آموزش کارشناسی رنگ خودرو

آموزش کارشناسی رنگ خودرو

مقوله ی کارشناسی رنگ خودرو یکی از مباحث قابل توجه در بازارخرید و فروش خودرو می باشد. به نحوی که توانسته بر روی قیمت و ارزش خودرو تاثیر گذاشته و نقش اساسی را ایفا کند.

در این مقاله سعی کرده ایم به صورت کاملا تخصصی درزمینه کارشناسی رنگ خودرو مطالبی را ارائه دهیم که اطلاعات و دانش کارشناسی شما کاربران عزیز را تا حد زیادی افزایش دهد.

آموزش کارشناسی رنگ خودرو تمامی مباحث کارشناسی خودرو را در بر می گیرد و در این زمینه آموزش های متفاوت و گوناگونی را ارائه می دهد.

در ادامه این مقاله با موضوع آموزش کارشناسی رنگ خودرو به آموزش های قابل ارائه در این زمینه توسط یکی از برترین آموزشگاه های کشوری می پردازیم.

با آرین تست در ادامه مقاله آموزش کارشناسی رنگ خودرو همراه باشید.

 

 

• جایگاه خودرو در زندگی انسان

خودرو از جمله ملزوماتی ست که امروزه در زندگی از جایگاه ویژه ای برخوردار است. میتوان گفت تقریبا تمامی خانواده ها بر اساس سطح اقتصادی خانواده، خودروی متناسب با سطح درآمدی خود را دارند.

کاربرد خودرو در زندگی و جوامع بشری متنوع و گسترده می باشد. می توان گفت شاید اگر خودرو در زندگی نبود تمدن بشری نیز به این شکل نمی بود.

 

 

• کارشناسی خودرو

معمولا افراد قبل از خرید خودرو در مورد خودروی مورد نظر خود، نیازمند یک سری اطلاعات و مطالبی هستند که به آنها در انتخاب درست و صحیح کمک شایانی می کند.

اما متاسفانه اکثرا به این مورد توجه خاصی ندارند و یا اطلاعات سطحی و معمولی دارند و هنگام خرید خودرو به گفته های مالک خودرو بسنده کرده و اقدام به خریدی می کنند که متاسفانه عواقب مالی و چه بسا جانی بسیاری در بر داشته است.

 

 

مشکلات و مسائل بسیار زیادی در بازار خودرو وجود داشته و دارد که کارشناسی خودرو را برآن داشته تا بصورت کاملا حرفه ای و تخصصی فعالیت خود را در این زمینه آغاز کند.

بنابراین میتوان  تعریفی جامع و کامل برای کارشناسی خودرو در نظر گرفت.

کارشناسی خودرو عبارتست از:

بررسی دقیق و کامل خودرو از تمامی زوایا جهت تعیین و تایید امنیت و سلامت خودرو را کارشناسی خودرو می گویند. در کارشناسی خودرو تمامی بخشها و قطعات خودرو مورد بررسی قرار می گیرند و میزان صحت و سلامت آنها  مشخص می شود.

 

 

ضمن اینکه بر اساس کارشناسی و بررسی های انجام شده قیمت و ارزش واقعی خودرو را مشخص می کند.

 

• بخش های مختلف کارشناسی رنگ خودرو

 

                             آموزش کارشناسی خودرو

با توجه به نمودار بالا اهمیت کارشناسی خودرو بیش از پیش مشخص می شود.

قبل از توضیحات در رابطه با بخش های مختلف کارشناسی خودرو، علت های اهمیت و لزوم کارشناسی قبل از خرید خودرو را با هم بررسی می کنیم.

• اهمیت کارشناسی خودرو قبل از خرید

بسیار دیده شده افرادی که بدون اطلاعات و آگاهی در زمینه خودرو اقدام به خرید خودروی مورد نظر کرده اند و متاسفانه پس از مدت زمان کوتاهی متوجه بسیاری از عیوب و ایراداتی در خودرو شده اند که خسارات جبران ناپذیری را برای خریدار در پی داشته است.

رنگ و ظاهر خودرو از اولین موارد جذب مشتری در خودرو می باشند. بنابراین ظاهر زیبا و درخشان خودرو می تواند شما را در انتخاب خودروی سالم و ایمن به اشتباه بیندازد. 

 

 

متاسفانه تعدادی از مالکان خودرو و بخصوص دلالان بازار خودرو با استفاده از ترفندهای خاصی اقدام به برطرف کردن بسیاری از عیوب اساسی خودرو برای مدت زمان کوتاهی می کنند که تشخیص آن فقط از عهده کارشناس و افراد خبره برمی آید.

در رابطه با این گونه عیوب خودرویی در ادامه مقاله آموزش کارشناسی رنگ خودرو اطلاعات بیشتری را در اختیار شما کاربران عزیز قرار می دهیم.

در صورت اقدام به خرید چنین خودروهایی بدون کارشناسی خودرو باید منتظر بروز اتفاقات و خسارات جبران ناپذیر جانی و مالی بود.

با آرین تست و آموزشگاه فنی نخبگان در ادامه مطالب همراه باشید…

۱- کارشناسی بدنه خودرو

• رنگ شدگی بدنه خودرو

یکی از موضوعات مهم کارشناسی بدنه مربوط به رنگ شدگی بدنه خودرو می باشد. این قسمت از کارشناسی مهم و حائز اهمیت می باشد.

چرا که در برگیرنده ی بخش ها و موضوعات مهمی ست که سلامت و امنیت خودرو به آن وابسته است. یکی از موضوعات مهم کارشناسی بدنه مربوط به رنگ شدگی بدنه خودرو می باشد.

در این بخش از کارشناسی بدنه خودرو بطور دقیق و کامل مورد بررسی قرار میگیرد و هرگونه رنگ شدگی بدنه مورد توجه می باشد. رنگ شدگی بدنه خودرو می تواند دلایل زیادی داشته باشد.

 

 

از جمله این دلایل می توانیم به موارد زیر اشاره کنیم:

– بر اساس سلیقه شخصی

در اینصورت مالک خودرو باید دارای مجوزهای رسمی و تایید شده توسط ارگانهای مربوطه باشد. و هنگام فروش خودرو این مجوز را به خریدار ارائه دهد

– بروز اتفاقاتی از قبیل برخورد با موانع یا تصادفات سبک و سنگین

این مورد از اهمیت بسیار ویژه ای برخوردار است. چون می تواند امنیت و سلامت بخش های اصلی یک خودرو را تحت تاثیر قرار دهد. که در اینصورت خرید و فروش خودرو با احتیاط بیشتری انجام می شود و خریدار با توجه و آگاهی کامل تصمیم به خرید خودرو می کند.

 

 

رنگ شدگی خودرو روی قیمت خودرو بسیار تاثیرگذار می باشد.

 

• اصطلاحاتی که برای رنگ شدگی خودرو مورد استفاده قرار می گیرند.

 

 

• خودروی چند لکه رنگ 

اصلاح چند لکه رنگ برای خودرویی استفاده می شود که بخشهایی از خودرو دارای خسارت و آسیب سطحی شده باشد. به دلیل وسعت کم این آسیب ها جهت برطرف کردن و بازیابی بخش آسیب دیده از روش قلم گیری استفاده می شود.

• رنگ شدگی وسیع در بخش های مختلف خودرو

قسمت هایی از خودرو از قبیل درب، کاپوت و گلگیر و … بدلیل آسیب دیدگی با وسعت بیشتری نیاز به بازیابی رنگ دارند. در این حالت سطح آسیب دیده از وسعت بیشتری برخوردار است و رنگ مورد استفاده برای این بخش ها را با انطباق از رنگ فابریک خودرو ساخته و مورد استفاده قرار می دهند.

 • خودروهای دور رنگ

خودرویی که اطراف آن به طور کلی رنگ شده باشد را دور رنگ می گویند. و این مورد بر اثر عواملی از قبیل آفتاب سوختگی، زنگ زدگی، ساییدگی، تصادفات جزئی و … اتفاق می افتد.

• خودروی تمام رنگ

دو عامل باعث ایجاد این حالت در خودرو می شود:

۱- سلیقه شخصی

۲- مواردی از قبیل تصادفات شدید، آفتاب سوختگیهای وسیع و ….

 

• تاثیر رنگ شدگی در قیمت و ارزش خودرو

بر اساس نوع و میزان رنگ شدگی خودرو قیمت خودرو سیر نزولی یا صعودی خود را طی می کند. به عبارت دیگر می توان گفت میزان سطح رنگ شدگی بدنه خودرو تاثیر مستقیم روی قیمت خودرو دارد و میزان آسیب وارده به رنگ بدنه خودرو قیمت خودرو را بالا و پایین می برد.

 

• کارشناسی شاسی و ستون های خودرو

قطعات مهم و شاخصی از قبیل شاسی و ستون های خودرو از جمله مواردی هستند که در بحث رنگ شدگی خودرو از توجه و اهمیت بسیار بالا و ویژه ای  برخوردارند. این قطعات به دلیل موقعیت حساسی که دارند با توجه و دقت بیشتری کارشناسی می شوند.

خودرویی که دارای رنگ شدگی در سطح وسیعی باشد قطعا دچار یک سانحه ی سنگین از قبیل بروز تصادفات شدید، شده است. بنابراین قطعاتی مثل شاسی و ستون خودرو که نقش اساسی را در ایجاد امنیت و استحکام خودرو ایفا می کنند، دچار آسیب های جدی و جبران ناپذیری می شوند.

 

کارشناسی تعویض قطعات خودرو

یکی دیگر از مواردی که باید هنگام کارشناسی به آن توجه نمود تعویض قطعات در خودرو می باشد. تعویض قطعات نیز می تواند گویای بروز حادثه ای برای خودروی مورد نظر باشد که در این صورت نیز ممکن است بخش های مهم خودرو از قبیل شاسی و ستونها آسیب جدی دیده باشند.

 

• نکته ی قابل ذکر:

تحت هیچ شرایطی قبل از انجام کارشناسی خودرو اقدام به خرید خودرو نکنید. تا از خسارات و پشامدهای ناگوار جانی و مالی در آینده مصون بمانید.

با پیشرفت قابل توجهی که اخیرا در حرفه ی صافکاری و نقاشی ایجاد شده، تشخیص رنگ شدگی بدنه خودرو توسط افراد عادی تقریبا غیر ممکن است.

گاها شاهد این موضوع بوده ایم که خودروی مورد معامله دارای رنگ شدگی و آسیب در بخش هایی از بدنه بوده و چون این رنگ شدگی و ترمیم آسیب وارده، با تبهر و مهارت خاصی انجام شده، قابل تشخیص نبوده.

متاسفانه مالک خودرو نیز از بازگویی این مطلب به خریدار امتناع کرده و خریدار پس از خرید خودرو متوجه این موضوع شده است. در حالیکه هزینه ی قابل توجهی نیز بابت خرید خودرو متحمل شده ضمن اینکه خودرو از استحکام قدرت و امنیت لازم نیز برخوردار نیست.

 

 

• چگونگی تشخیص قطعه تعویضی

اما گاها تشخیص تعویض قطعه در خودرو کاری مشکل است چون ممکن است از خودروی دیگری باز و تامین شده باشد و از لحاظ رنگ و کیفیت، با قطعه قبلی یکی باشد. قطعا تشخیص این مورد توسط افراد عادی کاری غیر ممکن است و نیاز به تبهر و مهارت کارشناس خودرو دارد.

 

 

• رشد و پیشرفت کارشناسی رنگ خودرو با ورود تکنولوژی

بر همین اساس آموزش کارشناسی رنگ خودرو پا به پای پیشرفت علم و تکنولوژی در حال رشد و پیشرفت می باشد و با تجهیز شدن به این علوم توانسته در رقابت با صافکارها و نقاشان حرفه ای، عملکرد بسیار حرفه ای و تخصصی را در بازار خرید و فروش خودروی کارکرده و دست دوم داشته باشد. همین امر باعث اعتماد و اطمینان افراد و خریداران به کارشناس خودرو شده است. 

 

 

• رنگ شدگی خودرو و راهکارهای بازیابی آن

تمامی موارد ذکر شده در رابطه با رنگ شدگی خودرو در بخش کارشناسی بدنه خودرو، از جمه مواردی بودند که آسیب های سطحی و جدی را برای بدنه خودرو ایجاد می کنند.

از آنجایی که ظاهر و جذابیت رنگ بدنه خودرو برای افراد حائز اهمیت است؛ کارشناسی خودرو برای این بخش نیز راه کارهایی را ارائه می دهد که می تواند ظاهر خودرو را به وضعیت اولیه خود برگرداند.

با آرین تست و آموزشگاه فنی نخبگان تا پایان مقاله آموزشی  ( آموزش کارشناسی رنگ خودرو ) همراه باشید.

 

• ریکاوری Recovery

مفهوم  وازه ی ریکاوری را می توان اینگونه بیان کرد:

وضعیت ظاهری و فعلی خودرو که بر اثر عواملی دچار آسیب دیدگی شده است را با استفاده از راهکارهایی کاملا تخصصی و حرفه ای به حالت اولیه خود برمی گردانند. 

 

                        آموزش ریکاوری رنگ خودرو

 

• عوامل آسیب رسان رنگ خودرو

عوامل بسیار زیادی روی رنگ بدنه خودرو تاثیر منفی می گذارند و باعث خسارت های بزرگ و کوچکی به رنگ و ظاهر خودرو می شوند. این عوامل را می توان به دو دسته اصلی طبقه بندی کرد.

۱- عوامل فیزیکی

۲- عوامل شیمیایی

• عوامل فیزیکی

این عوامل ناشی از بی احتیاطی مالکان خودرو در حفظ و مراقبت از خودرو صورت می گیرد:

۱- برخورد شدید خودرو با موانع مختلف بر اثر سرعت بالا

۲- بی احتیاطی در استفاده از اجسام نوک تیز مثل چاقو، پیچ کوشتی و …

۳- پارک نامناسب در مجاورت خودروی دیگری که باعث برخورد یا سائیده شدن بدنه خودرو می شود.

۴- رانندگی در مسیرها و جاده های نامناسب با سرعت بالا و…

۵- شستشوی غیر اصولی و نامناسب

۶- استفاده از کارواش هایی که از برس های دوار و چرخان استفاده می کنند.

۷- وجود گرد و خاک روی بدنه خودرو

و …..

 

خسارات وارده به رنگ خودرو

 

• عوامل شیمیایی

عواملی که تاثیرات شیمیایی روی رنگ بدنه خودرو دارند و باعث اکسید شدن و از بین رفتن رنگ خودررو می شوند عبارتند از:

۱- نور مستقیم خورشید و اشعه ماوراء بنفش

۲- بارش برف و باران اسیدی

۳- فضولات پرندگان

۴- شیره ی درختان

۵- روغن های صنعتی از جمله روغن ترمز

۶- استفاده از شوینده های نامناسب

۷- اجرای پولیش و نانو سرامیک غیر حرفه ای 

۸- نمک موجود در سح جاده ها و آب

و مواردی از این قبیل که باعث از بین رفتن رنگ بدنه خودرو در مدت زمان کوتاهی می شود.

و….

 

 

 

عوامل ذکر شده تاثیرات منفی بسزایی روی رنگ بدنه خودرو می گذارند. بی توجهی به آسیب های وارده می تواند خسارات سنگین و جبران ناپذیری را بوجود آورد. بنابراین حفظ و مراقبت از خودرو را باید جدی گرفت و به آن توجه کرد.

آموزش ریکاوری رنگ خودرو

آموزش ریکاوری رنگ خودرو از جمله راهکارهای کارشناسی خودرو جهت مراقبت و بازیابی رنگ خودرو می باشد که بصورت تخصصی و حرفه ای توسط اموزشگاه فنی نخبگان برای علاقمندان و متقاضیان این تخصص برگزار می شود.

• آموزشگاه فنی نخبگان

آموزشگاه فنی نخبگان، با بیش از ۶۰۰ مرکز فعال و متخصص در سراسر کشور، دارای سابقه ای درخشان و چندین ساله با هدف ایجاد یک بستر مناسب جهت کارآفرینی ویژه ی علاقمندان به حوزه ی آموزش کارشناسی رنگ خودرو و آموزش ریکاوری رنگ خودرو، اقدام به برگزاری دوره های تخصصی و حرفه ای آموزش کارشناسی  رنگ خودرو، نقاشی و رنگ آمیزی خودرو و آموزش ریکاوری رنگ خودرو نموده است.

 

آموزشگاه فنی نخبگان

                                            آموزشگاه فنی نخبگان

 

تدریس توسط اساتید مجرب کشوری و دانشگاهی همراه با برپایی کارگاه های عملی فوق العاده حرفه ای و تخصصی، انجام می گیرد.

• سرفصل های آموزش ریکاوری رنگ خودرو

 

 

۲- کارشناسی فنی و موتوری خودرو

یکی از اساسی ترین و مشکل ترین بخش های کارشناسی رنگ خودرو کارشناسی بخش فنی و موتوری خودرو می باشد. این بخش از کاشناسی نیازمند تبهر و مهارت و تخصص خاص در امور فنی و موتوری خودرو می باشد.

کارشناس می بایست با قطعات خودرو آشنایی کامل داشته باشد و از لحاظ فنی و موتوری اطلاعات بسیار بالایی داشته باشد.

در این قسمت از کارشناسی خودرو، کارشناس خودرو باید توانایی تشخیص هرگونه صدا و لغزش غیر عادی در خودرو و همچنین تشخیص مشکلات فنی در موتور خودرو را داشته باشد. 

 

 

 

• چهار بخش اصلی کارشناسی خودرو

– موتور و گیربکس

– جلوبندی 

– تست دیاگ

– ویدیوبروسکوپ

• کارشناسی موتور

موتور خودرو را می توان قلب تپنده خودرو نامید. یکی از مسائلی که بسیار حائز اهمیت می باشد این است که متاسفانه مالکان خودرو تا وقتی که موتور خودرو دچار عیب و ایراد نشود به سلامت آن توجه نمی کنند و همین امر موجب شده هنگام خرید خودرو به موتوری که سر و صدا نداشته باشد به دید موتور سالم نگاه  کنند. 

در حالی که از این قضیه نباید به سادگی گذشت و تحت هر شرایطی باید موتور خودرو مورد کارشناسی قرار گیرد.

چرا که هزاران ترفند وجود دارد برای اینکه عیوب موتور خودرو را برای مدت کوتاهی پنهان کرد.

 

 

کارشناسی گیربکس

کارشناسی این قطعه نیز دارای اهمیت ویژه می باشد. انتقال قدرت خودرو توسط موتور ایجاد شده و به واسطه ی کلاج و گیربکس به چرخ های خودرو انتقال پیدا می کند.

سلامت این قطعه در پایین آمدن مصرف سوخت و هزینه های جاری خودرو بسیار موثر است. سیستم گیربکس در خودروهای دنده اتومات جدید دارای حسگرهای هیدرولیکی و مکانیکی گران قیمتی هستند.

بنابراین کارشناسی آن نیاز به تبهر، مهارت، تخصص ویژه و تجهیزات مناسبی دارد. کارشناس خودرو باید در این زمینه توانایی کارشناسی گیربکس را در هر حالت اتومات یا دستی داشته باشد.

 

 

• مشکلات فنی موتور و گیربکس

بروز مشکل در 

۱-  سیستم تعلیق

۲-  سیستم ترمز

۳-  سیستم انتقال قدرت

۴-  گیربکس

۵- تنظیم فرمان ( جلوبندی خودرو )

۶- روشن بودن چراغ چک

۷- روغن سوزی

۸- باطری خودرو

۹- شکسته شدن PCM

۱۰- واشرسرسیلندر

۱۱- مصرف زیاد روغن

۱۲- نشتی روغن

۱۳- نشتی آب رادیاتور

۱۴- آب روغن قاطی کردن ( یاتاقان زدن )

و مشکلاتی از این قبیل مشکلات که معمولا نیاز به تعمیر اساسی دارند که هزینه های گزافی را شامل می شوند.

و متاسفانه فروشنده برای اینکه هزینه ها را متحمل نشود سعی در پنهان کردن این عیوب با ترفندهای خاص و برای مدت محدودی می کند. تشخیص این موارد فقط توسط کارشناس خبره خودرو ممکن است.

جلوبندی خودرو

یکی از پراهمیت ترین بخش های خودرو جلوبندی آن است .  مهمترین و اصلی ترین قطعه خودرو که موتور آن می باشد در این قسمت قرار دارد.

از مهمترین دلائل بروز مشکل برای این بخش می توان به سرعت گیرها و دست اندازهای سطح خیابانها اشاره کرد. بنابراین بهتر است هنگام رانندگی در اینگونه مسیرها به آرامی و با سرعت کم از روی این سرعت گیرها عبور کنید.

 

 

• دلایل خرابی جلوبندی خودرو

۱- عدم تنظیم فشار باد لاستیک ها که باعث ساییدگی لاستیک شده و فشار زیادی را به جلوبندی خودرو وارد می کند.

۲- بالانس نبودن چرخ ها که موجب لرزش فرمان می شود.

۳- خرابی بوش های میل تعادل خودرو که باعث لرزش غربیلک فرمان می شود.

۴- خرابی بلبرینگ چرخ ها

۵- عدم سلامت کمک فنرها

۶- بروز اشکال در سیبک 

۷- عدم تنظیم زوایای فرمان

۸- خرابی دیسک های ترمز

۹- مشکل در اتصالات فرمان یا زوایای چرخ

• تست دیاگ

با توجه به رشد و پیشزفت روزافزون صنعت خودروسازی، هر روزه شاهد تولیداتی هستیم که کاربردهای گوناگونی دارند. کارشناسی خودرو نیز از این مقوله جدا نیست. از جمله پیشرفت هایی که در این زمینه ایجاد شده می توان به دستگاه دیاگ و ویدیبروسکوپ اشاره کرد.

دستگاه دیاگ به کارشناس در شناسایی عیوب موتوری و فنی کمک میکند. به اینصورت که در خودروهای امروزی از کامپیوترهایی استفاده شده که به ECU معروفند.

ECU مانند یک جعبه سیاه عمل کرده و اطلاعاتی از قبیل میزان مسافت طی شده، میزان مصرف سوخت و تعمیرات اساسی موتور، باز شدن کیسه های هوا و عملکرد سنسور ضربه و … را در ECU ثبت و ذخیره می کند.

دستگاه دیاگ این اطلاعات را از ECU  گرفته و عیوب ایجاد شده را شناسایی کرده و به اطلاع کارشناس می رساند.

ویدیوبروسکوپ Video Borescope

ویدیوبروسکوپ یا دوربین بازرسی از دیگر تولیدات صنعت خودروسازی می باشد که دارای یک تیوپ یا پراپ توپی با قطر کم و طول زیاد می باشد.

پراپ بروسکوپ دارای یک لنز تصویر برداری می باشد که کاربرد آن برای مشاهده و فیلم برداری از قسمت هایی ست که امکان مشاهده بواسطه دوربین های معمولی یا دسترسی مستقیم انسانی نیست.

• کاربرد ویدیوبروسکوپ

– داخل کانال های هوا

– داخل ماشین ها و موتورهای الکترونیکی و موتورهای دیزل بزرگ

– مشاهده و بازرسی جوش های داخل کپسول ها و سیلندر 

– برطرف کننده عیوب سیم کشی 

– سیلندرها، تیوپ باندل، مخازن، مبدل

– توربین های بادی

– تهویه مطبوع

– توربین های هواپیما، بدنه های هواپیما

– بازرسی دریایی ،  کشتی سازی

– راه آهن، مکانیک

۳- کارشناسی اصالت خودرو

• اصالت خودرو چیست؟

اصالت خودرو در واقع شامل:

۱- بررسی رنگ فابریک اتاق

۲- بررسی اصالت شماره شاسی خودرو

۳-بررسی پلاک خودرو

۴- بررسی صحت شماره موتور خودرو

۵- بررسی یک تکه بودن اتاق خودرو

۶- بررسی اسناد و مدارک خودرو

 

• بررسی رنگ فابریک اتاق

بررسی رنگ شدگی خودرو در تعیین سلامت خودرو بسیار حائز اهمیت است. رنگ شدگی خودرو یکی از مهمترین مراحل کارشناسی رنگ خودرو می باشد. و تعیین کننده سلامت قطعات مهمی از خودرو ( شاسی و ستون خودرو ) می باشد که وظیفه تامین امنیت سرنشینان را برعهده دارد.

هر گونه رنگ شدگی در بخش های مختلف بدنه خودرو با دقت ویژه مورد بررسی قرار می گیرد و مشخص می کند که شدت خسارت و آسیب وارده به قطعات مختلف خودرو تا چه میزان بوده است.

 

 

رنگ شدگی خودرو مشخص کننده تعویض قطعات، وضعیت شاسی و ستون ها، دوتکه بودن خودرو و همچنین تعیین قیمت و ارزش واقعی خودرو است.

بررسی اصالت شماره شاسی خودرو

این شماره روی بدنه و شاسی خودرو هک شده که شامل اطلاعاتی از قبیل: 

۱- کشور سازنده

۲- کارخانه سازنده

۳- سال تولید

۴- سری ساخت

۵- نوع خودرو و اتاق آن

 

 

شماره شاسی خودرو که بصورت استاندارد ویژه ای ، از نوشتار و چیدمان خاصی برخوردار است که به واسطه ماشین های کامپیوتری خودکار روی خودرو حک می شود. در کارشناسی خودرو این موارد کاملا بررسی شده و هرگونه دستکاری در این قسمت توسط افراد مشخص می شود.

در صورت وجود هرگونه ایراد به مراجع قانونی جهت رسیدگی ارجاع می شود. مگر اینکه از مراجع قانونی دارای تاییدیه باشد.

• بررسی اسناد و مدارک خودرو

شامل مواردی از قبیل:

۱- کارت خودرو

۲- کارت بیمه خودرو

۳- سند قانونی خودرو ( برگه سبز )

۴- کارت سوخت خودرو

۵- در صورت صفر بودن خودرو وجود کارت گارانتی مشخصات ثبت شده در سند مالکیت و کارت خودرو، هویت اصلی خودرو را مشخص می کند که باید با مشخصات درج شده روی بدنه، شاسی و موتور خودرو مطابقت داشته باشد. در غیر اینصورت به مراجع قانونی ارجاع داده می شود.

• بررسی صحت شماره موتور خودرو

هرگونه تغییر در اجزای اصلی تشکیل دهنده خودرو غیر قانونی می هر خودرو دارای پلاک مخصوص به خودو می باشد که به نام مالک خودرو می باشد. هرگونه عیب و ایراد در پلاک خودرو موجب پیگرد قانونی می شود.

• تست آپشن و تجهیزات

خودروهای امروری نسبت به خودروهای قدیمی فوق العاده پیشرفته و دارای تجهیزات گوناگونی هستند که در راستای راحتی و آسایش انسان تولید شده اند.
ناگفته نماند که این تجهیزات و آپشن ها بر روی قیمت و ارزش خودرو تاثیرگذارند.

• لیستی از آپشن های خودرو

۱- دسترسی و استارت بدون کلید

۲- کروز کنترل هوشمند

۳- سقف های متحرک

۴- پارک کردن اتوماتیک

۵- صندلی های مجهز به سیستم تهویه 

۶- مکان یاب 

۷- دوربین ۳۶۰ درجه

۸- نمایشگر شیشه جلو

۹- کنترل پایداری

۱۰- سامانه دید در شب

۱۱- کنترل در سراشیبی و سربالایی

۱۲- حسگر باران و نور

۱۳- صندلی های الکترونیکی چند حالته

۱۴- اتصالات آنلاین

۱۵- اتو هلد AUTO HOLD

۱۶- هشدار نقطه کور

۱۷- ترمز پارک برقی

۱۸- پیشگیری از تصادف
۱۹- سیستم هشدار خواب آلودگی

۲۰- سیستم هشدار عبور از خط

۲۱- شیفتر پشت فرمان

۲۲- سیستم تشخیص حرکت دست

۲۳- شارژر وایرلس گوشی

۲۴- سیستم خاموش و روشن شدن اتوماتیک ماشین در ترافیک

۲۵- دکمه تنظیم صدای اگزوز

۲۶- سنسور فشاد باد تایرها

 

• تست رانندگی Drive Test

در این بخش از کارشناسی ، کارشناس در حین رانندگی تمام مواردی که در تست دیاگ دارای مشکل بوده‌اند را بررسی می نماید. و در نهایت نتیجه را به اطلاع خریدار می رساند.

 

• برگه کارشناسی 

نتایج تمامی موارد کارشناسی شده در خودرو در این برگه ثبت شده و با مهر و امضاء کارشناس مربوطه تحویل خریدار خودرو می شود.

 

• قیمت گذاری 

بر اساس بررسی ها و کارشناسی های انجام شده از خودروی مورد نظر، کارشناس توانایی قیمت گذاری و تعیین ارزش واقعی خودرو را دارد.

 

 

• آموزشگاه فنی نخبگان

آموزشگاه فنی نخبگان، با بیش از ۶۰۰ مرکز فعال و متخصص در سراسر کشور، و کسب عنوان برتر مدیر شایسته ملی سال ۹۷ توسط مدیریت محترم مجوعه دارای سابقه ای درخشان و چندین ساله می باشد.

 

آموزشگاه فنی نخبگان

• ایجاد بستر کارآفرینی آموزش کارشناسی رنگ شدگی خودرو

این مجموعه با هدف ایجاد یک بستر مناسب جهت کارآفرینی ویژه ی علاقمندان به حوزه ی آموزش کارشناسی رنگ شدگی خودرو و آموزش ریکاوری رنگ و بدنه خودرو، اقدام به برگزاری دوره های تخصصی و حرفه ای آموزش کارشناسی رنگ خودرو، آموزش نقاشی و رنگ آمیزی خودرو و ریکاوری رنگ و بدنه خودرو نموده است.

تدریس توسط اساتید مجرب کشوری و دانشگاهی همراه با برپایی کارگاه های عملی فوق العاده حرفه ای و تخصصی، انجام میگیرد.

• هشدار

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *