اموزش تخصصی کارشناسی رنگ خودرو

 

 ♦ آموزش کارشناسی تشخیص رنگ شدگی خودرو

خرید خودرو و نگهداری از آن جزء مسائلی ست که توجه زیادی را به خود جلب کرده و هر روزه بحث ها و راهکارهای مختلفی در این مورد قابل ارائه است. مطلب امروز آرین تست و آموزشگاه فنی نخبگان در همین راستا با موضوع آموزش کارشناسی تشخیص رنگ شدگی خودرو به راهکارهای مراقبت از خودرو می پردازد. 

آرین تست با طرح موضوع مراقبت از خودرو در مقاله آموزش کارشناسی تشخیص رنگ شدگی خودرو سعی در ارائه مطالبی دارد که به شما کمک میکند بتوانید از خودروی خود چندین سال استفاده کرده و از لحاظ هزینه ای هم خیلی درگیر هزینه های بالا نشوید.

با ما همراه باشید با مطلب آموزش کارشناسی تشخیص رنگ شدگی خودرو

 

♦ کیلر

کیلر در لغت انگلیسی به معنی درخشان و شفاف است و در عملیات نقاشی نیز همانند نام آن، کار درخشان سازی و براق کردن رنگ خودرو را انجام می دهد. کیلر ها به دو صورت عمل براق سازی را انجام می دهند:

یا با خود رنگ ترکیب شده و یا به صورت یک لایه ی جداگانه بر روی رنگ خودرو پاشیده می شوند.

کیلر به صورت مایع شفاف و بی رنگی است که هیچ تغییری در رنگ خودرو ایجاد نکرده و فقط رنگ را براق می کند.

مصرف ۳ نوع کیلر در کشور رایج است:کیلر روغنی، کیلر فوری و کیلر دو جزئی .

 

کیلر روغنی مخصوص رنگ های روغنی و کیلر فوری مخصوص رنگ های فوری است.این دو نوع کیلر با رنگ های خود مخلوط می شوند و به این ترتیب رنگ پاشیده شده را براق می کند.

نسبت مخلوط شدن این کیلرها با رنگ تقریبا یک به شش است، یعینی شش قسمت رنگ و یک قسمت کیلر. متاسفانه در کشور ما معمولا هنگام استفاده از رنگ های روغنی و فوری کیلرهای مخصوص انها را استفاده نمی کنند.

 

♦ کیلر دو جزئی

این کیلر مخصوص رنگ های بیس کوت است و به صورت یک لایه ی جداگانه روی رنگ بیس کوت پاشیده می شود همانطور که از نام این کیلر پیداست دارای خشک کن بوده و باید با نسبت یک به دو یعنی دو قسمت کیلر و یک قسمت خشک کن با یک دیگر ترکیب شوند و هنگام ترکیب این دو باید بسیار دقت کرد.

 نسبت ترکیب به خوبی رعایت شود. مدت زمان برای خشک شدن این نوع کیلر در تابستان حدود ۲ ساعت و در زمستان تقریبا نصف روز است.

 

♦ ضد رنگ

یکی دیگر از محصولات شیمیایی مربوط به نقاشی خودرو ضد رنگ است. این مایع همانطور که از نام آن پیداست، رنگ خودرو را همراه با زیرسازی ان از روی بدنه خودرو بلند می کند.

چند دقیقه پس از کشیدن این ماده توسط یک قلموی کهنه بر روی رنگ خودرو، رنگ از بدنه جدا شده و حباب های بسیاری در سطح ان ظاهر می شود، سپس باید با یک کاردک، یا با فشار آب، رنگ جدا شده را برداشت.

کاربرد این ماده در عملیاتی است که نیاز به عریان کردن بدنه باشد و به جای استفاده از سمباده برای عریان کردن که بسیار زمان بر و خسته کننده است، میتوان از این ماده استفاده کرد.

 

♦ هشدار

 

 

♦ نحوه برگزاری جلسات آموزشی و مزایای آموزشگاه

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *