اهمیت آموزش کارشناسی رنگ خودرو

آموزش کارشناسی و تشخیص رنگ شدگی خودرو

آموزش کارشناسی و تشخیص رنگ شدگی خودرو

سبک زندگی مدرن طالب تجهیزات و ابزار مدرن و جدید می باشد که بتوان با آن سطح زندگی را ارتقاء داد. یکی از این ملزومات وجود خودرو در زندگی می باشد. درواقع می توان گفت: خودرو یکی از تجهیزات و اجزایی ست که به عنوان اساسی ترین نیاز یک زندگی مدرن محسوب می شود.

مقاله ای که امروز آرین تست برای شما کاربران عزیز در نظر گرفته به مقوله ی خودرو و حواشی مربوط به آن می پردازد. یکی از مهمترین و اساسی ترین مسائل مربوط به خودرو بحث کارشناسی خودرو می باشد که آرین تست امروز از آن تحت عنوان آموزش کارشناسی و تشخیص رنگ شدگی خودرو یاد می کند.

• واژه ی خودرو

خودرو کلمه ای فارسی و معادل واژه اتومبیل می باشد. اصولا این کلمه را می توان برای تمامی وسائلی که دارای منبع قدرت باشند و بتوانند بدون استفاده و کمک از وسائل دیگر و روی زمین حرکت کنند، خودرو می گویند. 

• تاریخچه

اولین خودروی تولید شده در انگلستان ساخته شد که به وسیله نیری بخار کار می کرد. سوخت این خودرو جهت تولید نیروی حرکتی، مقدار بسیار زیادی آب و زغال سنگ بود. خودروهای امروزی حاصل پیشرفت تکنولوژی در تولید خودروی اولیه است. در واقع این پیشرفت از زمانی شروع شد که دیملر و بنز موفق شدند از یک موتور احتراقی که تامین قدرت آن از سوختن ماده ی قابل اشتعالی مثل الکل یا مشتقات نفت بود، آغاز شد.

 

خودرو و انسان

       نمونه ای از اولین خودروهای تولید شده

• ساختمان کلی خودرو

در کل ساختمان خودرو رامی توان به سه بخش کلی تقسیم کرد:

۱- شاسی

۲- اتاق 

۳- سیستم برقی و موتوری خودرو

 

ساختمان خودرو

   ساختمان کلی خودرو

• شاسی:
شاکله و اسکلت اصلی خودرو می باشد که تمامی قطعات خودرو روی آن سوارند و وظیفه اصلی قدرت، استحکام و تامین امنیت خودرو را بر عهده دارد.

• اتاق:

محل قرار گرفتن بار یا سرنشین می باشد که بسته به نوع استفاده و کاربرد خودرو ساختهمی شود و روی شاسی سوار می شود.

• سیستم برقی و فنی موتوری خودرو:

وظیفه تامین انرژی و حرکتی خودرو را بر عهده دارند .

• آموزش کارشناسی و تشخیص رنگ شدگی خودرو

همانطور که بیان شد خودرو در حال حاضر یکی از ملزومات اساسی هر خانواده محسوب می شود. و بر اساس بودجه اقتصادی که خانواده دارد خودروی مورد نیاز را تامین می کنند. در حال حاضر بازار خرید و فروش خودروهای دست دوم یا کارکرده فوق العاده داغ و از رونق خاصی برخوردار است. 
اما همین بازار داغ، پر از حاشیه است و برای ورود به این عرصه و انجام خرید و فروش باید نهایت دقت و زیرکی را داشت. چرا که کوچکترین اشتباهی در این زمینه می تواند خسارات جبران ناپذیری را برای خریدار به همراه داشته باشد.
داشتن اطلاعات کافی و دانش آموزش کارشناسی و تشخیص رنگ شدگی خودرو می تواند موفقیت زیادی را در این زمینه برای افراد به همراه داشته باشد.

• حاشیه های بازار خودروی دست دوم و کارکرده

ظاهر و رنگ بدنه خودرو اولین عامل جذب مشتری می باشد. بنابراین خودرویی که دارای ظاهر تمیز و رنگ براق، درخشان و جذابی باشد، افراد زیادی را به سمت خود می کشاند. اما گاها در پس پرده ی این زیبایی، رازهای نگران کننده ای نهفته است که می تواند، خریدار را در اینده دچار بحران مالی و حتی جانی کند.
آموزش کارشناسی و تشخیص رنگ شدگی خودرو امروز دقیقا به این مقوله می پردازد.

تشخیص رنگ شدگی خودرو

ممکن است خودروی مورد نظر بسیار زیبا و جذاب به نظر برسد. اما نباید این مورد دلیلی برای اقدام به خرید خودرو باشد. قبل از اقدام به خرید خودرو نکاتی هست که باید حتما مورد توجه قرار گیرد. 

شاید شما جزء افرادی باشید که در زمینه خودرو اطلاعات چندانی ندارید. آرین تست به شما پیشنهاد می کند جهت جلوگیری از تحمیل خسارات اینده، بهتر است که قبل از هر کاری در مورد خودروی مذکور با افراد متخصص در این زمینه مشورت کنید.

 

کارشناسی خودرو

         اهمیت کارشناسی خودرو قبل از اقدام به خرید

• نکات قابل توجه در خرید یک خودرو

۱- توجه به رنگ شدگی بدنه خودرو

۲- شناسایی قطعه تعویضی در خودرو

۳- بررسی شاسی و ستون های خودرو

۴- بررسی فنی و موتوری خودرو

 

کارشناس خودرو

کارشناس خودرو شخصی ست که تمامی اموزشهای مربوط به آموزش کارشناسی و تشخیص رنگ شدگی خودرو را به صورت کاملا حرفه ای و تخصصی فرا گرفته و توانایی تشخیص نقاط آسیب دیده خودرو و میزان آسیب وارده به خودرو را دارد. 

• آموزش کارشناسی و تشخیص رنگ شدگی خودرو

بررسی کامل و دقیق خودرو از تمامی زوایا:

۱- رنگ شدگی بدنه خودرو

۲- شناسایی قطعه تعویضی در خودرو

۳- بررسی شاسی و ستون های خودرو

۴- بررسی فنی و موتوری خودرو 

۵- تست رانندگی و …

را جهت تایید یا عدم تایید سلامت خودرو و تعیین ارزش و قیمت واقعی خودرو بر همین اساس را  کارشناسی و تشخیص رنگ شدگی خودرو می گویند.

• دلائل نیاز به کارشناس خودرو

اقدام به خرید خودروی دست دوم قبل از انجام کارشناسی خودرو می تواند عواقب جبران ناپذیری را برای خریدار به همراه داشته باشد. هیچگاه گول ظاهر زیبا و جذاب یک خودرو را نخورید. چه بسا که همین خودروی به ظاهر زیبا دارای ایرادات و اشکالات بسیار مهمی باشد که می تواند شما را دچار یک بحران جدی در آینده کند.

گاها بر اساس ترفندهایی ایرادات مهم خودرو برای مدت کوتاهی توسط مالک خودرو، پوشانده می شود و متاسفانه این مساله را نیز بیان نمیکند. و اگر خریدار دارای مهارت کارشناسی خودرو نباشد متوجه این عیوب موجود در خودرو نمی شود.

اینجاست که حضور کارشناس خودرو می تواند این عیوب را مشخص و خریدار را از تحمیل هزینه ی گزاف برای خودروی معیوب، منصرف کند. وجود رنگ شدگی و تعویض قطعات خودرو از جمله مواردی هستند که اشخاص عادی از تشخیص آن عاجزند.

 

کارشناس خودرو

 اهمیت و لزوم وجود کارشناس خودرو

• رنگ شدگی و تعویض قطعات خودرو

تشخیص این موارد ممکن است گویای وجود آسیب های جدی در بخش های اصلی خودرو از قبیل شاسی، ستون و اتاق خودرو باشد. که علاوه بر بار مالی که دارد، امنیت سرنشینان را به شدت تهدید می کند.

خودرویی که بر اثر تصادف و یا یک برخورد شدید، شاسی، ستون یا اتاق آن آسیب جدی پیدا کرده باشد، از استحکام و قدرت اولیه برخوردار نیست. این خودرو تهدیدی جدی برای سرنشینان می باشد، چون امنیت اولیه را ندارد.

اینجاست که نیاز به کارشناس خودرو بیش از پیش آشکار می شود. تشخیص این موارد فقط از عهده کارشناس خودرو بر می آید. کارشناسی خودرو قبل از اقدام به خرید را جدی بگیرید.

 

• کارشناسی خودرو حرفه یا شغل؟

کارشناسی و تشخیص رنگ شدگی خودرو  تخصص و حرفه ای ست که در حال حاضر یکی از پردرآمدترین مشاغل موجود محسوب می شود. فراگیری این تخصص  علاوه بر این که می تواند اطلاعات افراد را در مورد خودرو و حواشی آن بالا ببرد، انقلابدرآمدی فوق العاده ای را در اقتصاد افراد ایجاد می کند. به شرط اینکه کاملا حرفه ای و تخصصی آموزش ببینند. 

• آموزشگاه فنی نخبگان

آموزشگاه فنی نخبگان، با بیش از ۶۰۰ مرکز فعال و متخصص در سراسر کشور، دارای سابقه ای درخشان و چندین ساله با هدف ایجاد یک بستر مناسب جهت کارآفرینی ویژه ی علاقمندان به حوزه ی آموزش کارشناسی و تشخیص رنگ شدگی خودرو و آموزش ریکاوری رنگ خودرو، اقدام به برگزاری دوره های تخصصی و حرفه ای آموزش کارشناسی و تشخیص رنگ شدگی خودرو، نقاشی و رنگ آمیزی خودرو و آموزش ریکاوری رنگ خودرو نموده است. تدریس توسط اساتید مجرب کشوری و دانشگاهی همراه با برپایی کارگاه های فوق العاده حرفه ای و تخصصی، انجام می گیرد.

 

آموزشگاه فنی نخبگان

 آموزشگاه فنی نخبگان مجری برگزاری آموزش کارشناسی رنگ خودرو

• نحوه ی برگزاری دوره های آموزشی

علاقمندان جهت شرکت در دوره های آموزش کارشناسی و تشخیص رنگ شدگی خودرو، آموزش ریکاووری رنگ خودرو و آموزش نقاشی و رنگ آمیزی خودرو با کارشناسان مجرب آموزشگاه فنی نخبگان در تماس باشند.

۰۹۱۳۶۷۷۶۰۰۷ – ۰۹۳۵۹۱۳۰۴۹۹ – ۰۹۱۴۰۲۵۷۰۰۱ – ۰۳۱۳۳۲۴۸۳۲۷

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *