آموزش ریکاوری رنگ خودرو

آموزش ریکاوری رنگ خودرو

از داغ ترین مباحث روز خودرو می توان به مقوله نگهداری و مراقبت از رنگ و بدنه خودرو اشاره کرد. آرین تست و آموزشگاه فنی نخبگان در مقاله ی امروز آموزش ریکاوری رنگ خودرو، قصد دارد به موضوع نگهداری و مراقبت از رنگ خودرو بپردازد. با ما همراه باشید با مقاله ی شیرین و جذاب آموزش ریکاوری رنگ خودرو …

• نگهداری ومراقبت از خودرو

داشتن خودرو با ظاهری بسیار عالی و زیبا از جمله مواردی ست که دارندگان خودرو به آن توجه زیادی می کنند و همواره سعی در پیدا کردن راهکارهایی هستند که این زیبایی و جذابیت ماندگاری بیشتری داشته باشد.

معمولا خودروهایی که از کمپانی تولید کننده خارج می شوند دارای رنگ و ظاهری زبیا و درخشان هستند. اما به مرور زمان عوامل زیادی می تواند روی رنگ خودرو تاثیر گذاشته و از درخشندگی رنگ خودرو بکاهد.

                               آموزش ریکاوری رنگ خودرو

• این عوامل را می توان به دو دسته تقسیم بندی کرد.

۱- عوامل فیزیکی 

۲- عوامل شیمیایی 

در بسیاری از مقالات منتشر شده آرین تست این عوامل به طور کامل مورد بررسی قرار گرفته و اطلاعات نابی را در اختیار کاربران قرار داده. جهت دریافت این اطلاعات به مقالات زیر مراجعه کنید.

• مقالات منتشر شده آموزش ریکاوری رنگ خودرو

 آموزش ریکاوری رنگ خودرو

 آموزش ریکاوری رنگ خودرو

 آموزش ریکاوری رنگ خودرو

 آموزش ریکاوری رنگ و بدنه خودرو

 آموزش حرفه ای ریکاوری رنگ و بدنه خودرو

 آموزش ریکاوری رنگ بدنه خودرو

و بسیاری مقالات دیگر که می توانید در این سایت مطالعه کنید….

 

                            آموزش ریکاوری رنگ خودرو

 

• نگهداری و مراقبت از خودرو در فصول مختلف سال

اصول و شرایط نگهداری خودرو در فواصل مختلف سال و همچنین شرایط آب و هوایی بسیار حائز اهمیت می باشد. با توجه به اینکه در حال حاضر در فصل سرد سال قرار داریم، قصد داریم نکاتی را بیان کنیم که می تواند مطالبی را در اختیارمان قرار دهد که به چگونگی نگهداری از خودرو در این شرایط آب و هوایی کمکمان کند.

 • نکات مهم و اصولی نگهداری از خودرو در فصل زمستان

ممکن است در فصل سرما به دلیل شرایط بد آب و هوایی کمتر از خودروی شخصی استفاده کنیم و خودرو مدت زمان بیشتری را در حالت سکون بگذراند. بنابراین می طلبد اصولی را در رابطه با نگهداری از خودرو در چنین شرایطی رعایت کرد. هرچند که مراقبت از خودرو چه در حال سکون و چه در حال حرکت امری اجتناب ناپذیر است.

 

۱- تعویض روغن

معمولا این تصور که تعویض روغن برای خودرویی که در حال حرکت است لازم و ضروری ست و خودرویی که مدت زمان زیادی در حال توقف می باشد نیازی به تعویض روغن ندارد بین مردم رایج است.

آرین تست امروز در مقاله آموزش ریکاوری رنگ خودرو به این مطلب اشاره دارد که تعویض روغن برای اینگونه خودروها نه تنها مضر نیست که اتفاقا نتایج خوبی رانیز به همراه دارد.

با این کار وقتی خودرو را پس از مدت زمانی که سکون بوده استارت میزنید، اجزای موتور از روغنی صاف و خوب استفاده کرده و عملکرد مناسبی خواهند داشت.

 

 

 

۲- بررسی مایعات رادیاتور 

در هر حال پیشنهاد می کنیم وضعیت مایعات رادیاتور را بررسی کرده و تناسب ضدیخ و آب مخصوص رادیاتور را رعایت کنید تا از یخ زدن آب رادیاتور جلوگیری کنید. در غیر اینصورت با یخ زدن آب رادیاتور صدمات جبران ناپذیری به موتور خودرو وارد می شود.

 

۳- روغن کاری کردن شاسی خودرو

اگر قد دارید از خودرو به مدت طولانی استفاده نکنید بهتر است اجزای متحرک و انعطاف پذیر خودرو را روغن کاری کنید تا از خشکی بیش از حد که بعضا دچار زنگ زدگی یا ترک خوردگی می شوند جلوگیری کنید. 

 

۴- استفاده از مکمل های سوختی مناسب

حفظ کیفیت سوخت موجود در باک خودرو نهایتا تا ۳۰ روز امکان پذیر است. اگر خودروی شما قرار است مدت طولانی راکد بماند بهتر است که از مکمل های سوختی مناسب استفاده کنید تا میانگین حفظ کیفیت سوخت مدت زمان بیشتری را داشته باشد.

 

۵- مراقبت از باطری خودرو

کاملا واضح است که عدم استفاده از خودرو در بازه ی زمانی بلند مدت می تواند منجر به تضعیف باطری شود و عملا باطری کارایی خود را از دست می دهد. بنابراین برای جلوگیری از این اتفاق بهترین و مناسب ترین کار این است که هر چند گاهی خودرو را استارت زده و اجازه دهید تا کمی کارکند. در این صورت باطری خودرو نیز شارژ شده و از خسارت به ان می کاهید.

 

۶- دهانه اگزوز و ورودی ها را بپوشانید.

به منظور جلوگیری از ورود و پیشگیری از دردسرهای حیوانات کوچک به داخل منافذ و دریچه ها، بهتر است که تمامی این منافذ را به صورت اصولی بپوشانید.

۷- استفاده از رطوبت گیر در داخل اتاق خودرو

با قرار دادن رطوبت گیر داخل اتاق خودرو می توان از ایجاد بوی نامطبوع در خودرو جلوگیری کرد و این حالت ناخوشایند را از بین برد.

۸- استفاده از کاور مناسب جهت پوشش خودرو

اگر قرار است خودرو به مدت طولانی استفاده نشود بهتر است جهت جلوگیری از نشستن گرد و غبار روی خودرو از کاور مناسب استفاده کرد. البته توجه کنید که خود کاور نیز تمیز و عاری از هرگونه آلودگی باشد.

 

۹- پارک خودرو در یک سطح مسطح

سعی کنید حدالامکان خودرو را در یک سطح مسطح پارک کنید و البته از ترمز دستی هم استفاده کنید جهت احتیاط.

۱۰- استفاده از پوشش مناسب در پارکینگ خودرو

اگر نسبت به محیط پارکینگ خود حساس هستید بهتر است در محل پارک خودرو از یک پوشش پلاستسکس ضخیم استفاده کنید تا در صورت احتمال نشتی روغن پارکینگ آغشته به مواد روغنی نشود.

نگهداری و مراقبت از خودرو در هر صورتی و در هر حالتی یک امر واجب و ضروریست. و میتواند از خسارت های بیشماری نسبت به خودرو جلوگیری کند. اصول و مراقبت از خودرو را می توان در آموزش ریکاوری رنگ خودرو به طور کامل بیان کرد.

• آموزش ریکاوری رنگ خودرو

۱- اجرای نانو سرامیک حرفه ای

۲- اجرای پولیش حرفه ای

۳- اجرای کاور خودرو

۴- صفرشویی کابین خودرو و صفرشویی موتور خودرو

۵- شفاف سازی چراغ های 

۶- رفع آفتاب سوختگی رنگ بدنه خودرو

۷- دیتلینگ خودرو

۸- اجرای واکس حرفه ای خودرو

و سایر آموزش های مرتبط با کارشناسی رنگ خودرو

• ریکاوری خودرو ( RECOVERY )

ریکاوری رنگ خودرو بیشتر جهت بازیابی رنگ خودرو مورد استفاده قرار می گیرد. گاها با وجود اینکه مراقبت های خاصی از خودرو داریم اما شاهد خساراتی هستم که باعث نگرانی می شود.  

آموزش ریکاوری رنگ خودرو این نگرانی را به حداقل رسانده و باعث می شود خودرو را به همان حالت اولیه برگرداند.

البته ناگفته نماند که اجرای ریکاوری خودرو باید توسط افراد متخصص انجام شود.

 

• آموزشگاه فنی نخبگان مجری برگزاری آموزش ریکاوری رنگ خودرو

آموزشگاه فنی نخبگان، با بیش از ۶۰۰ مرکز فعال و متخصص در سراسر کشور، دارای سابقه ای درخشان و چندین ساله با هدف ایجاد یک بستر مناسب جهت کارآفرینی ویژه ی علاقمندان به حوزه ی آموزش کارشناسی رنگ خودرو و آموزش ریکاوری رنگ و بدنه خودرو، اقدام به برگزاری دوره های تخصصی و حرفه ای آموزش کارشناسی رنگ خودرو، نقاشی و رنگ آمیزی خودرو و آموزش ریکاوری رنگ خودرو نموده است.

• نحوه ی برگزاری آموزش ریکاوری رنگ خودرو

تدریس توسط اساتید مجرب کشوری و دانشگاهی همراه با برپایی کارگاه های عملی فوق العاده حرفه ای و تخصصی، انجام میگیرد.

جهت کسب اطلاعات بیشتر و آگاهی از نحوه ی برگزاری دوره های آموزش کارشناسی رنگ خودرو، آموزش ریکاوری رنگ خودرو و آموزش رنگ آمیزی و نقاشی خودرو با شماره های زیر در تماس باشید.

• پل های ارتباطی ما: 

۰۹۱۳۶۷۷۶۰۰۷ – ۰۹۳۵۹۱۳۰۴۹۹ – ۰۹۱۴۰۲۵۷۰۰۱ – ۰۳۱۳۳۲۴۸۳۲۷