اموزش تخصصی کارشناسی رنگ خودرو

 ♦ آموزش کارشناسی تشخیص رنگ شدگی خودرو

خرید خودرو و نگهداری از آن جزء مسائلی ست که توجه زیادی را به خود جلب کرده و هر روزه بحث ها و راهکارهای مختلفی در این مورد قابل ارائه است. مطلب امروز آرین تست و آموزشگاه فنی نخبگان در همین راستا با موضوع آموزش کارشناسی تشخیص رنگ شدگی خودرو به راهکارهای مراقبت از خودرو می پردازد. 

آرین تست با طرح موضوع مراقبت از خودرو در مقاله آموزش کارشناسی تشخیص رنگ شدگی خودرو سعی در ارائه مطالبی دارد که به شما کمک میکند بتوانید از خودروی خود چندین سال استفاده کرده و از لحاظ هزینه ای هم خیلی درگیر هزینه های بالا نشوید.

با ما همراه باشید با مطلب آموزش کارشناسی تشخیص رنگ شدگی خودرو

♦ انواع رنگ و محصولات نقاشی خودرو در کشور

♦ بتونه

بتونه ماده ای است به صورت مایع بسیار غلیظ که بر روی سطح می کشند و پس از خشک شدن بسیار سخت شده به گونه ای که با سنباده ساییده می شود.

کاربرد بتونه برای پر کردن سطح فرورفتگی ها و به طور کلی برطرف کردن ناهمواری هاست. بتونه در رنگ کردن خودرو، چوب، ساختمان و….کاربرد دارد و برای هرکاری نیز بتونه ی مخصوص ان وجود دارد.

♦ آستر

یکی دیگر از لایه های زیرسازی رنگ خودرو لایه  ای است به نام استر. پس از انجام مراحل بتونه کاری سمباده کاری کامل بتونه ها و اطمینان از صاف و صیقلی بودن سطح بدنه ی خودرو نوبت به آستر می رسد.

در واقع آستر لایه ای است که میان بدنه و رنگ خودرو قرار میگیرد و وظیفه آن چسبندگی رنگ به بدنه است.به همین دلیل آستر لایه ای است که هم قدرت چسبندگی به سطح فلز را دارد و هم قدرت چسبندگی به سطح رنگ.

♦ تینر

تینر مایعی شیمیایی است که به عنوان حلال، رقیق کننده و برخی مواقع شستشو به کار می رود. در عملیات نقاشی خودرو تینر های فوری با کیفیت بالا کابرد دارد. کیفیت تینر فوری از روی شماره ی آن قابل تشخیص است.

هرچه شماره تینر بالاتر باشد کیفیت ان بیش تر، میزان حلالیت آن قوی تر و درصد الکل موجود در ان کم تر است. تینر های کاربردی در عملیات نقاشی خودرو از تینرهای ۱۰۰۰۰ شروع شده و تا تینرهای ۲۰۰۰۰ ادامه دارد. بهترین تینر برای نقاشی خودرو تینر لوساید است که برای انجام عملیات نقاشی با کیفیت بسیار بالا مناسب است.

♦ رنگ خودرو

اکنون نوبت معرفی انواع رنگ خودرو است. رنگ خودرو از نظر جلوه و ظاهر رنگ به سه دسته تقسیم می شود:

ساده، متالیک و صدفی.

♦ رنگ ساده

رنگی است که داخل سطح رنگ کاملن یک دست بوده و دقیقا مانند رنگ دیوار اتاقتان است.این نوع رنگ در هر چهار دسته از رنگ های معرفی شده در پایین وجود دارد:

رنگ روغنی یا الکیدی، رنگ فوری یا سلولزی، رنگ بیس کوت، رنگ ۲۱

♦ رنگ متالیک

متالیک، از نظر لغوی به معنای فلزی است و علت نام گذاری این مدل از رنگ ها به این اسم آن است که با دقت در داخل سطح رنگ متوجه وجود دانه هایی می شوید که مانند وجود پودر فلز در رنگ است و درخششی مثل دانه های اکریل دارد.

♦ رنگ صدفی

داخل سطح این رنگ نیز مانند رنگ متالیک دانه های بسیار ریزی وجود دارد که درخشش زیادی داشته و جلای خاصی به رنگ می دهد. دانه های درخشان داخل رنگ صدفی هم رنگ سطح جلوه می کند. از خودرو های رایج دارای رنگ صدفی در کشورمان میتوان به رنگ سفید صدفی خودرو های پرادو، اپتیما، اپیروس، سوناتا و ازرا اشاره کرد.

♦ هشدار

♦ نحوه برگزاری جلسات آموزشی و مزایای آموزشگاه

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *