آموزش ریکاوری رنگ بدنه خودرو

آموزش ریکاوری رنگ بدنه خودرو

بازیابی یا ریکاوری رنگ خودرو یکی از مسائلی ست که اخیرا خیلی به ان توجه می شود. در همین راستا آرین تست و آموزشگاه فنی نخبگان با مقاله ای جدید با موضوع آموزش ریکاوری رنگ بدنه خودرو در خدمت کاربران عزیز می باشد. با آرین تست تا پایان مبحث آموزش ریکاوری رنگ بدنه خودرو همراه باشید.

• تعویض قطعات خودرو

هنگام بروز تصادفات سبک و سنگین برای یک خودرو بسته به میزان شدت و نیرو و انرژی وارده به خودرو مقدار خسارت وارد شده به قسمت های مختلف خودرو نیز متفاوت است. گاهی این تصادفات آنقدر سنگین است که خسارت وارده به خودرو باعث تعویض برخی از قطعات خودرو می شود و فرآیند ترمیم و تعمیر در این حالت جایگاهی ندارند.

 

Image result for ‫و تصادف خودرو‬‎

• تفاوت دیدگاه تعویض قطعات خودرو

جالب است که بدانید دیدگاه فرآیند تعویض قطعات خودرو در کشورهای مختلف متفاوت است. به طور مثال در کشوهای اروپایی تعویض قطعات خودرو نشان دهنده اهمیت مالک خودرو به سلامت و وضعیت خودرو است و در واقع این وضعیت ایجاد شده برای خودرو یعنی تعویض قطعه ای از خودرو یک امتیاز مثبت محسوب می شود و در واقع میزان ارزش و قیمت خودرو را بالا می برد.

این در حالی ست که در کشوری مثل ایران این وضعیت ایجاد شده برای خودرو از امتیاز منفی برخوردار است. و این بدلیل وجود دروغ و دلال های سود محور در بازار خودروی این کشورهاست. بنابراین مالک خودرو سعی می کند با ترمیم و رنگ آمیزی مجدد، قطعه را احیاء کند. 

از طرفی توجیه رنگ شدگی خیلی راحت تر از توجیه تعویض قطعه برای مالک خودرو است. چراکه تعویض قطعه معمولا نشان دهنده ی بروز یک حادثه سنگین برای خودرو بوده و همین امر یعنی امنیت خودرو برای سرنشین، تحت تاثیر این حادثه کمتر شده است.

 اگر دقیق تر به موضوع تعویض قطعه نگاه کنیم متوجه می شویم تعویض قطعه آسیب دیده اتفاقا امتیاز مثبتی است. اما متاسفانه نوع دیدگاه نامناسب افراد به این موضوع باعث شده تا تعویض قطعات در خودرو امری نامعقول جلوه داده شود.

 

‬‎

                تعویض قطعات خودرو

 

 کارشناسی خودرو

کارشناسی خودرو به تمامی موارد مربوط به بررسی و تحلیل کامل خودرو می پردازد و در این زمینه کمک شایانی به خریداران خودرو می کند. کارشناس خودرو علاوه بر بررسی و تحلیل کامل خودرو در تعیین ارزش و قیمت واقعی خودرو نقش اساسی را ایفا می کند و می تواند از وجود و دخالت دلال های خودرو در این بازار جلوگیری کند.

با آرین تست و آموزشگاه فنی نخبگان در ادامه مطالب کارشناسی تشخیص رنگ خودرو و آموزش ریکاوری رنگ بدنه خودرو همراه باشید. جهت دریافت اطلاعات بیشتر و آگاهی از سرفصل های آموزشی کارشناسی خودرو مطالب منتشر شده آرین تست و آموزشگاه فنی نخبگان در قسمت اخبار را مطالعه کنید. و یا با شماره ۰۹۱۳۶۷۷۶۰۰۷ تماس بگیرید.

• تعویض قطعه

همانطور که ذکر شد تعویض قطعه در خودرو هم می تواند امتیاز مثبت باشد هم منفی. البته بستگی دارد شما در کدام نقطه ی جهان با این موضوع درگیر باشید.

نگاه دقیق تر به موضوع تعویض قطعه امتیاز مثبت می دهد. چرا که بعد از پنج سال استفاده از خودرو، قطعات ممکن است بنا به دلائل مختلفی از قبیل رطوبت، آفتاب سوختگی، سوانح جزئی و… امر کاملا طبیعی محسوب می شود و در واقع نشان دهنده اهمیت مالک خودرو به سلامت خودرو و وضعیت خودرو می باشد. 

این در حالی ست که در کشوری مثل ایران این موضوع یعنی تایید عدم سلامت خودرو و شک برانگیز بودن سلامت و امنیت خودرو. که در عین حال این موضوع باعث پایین آمدن قیمت و ارزش خودرو نیز می باشد.

 

Image result for ‫تعویض قطعات خودرو‬‎

             تعویض قطعات خودرو

 

تعویض قطعات خودرو به تشخیص کارشناس خودرو

هنگام خرید و فروش خودرو یکی از اساسی ترین و مهمترین مسائل مورد بحث که برای خریدار از اهمیت ویژه ای برخوردار است تعویض قطعه در خودرو و رنگ شدگی بدنه خودرو است. تا جایی که برخی از این تعویضات یا رنگ شدگی بدنه خودرو می تواند از خرید خودروی مذکور جلوگیری کند.

 

نتیجه تصویر برای رنگ شدیدگی خودرو

                کارشناسی خودرو

 

• نحوه ی تشخیص تعویض قطعات و رنگ شدگی خودرو

اما نکته مهم این است که تعویض قطعه یا برخی رنگ شدگی های بدنه خودرو مساله ای نیست که همه افراد بتوانند متوجه آن شوند چرا که گاهی کار ترمیم و تعمیر توسط صافکار و نقاش ماهر آنقدر با مهارت انجام شده که افراد عادی از تشخیص رنگ شدگی یا تعویض قطعه عاجزند.

اما با مراجعه به کارشناس خودرو این موضوعات براحتی با بررسی و تحلیل دقیق کارشناس خودرو قابل تشخیص است. اگر شما جزء افرادی هستید که در این امر مهارتی ندارید آرین تست و آموزشگاه فنی نخبگان برای شما پیشنهاداتی دارد:

۱- با مراجعه به کارشناس تشخیص رنگ خودرو و ریکاوری رنگ خودرو خرید لذت بخش و مطمئنی در بازار پر حاشیه خودرو داشته باشید.

۲- آموزشگاه فنی نخبگان با سابق های چندین ساله و درخشان با بیش از ۶۰۰ مرکز فعال و متخصص در امر کارشناسی تشخیص رنگ خودرو و ریکاوری رنگ بدنه خودرو در سراسر کسور و همچنین کسب عنوان برتر مدیر شایسته ملی سال ۹۷ پیشگام در امر آموزش و تربیت کارشناسان حرفه ای تشخیص رنگ خودرو و ریکاوری رنگ بدنه خودرو آماده ارائه آموزش های حرفه ایکارشناسی تشخیص رنگ خودرو و ریکاوری رنگ بدنه خودرو به متقاضیان آقا و خانم از سراسر کشور می باشد.

• نحوه ی برگزاری آموزش ریکاوری رنگ بدنه خودرو و آموزش کارشناسی رنگ خودرو

آموزش ریکاوری رنگ بدنه خودرو و آموزش کارشناسی رنگ خودرو به دو صورت کارگاهی تئوری و عملی فوق العاده حرفه ای و تحت نظر اساتید مجرب دانشگاهی انجام میشود. اسکان رایگان و اعطاء مدارک داخلی بین المللی و دانشجو و همچنین اعطاء نمایندگی به دانشپذیران محترم از جمله مزایا ی آموزشگاه فنی نخبگان می باشد.

جهت هماهنگی و ثبت نام و کسب اطلاعات کافی با شماره های زیر تماس بگیرید.

۰۹۱۳۶۷۷۶۰۰۷- ۰۹۳۵۹۱۳۰۴۹۹- ۰۹۱۴۰۲۵۷۰۰۱- ۰۳۱۳۳۲۴۸۳۲۷

• در ادامه مطالب کارشناسی خودرو با ما همراه باشید.

 اگر هنگام بررسی و تحلیل خودرو، کارشناس خودرو دستور تعویض قطعه ای از خودرو را صادر کند ان قطعه قطعا باید تعویض شود. اما گاهی اوقات میزان خسارت وارده به بدنه خودرو طوری ست که فرآیند ریکاوری بدنه خودرو می تواند خودرو را به وضعیت عادی برساند.

 

 

• مراحل صافکاری و نقاشی خودرو ( ریکاوری بدنه خودرو ):

هنگام بروز تصادفات با تایید کارشناس خودرو جهت انجام فرایند ریکاوری بدنه خودرو، خودرو برای انجام ریکاوری بدنه آماده می شود. 

و به تعمیرگاه یا مرکز ریکاوری خودرو منتقل می شود.

ممکن است نیاز باشد بعضی از قطعات خودروی آسب دیده، از خودرو جدا شود و عملیات صافکاری قطعه انجام شود. این کار مراحل زیر را طی می کند.

• مراحل تعویض و ترمیم قطعات خودرو

۱- قطعه را از بدنه جدا کرده و سطح داخلی آن را به وسیله آب و سمباده کاملا صاف و صیقلی می کنند تا بتوان ضربات وارده با چکش را براحتی رصد کرد.

 

Image result for ‫تعویض قطعات خودرو‬‎

 

۲- قطعه مورد نظر توسط شعله مستقیم حرارت داده می شود تا چکش خوری قطعه در وضعیت مناسبی انجام شود.

Image result for ‫چکش صافکاری‬‎

۳- در این مرحله از وسیله ای به اسم قالب تنه یا مشتی کمک میگیرند جهت برگرداندن انحنا و موج های ایجاد شده توسط چکش به حالت اولیه خودش.

Image result for ‫قالب تنه ومشتی‬‎۴- قطعه به نقاش تحویل داده می شود جهت ادامه ی روند ریکاوری. در این مرحله نقاش سطح مورد نظر را توسط سمباده کاملا صاف می کند.

۵- سطح مورد نظر با بتونه کاملا پوشانده می شود و اجازه می دهند تا این بتونه کاملا خشک شود.

 

Image result for ‫بتونه کاری خودرو‬‎

 

۶- پس از خشک شدن بتونه، با استفاده از سمباده های نرم ۱۵۰۰ یا ۳۰۰۰ سطح بتونه کاری شده را صیقل می دهند. و در ادامه به وسیله ای به نام پیستوله آستر رنگ را روی قطعه می پاشند.

 

Image result for ‫پیستوله رنگ خودرو‬‎

• پیستوله: وسیله ای ست که با فشار هوا ذرات رنگ پرتاب می شوند.

۷- پس از فرایند آسترپاشی نقاش با استفاده از سمباده ۳۰۰۰ قطعه مورد نظر را سمباده می زند تا باز هم صیقلی شود.

۸- با توجه به کد رنگ اصلی و فابریک قطعه، رنگ اصلی سفارش داده می شود و سطح مورد نظر رنگ آمیزی می شود.

۹- پس از رنگ آمیزی قطعه، کیلر و اجرای پولیش خودرو مرحله پایانی کار است.

 

 

۱۰- پس از خشک شدن، قطعه در محل خود نصب می شود.

 

Image result for ‫تعویض قطعات خودرو‬‎

 

مراحل ذکر شده درترمیم و تعمیر قطعه و ریکاوری آن، یکی از پرکارترین مراحل در صافکاری و نقاشی خودرو است. و گاها این عملیات انقدر ماهرانه انجام می شود که اکثر خریداران ممکن است قادر به تشخیص آن نباشند. 

• اهمیت کارشناسی خودرو و کارشناس خودرو

اهمیت کارشناسی خودرو و کارشناس خودرو اینجا کاملا مشهود است. تشخیص چنین فرآیندی توسط کاشناسان خودرو براحتی انجام می پذیرد. قبل از اقدام به خرید هر نوع خودرویی از سلامت خودرو توسط کارشناس خودرو مطمئن شوید.

• آموزشگاه فنی نخبگان

آموزشگاه فنی نخبگان با سابقه ی چندین ساله و درخشان با بیش از ۶۰۰ مرکز فعال و متخصص در امر کارشناسی تشخیص رنگ خودروو ریکاوری رنگ بدنه خودرو در سراسر کسور و همچنین کسب عنوان برتر مدیر شایسته ملی سال ۹۷ پیشگام در امر آموزش و تربیت کارشناسان حرفه ای تشخیص رنگ خودرو و ریکاوری رنگ بدنه خودرو آماده ارائه آموزش های حرفه ایکارشناسی تشخیص رنگ خودرو و ریکاوری رنگ بدنه خودرو به متقاضیان آقا و خانم از سراسر کشور می باشد.

• نحوه ی برگزاری آموزش ریکاوری رنگ بدنه خودرو و آموزش کارشناسی رنگ خودرو

آموزش ریکاوری رنگ بدنه خودرو و آموزش کارشناسی رنگ خودر به دو صورت کارگاهی تئوری و عملی فوق العاده حرفه ای و تحت نظر اساتید مجرب دانشگاهی انجام میشود. اسکان رایگان و اعطاء مدارک داخلی بین المللی و دانشجو و همچنین اعطاء نمایندگی به دانشپذیران محترم از جمله مزایا ی آموزشگاه فنی نخبگان می باشد.

جهت هماهنگی و ثبت نام و کسب اطلاعات کافی با شماره های زیر تماس بگیرید.

۰۹۱۳۶۷۷۶۰۰۷- ۰۹۳۵۹۱۳۰۴۹۹- ۰۹۱۴۰۲۵۷۰۰۱- ۰۳۱۳۳۲۴۸۳۲۷

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *