آموزش کارشناسی حرفه ای رنگ خودرو

آموزش کارشناسی حرفه ای رنگ خودرو

آرین تست امروز با مقاله ای جدید تحت عنوان آموزش کارشناسی حرفه ای رنگ خودرو با موضوعیت چگونگی مراقبت از خودرو در خدمت شما کاربران عزیز می باشد. 

• اهمیت مراقبت و نگهداری از خودرو

مراقبت و رسیدگی خودرو از جمله مباحثی ست که باید نسبت به آن توجه بیشتری شود. چرا که خودرو یکی از گران قیمت ترین و پر ریسک ترین خریدهای هر فرد در زندگی می باشد.

بنابراین می طلبد تا نکاتی را پیرامون موضوع مراقبت از خودرو رعایت کرد تا از بروز مشکلات جدی در آینده جلوگیری کرد.

با وجود خودروهای با کیفیت ، مدرن و امروزی که دارای آپشن های مختلفی هستند ؛ نگهداری و مراقبت از این نوع خوردوها نیز بصورت ویژه و مستمر باید انجام شود.

 

 

البته مراقبت از خودرو محدود به خودروهای امروزی و مدرن نمی باشد و این موضوع تمامی خودروها را در برمی گیرد.

• بروز عیوب خودرویی

عدم توجه به سلامت خودرو باعث ایجاد ایراداتی در خودرو می شود که گاها جبران آن امکان پذیر نمی باشد. آرین تست معتقد است پیشگیری بهتر از درمان می باشد.

اکثر  عیوب خودرویی قبل از بروز ، دارای نشانه هایی ست که توجه به آن می تواند اقدامات لازم و به موقع را به همراه داشته باشد . بنابراین از بروز خرابی های سنگین با هزینه های بالای تعمیر جلوگیری می شود.

 

 

• شایع ترین علائم خرابی در خودرو

۱- خروج دود سنگین از دهانه اگزوز

در صورت مشاهده چنین چیزی سریعا به بررسی بخش های موتوری خودرو اقدام نمایید چرا که دود سنگین نشانه خرابی و ایراد جدی در موتور خودرو می باشد. این دود سنگین می تواند به رنگ های سیاه ، آبی ، خاکستری و سفید نمایان شود. که هر کدام نمایانگر یک ایراد خاص در موتور خوردو می باشد.

 

 

 

در این قسمت به بررسی دلایل بوجود آمدن انواع دود سنگین خودرو می پردازیم.

• دود آبی

ناشی از روغن سوزی در موتور خودرو می باشد. در اینصورت به احتمال قوی باید رینگ پیستون را عوض کرد. پیشنهاد می شود در حین رانندگی اگر بوی خاصی را استشمام کردید ؛ حتما گازهای خروجی اگزوز را بررسی کنید.

 

 

• دود سفید

اگر واشر سرسیلندر خودرو دچار مشکل و ایراد شود باعث فرستادن آب به داخل اگزوز می شود. در خودروهای دیزلی زمانبندی تزریق سوخت بسیار مهم ست و ایرار در این قسمت باعث ایجاد و بروز چنین مشکل می شود.

 

 

• دود سیاه

ترکیب نادرست میزان سوخت و هوا بروز چنین مشکلی را شامل می شود. تنظیم مجدد موتور در موتورهای بنزینی برای رفع این ایراد مناسب است. بررسی بیشتر موتورهای دیزلی برای رفع این مشکل انجام میگیرد.

 

 

• دود خاکستری

این عامل نمایانگر مشکلات مختلفی می باشد:

۱- ایراد در سرسیلندر

۲- نشت آب و روغن به داخل موتور

۳- شکستگی دریچه تهویه کارتر (PCV)

و …

 

 

پیشنهاد آرین تست به شما عزیزان این است که با مشاهده چنین مواردی به سرعت برای بررسی و عب یابی و رفع ایرادات آن اقدام نمایید.

کارشناسی رنگ خودرو در این زمینه بهترین پیشنهاد می باشد بخصوص هنگام خرید و فروش خودرو …

۲- نشت مایعات

هر خودرویی جهت حرکت نیاز به یک سری مایعات دارد که ممکن است طی گذشت زمان برخی از اتصالات مربوطه نشتی داشته باشند.

بنابراین می بایست به صورت منظم و طی یک بازه ی زمانی مشخص سطح مایعاتی از قبیل روغن ترمز ، روغن موتور ، روغن گربکس ، آب رادیاتور و برف پاک کن و … بررسی و بازدید شود.

 

                                    آموزش کارشناسی حرفه ای رنگ خودرو

 

فراموش نکنید نشتی در هر یک از قسمت های ذکر شده یعنی وجود یک عیب و ایراد در خودرو که باید به دقت بررسی و عیب یابی شود و نسبت به رفع آن سریعا اقدام کرد.

• حساسیت نسبت به هر گونه لرزش و صدایی که از موتور خودررو شنیده می شود.

طبعا با گذشت زمان در کارکرد خودرو تغییراتی ایجاد می شود که نیاز دارد توجه بیشتری به آن شود . از جمله این تغییرات صدا ها و لرزش هایی ست که گاها برای برخی از خودروها ایجاد می شود. این لرزش ها و صداها بیشتر هنگام عبور از روی سرعت گیرهای بزرگ و کوچک ایجاد می شود. 

• نکات مهم در این خصوص 

۱- چنانچه در حین رانندگی متوجه صداهای غیرعادی و بلندی شدد سریعا خودرو را در حاشیه جاده پارک کنید و از یدککش جهت انتقال خودرو به تعمیرگاه کمک بگیرید.

۲- در صوت شنیده شدن صداهای غیرعادی هنگام چرخ فرمان ، نیاز است که سیستم فرمان خودرو نیز بازبینی شود.

۳- نکته مهم اینکه موتور بی صدای خودرو را هم بررسی کنید. گاها افراد متقلب با ریختن روغن غلیظ در موتور و جعبه فرمان خودرو باعث از بین رفتن صداهای موتو خودرو می شوند. که نشان دهنده ی عیوبی در موتور خودرو می باشد .

• بدترین نوع صدای موتور

از بدترین نوع صدای موتور خودرو را می توان به ناک یا صدای کوبیدن اشاره کرد. در صورت شنیده شدن چنین صدایی در مرحله اول بهتر است که سطح روغن را چک کرد. در صورت بروز چنین اشکالی به احتمال زیاد باید خود را برای هزینه ای بالا آماده کنید.

• بالا رفتن مصرف سوخت

در این صورت نیاز است با تنظیم مجدد موتور این مشکل را بررف کرد.

• موتور خودرو به سختی روشن می شود.

۱- میزان نبودن پلاتین
۲- نیم سوز بودن کوئل
۳- کثیف بودن شمع ها
۴- سوختن واشر سرسیلندر
۵- روغن سوزی موتور

۶- در خودروهای انژکتوری خرابی سنسور دریچه گاز و یا پایین بودن فشار سوخت و خرابی سنسور درجه حرارت آب می تواند یکی از عوامل روشن نشدن موتور خودرو باشد.

• مشکل در سیستم برقی خودرو

بین تمامی مشکلاتی که ممکن است برای خودرو ایجاد شوذ ؛ مشکلات سیستم برقی خودرو از پیچیدگی بیشتری برخوردار است. بی شک مشکلات برقی خودرو مربوط به دینام و باطری خودرو می شود. 

خودروهای بنزینی و دیزلی ، دو منبع تغذیه الکتریکی دارند که عبارتند از : 

۱- باطری

باتری انرژی الکتریسیته را ذخیره نموده و وظیفه ی آن روشن کردن موتور می باشد.

۲- دینام

وظیفه دینام هم تأمین برق مورد نیاز تمامی ادوات و تجهیزات الکتریکی خودرو هنگام روشن بودن موتور است.

اگر در حین رانندگی به یک باره بخش هایی از خودرو مثل چراغ ها ، رادیو و … قطع شود ؛ به این معنی ست که برق به هیچ یک از این بخش ها نمی رسد و یا اگر به طور ناگهنی خودرو خاموش شود ؛  سیستم جرقه زنی موتور هم برق دریافت نمی کند.

• سیستم برقی خودرو 

• کابل باتری یا اتصال نامناسب

• بررسی سوئیچ خودرو

• بررسی باتری و دینام

به هر حال در صورت مشاهده و یا احساس هرگونه ایرادی در بخش های مختلف خودرو نسبت به ان باید حساسیت داشت . عدم بی توجهی به کوچکترین ایرادات احتمالی باعث بروز مشکلات بزرگتر وجدی تری می شود.

نگهداری و مراقبت از خودرو از جمله مسائل مهم و کاربردی ست که باید برای آن اهمیت خاصی قائل شد . این مساله هنگام خرید و فروش خودرو بیشتر نمایان می شود.

بنابراین آرین تست پیشنهاد می کند هنگام خرید و فروش خودرو کارشناسی خودرو را جدی بگیرید.

آموزش کارشناسی حرفه ای رنگ خودرو

یکی از مهمترین و اساسی ترین نکات هنگام خرید خودرو توجه به سلامت خودرو می باشد. منظور از سلامت خودرو، سلامت بدنه و سلامت فنی و موتوری خودرو می باشد. که بر همین اساس نیز قیمت گذاری خودرو توسط کارشناس انجام می شود. 

جالب است بدانید که سلامت بدنه خودرو با امنیت و قدرت خودرو در ارتباط مستقیم می باشد. و تاثیر بسزایی روی قیمت و ارزش خودرو دارد.

• تعریف جامع و کامل از کارشناسی رنگ خودرو را می توان این گونه بیان کرد:

بررسی کامل و دقیق خودرو جهت تایید سلامت یا عدم سلامت خودرو که شامل:

۱- کارشناسی رنگ و بدنه خودرو

۲- کارشناسی فنی و موتوری

۳- کارشناسی آپشن ها ی خودرو

۴- تست رانندگی 

۵- قیمت گذاری خودرو 

• ضرورت و اهمیت کارشناسی رنگ خودرو قبل از خرید خودرو

اگر فرد خریدار در  زمینه خودرو اطلاعات کافی نداشته باشد و صرفا به ظاهر و رنگ خودرو و اطلاعاتی که خریدار در اختیار وی قرار می دهد بسنده کند، می تواند خسارات مالی و جانی فراوانی را در آینده متحمل شود.

داستان از این قرار است که بسیاری از عیوب خودرو را براحتی و با ترفندهای بسیاری می توان برای مدت زمان کوتاهی پنهان کرد. بنابراین اگر در زمینه تشخیص معایب خودرو مهارت نداشته باشید دچار زیان خواهید شد.

تحت هیچ شرایطی بدون کارشناسی خودرو اقدام به خرید نکنید حتی خودروی صفر.

• آموزشگاه فنی نخبگان 

آموزشگاه فنی نخبگان یکی از برترین آموزشگاه های کشوری که در حوزه ی و تمامی مباحث مربوطه به صورت کاملا تخصصی و حرفه ای در حال فعالیت و آموزش کارشناسی و تشخیص رنگ شدگی خودرو می باشد.

• سابقه و افتخارات آموزشگاه

این آموزشگاه با سابقه ای چندین ساله و درخشان، با داشتن بیش از ۶۰۰ مرکز فعال و تخصصی کارشناسی رنگ خودرو در سطح کشور و همچنین کسب عنوان برتر مدیران شاسیته ملی سال ۹۷ مدیریت محترم این آموزشگاه، با کادر آموزشی مجرب و متخصص آماده ارائه تمامی آموزش کارشناسی حرفه ای رنگ خودرو به متقاضیان عزیز ( پذیرش به صورت خانم و آقا ) از سراسر کشور می باشد.

 

آموزشگاه فنی نخبگان

• نحوه ی برگزاری آموزش کارشناسی حرفه ای رنگ خودرو

آموزش ها به دو صورت کارگاهی تئوری و عملی فوق العاده حرفه ای و تحت نظر اساتید مجرب دانشگاهی انجام می شود.

اسکان رایگان و اعطاء مدارک داخلی بین المللی و دانشجو و همچنین اعطاء نمایندگی به دانشپذیران محترم از جمله مزایا ی آموزشگاه فنی نخبگان می باشد.

جهت اطلاع از نحوه برگزاری دوره های آموزش کارشناسی حرفه ای رنگ خودرو و آموزش ترکیب رنگ خودرو با کارشناسان مجرب آموزشگاه در تماس باشید.

۰۹۱۳۶۷۷۶۰۰۷ – ۰۹۳۵۹۱۳۰۴۹۹ – ۰۹۱۴۰۲۵۷۰۰۱ – ۰۳۱۳۳۲۴۸۳۲۷

همراهان همیشگی مطالب منتشر شده آرین تست را دنبال کنید.

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *