دستگاه تشخیص رنگ خودرو

دستگاه تشخیص رنگ خودرو

تا کنون مقالات زیادی در رابطه با کارشناسی رنگ خودرو و این که چگونه می توانیم رنگ شدگی خودرو را تشخیص بدهیم ؛ توسط سایت های مختلفی از جمله آرین تست منتشر شده. امروز قصد داریم نگاهی گسترده تر به این موضوع داشته باشیم و شما را با ابزار آلاتی دقیق و دیجیتالی در این زمینه آشنا کنیم.

امیدواریم اطلاعات دستگاه تشخیص رنگ خودرو ، بتواند سطح معلومات شما کاربران عزیز را تا حد زیادی بالا برده و نهایت استفاده را داشته باشید. در صورت نیاز به مشاوره در این زمینه می توانید با کارشناسان مجرب آرین تست در تماس باشید.

در ادامه با ما همراه باشید با مقاله ی خواندنی دستگاه تشخیص رنگ خودرو

 

دستگاه تشخیص رنگ خودرو 

• کارشناسی رنگ خودرو

در مقالات گذشته در  رابطه با کارشناسی خودرو توضیحات و مطالب زیادی را ارائه داده ایم و مفهوم کاشناسی خودرو و اهمیت آن را کاملا بررسی کرده ایم. امروز در ادامه و تکمیل آن مقالات در خدمت شما کاربران عزیز هستیم. 

 

 

در گذشته کارشناسی خودرو توسط چشم و به صورت سنتی انجام می شد و معمولا افرادی که دارای تجربه بالایی در این زمینه بودند قادر به تشخیص آن بودند. اما گاها مواردی پیش می آمد که خطای انسانی باعث می شد تشخیص آن سخت و دشوار باشد یا اشتباه در تشخیص بوجود آید.

• تاثیر پیشرفت تکنولوژی در صنعت خودرو ساری

با ورود تکنولوزی به صنعت خودروسازی انقلاب عظیمی در این صنعت ایجاد شد که تمامی زوایای آن را تحت تاثیر قرار داده . از جمله این تاثیرات ، ابداع تجهیزات و ابزارآلات پیشرفته ای در زمینه کارشناسی رنگ خودرو می باشد.

 

• رقابت کارشناسان خودرو و صافکار ها و نقاشان حرفه ای

پیشرفت نقاشان و صافکاران خودرو در حیطه کاریشان واقعا ستودنی و هنرمندانه است . به نحوی که گاها متوجه رنگ آمیزی و رنگ شدگی یا ترمیم بدنه خودرو نمی شویم.

اما از این واقعیت هم نباید غافل شد که رنگ شدگی بدنه خودرو بسیار مهم و حیاتی ست و گویای میزان قدرت و امنیت خودرو می باشد.

 

 

• مهارت تشخیص رنگ شدگی خودرو

بنابراین اگر در زمینه تشخیص رنگ شدگی بدنه مهارت نداشته باشیم ، می توان گفت هنگام خرید خودرو دچار خسارت و آسیب مالی و گاها جانی می شویم. با پیشرفتی که نقاشان و صافکاران خودرو در کارشان ایجاد شده می طلبد که توجه و دقت بیشتری در زمینه تشخیص رنگ شدگی شود.

چراکه با این تفاصیل گاها تشخیص رنگ با چشم و به صورت سنتی امکان پذیر نیست. و نیاز به ابزاری دقیق جهت شناسایی و تشخیص موارد رنگ شدگی می باشد.

 

• دستگاه تشخیص رنگ خودرو

ابزارآلاتی کوچک اما بسیار دقیق که مورد علاقه خریداران خودرو و البته منفور برای دلالان بازار خودرو می باشد.

به این امر واقف هستید که رنگ شدگی خودرو تاثیر بسزایی روی قیمت و ارزش خودرو دارد .

بنابراین کاملا واضح است که افرادی نسبت به این ابزار دید مثبت و خوبی نداشته باشند از جمله دلالان بازار خودرو.

 

• تشخیص رنگ شدگی بدنه خودرو با دستگاه تشخیص رنگ خودرو

این دستگاه به ظاهر کوچک اما بسیار پرکاربرد است که کارشناس خودرو به آن تجهیز شده و با کمک آن براحتی می تواند ترفندهای دلالان خودرو را که خودروهای معیوب را به جای خودروی سالم و ایمن به خریداران تحویل می دهند؛ مشخص کند . 

• دستگاه تشخیص رنگ خودرو

قادر به تشخیص ، اندازه گیری و نمایش ضخامت لایه رنگ ایجاد شده روی بدنه خودرو تا دقتی بر حسب یک هزارم میلیمتر ( میکرون ) می باشد .

با ابن که این دستگاه قابل اطمینان ترین ابزارآلات می باشند اما نباید فراموش کرد که هنگام تشخیص رنگ خودرو مهارت ، تجربه و دانش بالای کارشناس مهمترین فاکتور تشخیص می باشد و این دستگاه صرفا جهت کمک در شرایط خاص می باشد.

 

• نحوه ی کارکرد دستگاه تشخیص رنگ خودرو

اساس کارکرد این ایزاآلات دقیق بر مبنای استفاده از امواج الکترومغناطیس و یا آلتراسونیک (فراصوت) می باشد. بنابراین طول موج رفت و برگشت امواج ، میزان ضخامت و کیفیت رنگ ایجاد شده روی نواحی مختلف بدنه خودرو را به صورت دقیق بررسی و مشخص می کند.

 

• اسامی مختلف دستگاه تشخیص رنگ خودرو

دستگاه تشخیص رنگ را به نام های :

۱- دستگاه تست خودرو  

۲- تستر دیجیتال رنگ 

۳- دستگاه تشخیص رنگ شدگی 

۴-  ضخامت سنج خودرو 

و … می شناسند که در مدل ها و برندهای مختلفی وجود دارند.

• برخی از مدل دستگاه های ضخامت سنج رنگ (تستر دیجیتالی) به شرح زیر می باشد :

۱-دستگاه مینی تستر رنگ mini tester

۲-دستگاه الکومتر۴۵۶ انگلستان

۳-دستگاه DT-157 دارای بلوتوث

۴-دستگاه جدید DT-156

۵-دستگاه TQC تحت لیسانس آلمان

۶-دستگاه CM8811FN تحت لیسانس آلمان

۷-دستگاه Defelsko positector 6000

۸-دستگاه Elektro Germany ساخت آلمان

۹-دستگاه جدید DT-156H سال ۲۰۱۶

۱۰- دستگاه جدید وایرلس به همراه تبلت ساخت SmartPTG لهستان

۱۱-دستگاه DT-156H

۱۲- دستگاه حرفه ای WH-82

۱۳-دستگاه تستر EC770

۱۴-دستگاه تشخیص رنگ شدگی EC100

• کالیبراسیون یا تنظیم دقیق

دستگاه دیجیتال تشخیص رنگ خودرو را باید در یک بازه زمانی تنظیم کرد. به این عملکرد کالیبراسیون یا تنظیم دقیق می گویند. بعضی از دستگاهها به صورت خودکار کالیبره ( تنظیم ) می شوند. دستگاه تستر رنگ خودرو اگر هر روز مورد استفاده قرار می گیرد ؛ به طور متوسط باید حداقل هر چهار یا پنج ماه کالیبره شوند.

• کار با دستگاه تشخیص رنگ خودرو

کار با این دستگاه بسیار آسان و لذت بخش می باشد. اما نیاز به آموزش و فراگیری مهارت دارد. در همین راستا آرین تست به شما کاربران عزیز پیشنهاد می کند جهت تهیه دستگاه تشخیص رنگ خودرو و دریافت آموزش های مربوطه با کارشناسان آموزشگاه فنی نخبگان در ارتباط باشید و مشاوره های لازم در این زمینه را کسب نمایید.

 

• آموزشگاه فنی نخبگان

آموزشگاه فنی نخبگان اولین و برترین آموزشگاه رسمی کشور است که در حوزه ی کارشناسی رنگ خودرو و تمامی مباحث مربوطه به صورت کاملا تخصصی و حرفه ای در حال فعالیت و آموزش دوره های کارشناسی تخصصی خودرو می باشد.

 

آموزشگاه فنی نخبگان

 

• سابقه و زومه کاری آموزشگاه

این آموزشگاه با سابقه ای چندین ساله و درخشان، با داشتن بیش از ۶۰۰ مرکز فعال و تخصصی کارشناسی خودرو در سطح کشور و همچنین کسب عنوان برتر مدیران شاسیته ملی سال ۹۷ توسط مدیریت محترم این آموزشگاه، با کادر آموزشی مجرب و متخصص آماده ارائه تمامی آموزش های تکمیلی کارشناسی خودرو به متقاضیان عزیز ( پذیرش به صورت خانم و آقا ) از سراسر کشور می باشد.

 

مدیر شایسته ملی

                   کسب عنوان برتر مدیر شایسته ملی

• مزایا و نحوه ی برگزاری آموزش های تخصصی کارشناسی رنگ خودرو

۱- اسکان رایگان طی برگزاری دوره های آموزشی کارشناسی خودرو 

۲- اعطاء گواهینامه معتبر داخلی ، بین المللی و دانشجو

۴- اعطاء نمایندگی و پشتیبانی کامل پس از اتمام دوره های آموزشی

آموزش های کارشناسی تشخیص رنگ خودرو دو صورت تئوری و عملی بصورت کاملا حرفه ای و تخصصی برگزار می شود.

• هشدار

متاسفانه اخیرا مشاهده شده است برخی از افراد فرصت طلب، بدون داشتن دانش کارشناسی خودرو و عدم آگاهی کامل از مبحث مهم کارشناسی خودرو اقدام به برگزاری دوره های آموزش کارشناسی خودرو نموده و باعث ایجاد مشکلاتی در این زمینه برای علاقمندان حوزه کارشناسی خودرو شده اند.

• تبلیغات

و نیز افرادی با دادن آگهی در سایت های مختلف اینترنتی به بهانه آموزش از علاقمندان به رشته کارشناسی خودرو مبالغی را دریافت کرده و پس از آن جوابگوی افراد نمی باشند.

لذا خواهشمندیم به هیچ عنوان قبل از حضور و اطمینان از صحت گفته افراد، هیچ گونه مبلغی را به حساب هیچ فردی واریز ننمایید. و قبل از هرگونه اقدامی با کارشناسان آموزشگاه فنی نخبگان مشورت کنید.

• پل های ارتباطی:

جهت کسب اطلاعات بیشتر از سرفصل های آموزشی کارشناسی خودرو ، ثبت نام، انجام هماهنگی های لازم و اطلاع از نحوه ی برگزاری دوره های آموزشی کارشناسی تخصصی حرفه ای با کارشناسان مجرب آموزشگاه فنی نخبگان در تماس باشید.

۰۹۱۳۶۷۷۶۰۰۷ – ۰۹۳۵۹۱۳۰۴۹۹ – ۰۹۱۴۰۲۵۷۰۰۱ – ۰۳۱۳۳۲۴۸۳۲۷

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *