی باشد، با سهولت و سرعت بیشتری به فروش می‌رسد و از سویی دیگری دارای قیمت بیشتری نسبت به موارد مشابه ولی با بدنه رنگشده خواهد داشت.

در این میان نکته اساسی آن است که هرکدام از اجزای بدنه تاثیر خاص خود را دارند و نمیتوان یک فرمول و نسخه کلی برای تمامی اجزا پیچید.

 

• چه موقع می بایستی رنگ یا منفذیاب آزمایش شود ؟

زمانی که مشخصات فنی نوع آزمایش های لازم را مشخص می کند باید اقدام کرد. از آنجاییکه حلال موجود در فیلم ممکن است روی هدایت پوشش تاثیر بگذارد مطمئن باشید که رنگ اعمالی کاملا خشک است.

به هرحال آزمایش منفذیابی طوری زمان بندی شود که قبل از تجاوز کردن از محدوده زمانی رنگ آمیزی انجام شود.

• وقتی منفذ در رنگ کشف گردید چه باید کرد ؟

منفذ باید توسط گچ بدون چربی در اطراف آن علامت گذاری نمود و اگر چندین منفذ در یک محل یا محوطه کشف شد باید تمام محوطه را نشانه گذاری گردد.

سطوح کوچک باید لکه گیری شوند و محوطه های بزرگتر باید مطابق مشخصات فنی با دستورات سازنده مجددا تمیزکاری و رنگ شوند.

بعد از تعمیر و گذشت زمان لازم مجددا آزمایش گردد. در هر صورت سوراخ سوزنی رنگ باید برداشته شده و رنگ دوباره اعمال گردد.

• درباره آموزشگاه

این آموزشگاه با سابقه ای چندین ساله و درخشان، با داشتن بیش از ۶۰۰ مرکز فعال و تخصصی کارشناسی رنگ خودرو در سطح کشور و همچنین کسب عنوان برتر مدیران شاسیته ملی سال ۹۷ مدیریت محترم این آموزشگاه، با کادر آموزشی مجرب و متخصص آماده ارائه تمامی آموزش های تکمیلی کارشناسی رنگ خودرو به متقاضیان عزیز ( پذیرش به صورت خانم و آقا ) از سراسر کشور می باشد.

 

• اگر ولتاژ خیلی بالا تنظیم گردد چه اتفاقی می افتد ؟

ولتاژ بالا باعث سوختن از داخل رنگ می شود که تعمیرات بیشتری را شامل شده و این عمل بدلیل اینکه زمان زیادی زا صرف خواهد کرد و سبب تاخیر جدی در کار میشود و هم چنین هزینه هارا نیز افزایش خواهد داد.

جهت جلوگیری و اجتناب از این امر قبل از آزمایش باید مطمئن شد که منفذیاب مناسب بکار گرفته شود.

• آیا منفذ ها می بایستی قبل از اعمال تنظیم ( کالیبره ) شوند ؟

هردو منفذیاب های ولتاژ پایین و ولتاژ بالا در کارخانه تنظیم می شوند. اگر تجهیزات مورد استفاده مناسب عمل نمی کنند جهت تعمیر و اصلاح باید به کارخانه فرستاده شود.

• هشدار

 

 

• نحوه برگزاری جلسات آموزشی و مزایای آموزشگاه