آموزش کارشناسی رنگ خودرو

آموزش کارشناسی رنگ خودرو

 آرین تست در این مقاله سعی کرده اطلاعات جامع و کاملی را در رابطه با آموزش کارشناسی رنگ خودرو برای کاربران عزیز ارائه دهد. مطمئنا پس از مطالعه این مقاله به اهمیت موضوع آموزش کارشناسی رنگ خودرو و لزوم استفاده از آن قبل از اقدام به خرید خودرو، پی خواهید برد.

 

آموزش کارشناسی رنگ خودرو 

• رنگ شدگی بدنه خودرو و لزوم اهمیت و توجه به آن

بحث رنگ شدگی بدنه و تشخیص رنگ خودرو یکی از مهمترین و اساسی ترین مسائل آموزش کارشناسی رنگ خودرو است که افراد هنگام خرید خودرو توجه خاصی به آن دارند. علت حساسیت این موضوع برای خریداران، تاثیر مستقیم این موضوع با ارزش و قیمت خودرو می باشد.

ضمن اینکه موضوع رنگ شدگی خودرو می تواند امنیت خودرو را به طور قابل توجهی کاهش داده باشد. که در این صورت امنیت سرنشینان خودرو در معرض تهدید جدی می باشد.

 

 

برای روشن شدن اهمیت این موضوع فرض کنید قصد خرید خودرویی را دارید. این خودرو از لحاظ ظاهری و رنگ بدنه مناسب و معقول به نظر می رسد. اما پس از خرید خودرو و با گذشت زمان کوتاهی شما متوجه آثار رنگ شدگی در بدنه خودرو و همچنین وجود عیوبی در آن می شوید.

متاسفانه خریدار این مطلب را عنوان نکرده و خودروی مذکور را به عنوان خودروی سالم و بی عیب و نقص به شما فروخته است. بنابراین شما وسیله نقلیه ای را خرید کرده اید که دارای عیب و ایراد بوده و بابت آن هزینه ی بالاتری را هم پرداخت کرده اید. در این صورت کاری از دست شما بر نمی آید.

 

اهمیت آموزش کارشناسی رنگ خودرو

  اهمیت کارشناسی رنگ خودرو قبل از اقدام به خرید

• تشخیص رنگ شدگی خودرو

اما اینکه چه طور می توانیم رنگ شدگی بدنه خودرو را تشخیص دهیم، سوال و دغدغه ای ست که اکثر خریداران با آن مواجه بوده اند. تشخیص این موضوع کاری کاملا حرفه ای و تخصصی است که دانش و مهارت خاص خود را می طلبد.

جهت رفع این دغدغه کارشناسی رنگ خودرو به صورت تخصصی و کاملا حرفه ای وارد این حیطه شده است. و میتوان گفت که انقلاب بزرگی در زمینه خرید و فروش خودرو بخصوص خودروی کارکرده و دست دوم ایجاد شده است.

 

کارشناسی رنگ خودرو

کارشناسی خودرو چیست؟

بررسی کامل و دقیق تمامی قسمت های خودرو اعم از رنگ شدگی بدنه خودرو، تعویض قطعات و… جهت تایید یا عدم تایید سلامت فنی، موتوری و ظاهری خودرو را کارشناسی خودرو می گویند. کارشناسی رنگ خودرو شامل بخش های مختلفی می شود که در ادامه بحث آموزش کارشناسی رنگ خودرو به طور مفصل به آن می پردازیم.

 

لزوم استفاده از کارشناس خودو

                            کارشناس خودرو

• بخش های مختلف کارشناسی خودرو

۱- کارشناسی بدنه

۲- کارشناسی فنی، موتور و گیربکس

۳- تست آپشن و تجهیزات جانبی

۴- تست رانندگی

۱- کارشناسی بدنه خودرو

مهمترین و اساسی ترین بخش کارشناسی خودرو، کارشناسی بدنه و رنگ بدنه خودرو می باشد. اولین موردی که هنگام خرید خودرو باعث جذب مشتری می شود، بدنه و رنگ بدنه می باشد.

رنگ شدگی در این قطعه موضوع جنجال برانگیزی است چرا که تعیین قیمت و ارزش واقعی خودرو با بحث رنگ شدگی بدنه خودرو در  ارتباط مستقیم است.

رنگ شدگی بدنه خودرو می تواند دلایل زیادی داشته باشد. که مهمترین آن بروز تصادفات سنگین برای خودرو بوده. خودرویی که در اثر تصادف، بدنه آن دچار آسیب دیدگی و خسارت شده باشد، از استحکام و قدرت اولیه برخوردار نیست و نمی توان به امنیت آن اطمینان کرد.  

 

• بخش های مختلف کارشناسی بدنه خودرو

۱- کارشناسی رنگ شدگی بدنه خودرو

۲- کارشناسی شاسی و ستون ها

۳- کارشناسی تعویض قطعات خودرو

 

 

• کارشناسی رنگ شدگی خودرو 

وجود هرگونه رنگ شدگی و آسیب روی بدنه خودرو باید مورد توجه ویژه قرا گیرد. چرا که این داستان گویای بروز یک اتفاق خاص نظیر تصادف یا برخورد شدید خودرو می باشد که می تواند امنیت، قدرت و استحکام خودرو را زیر سوال برده باشد. 

• کارشناس خودرو

تشخیص این مورد فقط با کارشناسی خودرو و توسط افرادی که آموزش کارشناسی رنگ خودرو را به صورت ویزه و کاملا تخصصی فرا گرفته و به عنوان کارشناس حرفه ای خودرو در این حیطه به صورت تخصصی و حرفه ای در حال فعالیت می باشد.

• کارشناسان خودرو در رقابت با صافکاران و نقاشان حرفه ای خودرو

با پیشرفت قابل توجهی که اخیرا در حرفه ی صافکاری و نقاشی ایجاد شده، تشخیص رنگ شدگی بدنه خودرو توسط افراد عادی تقریبا غیر ممکن است.

گاها شاهد این موضوع بوده ایم که خودروی مورد معامله دارای رنگ شدگی و آسیب در بخش هایی از بدنه بوده و چون این رنگ شدگی و ترمیم آسیب وارده، با تبهر و مهارت خاصی انجام شده، قابل تشخیص نبوده.

متاسفانه مالک خودرو نیز از بازگویی این مطلب به خریدار امتناع کرده و خریدار پس از خرید خودرو متوجه این موضوع شده است. در حالیکه هزینه ی قابل توجهی نیز بابت خرید خودرو متحمل شده ضمن اینکه خودرو از استحکام قدرت و امنیت لازم نیز برخوردار نیست.

 

 

 • رشد و پیشرفت کارشناسی رنگ خودرو با ورود تکنولوژی

بر همین اساس آموزش کارشناسی رنگ خودرو پا به پای پیشرفت علم و تکنولوژی در حال رشد و پیشرفت می باشد و با تجهیز شدن به این علوم توانسته در رقابت با صافکارها و نقاشان حرفه ای، عملکرد بسیار حرفه ای و تخصصی را در بازار خرید و فروش خودروی کارکرده و دست دوم داشته باشد. همین امر باعث اعتماد و اطمینان افراد و خریداران به کارشناس خودرو شده است. 

• کارشناسی شاسی و ستون ها

شاسی و ستون های خودرو یکی از مهمترین و حیاتی ترین قطعاتی ست که در خودرو می توان نام برد. چرا که با امنیت سرنشینان به صورت کاملا مستقیم در ارتباط هستند.

شاسی خودرو شاکله اصلی خودرو می باشد و سلامت این قطعه از خودرو بسیار حیاتی و مهم است. چرا که تمامی قطعات خودرو روی این قسمت تعبیه شده و وزن کلی خودرو را شاسی خودرو متحمل می شود.

 

کارشناسی شاسی خودرو

                       کارشناسی شاسی خودرو

 

قدرت و استحکام خودرو به سلامت شاسی خودرو بستگی دارد ضمن اینکه وظیفه ی اصلی تامین امنیت برای خودرو و به خصوص سرنشینان نیز به عهده ی این قطعه می باشد.

تصادفاتی که باعث وارد شدن ضربات شدید به شاسی خودرو می شوند، آسیب هایی را به این قطعه وارد کرده بنابراین خودرو از قدرت و استحکام اولیه برخوردار نیست و رانندگی با آن از ریسک بسیار بالایی برخوردار است.

• کارشناسی ستون های خودرو

ستون های خودرو به دلیل موقعیت بسیار حساسی که در خودرو دارند نیز باید مورد کارشناسی واقع شوند چرا که این قطعه محل اتصال سقف ( ضعیف ترین قسمت بدنه ) با بدنه خودرو می باشد و با محل قرارگیری سرنشینان در یک راستا هستند.

 

کارشناسی ستون خودرو

     اهمیت کارشناسی ستون های خودرو

• کارشناسی تعویض قطعات خودرو 

تعویض قطعه در خودرو نیز می تواند دلائل مختلفی داشته باشد. از جمله پایین آمدن کیفیت آن به مرور زمان و یا بالا یودن میزان خسارت وارده بر اثر ضربه وارده به خودرو.

تعویض قطعات در خودرو یکی از مواردی ست که نوع دیدگاه افراد در کشورهای مختلف نسبت به آن متفاوت است. در کشورهای اروپایی بر خلاف ایران این مساله نه تنها ایراد نیست بلکه یک مزیت نیز به شمار می آید. به این دلیل که قطعه تعویضی نسبت به قطعه تعمیری از استحکام و سلامت بالاتری برخوردار است.

 

تعویض قطعات خودرو

                      کارشناسی تعویض قطعات خودرو

 

• چگونگی تشخیص قطعه تعویضی

اما گاها تشخیص تعویض قطعه در خودرو کاری مشکل است چون ممکن است از خودروی دیگری باز و تامین شده باشد و از لحاظ رنگ و کیفیت، با قطعه قبلی یکی باشد. قطعا تشخیص این مورد توسط افراد عادی کاری غیر ممکن است و نیاز به تبهر و مهارت کارشناس خودرو دارد.

• هشدار و پیشنهاد آرین تست به افراد

تحت هیچ شرایطی بدون مشورت با کارشناس خودرو و آموزش کارشناسی رنگ خودرو اقدام به خرید خودرو نکنید تا از تحمیل خسارات و هزینه های احتمالی آینده در امان باشید و از بروز حوادث پیش بینی نشده برای خود و سرنشینان جلوگیری کنید.  

 

کارشناسی خودرو

 اهمیت کارشناسی رنگ خودرو قبل از اقدام به خرید

۲- کارشناسی فنی، موتور و گیربکس

به طور کلی می توان گفت: سخت ترین قسمت کارشناسی خودرو می تواند مربوط به کارشناسی فنی و موتوری خودرو باشد. کارشناس خودرو می بایست از لحاظ اطلاعات فنی و موتوری در حد بسیار بالایی باشد و با قطعات موتوری خودرو آشنایی کامل داشته باشد.

در این قسمت از کارشناسی خودرو، کارشناس خودرو باید توانایی تشخیص هرگونه صدا و لغزش غیر عادی در خودرو و همچنین تشخیص مشکلات فنی در موتور خودرو را داشته باشد. 

• کارشناسی فنی و موتور را می توان به چهار قسمت مختلف دسته بندی کرد:

۱- کارشناسی موتور

۲- کاشناسی گیربکس

۳- کارشناسی جلوبندی

۴- تست دیاگ 

 

• کارشناسی موتور و گیربکس و جلوبندی

قلب تپنده ی خودرو موتور خودرو می باشد. کارشناسی این قسمت از خودرو بسیار مهم و حیاتی است. این نکته قابل توجه است که موتور بی صدا نیز باید تحت هر شرایطی مورد کارشناسی خودرو قرار گیرد. چرا که هزاران ترفند وجود دارد برای اینکه عیوب موتور خودرو را برای مدت کوتاهی پنهان کرد.

مشکلاتی از قبیل روغن سوزی، دفرمه شدن رینگ و پیستون و … معمولا نیاز به تعمیر اساسی دارند که هزینه های گزافی را شامل می شوند.

و متاسفانه فروشنده برای اینکه هزینه ها را متحمل نشود سعی در پنهان کردن این عیوب با ترفندهای خاص و برای مدت محدودی می کند. تشخیص این مورد فقط توسط کارشناس خبره خودرو ممکن است.

 

 

• کارشناسی گیربکس خودرو

کارشناسی این قطعه نیز دارای اهمیت ویژه می باشد. انتقال قدرت خودرو توسط موتور ایجاد شده و به واسطه ی کلاج و گیربکس به چرخ های خودرو انتقال پیدا می کند.

سلامت این قطعه در پایین آمدن مصرف سوخت و هزینه های جاری خودرو بسیار موثر است. سیستم گیربکس در خودروهای دنده اتومات جدید دارای حسگرهای هیدرولیکی و مکانیکی گران قیمتی هستند.

بنابراین کارشناسی آن نیاز به تبهر، مهارت، تخصص ویژه و تجهیزات مناسبی دارد. کارشناس خودرو باید در این زمینه توانایی کارشناسی گیربکس را در هر حالت اتومات یا دستی داشته باشد.

• تست دیاگ

خوشبختانه در سال های اخیر صنعت خودروسازی پیشرفت قابل توجهی داشته است. و هر روزه با تولیداتی روبرو می شویم که تجهیزات به روزی داشته و خودروهای جدیدی را به بازار ارائه می دهد.

این خودروها از لحاظ امنیت و قدرت و استحکام و همچنین آسایشی که به همراه دارد به صورت قابل توجهی رضایت مشتریان را جلب کرده است. هر چند هنوز هم این صنعت در حال پیشرفت و نیل به اهداف بالاتری است.

 

 

• تجهیز خودروهای امروزی به ECU

خودروهای امروزی به کامپیوترهای صنعتی مجهز شده اند که به ECU معروفند. این کامپیوترها قادر به کنترل بخشهای مختلفی از خودرو هستند. آنها مانند یک جعبه سیاه عمل می کنند و می توانند اطلاعاتی از قبیل میزان مسافت طی شده، میزان مصرف سوخت و تعمیرات اساسی موتور، باز شدن کیسه های هوا و عملکرد سنسور ضربه و … را در ECU ثبت و ذخیره کنند. تست دیاگ می تواند این اطلاعات را خوانده و ویرایش نماید. 

۳- تست آپشن و تجهیزات جانبی

هر روزه شاهد تولیداتی در صنعت خودروسازی هستیم که دارای قابلیت ها، آپشن ها و تکنولوژی های خاصی هستند. و می توان گفت درصد بالایی از قیمت و ارزش خودرو را به خود اختصاص و رقم می زنند.

کارشناس خودرو باید با تمامی این تجهیزات و آپشن ها و نوع عملکرد آنها آشنایی کامل داشته باشد. به طبع به دلیل وجود آپشن ها ی مختلف ممکن است به لحاظ وقت و زمانی که باید صرف شود از حوصله ی کارشناس خارج باشد.

 

 

بنابراین کارشناسی این بخش از طریق تست دیاگ انجام می شود. دستگاه دیاگ به کارشناس خودرو این امکان را می دهد تا در مدت زمان کوتاه تری بتواند تمامی آپشن های موجود در خودرو را بررسی و گزارش لازم را به خریدار ارائه دهد.

 

۴- تست رانندگی

Drive test یا همان تست رانندگی نیز مهم و حیاتی ست. کارشناسی این قسمت می تواند تمامی مشکلات مشخص شده از طریق تست دیاگ را بررسی کند.

در این قسمت از کارشناسی مواردی از قبیل شتاب خودرو، سیستم تعلیق، گیربکس خودرو در حالت دستی و اتومات، ترمزها، سیستم هیدرولیک فرمان و میزان بودن فرمان و… مورد بررسی و کارشناسی قرار می گیرد. 

 

• آموزشگاه فنی نخبگان و آموزش کارشناسی رنگ خودرو

آموزشگاه فنی نخبگان، با بیش از ۶۰۰ مرکز فعال و متخصص در سراسر کشور، دارای سابقه ای درخشان و چندین ساله با هدف ایجاد یک بستر مناسب جهت کارآفرینی ویژه ی علاقمندان به حوزه ی آموزش کارشناسی رنگ خودرو و ریکاوری رنگ و بدنه خودرو، اقدام به برگزاری دوره های تخصصی و حرفه ای آموزش کارشناسی  رنگ خودرو، نقاشی و رنگ آمیزی خودرو و ریکاوری رنگ و بدنه خودرو نموده است. تدریس توسط اساتید مجرب کشوری و دانشگاهی همراه با برپایی کارگاه های فوق العاده حرفه ای و تخصصی، انجام میگیرد.

 

آموزشگاه فنی نخبگان

  آموزشگاه فنی نخبگان مجری برگزاری آموزش کارشناسی رنگ خودرو

• سرفصل های آموزش کارشناسی رنگ خودرو

• سرفصل های ارائه شده کارشناسی خودرو:

۱- آموزش کارشناسی رنگ خودرو

۲- آموزش بازیابی رنگ خودرو

۳- آموزش ریکاوری خودرو

۴- آموزش رفع آفتاب سوختگی خودرو

۵- آموزش اجرای نانو سرامیک

۶- آموزش صفر شویی کابین و موتور با مواد نانو

۷- آموزش اجرای بولیش نانو

۸-کار با دستگاه تشخیص رنگ خودرو

و سایر آموزش های مرتبط …

• هشدار

متاسفانه اخیرا مشاهده شده است برخی از افراد فرصت طلب، بدون داشتن دانش کارشناسی  رنگ خودرو و عدم آگاهی کامل از مبحث مهم آموزش کارشناسی رنگ خودرو اقدام به برگزاری دوره های آموزش کارشناسی رنگ خودرو نموده و باعث ایجاد مشکلاتی در این زمینه برای علاقمندان حوزه کارشناسی خودرو شده اند.

• تبلیغات کذب

و نیز افرادی با دادن آگهی در سایت های مختلف اینترنتی به بهانه آموزش از علاقمندان به رشته آموزش کارشناسی رنگ خودرو مبالغی را دریافت کرده و پس از آن جوابگوی افراد نمی باشند. لذا خواهشمندیم به هیچ عنوان قبل از حضور و اطمینان از صحت گفته افراد، هیچ گونه مبلغی را به حساب هیچ فردی واریز ننمایید. و قبل از هرگونه اقدامی با کارشناسان آموزشگاه فنی نخبگان مشورت کنید.

 جهت کسب اطلاعات بیشتر و آگاهی از نحوه ی برگزاری دوره های آموزش کارشناسی رنگ خودرو، ریکاوری رنگ و بدنه خودرو و آموزش رنگ آمیزی و نقاشی خودرو با شماره های زیر در تماس باشید.

 پل های ارتباطی ما: 

۰۹۱۳۶۷۷۶۰۰۷ – ۰۹۳۵۹۱۳۰۴۹۹ – ۰۹۱۴۰۲۵۷۰۰۱ – ۰۳۱۳۳۲۴۸۳۲۷

با آرین تست و مطالب منتشر شده آموزش کارشناسی رنگ خودرو همراه باشید.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *