آموزش کارشناسی و تشخیص رنگ شدگی خودرو

آرین تست امروز با مقاله ای کاملا جدید در رابطه با آموزش کارشناسی و تشخیص رنگ شدگی خودرو در خدمت کاربران عزیز می باشد. افراد علاقمند به این موضوع می توانند با مطالعه این مطلب اطلاعات جامعی را دریافت و با بکارگیری آن در این زمینه مهارت لازم را بدست آورند.

• کارشناسی خودرو

بررسی کامل و دقیق خودرو جهت اطمینان از سلامت ، امنیت و استحکام خودرو را کارشناسی خودرو می گویند که توسط افراد خبره و حرفه ای که تخصص و دانش کارشناسی خودرو را به طور کامل فرا گرفته و در حال حاضر خدمات کارشناسی خودرو را ارائه می دهند، انجام می پذیرد.

 

Image result for ‫کارشناسی خودرو در محل‬‎

 

• بخش های مربوطه کارشناسی خودرو

۱- شاسی و ستون ها

۲- رنگ شدگی خودرو

۳- تعویض قطعات خودرو

• شاسی و ستون ها

یکی از مهمترین اجزاء خودرو شاسی خودرو می باشد چرا که تمامی تجهیزات خودرو از قبیل بدنه، موتور، سیستم ترمز، سیستم تعلیق و … بر روی شاسی نصب می شود و در واقع وظیفه استحکام خودرو و تامین امنیت سرنشینان را به عهده دارد.

خودرویی که بر اثر تصادف شاسی آن مورد ضربه قرار گرفته و آسیب دیده از لحاظ استحکام و قدرت، کاربرد قبل را ندارد و نمی توان به آن اطمینان کرد. این چهارچوب فلزی عمدتا از فولاد است و این بخاطر این است که استحکام خودرو و تحمل وزن و تنش ناشی از نیروهای وارده را داشته باشد.

 

Image result for ‫آسیب دیدگی شاسی خودرو‬‎

 

• شاسی آسیب دیده

شاسی آسیب دیده در یک خودرو می تواند منجر به کاهش ایمنی خودرو در حد قابل توجهی شود. هنگام خرید خودرو بخصوص خودروهای دست دوم باید نهایت دقت را داشت. متاسفانه گاها به دلیل هزینه هایی که تعمیر و ترمیم شاسی به همراه دارد، از تعمیرات اساسی آن خودداری می شود و به اصطلاح شاسی کشی انجام می شود. که در این صورت شاسی به هیچ عنوان استحکام و قدرت و امنیت اولیه را ندارد. و در هنگام فروش خودرو نیز این مساله بیان نمی شود.

اگر از لحاظ تخصص و اطلاعات کارشناسی خودرو، تبهر و دانش کافی را نداشته باشید، قطعا موفق به تشخیص این موضوع نمی شوید و متاسفانه اقدام به خرید ناخوشایندی خواهید کرد که می تواند خسارات جبران ناپذیری را در آینده به همراه داشته باشد. توصیه آرین تست و کارشناسی خودرو به افراد، حین خرید خودرو، استفاده از کارشناسی خودرو قبل از خرید می باشد.

خوردگی شاسی یکی از عوارضی ست که در تصادفات بیشتر در قسمت جلو و عقب خودرو اتفاق می افتد که باید هنگام کارشناسی خودرو با وسواس و دقت بیشتری انجام شود. قسمت میانی شاسی هم نباید فراموش شود. فراموش نکنیم که شاسی خورده شده استحکام، مقاومت و امنیت اولیه را ندارد و در مقابل ضربات وارد شده، مقاوم نیست و این ضربات را به صورت لرزش های کوچک و بزرگ به داخل کابین خودرو منتقل می کند.

• نحوه ی تشخیص آسیب دیدگی شاسی خودرو

 

Image result for ‫شاسی کشی خودرو‬‎

 

۱. شاسی خوردگی

تشخیص این مورد بسیار حیاتی و مهم است و نیاز به مهارت و تبهر خاصی دارد که بهتر است این امر با کارشناسی خودرو و توسط کارشناسان خبره خودرو انجام شود. چرا که احتمال شاسی کشی در بعضی خودروها وجود دارد. یکی دیگر از راه های تشخیص این عارضه بازدید کف صندوق عقب می باشد. وجود هرگونه موج و ناهمواری در کف صندوق عقب می تواند نشانه ای از خوردگی شاسی باشد.

۲. نقاط جوش

هنگام کارشناسی خودرو به نقاطی که احتمال جوش خوردگی را داشته باشد توجه کنید. متاسفانه برخی از فروشندگان خودرو از ابراز آسیب وارده به خودرو امتناع می کنند و حتی نقاط جوش را ممکن است صاف و رنگ زده باشند. کارشناسی خودرو قبل از اقدام به خرید را فراموش نکنید.

۳. ابرویی جلو خودرو
این قسمت از بدنه خودرو چون از ورق های نازک تری ساخته شده، بیشتر می تواند تحت تاثیر ضربات واقع شود. و البته ترمیم و تعمیر آن نیز کار سختی است. بنابراین راحت تر می توان امواج ایجاد شده در این قسمت را مشاهده کرد. اما باز هم استفاده از کارشناسی خودرو در هر صورتی توصیه می شود.

۴. نگاه از بالا به شاسی

هر قدر هم که شاسی خودرو با مهارت خاصی تعمیر شده باشد باز هم می توان امواج ایجاد شده روی آن را متوجه شد اما باز هم استفاده از کارشناسی خودرو فراموش نشود.

۵. رنگ ریختگی

گاها پس از انجام عملیات شاسی کشی، از مقداری بتونه و رنگ در محل مورد نظر استفاده می کنند که البته تشخیص این مورد توسط افراد عادی امکان پذیر نیست و باید توسط کارشناسی خودرو و کارشناس خودرو انجام شود.

 

• ضرورت کارشناسی قبل از خرید خودرو

هنگام خرید خودرو دست دوم تحت هر شرایطی قبل از اقدام به خرید خودرو، کارشناسی خودرو را فراموش نکنید. در واقع کارشناسی خودرو علاوه بر تایید سلامت و امنیت خودرو، قیمت و ارزش واقعی خودرو را نیز مشخص می کند و به افراد کمک می کند تا از خرید ناآگاهانه و پر هزینه جلوگیری کند.

• رنگ شدگی خودرو

رنگ شدگی خودرو یکی از مسائلی ست که نباید به راحتی از آن گذشت. و در واقع رنگ شدگی خودرو یکی از مسائلی ست که تبهر کارشناس خودرو را مشخص می کند. این مساله از اهمیت ویژه ای برخوردار است و این به دلیل وجود صافکارها و تعمیرکارهای حرفه ای ست که در این زمینه خیلی تخصصی وارد شده اند که تشخیص رنگ شدگی بدنه خودرو به راحتی قابل تشخیص نیست.

 

Image result for ‫رنگ شدگی خودرو‬‎

 

توجه داشته باشید که رنگ شدگی خودرو با سلامت، استحکام ، قدرت و مقاومت خودرو در ارتباط مستقیم است. رنگ شد گی خودرو نشان دهنده بروز یک اتفاق بزرگ یا کوچک از قبیل تصادفات و برخورد برای خودرو بوده است که می تواند قسمت های اصلی خودرو از قبیل شاسی و ستون ها را تحت تاثیر قرار دهد.

کارشناسی خودرو پا به پای پیشرفت تعمیرکاران و صافکاران خودرو در حال رشد و پیشرفت چشمگیری هستند و با تجهیزات علمی و تخصصی تجهیز شده اند که به راحتی و با بررسی دقیق بدنه خودرو، می توانند رنگ شدگی بدنه خودرو را تحت هر شرایطی مشخص و خریدار را از سلامت یا عدم سلامت خودروی مورد نظر آگاه کنند.

• تعویض قطعات

در صورتی که شدت وارده به خودرو بیش از حد باشد و امکان بازیابی و تعمیر بعضی از قطعات وجود نداشته باشد، تعویض قطعه انجام می شود.

 

Image result for ‫تعویض قطعات خودرو‬‎

 

جهت تشخیص این موضوع به نکات زیر توجه کنید:

• گلگیر و کاپوت

• تشخیص تعویض اتاق خودرو

که شامل بررسی: شماره بدنه خودرو و بررسی شاسی خودرو می باشد.

• گلگیر و کاپوت

تعویض گلگیر و کاپوت خودرو، معمولا به دلیل بروز تصادف برای خودرو می باشد. بنابراین بررسی و کارشناسی این قسمت از اهمیت خاص و ویژه ای برخوردار است. برای تشخیص این موضوع می توان از لامپ های جلوی خودرو و همچنین سپر خودرو استفاده کرد.

معمولا هنگام بروز حادثه برای گلگیر و کاپوت، سپر دچار شکستگی و لامپ ها نیز صدمه می بینند. لذا با کمی توجه بیشتر به این موارد می توان متوجه تعویض گلگیر و کاپوت شد. خودروهای قدیمی را می توان از جوش خوردگی گلگیر و کاپوت متوجه تعویض این قعات شد. کارشناسی خودرو قبل از اقدام به خرید خودرو فراموش نشود.

Image result for ‫آسیب دیدگی شاسی خودرو‬‎

• تشخیص تعویض اتاق خودرو

۱- بررسی شماره بدنه خودرو

فابریک بودن اتاق خودرو، یکی از مسائلی ست که بسیار مهم و حیاتی ست. چرا که تعویض این قطعه نشان دهنده بروز تصادف بزرگ و سنگینی برای خودرو می باشد. تشخیص تعویض این قطعه با بررسی شماره بدنه خودرو می تواند انجام شود و در صورت عدم اطمینان در هر صورتی از کارشناسی خودرو و کارشناسان خودرو کمک بگیرید.

 

Image result for ‫بررسی شماره شاسی خودرو‬‎

 

۲- بررسی شاسی خودرو 

بررسی این موضوع به صورت مفصل در ابتداء بحث امروز بازگو شد. 

• قیمت گذاری و ارزش گذاری خودرو توسط کارشناسی خودرو

پس از بررسی دقیق و کارشناسانه خودرو، کارشناس خودرو با توجه به بررسی ها و مشاهدات انجام شده برگه کارشناسی خودرو را ارئه می دهد و بر همین اساس قیمت و ارزش واقعی خودرو نیز مشخص می شود.

مطالب مرتبط با بحث امروز آرین تست را دنبال کنید.

• کارشناسی خودرو و تشخیص رنگ شدگی بدنه

• آموزش کارشناسی خودرو (شاسی و بدنه خودرو Chassis & Body)

• کارشناسی خودرو و اهمیت آن در خرید خودرو دست دوم

• کارشناسی خودرو و مراحل اجرایی آن

• آموزش حرفه ای کارشناسی خودرو

آموزش کارشناسی خودرو (تکنولوژی خودرو و هدف از طراحی خودرو)

کارشناسی تشخیص رنگ خودرو انواع تست های مرتبط با شاسی و بدنه خودرو

و سایر مطالب منتشر شده مرتبط با بحث کارشناسی خودرو را دنبال کنید.

• آموزشگاه فنی نخبگان

آموزشگاه فنی نخبگان یکی از برترین آموزشگاه های کشوری که در حوزه ی کارشناسی رنگ خودرو و تمامی مباحث مربوطه به صورت کاملا تخصصی و حرفه ای در حال فعالیت و آموزش دوره های کارشناسی تخصصی خودرومی باشد. این آموزشگاه با سابقه ای چندین ساله و درخشان، با داشتن بیش از ۵۰۰ مرکز فعال و تخصصی کارشناسی خودرو در سطح کشور و همچنین کسب عنوان برتر مدیران شاسیته ملی سال ۹۷ مدیریت محترم این آموزشگاه، با کادر آموزشی مجرب و متخصص آماده ارائه تمامی آموزش های تکمیلی کارشناسی خودروبه متقاضیان عزیز ( پذیرش به صورت خانم و آقا ) از سراسر کشور می باشد.

آموزش ها به دو صورت کارگاهی تئوری و عملی فوق العاده حرفه ای و تحت نظر اساتید مجرب دانشگاهی انجام می شود. اسکان رایگان و اعطاء مدارک داخلی بین المللی و دانشجو و همچنین اعطاء نمایندگی به دانشپذیران محترم از جمله مزایا ی آموزشگاه فنی نخبگان می باشد.  ۰۹۱۳۶۷۷۶۰۰۷

جهت اطلاع از نخوه برگزاری دوره های آموزشی کارشناسی خودرو و کارشناسی ترکیب رنگ خودرو با کارشناسان مجرب آموزشگاه در تماس باشید.

۰۹۱۳۶۷۷۶۰۰۷ – ۰۹۳۵۹۱۳۰۴۹۹ – ۰۹۱۴۰۲۵۷۰۰۱ – ۰۳۱۳۳۲۴۸۳۲۷

• هشدار

متاسفانه اخیرا مشاهده شده است برخی از افراد فرصت طلب، بدون داشتن دانش کارشناسی خودروو عدم آگاهی کامل از مبحث مهم کارشناسی خودرواقدام به برگزاری دوره های آموزش کارشناسی خودرونموده و باعث ایجاد مشکلاتی در این زمینه برای علاقمندان حوزه کارشناسی خودرو شده اند.

و نیز افرادی با دادن آگهی در سایت های مختلف اینترنتی به بهانه آموزش از علاقمندان به رشته کارشناسی خودرو مبالغی را دریافت کرده و پس از آن جوابگوی افراد نمی باشند. لذا خواهشمندیم به هیچ عنوان قبل از حضور و اطمینان از صحت گفته افراد، هیچ گونه مبلغی را به حساب هیچ فردی واریز ننمایید. و قبل از هرگونه اقدامی با کارشناسان آموزشگاه فنی نخبگان مشورت کنید.

 جهت آگاهی از سرفصل های آموزش کارشناسی تشخیص رنگ خودرو مطالب منتشر شده آرین تست را دنبال کنید.

پل های ارتباطی ما :

۰۹۱۳۶۷۷۶۰۰۷ – ۰۹۳۵۹۱۳۰۴۹۹ – ۰۹۱۴۰۲۵۷۰۰۱ – ۰۳۱۳۳۲۴۸۳۲۷

با آرین تست و آموزشگاه فنی نخبگان در ادامه مطالب آموزش کارشناسی خودرو همراه باشید. مطالب منتشر شده کارشناسی خودرورا دنبال کنید.