آموزش کارشناسی و تشخیص رنگ شدگی خودرو

 

آموزش کارشناسی و تشخیص رنگ شدگی خودرو

تا کنون مقالات زیادی در رابطه با آموزش کارشناسی و تشخیص رنگ شدگی خودرو در سایت های مختلفی از جمله آرین تست منتشر شده است. و تمامی این مقالات سعی در بالابردن سطح آگاهی افراد هنگام خرید خودرو دارند. 

آرین تست در همین رابطه امروز با مقاله جدیدی تحت عنوان آموزش کارشناسی و تشخیص رنگ شدگی خودرو در خدمت کاربران و همراهان همیشگی می باشد. و قصد دارد در این مطلب نکاتی را طرح کند که هنگام خرید خودرو بخصوص خودروی دست دوم بسیار حائز اهمیت می باشد.

با ما هوراه باشید تا پایان مقاله آموزش کارشناسی و تشخیص رنگ شدگی خودرو.

• کارشناسی و تشخیص رنگ شدگی خودرو

یکی از مهمترین و اساسی ترین نکات هنگام خرید خودرو توجه به سلامت خودرو می باشد. منظور از سلامت خودرو، سلامت بدنه و سلامت فنی و موتوری خودرو می باشد. که بر همین اساس نیز قیمت گذاری خودرو توسط کارشناس انجام می شود. 

جالب است بدانید که سلامت بدنه خودرو با امنیت و قدرت خودرو در ارتباط مستقیم می باشد. و تاثیر بسزایی روی قیمت و ارزش خودرو دارد.

• تعریف جامع و کامل از کارشناسی رنگ خودرو را می توان این گونه بیان کرد:

بررسی کامل و دقیق خودرو جهت تایید سلامت یا عدم سلامت خودرو که شامل:

۱- کارشناسی رنگ و بدنه خودرو

۲- کارشناسی فنی و موتوری

۳- کارشناسی آپشن ها ی خودرو

۴- تست رانندگی 

۵- قیمت گذاری خودرو 

• ضرورت و اهمیت کارشناسی قبل از خرید خودرو

از موضوعات بسیار مهم در خرید خودرو کارشناسی قبل از خرید می باشد. و البته این موضوع باید توسط افراد خبره و حرفه ای در این زمینه انجام شود. که به آنها کارشناس خودرو می گویند. 

رنگ و ظاهر خودرو از جمله مواردی ست که در نگاه اول عامل جذب و جلب توجه مشتری می باشد. اما جالب است بدانید که گاها ظاهر زیبا و رنگ جذاب خودرو عاملی گول زننده برای مشتری می باشد.

• مهارت در کارشناسی خودرو

اگر فرد خریدار در  زمینه خودرو اطلاعات کافی نداشته باشد و صرفا به ظاهر و رنگ خودرو و اطلاعاتی که خریدار در اختیار وی قرار می دهد بسنده کند، می تواند خسارات مالی و جانی فراوانی را در آینده متحمل شود.

داستان از این قرار است که بسیاری از عیوب خودرو را براحتی و با ترفندهای بسیاری می توان برای مدت زمان کوتاهی پنهان کرد. بنابراین اگر در زمینه تشخیص معایب خودرو مهارت نداشته باشید دچار زیان خواهید شد.

تحت هیچ شرایطی بدون کارشناسی خودرو اقدام به خرید نکنید حتی خودروی صفر.

• نکاتی که هنگام خرید خودرو باید به آن دقت و توجه کنید:

کارشناسی قبل از خرید خودرو را در اولویت قرار دهید و به عنوان یک امر واجب  و ضروری در این زمینه در نظر بگیرید. چرا که خرید خودروی دست دوم از جمله بزرگترین ریسکهایی ست که هر فرد در زندگی مالی خود انجام می دهد. بنابراین نکات زیر را قبل از خرید مورد توجه قرار دهید.

۱- به رنگ شدگی بدنه و خوردگی بدنه خودرو توجه کنید.

بسیاری از رنگ شدگی ها نشان دهنده ی بروز تصادفات سنگینی می باشند که امنیت و قدرت خودر را تحت تاثیر قرار داده. و از جمله قطعاتی که این وظیفه را برعهده دارند شاسی و ستون های خودرو می باشند. که بر اثر تصادفات و برخوردهای شدید می توانند آسیب های جدی ببینند.

۲- بررسی درها، در کاپوت، صندوق عقب و پنجره ها که باید به راحتی و بدون هچ مشکلی باز و بسته شوند.

۳- راحتی و سلامت صندلی های خودرو را بررسی کنید.

۴- کف خودرو نباید دارای اثرات خوردگی و زنگ زدگی باشد.

۵- سیستم برقی خودرو را کاملا بررسی کنید. بوق خودرو ، چراغ ها، راهنما ها و … 

۶- به کیلومتر خودرو توجه کنید.

به طور میانگین خودروهای شخصی سالانه ۱۰ الی ۱۲ هزار کیلومتر و خودروهای شرکتی ۴۰ هزار کیلومتر را نشان می دهند. بیش از این مورد یعنی کار بیش از حد از خودرو کشیدن

۷- برسی موتور و قطعات داخلی آن و اطلاع از علا تعویض قطعات مختلف موتوری و خودرو

۸- بررسی کارتر. درپوش آن را بردارید و در صورت مشاهده دود یا بخار به سلامت موتور خودرو باید شک کرد. مطمئنا مشکل جدی در کار است.

۹- بررسی نشتی مایعات خودرو از قبیل روغن ترمز ، روغن موتور ، روغن گیربکس و آب رادیاتور. نشتی در هر یک از قسمت های ذکر شده یعنی وجود یک عیب و ایراد.

۱۰- بررسی باطری خودرو

۱۱- حساسیت نسبت به هر گونه صدایی که از موتور خودررو شنیده می شود.

نکته مهم اینکه موتور بی صدای خودرو را هم بررسی کنید. گاها افراد متقلب با ریختن روغن غلیظ در موتور و جعبه فرمان خودرو باعث از بین رفتن صداهای موتو خودرو می شوند.که نشان دهنده ی عیوبی در موتور خودرو می باشد.

۱۲- بررسی ترمز های خودرو

۱۳- توجه به سلامت جلوبندی خودرو

• آموزشگاه فنی نخبگان 

آموزشگاه فنی نخبگان یکی از برترین آموزشگاه های کشوری که در حوزه ی و تمامی مباحث مربوطه به صورت کاملا تخصصی و حرفه ای در حال فعالیت و آموزش کارشناسی و تشخیص رنگ شدگی خودرو می باشد.

• سابقه و افتخارات آموزشگاه

این آموزشگاه با سابقه ای چندین ساله و درخشان، با داشتن بیش از ۶۰۰ مرکز فعال و تخصصی کارشناسی رنگ خودرو در سطح کشور و همچنین کسب عنوان برتر مدیران شاسیته ملی سال ۹۷ مدیریت محترم این آموزشگاه، با کادر آموزشی مجرب و متخصص آماده ارائه تمامی آموزش کارشناسی و تشخیص رنگ شدگی خودرو به متقاضیان عزیز ( پذیرش به صورت خانم و آقا ) از سراسر کشور می باشد.

آموزشگاه فنی نخبگان

• نحوه ی برگزاری آموزش کارشناسی و تشخیص رنگ شدگی خودرو

آموزش ها به دو صورت کارگاهی تئوری و عملی فوق العاده حرفه ای و تحت نظر اساتید مجرب دانشگاهی انجام می شود.

اسکان رایگان و اعطاء مدارک داخلی بین المللی و دانشجو و همچنین اعطاء نمایندگی به دانشپذیران محترم از جمله مزایا ی آموزشگاه فنی نخبگان می باشد.

جهت اطلاع از نحوه برگزاری دوره های آموزش کارشناسی و تشخیص رنگ شدگی خودرو و آموزش ترکیب رنگ خودرو با کارشناسان مجرب آموزشگاه در تماس باشید.

۰۹۱۳۶۷۷۶۰۰۷ – ۰۹۳۵۹۱۳۰۴۹۹ – ۰۹۱۴۰۲۵۷۰۰۱ – ۰۳۱۳۳۲۴۸۳۲۷

همراهان همیشگی مطالب منتشر شده آرین تست را دنبال کنید.

 

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *