اموزش تخصصی کارشناسی رنگ خودرو

 ♦ آموزش کارشناسی تشخیص رنگ شدگی خودرو

خرید خودرو و نگهداری از آن جزء مسائلی ست که توجه زیادی را به خود جلب کرده و هر روزه بحث ها و راهکارهای مختلفی در این مورد قابل ارائه است. مطلب امروز آرین تست و آموزشگاه فنی نخبگان در همین راستا با موضوع آموزش کارشناسی تشخیص رنگ شدگی خودرو به راهکارهای مراقبت از خودرو می پردازد. 

آرین تست با طرح موضوع مراقبت از خودرو در مقاله آموزش کارشناسی تشخیص رنگ شدگی خودرو سعی در ارائه مطالبی دارد که به شما کمک میکند بتوانید از خودروی خود چندین سال استفاده کرده و از لحاظ هزینه ای هم خیلی درگیر هزینه های بالا نشوید.

با ما همراه باشید با مطلب آموزش کارشناسی تشخیص رنگ شدگی خودرو

♦ روشن کردن مشعل

برای روشن کردن مشعل مراحل زیر را مورد توجه قرار دهید.

۱_ سربک مخصوص را با کمی مایل روی ورقی که ضخامت ان بین ۳ تا ۶ میلی متر باشد، روشن کنید.

۲_  شیر کپسول های اکسیژن و اسیتلن را باز نموده و فشار گاز را باتوجه به اندازه سربک تنظیم نمایید در موقع باز کردن فلکه کپسول ها نباید مقابل راگولاتور بایستند. زیرا یکی از معایب رگولاتورها این است که در هنگام جریان گاز در درون انها، امکان پرت شدن شیشه و برخورد به سر و صورت جوشکار وجود دارد. پس لازم است موقع بازکردن شیر فلکه ها در کنار باشید و به ارامی انهارا باز کنید.

۳_ معمولا گاز اکسیژن و استیلن در کپسول ها فشرده است و با فشار پر می شوند.بنابراین موقع باز کردن شیر فلکه ها دفعتا گاز وارد رگولاتور شده و به انها صدمه وارد میکند.

پس باید اول شیر کپسول اسیتلن را یک دور و شیر کپسول اکسیژن را به طور کامل باز کنید و سپس جوشکار باید برای تنظیم فشار گاز مورد نیاز را از طریق رگولاتور انجام دهد.

۴_ شیر گاز استیلن روی مشعل را به اندازه سه چهارم دور باز کرده و فندک را در فاصله حدود ۲ نیم سانتی متر انتهای سربک نگه داشته ان را روشن نمایید.

۵_ سربک را به طور دقیق قرار دهید و سعی کنید نحو صحیح قرار گرفتن ان را بیاموزید و الگو خود قرار دهید.

۶_ اگر شیر گاز استیلن به قدر کافی باز نباشد شعله با دود همراه است در این صورت باید بلافاصله شیر گاز استیلن را به اندازه ایی باز کرد تا شعله ابی و کمی متمایل به سربک شود.

روشن کردن مشعل بهتر است روی میز باشد و سربک را به طرف پایین قرار دهید در غیر این صورت ممکن است به خود و یا اطرافیان صدمه وارد شود.

۷_ برای روشن کردن مشعل هرگز نباید از شعله مشعل همکارتان استفاده کنید زیرا ممکن است باعث سوزاندن دست یا لباس همکار شوید.

۸_ زمانی که عمل جوشکاری را در فضای بسته و محدود انجام می دهید اگر مشعل خاموش شد نباید برای روشن کردن ان از فلز سرخ شده استفاده کرد.زیرا این عمل باعث می شود مقداری گاز نسوخته در فضا پخش شود و ممکن است انفجار صورت پذیرد.

۹_ همیشه به یاد داشته باشید روشن کردن مشعل در فضای باز صورت گیرد و تنظیم ان به عهده جوشکار است.

♦ دوره آموزش کارشناسی تشخیص رنگ شدگی خودرو

دوره آموزشی ریکاوری رنگ خودرو

برگزاری دوره های آموزش ریکاوری رنگ خودرو شامل آموزش ریکاوری رنگ های سوخته با مواد نانو ، اجرای پولیش حرفه ای نانو (برطرف نمودن خط و خش ،رنگ مردگی ) شفاف سازی چراغ ها صفر شویی کابین و موتور با مواد نانو بدون استفاده از آب و اجرای نانو سرامیک (نانو سرامیک محافظ رنگ خودرو بوده و ایجاد خط و خش بر روی رنگ خودرو جلوگیری میکند خودرو در این حالت نیاز به کاروا ندارد در مقابل اسید و آتش مقاوم می شود).

دوره آموزش ریکاوری رنگ خودرو تحت برند نانو کار در کلیه شهر های ایران قابل ارائه میباشد

۱۰_ ممکن است شعله با صدا بسوزد. علت صدا در شعله فشار بیش از اندازه گاز هایی است که به سر مشعل وارد می شود البته چنین شعله ایی مطلوب نیست بنابراین باید ان را تنظیم کرد.

۱۱_ اگر به اصطلاح شعله پس زد علامت ان صدای زیری شبیه هیس شنیده می شود در این حالت باید فورا مشعل را خاموش کرد. تعلل در خاموش کردن موجب انفجار می شود. 

♦ هشدار

♦ نحوه برگزاری جلسات آموزشی و مزایای آموزشگاه

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *