آموزش ریکاوری رنگ و بدنه خودرو

آموزش ریکاوری رنگ و بدنه خودرو

در این مقاله سعی شده تا کاربران عزیز از تاثیرات مخرب نمک بر روی رنگ بدنه خودرو آگاه شوند.

و برای رفع و جلوگیری از بوجود آمدن این تاثیرات مخرب، آموزش ریکاوری رنگ و بدنه خودرو پیشنهاد می شود.

• تاثیر فوق العاده مخرب نمک روی رنگ و بدنه خودرو.

از مهمترین تاثیرات نمک روی بدنه خودرو، خوردگی بدنه و رنگ بدنه خودرو می باشد. این موضوع در زمستان نمود بیشتری دارد. لغزندگی جاده ها به خاطر یخ زدگی به واسطه ی سرما و بارش برف، باعث وقوع تصادفات کثیری می شود. از این رو یکی از اقدامات ایمن سازی جاده ها در برف و سرما، پاشیدن نمک روی سطح جاده هاست.

 

 

نمک وتاثیر مخرب آن

 تاثیر مخرب نمک روی بدنه خودرو
             آموزش ریکاوری رنگ و بدنه خودرو

 

زمستان یکی از فصول زیبا و جذاب سال می باشد. بارش برف و باران در این فصل یکی از جذابیت های فوق العاده ای ست که جدای از مشکلاتی که به همراه دارد، حس و حال خوبی را به انسان می دهد. اما این فصل، میتواند خسارات جبران ناپذیری را به خودرو وارد نماید.

• عوامل آسیب رسان به رنگ و بدنه خودرو در زمستان

۱- بارش برف و بارن

۲- نمک موجود در سطح جادها 

۳- گل و لای موجود در سطح جاده و …

 

آثار تخریبی نمک روی خودرو

   تاثیر مخرب نمک موجود در سطح جاده روی رنگ بدنه خودرو
                  آموزش ریکاوری رنگ و بدنه خودرو

 

 جهت ایمن ماندن رنگ و بدنه خودرو بهتر است از آموزش ریکاوری رنگ و بدنه خودرو استفاده کرد. این آموزش ها به حفاظت ومراقبت از خودرو در تمامی فصول سال می پردازد. جهت فراگیری آموزش ریکاوری رنگ و بدنه خودرو، دوره های آموزش کارشناسی رنگ خودرو آموزشگاه فنی نخبگان را دنبال کنید.    ۰۹۱۳۶۷۷۶۰۰۷

• خسارات ناشی از برف و باران

بارش برف و باران، آلودگی ها و آلاینده های محیطی ناشی از دود کارخانه ها و اگزوز انواع خودروها مثل اسید سولفوریک و اسید نیتریک را به همراه خود به سمت زمین برمی گرداند و روی بدنه خودرو می نشیند. 

این آلاینده ها روی رنگ بدنه خودرو می نشینند و هنگامی که خورشید به آن می تابد، آب موجود در این آلاینده ها بخار می شود. بنابراین شاهد اسیدی غلیظ  هستیم که اثرات مخربی را برای رنگ خودرو به همراه دارد.

باقی ماندن اسید تولید شده روی بدنه خودرو باعث ایجاد لکه هایی می شود که به مرور زمان رنگ خودرو را از بین برده و تیره و تار می کند. بنابراین رنگ خودرو جذابیت و شفافیت خود را از ست می دهد.

جهت بازگرداندن زیبایی و جلوه ی رنگ خودرو از آموزش ریکاوری رنگ و بدنه خودرو، بهره بگیرید. با شرکت در دوره های آموزش ریکاوری ورنگ بدنه خودرو، آموزشگاه فنی نخبگان، مهارت لازم را به دست آورید.

 

• تاثیرات مخرب نمک موجود در سطح جاده

بدنه ی فلزی خودرو به هیچ عنوان با نمک رابطه ی خوبی نداشته و در واقع نمک را می توان دشمن خودرو نامید. هرجا نمک باشد قطعا خوردگی فلز را به همراه دارد. در فصول سرد سال جهت جلوگیری از لغزندگی سطح جاده ها از نمک استفاده می کنند. حتی اکثر آب های موجود مقداری نمک را در خود دارند.

یکی از مهمترین تاثیرات مخرب نمک، خوردگی و زنگ زدگی بدنه خودرو می باشد. معمولا زنگ زدگی در اثر اکسید شدن به وجود می آید. و جود نمک در به وجودآمدن این عارضه فوق العاده موثر است. 

در زمستان مقدار خیلی زیادی از نمک روی سطح جاده ها پاشیده می شود. این نمک باعث ذوب شدن برف و یخ شده و در آب حاصل از این ذوب شدن حل می شود. حال خودروهای در حال حرکت، زیر و بندشان در تماس مستقیم با آب و گل و لای موجود که دارای مقادیر زیادی از نمک می باشد، است. 

 

 

نمک موجود در آب، محیط آب را اسیدی می کند و در این صورت است که سرعت انتقال الکترون های آهن یا فلز خودرو به اکسیژن موجود در آب، افزایش میابد. و پدیده ی زنگ زدگی یا خوردگی فلز بدنه خودرو اتفاق می افتد. آموزش ریکاوری رنگ و بدنه خودرو به شما کمک می کند تا وضعیت خودرو را به حالت اولیه برگردانید.

• راهکارهای جلوگیری از زنگ زدگی و خوردگی  فلز بدنه خودرو

۱- شستشوی اصولی و مناسب خودرو

۲- استفاده از آموزش ریکاوری رنگ و بدنه خودرو

۳- استفاده از اسپری نانو و یا واکس خودرو 

۴- استفاده از کارواش های حرفه ای 

۵- خشک نمودن کامل بدنه خودرو بخصوص نقاطی که در دسترس نیست.

 

شستشوی اصولی خودرو

 

نکته ی قابل توجه اینکه؛ قطعات کرومی خودرو بیشتر در معرض آسیب دیدگی و خوردگی هستند. و لازم است که اصول نگهداری و مراقبت از خودرو را به صورت کاملا تخصصی و حرفه ای از طریق آموزش ریکاوری رنگ و بدنه خودرو فراگرفت.

یکی از راهکارهای پیشنهادی آرین تست و آموزشگاه فنی نخبگان، بهره گیری از آموزش ریکاوری رنگ و بدنه خودرو می باشد.

• سرفصل های قابل ارائه آموزش ریکاوری رنگ و بدنه خودرو

۱- اجرای نانو سرامیک حرفه ای

۲- اجرای پولیش حرفه ای

۳- اجرای کاور خودرو

۴- صفرشویی کابین خودرو و صفرشویی موتور خودرو

۵- شفاف سازی چراغ های 

۶- رفع آفتاب سوختگی رنگ بدنه خودرو

۷- دیتلینگ خودرو

۸- اجرای واکس حرفه ای خودرو

و سایر آموزش های مرتبط با کارشناسی رنگ خودرو

 

 

علاقمندان جهت شرکت در دوره های آموزش کارشناسی رنگ خودرو، آموزش ریکاووری رنگ و بدنه خودرو و آموزش تخصصی نقاشی و رنگ آمیزی خودرو با کارشناسان مجرب آموزشگاه فنی نخبگان در تماس باشند.

۰۹۱۳۶۷۷۶۰۰۷ – ۰۹۳۵۹۱۳۰۴۹۹ – ۰۹۱۴۰۲۵۷۰۰۱ – ۰۳۱۳۳۲۴۸۳۲۷

 • شستشوی اصولی و مناسب خودرو

شستشوی اصولی خودرو می تواند کمک بسیار زیادی در حفظ و نگهداری از رنگ بدنه خودرو داشته باشد. توجه به این نکته ضروریست که اگر از آموزش ریکاوری رنگ و بدنه خودرو استفاده کرده اید و بدنه خودرو را نانو سرامیک یا پولیش کرده اید،دلیل بر عدم شستشوی به موقع خودرو نیست.

خودرو را در فواصل معینی با استفاده از مواد شوینده نانو مخصوص خودرو، به صورت کاملا اصولی شسته و در پایان نیز کاملا خشک کنید.

به محض مشاهده انواع آلودگی از قبیل فضله ی پرندگان، شیرهی درختان، وجود آثار حشرات روی بدنه خودرو، بارش برف و باران های اسیدی و …. سریعا آلودگی را پاک و خودرو را شستشو دهید. برای اینکار می توانید از کارواش های حرفه ای که با مواد نانو و فشار با کار می کنند استفاده کنید. و برای بازگرداندن وضعیت خودرو به حالت شفافیت و براقیت اولیه از آموزش ریکاوری رنگ و بدنه خودرو کمک بگیرید.

شستشوی نقاط غیرقابل دسترسی مثل زیر گلگیرها، سپرها و زیر خودرو را حتما مورد توجه قرار دهید و برای تمیز کردن آن از فشار آب استفاده کنید. می توانید جهت جلوگیری از پوسیدگی و خوردگی در این نقاط از اسپری نانو نیز استفاده کنید.

 

•تاثیر برف و باران اسیدی روی رنگ بدنه خودرو

گاها تاثیر مخرب برف و باران اسیدی روی رنگ بدنه خودرو خطرناک تر از نمک می باشد. به خصوص اگر روی بدنه خودرو، خراش هایی نیز وجود داشته باشد. چرا که اسید موجود در این بارش ها با نفوذ در این خراش ها و رسیدن به فلز بدنه خودرو باعث خوردگی و زنگ زدگی می شود.

 

تاثیر مخرب برف و باران روی رنگ بدنه خودرو

 

بنابراین استفاده از واکس خودرو، اجرای پولیش حرفه ای یا اجرای نانو سرامیک کمک شایانی در رفع این عارضه می کند. درواقع استفاده از آموزش ریکاوری رنگ و بدنه خودرو، پیشنهاد ویژه ی آرین تست و آموزشگاه فنی نخبگان می باشد.

• آموزشگاه فنی نخبگان

آموزشگاه فنی نخبگان، با بیش از ۵۰۰ مرکز فعال و متخصص در سراسر کشور، دارای سابقه ای درخشان و چندین ساله با هدف ایجاد یک بستر مناسب جهت کارآفرینی ویژه ی علاقمندان به حوزه ی آموزش کارشناسی رنگ خودرو و آموزش ریکاوری رنگ و بدنه خودرو، اقدام به برگزاری دوره های تخصصی و حرفه ای آموزش کارشناسی  رنگ خودرو، نقاشی و رنگ آمیزی خودرو و ریکاوری رنگ و بدنه خودرو نموده است. تدریس توسط اساتید مجرب کشوری و دانشگاهی همراه با برپایی کارگاه های فوق العاده حرفه ای و تخصصی، انجام میگیرد.

• سرفصل های آموزش کارشناسی رنگ خودرو

• سرفصل های آموزش کارشناسی رنگ خودرو

• سرفصل های ارائه شده کارشناسی خودرو:

۱- آموزش کارشناسی رنگ خودرو

۲- آموزش بازیابی رنگ خودرو

۳- آموزش ریکاوری خودرو

۴- آموزش رفع آفتاب سوختگی خودرو

۵- آموزش اجرای نانو سرامیک

۶- آموزش صفر شویی کابین و موتور با مواد نانو

۷- آموزش اجرای بولیش نانو

۸-کار با دستگاه تشخیص رنگ خودرو

و سایر آموزش های مرتبط …

 جهت کسب اطلاعات بیشتر و آگاهی از نحوه ی برگزاری دوره های آموزش کارشناسی رنگ خودرو، آموزش ریکاوری رنگ و بدنه خودرو و آموزش رنگ آمیزی و نقاشی خودرو با شماره های زیر در تماس باشید.

 پل های ارتباطی ما: 

۰۹۱۳۶۷۷۶۰۰۷ – ۰۹۳۵۹۱۳۰۴۹۹ – ۰۹۱۴۰۲۵۷۰۰۱ – ۰۳۱۳۳۲۴۸۳۲۷

با آرین تست و مطالب منتشر شده آموزش کارشناسی رنگ خودرو همراه باشید.