اموزش تخصصی کارشناسی رنگ خودرو

 ♦ آموزش کارشناسی تشخیص رنگ شدگی خودرو

خرید خودرو و نگهداری از آن جزء مسائلی ست که توجه زیادی را به خود جلب کرده و هر روزه بحث ها و راهکارهای مختلفی در این مورد قابل ارائه است. مطلب امروز آرین تست و آموزشگاه فنی نخبگان در همین راستا با موضوع آموزش کارشناسی تشخیص رنگ شدگی خودرو به راهکارهای مراقبت از خودرو می پردازد. 

آرین تست با طرح موضوع مراقبت از خودرو در مقاله آموزش کارشناسی تشخیص رنگ شدگی خودرو سعی در ارائه مطالبی دارد که به شما کمک میکند بتوانید از خودروی خود چندین سال استفاده کرده و از لحاظ هزینه ای هم خیلی درگیر هزینه های بالا نشوید.

با ما همراه باشید با مطلب آموزش کارشناسی تشخیص رنگ شدگی خودرو

 

♦ دستمال ضد الکتریسیته ساکن

البته متاسفانه هنوز استفاده چنین دستمالی در کشور ما مرسوم نشده، اما هنگامی که لایه بیس کوت رنگ پاشیده می شود تا زمانی که به طور کامل خشک شود گرد و غبار، حشرات ریز و ذرات به سطح رنگ می چسبد و سطح کار را نا هموار می کند. این دستمال نوع مخصوص که ضد الکتریسیته ساکن است، چنانچه به ارامی روی سطح کشیده شود، قادر است الایندگی های چسبیده به سطح را برداشته و سطح کار را به راحتی برای پاشش لایه ی کیلر آماده کند.

 

اگرچه داشتن این دستمال برای انجام عملیات نقاشی اختیاری است، اما توصیه می کنیم حتما ان را تهیه کنید و با همین هزینه ی اندک کیفیت کار خود را افزایش چشم گیری دهید.

♦ کهنه ی پارچه ای

همواره مقدار زیادی پارچه کهنه در کارگاه شخصی خود داشته باشید. برای تمیز کردن ابزار الات گرفته تا تمیز کردن سطح بدنه و دست و لباستان، در تمام مراحل به کهنه ی پارچه ای نیاز دارید.

برای تهیه ی آن می توانید از پارچه های غیر قابل استفاده در منزل مانند لباس های مندرس و رومبلی های قدیمی استفاده کرده، یا از فروشگاه های رنگ و ابزار و لباس ایمنی و… در متراژهای مختلف خریداری کنید.

 

ابزارهایی که برای انجام عملیات نقاشی در منزل به کمک شما خواهد آمد، بسیار زیاد است. ابزار ضروری تا اینجا بیان شد، انا ابزار های دیگری نیز به صورت تکمیلی و اختیاری می تواند در منزل و در کارگاه شخصی شما موجود باشد که اگرچه وجود آنها ضروری نیست، اما موجب انجام راحت تر کارها و حرفه ای تر شدن شما خواهد شد. در پایین به برخی از این ابزارها اشاره خواهیم کرد.

♦ دستگاه پولیش

ساختمان این دستگاه شبیه به دستگاه فرز است، اما قدری با آن فرق دارد. یک صفحه پارچه ای و پشمی مانند بر روی آن بسته شده و برای پولیش کاری معمولا از لبه ی این صفحه استفاده می شود. برای پولیش کاری سطح بدنه، متناسب با محل پولیش کاری این دستگاه را با زاویه های مختلف روی کار میگیرند.

 

دو موتور این دستگاه متغیر بوده و برای رنگ های مختلف و قسمت های مختلف بدنه از دوره های متفاوت استفاده می شود. کاربری این دستگاه نیاز به کمی تجربه دارد، زیرا هم وزن دستگاه نسبتا زیاد بوده و ممکن است در مدت زمان طولانی موجب خستگی در عضلات شود و هم در صورت استفاده از دورهای بالای موتور رنگ خودرو و یا کیلر آن خواهد سوخت.

همچنین اگر دریل دور متغیر در منزل دارید، می توانید با بستن صفحه پولیش به آن، به عنوان دستگاه پولیش از آن استفاده کنید.

 

♦ هشدار

 

 

♦ نحوه برگزاری جلسات آموزشی و مزایای آموزشگاه

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *