آموزش ریکاوری رنگ و بدنه خودرو

آموزش ریکاوری رنگ و بدنه خودرو

آموزش ریکاوری رنگ و بدنه خودرو در واقع آموزش بازیابی وترمیم و تعمیر رنگ و بدنه خودرو می باشد. ضمن اینکه اصول نگهداری اصولی خودرو را به صورت تخصی آموزش می دهد. در این مقاله آرین تست، با موضوع آموزش ریکاوری رنگ و بدنه خودرو به صورت تخصصی در خدمت شما کاربران عزیز می باشد.

در ادامه مطالب آموزش کارشناسی رنگ خودرو و آموزش ریکاوری رنگ و بدنه خودرو با آرین تست و آموزشگاه فنی نخبگان همراه باشید.

• ریکاوری ( Recovery ) چیست ؟ 

این روزها با این واژه خیلی درگیر هستیم و زیاد به گوش می رسد. قبل از اینکه وارد بحث آرین تست شویم بهتر است درک کاملی از واژه ریکاوری داشته باشیم.

با مراجعه به لغتنامه متوجه معانی جالب این واژه می شویم. از جمله معانی ریکاوری : حصول، بهبودی، ترمیم، جبران، بهبود، وصول، بهوش امدن، تحصیل چیزی، استرداد، باز یافت، بخودایی و… می باشد.

این واژه برای خیلی از موارد استفاده می شود مثل: ریکاوری بدن ریکاوری گوشی ریکاوری قلب ریکاوری عکس و… که هر کدام تعاریف مخصوص به خود را دارند. آرین تست امروز تصمیم دارد بحث ریکاوری را به سمت خودرو و وسیله نقلیه بکشاند. می خواهیم ببینیم نقش ریکاوری در بحث خودرو به چه صورت است.

• تعریف تخصصی ریکاوری خودرو

یکی از مواردی که کارشناسی خودرو به آن می پردازد و برنامه ی تخصصی و آموزشی برای این مورد دارد بحث مهم و حیاتی ریکاوری خودرو است. طبق تعاریفی که از ریکاوری متوجه شدیم می توانیم ریکاوری خودرو را اینگونه تعریف کنیم:

 

ریکاوری خودرو در واقع بازیابی بدنه و رنگ بدنه خودرو به حالت اولیه خود که بر اثر حوادثی دچار خسارت و آسیب دیدگی شده است می باشد.

• دغدغه ی نگهداری از خودرو

همانطور که کاملا مشهود است خودرو و وسیله نقلیه جزء ملزومات اساسی زندگی امروزه ی بشری شده است و توجه اکثر افراد را به خود جلب کرده است. یکی از دغدغه های افراد مراقبت و محافظت از این سازه ی فلزی متحرک است. 

زیبایی و ظاهر جذاب خودرو یکی از مهمترین خواسته ی افراد و مالکان و طراحان خودرو در دنیای امروز است. هنگامیکه خودرو از کمپانی تولید کننده خارج و وارد بازار جهت عرضه می شود ظاهری بسیار شیک تمیز براق و شفاف دارد و از درخشندگی خاصی برخوردار است.

 

اما همین خودرو بر اثر گذشت زمان و بنا به دلائل مختلفی کم کم از ظاهر زیبای آن کاسته می شود و حتی ممکن است کلا ظاهر خود را از دست بدهد. هر نوع وسیله ای که در اختیار داریم و به نوعی از آن استفاده میکنیم قطعا نیاز به مراقبت و نگهداری دارد. خودرو نیز از این قاعده مستثنی نیست و اتفاقا رسیدگی و مراقبت از آن نیاز به مهارت و تجربه دارد.

 

 

با آرین تست و آموزشگاه فنی نخبگان در ادامه مطلب آموزش ریکاوری رنگ و بدنه خودرو همراه باشید.

• در چه مواردی خودرو نیاز به ریکاوری دارد؟ و ریکاوری خودرو شامل چه چیزهایی می باشد؟

بدنه و رنگ بدنه خودرو جزء اولین مواردی ست که همیشه در معرض آسیب دیدگی هستند. بدنه خودرو شامل تمامی قطعات بیرونی خودرو که در تماس مستتقیم با محیط بیرون است می شود. که این قطعات مختلف بر اثر موارد گوناگونی می توانند دچار آسیب شوند.

• از جمله موارد آسیب زا به رنگ بدنه خودرو:

-برخورد با موانع

– تصادفات سبک و سنگین

– کشیده شدن جسم نوک تیز روی بدنه

– برخورد سنگریزه ها به بدنه خودرو

– باران های اسیدی که باعث ایجاد لک روی رنگ بدنه می شوند و

-همچنین فضولات پرندگان و شیره ی درختان

-و از همه مهمتر تابش نور مستقیم خورشید و تاثیر اشعه UV  بر روی رنگ بدنه که باعث ایجاد عارضه آفتاب سوختگی می شود. و خیلی موارد دیگری مثل شستشوی غیر اصولی خودرو و استفاده از شوینده های غیر استاندارد…

 

Image result for ‫ترمیم خودرو‬‎

       آموزش ریکاوری رنگ و بدنه خودرو

 

تمامی موارد ذکر شده قطعا آسیب های زیادی به خودرو و رنگ بدنه خودرو می رساند که ظاهر زیبا و جذاب خودرو را تحت تاثیر قرار می دهد. کارشناسی خودرو و ریکاوری خودرو دقیقا همین موضوعات را مورد بحث قرار می دهد و برای رفع هر یک از این آسیب ها راهکارهای حرفه ای و تخصصی ارایه می دهد.

• در مورد آموزشگاه 

آموزشگاه فنی نخبگان پیشتاز در امر آموزش کارشناسی تشخیص رنگ خودرو و ریکاوری رنگ بدنه خودرو با چندین سال سابقه ی درخشان و دارای بیش از ۶۰۰ مرکز فعال و متخصص در امر آموزش کارشناسی تشخیص رنگ خودرو در سراسر کشور آماده ارائه آموزش های کارشناسی تشخیص رنگ خودرو و ریکاوری بدنه خودرو به علاقمندان و متقاضیان در این حوزه می باشد. 

• نحوه ی برگزاری آموزش ها

آموزش ها به دو صورت کارگاهی تئوری و عملی فوق العاده حرفه ای و تحت نظر اساتید مجرب دانشگاهی انجام می شود. اسکان رایگان و اعطاء مدارک داخلی بین المللی و دانشجو و همچنین اعطاء نمایندگی به دانشپذیران محترم از جمله مزایا ی آموزشگاه فنی نخبگان می باشد. 

• پل ارتباطی ما:

علاقمندان جهت شرکت در دوره های آموزش کارشناسی و تشخیص رنگ شدگی خودرو، آموزش ریکاووری رنگ و بدنه خودرو و آموزش نقاشی و رنگ آمیزی خودرو با کارشناسان مجرب آموزشگاه فنی نخبگان در تماس باشند.

۰۹۱۳۶۷۷۶۰۰۷ – ۰۹۳۵۹۱۳۰۴۹۹ – ۰۹۱۴۰۲۵۷۰۰۱ – ۰۳۱۳۳۲۴۸۳۲۷

• ارتباط رنگ بدنه خودرو با ارزش و قیمت خودرو

وجود هر گونه آسیب روی بدنه خودرو که رنگ بدنه و ظاهر بدنه خودرو را تحت تاثیر قرار داده باشد با میزان ارزش و قیمت ریالی خودرو در ارتباط است و به بیان دیگر می توان اینگونه گفت که هر قدر خودرو ظاهر زیبا و درخشنده ای داشته باشد هم مورد توجه بیشتری است و هم از لحاظ ارزش و قیمت بالاتر است.

بنابراین لزوم توجه به نظافت و نگهداری خودرو بیشتر مورد توجه قرار میگیرد. اما مراقبت از خودرو و پیشگیری از برزو چنین مواردی یک مقوله است و آموزش ریکاوری رنگ و بدنه خودرو مقوله ای دیگر است.

هر یک از آسیب های ذکر شده برای بدنه خودرو ‚ خودرو را به حالت ریکاوری می برد. یعنی باعث می شود که برای بازیابی خودرو راهکارهایی ر اجرایی کنیم. هنگام خرید خودرو اولین چیز که توجه افراد را جلب می کند رنگ و ظاهر بدنه خودرو است. همین مورد لزوم آموزش ریکاوری رنگ و بدنه خودرو را مشخص می کند.

• انواع ریکاوری خودرو شامل:

۱- صافکاری و نقاشی

۲- اجرای کاور بدنه

۳- اجرای پولیش

۴- اجرای نانو سرامیک

۵- واکس خودرو و…

هر یک از این موارد در مواقع خاصی قابل اجراست و باعث می شود بدنه خودرو و رنگ بدنه خودرو به حالت اولیه خود برگردد و ظاهر زیبا و درخشندگی خود را بدست آورد.

• صافکاری و نقاشی

در این فرآیند خودروهایی که بدنه و رنگ بدنه آنها بر اثر حوادثی دچار آسب دیدگی شده به روش خاصی توسط افرادی که صافکاری و نقاشی تخصص آنهاست ترمیم و تعمیر می شود و میتوان گفت در واقع بدنه و رنگ بدنه را به نوعی ریکاوری می کنند.

• اجرای کاور بدنه

پوششی نازک از جنس اورتان است که می تواند بر روی هر سطح از رنگ بدنه خودرو اجرا شود و وظیفه محافظت از کیفیت رنگ خودرو را دارد. و کاهش آسیب هایی از قبیل:

۱- اکسیداسیون یا آفتاب سوختگی ناشی از اشعه UV خورشید

۲- آسیب های شیمیایی ناشی از آلاینده های اسیدی

۳- رنگ پریدگی و خراش های ناشی از سنگ ریزه ها و آسیب های جاده ای

۴- لکه های ایجاد شده بواسطه آب سخت

۵- هولوگرام ها و خش های ایجاد شده در طول شستشو خودرو

۶- رنگ پریدگی ها

جهت کسب اطلاعات بیشتر در رابه با ریکاوری بدنه خودرو به مطالب منتشر شده در این زمینه مراجعه کنید.

 

• اجرای پولیش خودرو

اصطلاحی است که برای طیف وسیعی از فرایندهای طراحی شده به منظور حذف یا جابجایی نقایص سطحی و افزایش براق شدن سطوح مختلف به کار می‌رود. به عنوان مثال پس ازساخت، تعمیر و رنگ برخی مصنوعات فلزی یا چوبی، می‌توان با استفاده از پولیش کاری سطح را زیباتر و و براق‌تر کرد. 
پولیش از جمله کارهای ترمیمی می‌باشد. از موارد کاربردی پولیش کاری می‌توان به پولیش سطحی فلزات، پولیش بدنه خودرو یا از نوع انسانی آن به پولیش ناخن اشاره کرد.

پولیش خودرو یکی از راهکارهایی است که میتواند برای از بین بردن انواع خط و خراش روی بدنه خودرو انجام شود و رنگ بدنه خودرو را ریکاوری و بازیابی کند.

 

 

• تکنولوژی نانو سرامیک

با ورود تکنولوژی نانو به صنعت خودروسازی و ابداع پوشش نانو سرامیک می توان گفت پنجره ی جدیدی رو به دنیای مراقبت از رنگ خودرو باز شده است.نوعی پلیمر مایع که وقتی روی رنگ بدنه خودرو اجرا می شود با رنگ بدنه خودرو پیوند برقرار کرده و یک لایه محافظتی برای رنگ بدنه خودرو ایجاد می کند و رنگ بدنه خودرو را در مقابل مواد شیمیایی و آلودگی ها حفظ میکند.

                             

 

• واکس خودرو

هرچند که واکس در گروه پولیش ها قرار ندارد، اما در مواردی قابل استفاده می باشد که سطح رنگ خودرو صاف و بدون موج باشد و نیازی به پولیش نداشته باشد، در این صورت واکس با قرار دادن لایه ای از چربی مخصوص براقی را بیشتر می نماید اما توجه داشته باشید که واکس ماشین فقط خاصیت براقی دارد و مقطعی می باشد.

 

• همه چیز در مورد آموزشگاه

آموزشگاه فنی نخبگان پیشتاز در امر آموزش کارشناسی تشخیص رنگ خودرو و ریکاوری رنگ بدنه خودرو در ساسر کشور می باشد.

این آموزشگاه با سابقه ای چندین ساله با بیش از ۶۰۰ مرکز فعال و متخصص در امر آموزش کارشناسی تشخیص رنگ خودرو در سراسر کشور آماده ارائه آموزش های کارشناسی تشخیص رنگ خودرو و آموزش ریکاوری رنگ و بدنه خودرو به علاقمندان و متقاضیان در این حوزه می باشد.

• نحوه ی برگزاری دوره های آموزش ریکاوری رنگ و بدنه خودرو

آموزش ها به دو صورت کارگاهی تئوری و عملی فوق العاده حرفه ای و تحت نظر اساتید مجرب دانشگاهی انجام می شود.

اسکان رایگان و اعطاء مدارک داخلی بین المللی و دانشجو و همچنین اعطاء نمایندگی به دانشپذیران محترم از جمله مزایا ی آموزشگاه فنی نخبگان می باشد.

• پل ارتباطی ما:

علاقمندان جهت شرکت در دوره های آموزش کارشناسی و تشخیص رنگ شدگی خودرو، آموزش ریکاووری رنگ و بدنه خودرو و آموزش نقاشی و رنگ آمیزی خودرو با کارشناسان مجرب آموزشگاه فنی نخبگان در تماس باشند.

۰۹۱۳۶۷۷۶۰۰۷ – ۰۹۳۵۹۱۳۰۴۹۹ – ۰۹۱۴۰۲۵۷۰۰۱ – ۰۳۱۳۳۲۴۸۳۲۷

 
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *