آموزش کارشناسی حرفه ای تشخیص رنگ خودرو

آموزش کارشناسی حرفه ای تشخیص رنگ خودرو

در ادامه مبحث ( کارشناسی رنگ خودرو ) با آرین تست و آموزشگاه فنی نخبگان با مبحث آموزش کارشناسی حرفه ای تشخیص رنگ خودرو با موضوع شناخت انواع رنگ همراه باشید.

۵- رنگ های پلی یورنان

پوشش های پلی ورتان نیز ۲ خزئی می باشند و با واکنش شیمیایی بین ترکیب و ترکیب فیلم مقاوم پلی یورتان تشکیل می گردد. پوشش های پلی یورتان در برابر اشعه ماوراء بنفش مقاوم بوده  ودارای براقیت و ثبات رنگ و همچنین مقاومت های شیمیایی و مکانیکی بسیار خوب می باشند.

با توجه به این قابلیت معمولا در سیستم های حفاظتی که بخصوص همراه با پرایمر و لایه میانی اپوکسی یک لایه پلی یورتان به عنوان لایه نهایی به کار برده می شود تا در شرایط سخت آب و هوای سیستم حفاظتی با درخشندگی و زیبایی کامل برای یک دوره طولانی حفاظت از تاسیسات را به خوبی انجام دهد.

 

نتیجه تصویر برای رنگهای پلی یورتان

 

پوشش های پلی یورتان بسیار سخت و مقاوم می باشند و در صورتی که با براقیت بالا به کار برده شوند در زمان تعمیرات برای رنگ آمیزی مجدد ( ریکاوری ) با اشکالاتی مواجه خواهند بود.در پوشش های جدید پلی یورتان این مشکلات تا حدودی مرتفع شده است. پوشش های جدید پلی یورتان در صنایع گوناگون از جمله صنایع هوایی و ساخت هواپیما، صنایع اتومبیل سازی، صنایع نفت و گاز و پتروشیمی،نیروگاه ها و تاسیسات صنعتی عظیم کاربرد بسیار زیادی دارند.

۶- پوشش های پلی اورتان با جامد ۱۰۰ %

این پوشش ها به دلیل مقاومت های مکانیکی و شیمیایی عالی، چسبندگی بالا به انواع سطوح فلزی و غیر فلزی، اجرای سریع و آسان به عنوانپوششی با عملکرد عالی برای سطوح داخلی و خارجی لوله های گاز، نفت خام، ترکیبات نفتی، آب آشامیدنی، فاضلاب، پوشش خارجی لوله های مدفون در زیر خاک و یا زیر دریا، پوشش داخلی ( Lining ) مخازن نفت، گاز، حوضچه های تصفیه فاضلاب، مخازن نگهداری مواد شیمیایی، حوضچه های خنثی سازی و … محسوب می گردند.

 

Image result for ‫پلی اورتان‬‎

 

 

• شیمی پوشش های پلی اورتان

پوشش های پلی اورتان با جامد ۱۰۰ % جزء پوشش های دو جزئی است که یک جزء آن پلی ال Polyol و جزء دیگر ان ایزوسیانات ISOcyanate است. این پوشش ها جزء پوشش های ترموست طبقه بندی می گردند. اصطلاح بدون حلال و یا با جامد ۱۰۰% این پوشش ها بیانگر این موضوع است که در ساخت یا در زمان اعمال آن ها از هیچ گونه حلالی استفاده نمی گردد.

• خواص پوشش

۱- این پوشش بدون حلال بوده و به منظور اعمال ان بر روی سطح نیازی به استفاده از تینر یا حلال برای رقیق کردن آن نمی باشد و بنابر این کاملا سازگار با محیط زیست است.

۲- به دلیل چسبندگی بسیار بالا،بر روی سطوح مختلف ( بتنی، آهنی، آلومینیومی،… ) و داشتن خاصیت ارتجاعی بسیار بالا، قابلیت تحمل هرگونه ضربه و تغییرات ابعادی را دارا بوده و می تواند جهت پر کردن داخل ترک های به عرض ۱ تا ۲ میلیمتر به کار می رود.

۳- مقاومت عالی در برابر اشعه های مضمحل کننده رادیواکتیو

۴- مقاومت بسیار عالی در برابر شوک های حرارتی در محدوده ۵۰- تا ۱۲۰ درجه سانتی گراد.

۵- این پوشش به دلیل خاصیت ارتجاعی بالا دارای مقاومت سایشی عالی می باشد.

۶- در مواردی که دچار صدمه ناگهانی گردد به راحتی قابل ترمیم می باشد.

۷- این رنگ یک ماده خودخاموش شونده است و مانع از گسترش آتش سوزی می گردد.

۸- به دلیل عدم وجود حلال در ساختار آن کاملا غیر رسمی بوده و می تواند جهت پوشش دهی سطوح در مجاورت با آب آشامیدنی و مواد غذایی نیز به کار رود.

۹- آلودگی ها بر روی این پوشش نمی چسبند و به راحتی قابل تمیز کردن می باشد.

۱۰- نفوذ پذیری بسیار پایین است.

۱۱- سختی مناسب

۱۲- مقاومت سایشی بالا

۱۴- چروک شدگی صفر

۱۵- وجود این پوشش بر روی سطح مانع از انتقال جریان برق می گردد ( با ضخامت یک میلیمتر می تواند در جریان D.C  با ولتاژ ۱۵۰۰ ولت مقاومت کند.)

۱۶- استحکام کششی

۱۷- مقاومت بسیار بالا در برابر پارگی

۱۸- دارای خاصیت ارتجاعی بسیار بالا

۱۹- مقاومت عالی در برابر ضربه

۲۰- مقاومت در مقابل ترک های زیرآیند.

۲۱- مقاومت حرارتی بسیار بالا

۲۲- دارای مقاومت شیمیایی عالی در برابر مواد شیمیایی خورنده pH=1-13

• کاربردهای پوشش های پلی اورتان با جامد ۱۰۰%

با توجه به اینکه این پوشش ها بر روی سطوح فلزی ( نظیر آهن، گالوانیزه و آلومینیوم ) و غیر فلزی ( نظیر سطوح بتنی و یا حتی آسفالت ) چسبندگی خوبی دارند. موارد کاربرد آن ها بسیار متنوع و وسیع می باشد. برخی از کاربردهای این پوشش ها به شرح ذیل می باشد:

سطوح بتونی؛ به طور کلی شامل کاربردهای ضد آب کردن بتن ( water proofing )  و یا ایجاد مقاومت در برابر عوامل خورنده شیمیایی ( Protective ) ؛ می باشد: پایه های پل های رودخانه و یا اسکله ها.

کف سالن های تولید مواد غذایی و دارویی و یا روکش کف سالن های تولید ماشین آلات صنعتی و خودروسازی ها و یا کف سالن های حمل و نقل هوایی و بیمارستان ها. حوضچه های خنثی سازی مواد شیمیایی، برج های خنک کننده

آب، حوضچه های تصفیه فاضلاب، سپتیکها، استخرهای شنا، حوضچه های خنثی سازی مواد شیمیایی به صورت Lining به منظور ضد آب کردن بتن و یا مقاومت در محیط های شیمیایی.

پوشش داخلی مخازن آب اشامیدنی.

پوشش درونی یا بیرونی لوله های بتنی فاضلاب.

دیوارهای بتنی در مناطق درونی و یا بیرونی.

سطوح فلزی؛ پوشش های پلی اورتان با جامد ۱۰۰% بهترین کارائی را جهت محافظت از فلزات در برابر نفوذ عوامل خورنده به سطح فلز ( barrier protection ) دارند.

از این پوشش ها جهت موارد ذیل استفاده می شود:

۱- پوشش داخلی (Lining ) مخازن ذخیره سازی نفت خام، گاز مایع و یا مخازن مواد شیمیایی.

۲- پوشش درونی یا بیرونی لوله های انتقال گاز ترش، نفت خام، مواد شیمیایی.

۳- پوشش بیرونی لوله ها و مخازن مدفون ( خصوصا خاک های شور و پر املاح ) و خطوط لوله زیر دریا.

۴- پایه های فلزی اسکله های دریایی.

• روش های اعمال پوشش های پلی اورتان با جامد ۱۰۰%

بهترین روش اعمال این پوشش ها با استفاده از ایرلس دو جزئی مخصوص ( Airless Spray Dual Component )  می باشد. در صورت استفاده از این غلطک یا قلم مو به دلیل pot life کوتاه این پوشش ها، باید به زمان pot life توجه کرد. چرا که اعمال آن ها پس از این زمان باعث کاهش چشمگیری در خواص ان ها می گردد.

۷- رنگ سیلیکات روی

پوشش سیلیکات روی نیز یک پوشش تغییرپذیر می باشد که معمولا به صورت دو جزئی ارائه می شود و با واکنش شیمیایی بین اتیل سیلیکات که به صورت بایندر و ترکیب اول ارائه می شود و پودر روی خالص که در بسته بندی جداگانه به عنوان ترکیب دوم ارائه می گردد به دست می آید. واکنش شیمیایی تولید رنک سیلیکات با جذب رطوبت پیشرفت می نماید.

 

نتیجه تصویر برای سیلیکات روی

۸- رنگ های حرارت مقاوم ( سیلیکونی )

در حفاظت از سوح فلزی بویژه در مجنمع های صنعتی انتخاب صحیح سیستم پوششی بسیار حائز اهمیت است. در اتنخاب سیستم های پوششی نیز بوجه به شرایط محیط و وضعیت سطوح مورد رنگ امیزی دارای اهمیت ویزه است. یکی از شرایط قابل توجه درجه حرارت محیط و سطح فلز مورد رنگ آمیزی است.

پوشش های سیلیکونی به طور معمول در سه گروه که روی هم طیف کاملی از پوشش های حرارت مقاوم را تشکیل می دهند ساخته و ارائه می گردند.

۱- رنگ های حرارت مقاوم با مقاومت حرارتی متوسط

۲- رنگ های حرارت مقاوم با مقاومت حرارتی بالا

۳- رنگ های حرارت مقاوم خاص

۹- رنگ های کوره ای

افزایش دما به فرایند خشک شدن همه انواع رنگ سرعت بیشتری خواهد بخشید و رنگ های هواخشک نیز در صورتی که پس از اجرا در محیط گرم قرار بگیرند سریعتر خشک شده و مقاومت های مکانیکی مطلوب خود را زودتر به دست خواهند آورد ولی فرمول ساخت بعضی از انواع رنگ به صورتی تنظیم شده که فیلم رنگ پس از اجرا برای رسیدن به مقاومت های مطلوب مکانیکی الزاما باید در معرض حرارت قرار گیرد. 

این نوع رنگ ها در صورتی که پس از اجرا در معرض حرارت تعیین شده قرار بگیرند حتی ممکن است خشک نشده و برای مدت طولانی همچنان چسبناک باقی بماند. به این دسته رنگ های کوره ای گفته می شود. 

 

Image result for ‫رنگ کوره ای‬‎

 

به طور معمول در رنگ های کوره ای پس از خاتمه فرآیند رنگ آمیزی و پخت رنگ با سرد شدن قطعه رنگ آمیزی شده مقاومت های مطلوب مکانیکی حاصل خواهد شد و با توجه به این ویژگی استفاده از رنگ های کوره ای در خطوط تولید صنعتی که روند تولید و مونتاز قطعات دارای سرعت معینی است بسیار متداول است.

۱۰- پوشش های صنعتی مقاوم در برابر حریق

• پوشش های کند کننده سوختن Fire Retard coatings

• پوشش های متورم شونده Intumescing coating

• پوشش های سیمانی Contentious coating

• پوشش های گچی Gypsum plaster coating

۱۱- رنگ های دریایی

• رنگ ها و پوشش های معمولی

در اصطلاح کلی پوشش های معمولی به ان دسته از پوشش ها اطلاق می شود که محمل آ نها از روغن های گیاهی هوا خشک، رزین های فسیلی و طبیعی و دیگر مواد خام رزین مانند تشکیل شده است.

 

Image result for ‫رنگ های دریایی‬‎

 

• پوشش های عالی

جایگزین پوشش هایی هستند که به سادگی از طبیعت حاصل می شوند و با پیشرفت تکنولوزی، تامین کننده نیازها و استانداردها می باشند.

• خزه گرفتگی

خزه گرفتگی واژه ای ست به معنای روش جانداران بر روی اجسامی که در آب دریا غوطه ورند. این موجودات به دو دسته گیاهی و جانوری تقسیم می شوند. که مشکلات عدیده ای را بوجود می اورند.

۱۲- پوشش های Stain

مواد نگهدارنده چوب است که پس از اماده سازی سطح و قبل از اعمال استری ها روی چوب به کار می رود و با نفوذ به داخل الیاف چوب آن را از خوردگی های بیولوزیکی و میکروبی درونی در محیط های مرطوب حفظ می کند.

۱۳- رنگ های حاوی پرک شیشه

۱۴- پوشش های HIGH BUILD

۱۵- رنگ های الکترو دپوزیشن

۱۶- نانو تکنولوژی در صنایع رنگ و پوشش

لایه نشــانی انواع قالبها همچــون قالبهای اکســتروژن، تزریق پالستیک و فورج بسته به کاربرد آنها با اســتفاده از انواع پوششهای ســخت و مقاوم موجب بهبود خواصی همچون افزایش ســختی، مقاومت به سایش، افزایش کنترل دقت ابعادی و کاهش چسبندگی ذرات به سطوح قالبها با استفاده از انواع روشهای PVD ،PACVD و نانو آبکاری میشود.

Image result for ‫نانو تکنولوژی در صنایع رنگ و پوشش‬‎

مطالب منتشر شده و مطالب بعدی آرین تست و آموزشگاه فنی نخبگان را دنبال کنید. 

 

• آموزشگاه فنی نخبگان

یکی از برترین آموزشگاه های کشوری که در حوزه ی آموزش کارشناسی حرفه ای تشخیص رنگ خودرو و تمامی مباحث مربوطه به صورت کاملا تخصصی و حرفه ای در حال فعالیت و آموزش دوره های کارشناسی تخصصی خودرو می باشد.این آموزشگاه با سابقه ای چندین ساله و درخشان، با داشتن بیش از ۶۰۰ مرکز فعال و تخصصی کارشناسی خودرو در سطح کشور و همچنین کسب عنوان برتر مدیران شاسیته ملی سال ۹۷ مدیریت محترم این آموزشگاه، با کادر آموزشی مجرب و متخصص آماده ارائه آموزش کارشناسی حرفه ای تشخیص رنگ خودرو به متقاضیان عزیز ( پذیرش به صورت خانم و آقا ) از سراسر کشور می باشد. 

 

 آموزش کارشناسی حرفه ای تشخیص رنگ خودرو

 

• نحوه ی برگزاری آموزش کارشناسی حرفه ای تشخیص رنگ خودرو

اسکان رایگان طی برگزاری  آموزش کارشناسی حرفه ای تشخیص رنگ خودرو اعطاء گواهینامه معتبر داخلی، بین المللی و دانشجو – اعطاء نمایندگی و پشتیبانی کامل و … از مزایای آرین تست و آموزشگاه فنی نخبگان می باشد.

آموزش کارشناسی حرفه ای تشخیص رنگ خودرو به صورت کاملا حرفه ای و به دوصورت تئوری و عملی برگزار می شود. جهت کسب اطلاعات بیشتر، ثبت نام و انجام هماهنگی های لازم، کارشناسان مجرب آموزشگاه اماده همکاری با متقاضیان عزیز می باشند. 

پل های ارتباطی ما : ۰۹۱۳۶۷۷۶۰۰۷ – ۰۹۳۵۹۱۳۰۴۹۹ – ۰۹۱۴۰۲۵۷۰۰۱ – ۰۳۱۳۳۲۴۸۳۲۷

• هشدار و تبلیغات کذب

متاسفانه اخیرا مشاهده شده است برخی از افراد فرصت طلب، بدون داشتن دانش کارشناسی خودرو و عدم آگاهی کامل از مبحث مهم کارشناسی خودرو اقدام به برگزاری دوره های  آموزش کارشناسی حرفه ای تشخیص رنگ خودرو نموده و باعث ایجاد مشکلاتی در این زمینه برای علاقمندان حوزه کارشناسی خودرو شده اند.

و نیز افرادی با دادن آگهی در سایت های مختلف اینترنتی به بهانه آموزش از علاقمندان به رشته  آموزش کارشناسی حرفه ای تشخیص رنگ خودرو مبالغی را دریافت کرده و پس از آن جوابگوی افراد نمی باشند. لذا خواهشمندیم به هیچ عنوان قبل از حضور و اطمینان از صحت گفته افراد، هیچ گونه مبلغی را به حساب هیچ فردی واریز ننمایید. و قبل از هرگونه اقدامی با کارشناسان آموزشگاه فنی نخبگان مشورت کنید.

 جهت آگاهی از سرفصل های آموزش کارشناسی حرفه ای تشخیص رنگ خودرو مطالب منتشر شده آرین تست را دنبال کنید.

پل های ارتباطی ما : ۰۹۱۳۶۷۷۶۰۰۷ – ۰۹۳۵۹۱۳۰۴۹۹ – ۰۹۱۴۰۲۵۷۰۰۱ – ۰۳۱۳۳۲۴۸۳۲۷